Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 230 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2016, 08:38 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
ihristov написа:
Прикачени файлове:
Screenshot_2016-03-04-19-04-22.png

Теоретично хваща към 5 л. Но не съм сменял признавам, и не знам колко се налива на практика при смяна.

На практика дизелите с ДПФ събират 4.1 л. до макса, но отклонихте темата в различна посока с тези масла, за двигателя е по важно да има масло вътре, отколкото какво е маслото, от къде е купено и кой го е сменял . :)

rally86 написа:

Ами клиента да каже какво е правено или сменяно по колата.При доста свършил мотор сметката лесно може да набъбне до тези суми.То само маховика и съединителя е 2 бона ако ги вземеш без никакви отстъпки.При феислифтовия дизел при правене на ремонт на мотора събира малко над 5 литра масло.Иначе при редовна смяна не повече от 4.5 литра.Даже има щека с по късо разстояние между мин и макс и по нея може и 4.2 да стигнат.Аз лично слагам маслото на 2/3 от разстоянието мин-макс.

Клиента е казал всичко в поста си, просто като видите такъв дълъг пост, не четете както трябва . :wink:
Като махнеш двата бона за съединителя и маховика които не са били за смяна, за другите 1500 лв. е шлайфан вала, ремонтирана маслена помпа и изолиран ДПФ .
А сега, като техническо лице дето също прави ремонти, кажи как ти звучи последната диагноза, двигателя бил сглобен колкото да му продадат колата . :D
Кое е това нещо нагоре по двигателя, дето ще е сглобено така, че да задере колянов вал ? :-k
И кой аджаба го е "сглобявал" последно този двигател ?

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2016, 02:14 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Мар 2016, 12:54
Мнения: 1
Местоположение: Sofia
ВНИМАНИЕ !!!! НЕ ХОДЕТЕ В АВТОСЕРВИЗ "КРИСИДА АУТО" СОФИЯ ДО ЗООПАРКА - ЧУПЯТ КОЛИТЕ !!!

Здравейте на всички . Дълго мислих дали да пусна тази тема , но все пак здравия разум в мен надделя ! Предполагам ,че много хора ще се разпознаят в тази реална история .Всички онези обикновени хора ,които като мен са закарали автомобила си при гаражния "майстор" за дребен ремонт ,а са се оказали със счупена кола !! Андрей !!! Не се прави така !!!Голям си само на думи ,"приятелю" !!! Като мъж си една голяма НУЛА !! А като монтьор - нека читателите да преценят ! Нека започна с малко предистория . Колата ми е MAZDA 2 и през 2014 август месец се наложи смяна на ангренажен ремък ,защото наближаваше 70 000 километра .Купих ремъка и намерих някакъв сервиз Автосервиз Експрес , намиращ се на бул. "св. Климент Охридски" по пътя за Бистрица , преди "Ташев Галвинг" в дясно . Платих си , взеха ми 150 лева за труд по спомен . Трябваше да сменят ангренажния ремък и ролка . И забележете на другия ден трябваше да пътувам до морето с тази кола .Оставих колата сутринта и се разбрахме вечерта да си я взема готова . Когато отидох вечерта колата не беше готова . Някакъв хубостник ми заяви , че нямало кой да им плаща извънреден труд . На другия ден отидох към обяд ,казаха ,че бил сменен ремъка , но "колко бой била изяла колата" Shocked Shocked Shocked Взех си колата и след обяд тръгнахме за морето . Нещо ме усъмни и по време на едно от спиранията ни по магистралата на работещ двигател се загледах в ремъка на алтернатора . Който е запознат с модела знае , че MAZDA 2 е FORD и има болт на коляновия вал , които пази ангренажния ремък от разхлабване . Та именно на този болт тия п...ли бяха скъсали главата и бяха заварили вложка Shocked Shocked Shocked Направи ми впечатление ,че от тази вложка при работещ двигател се виждаше с просто око една разцентровка на ремъка на алтернатора . Не ми харесваше това , но нямах време да се занимавам и реших на по-късен етап да я закарам някъде да махнат скъсания болт със заварената вложка и да сложат оригиналния болт ,както е нормално да е . Колата я карах така почти една година . Като през това време не съм имал абсолютно никакъв проблем !!! И така .... стигаме до август месец 2015 година , когато най-накрая реших да закарам колата при някой "майстор" да смени болта . И тук ... започва най-интересната част от тази мила родна история . Колата я закарвам в Автосервиз "Крисида Ауто" . Сервизът ,ако може да се нарече сервиз едно паянтово хале ,се намира на ул. Чавдар Мутафов 30 .Това е улицата , която се вие покрай Софийския Зоопарк. Самото хале-"сервиз" се намира не на самата улица Чавдар Мутафов , а в една от преките ,която си е черен път . Място има колкото да мине един автомобил и всеки път когато трябва да се изкара от или вкара в халето-"сервиз" някоя кола се местят другите автомобили Shocked Shocked Shocked И започва едно местене ... бедна ти е фантазията . Дотук с условията ,в които се извършват ремонтите и се приемат клиентите Exclamation Сега започвам със същинската част ! Със собственикът на въпросния сервиз - АНДРЕЙ КОСТАДИНОВ тел: 0878 91 11 92 , който се изживява като най-великия "майстор"-механик на света smile016 се видяхме в края на юли 2015 , показах му проблема и му обясних историята на въпросния болт със заварената вложка . Тогава ми каза , че при него ставало само със записване Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad и можел да поеме колата след седмица . Хубаво , казах си . В крайна сметка аз така колата я бях карал една година и не ми пречеше да изчакам още 7 дни . Записах си ден и час . В началото на август 2015 година му закарах колата .Беше сряда 10 часа . Нали работим с точен час Андрей ? Ремонтът уж се очертаваше да бъде лесен !!! Трябваше да се смени болтът със заварената вложка .Да не ви казвам като видя как е заварена вложката какви ги наговори лицето Андрей Костадинов . Как всички били "технически неграмотни" и други простотии . Брей , казах си , тоя явно не е мърляч като другите майстори от българево без дипломи и сертификати . Оставих му колата и си тръгнах . Рабрахме се да се обади след като е готова . Очаквах ремонта да не е повече от 100-150 лева . В петък ,тоест след два дни Андрей ми звъни и ми казва дословно " Пепи , можеш ли да дойдеш ,колкото е възможно по-бързо . Очертава се сериозен ремонт " Shocked Shocked Shocked Shocked "Как сериозен ремонт "???? - питам аз , "Като дойдеш ще ти обясня" ми казва той . Отивам и какво да видя !!! Двигателя на колата ми разглобен и Андрей Костадинов ми заявява , че колата има счупени клапани и бутала !!???? Започва да ми обяснява надълго и нашироко как са виновни от предишния сервиз ,където са сменяли ремъка и са заварили вложката . Започна да ми показва как според него не са отвивали на някои места ,защото там задължително трябвало да има белези от ключ !??? И ,че той бил сигурен ,че от предишния сервиз въобще не били сменили въпросния ангренажен ремък !???? Когато били тръгнали да го сменят нещо било "мръднало" и била избягала центровката на двигателя и те се били уплашили и затворили мотора без да сменят ремъка . И ,че той видял ,че ремъка не е правилно зацепен !!????? и го зацепил правилно ,но тъй като центровката на мотора била избягала , мотора се счупил ???!!! И ТАКА , ДА ОБОБЩЯ !!!! ЗАКАРАХ ,НАПЪЛНО РАБОТЕЩ И В ДВИЖЕНИЕ АВТОМОБИЛ MAZDA 2 НА РЕАЛНИ 70 000 КИЛОМЕТРА В АВТОСЕРВИЗ "КРИСИДА АУТО" И ПОЛУЧИХ КОЛА С ДВИГАТЕЛ ЗА ОСНОВЕН РЕМОНТ !!!!! На никой не пожелавам да изпада в моята ситуация !!! Но да продължа !!! Андрей ми подготви с охота списък с частите, които ще трябва да се сменят . Около 1200 лева без труд !!! Самият Андрей Костадинов ми каза , че за труд щял да си помисли колко да ми вземе ,защото донякъде ми влизал в положението ??!!!! По- нагъл човек от теб Андрей не съм срещал !!!!! И слава богу Shocked Shocked Е при въпросната ситуация аз какво трябваше да направя ???? Кола с разглобен двигател насред халето-"сервиз". Съгласих се ,че "другите са виновни" . Андрей !!! Аз не съм детектив или полицай !!!!! Колата се кара всеки ден и ми трябва изключително много . С нея си изкарвам хляба . Разбрахме се с "най-великия майстор на света" да започне да прави основен ремонт на двигателя възможно най-скоро . Няма да казвам през това време ,докато траеше ремонта ,какви затруднения имах и причиних на близките си . Пак искам да подчертая ,че притежавам само и единствено въпросната кола MAZDA 2 . Да спомена , че Андрей ми поиска две трети от цялата сума 1200 лева почти веднага ,защото иначе нямало как да започне ремонта . Да спомена ,че Андрей Костадинов ме заразпитва с какво се занимавам и какво работя !!!?????Каква подяволите е връзката ???? Или по този начин си успокояваш гузната съвест ,Андрей ??? Дето я нямаш !!??? Въпросният ремонт продължи точно един месец Shocked Shocked Shocked И сега идва най интересното . ВНИМАНИЕ !!!!! В края на месец август Андрей ми се обажда да ми каже ,че след обяд след 16:00 часа съм можел да си взема колата , в момента я събирали . В 15:30 същия ден се подготвям да тръгвам за халето -"сервиз" и получавам поредното неприятно обаждане от Г-н Костадинов . - "Пепи , абе не идвай , има проблем пак с колата " Shocked Shocked Е отидох , вече беше започнало да става непоносимо !!! И какво да видя колата пак счупена по същия начин !!!!! Всички в халето-"сервиз" мълчат !!! Клиентът не заслужава да му се обяснява много много каква мърлящина се извършва с автомобила му !!!!??? Като ме видя лицето Андрей Костадинов ми се развика ,че заради предишните сервизи той сега цитирам "ял лайна" Shocked Shocked Shocked Колата седи един месец при него !!! Но пак някой друг е виновен .... И така тръгнах си . Искам да подчертая , че по време на тези събития нито веднъж не съм обвинил лицето Андрей Костадинов , че е виновен за нещо ,каквото и да било !!!! И така след една седмица Андрей пак ми се обажда да си взема колата ,била тествана и всичко работело нормално . Взех я ! Даде ми и гаранция Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Много хубаво ,но гаранция за какво ??
Оттогава вече шест месеца колата харчи масло !!!! По около литър на три хиляди километра . Преди злополучния ремонт не пипаше маслото !Възползвах се от гаранцията ,която великия сервиз "Крисида Ауто" ми даде . И познайте Laughing Crying or Very sad Crying or Very sad Пак греда !!! Колата седя при Андрей една седмица .Съмнявам се ,че въобще я е погледнал . Обади ми се :-"Можеш да си вземеш колата ,трима майстори я гледаме , не откриваме проблем защо харчи масло"!!!??? Ето това е гаранцията ,която тия СЕЛЯЦИ дават . Пазя и гаранцията !!!! Да спомена за протокола , че за въпросния ремонт не получих фактура , нито касова бележка ?????!!!!! А въпросната фирма е регистрирана даже и по ДДС ??? Какво по дяволите се случва в милата ни татковина ?????

Андрей !!!! Защо трябва да разбирам от друг сервиз (На Форд ) , че въпросният болт на коляновия вал , с който ти се бори един месец ,СЕ ЛЕПИ !!!!!!!! Да,ЛЕПИ СЕ !!!Запиши си го преди да счупиш колата на следващия клиент и да го накараш да си плати ремонта !!!! Искам да ти кажа , че ти си един нагъл и самозабравил се селянин , Андрей !!!! Виждам как ми влезе в положението след като ми счупи колата !!!! 360 лева за труд !!!!! Как не те беше срам да счупиш един мотор два пъти по един и същи начин ???? Как ставаш сутрин и се поглеждаш в огледалото ???? Как имаш спокоен сън ??? Как живееш със себе си ? Знаеш ли какво струваше на мен и моето семейство това ,че ти си един невъобразим мърляч????Ах ти колко си долен и нагъл !!! Гледаш ме в очите и ми казваш , че нищо не разбирам от коли ?! Андрей ,ако разбирах от коли никога нямаше да дам колата си на такъв мърляч като теб !!!! И последно , Андрей !!! Искам да ти кажа ,че в този живот всичко се връща , повярвай ми . Айде остани си със здраве .



сайт на "Великия Сервиз" http://krisidaauto.com

фейсбук страница на сервиза https://www.facebook.com/krisidaauto/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2016, 15:37 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 14 Юли 2015, 13:13
Мнения: 146
Местоположение: София
Леле колега... нямам думи. Чел съм из форума и почвам да се убеждавам, че в София мърлячите са повече от читавите. Дано не ти се налага да изпадаш пак в такава ситуация, а и на никой не я пожелавам. Също не мога да разбера, защо повечето такива "разбирачи" са на принципа дай да го одрусаме колкото се може повече, така или иначе няма да се върне! Брех мама му стара, ако си читав и за най-малкото нещо ще дойда и ще ти поверя колата си, а няма сам да се занимавам и да лягам под колата за щяло и нещяло. Но уви, ще продължавам да поправям каквото мога сам, за останалото след разпитване тука във форума за по-сигурно.

_________________
Mazda 6 2007 Sport Wagon 2.0 143hp Diesel


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2016, 20:26 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
thom написа:
ВНИМАНИЕ !!!! НЕ ХОДЕТЕ В АВТОСЕРВИЗ "КРИСИДА АУТО" СОФИЯ ДО ЗООПАРКА - ЧУПЯТ КОЛИТЕ !!!

Здравейте на всички . Дълго мислих дали да пусна тази тема , но все пак здравия разум в мен надделя ! Предполагам ,че много хора ще се разпознаят в тази реална история .Всички онези обикновени хора ,които като мен са закарали автомобила си при гаражния "майстор" за дребен ремонт ,а са се оказали със счупена кола !! Андрей !!! Не се прави така !!!Голям си само на думи ,"приятелю" !!! Като мъж си една голяма НУЛА !! А като монтьор - нека читателите да преценят ! Нека започна с малко предистория . Колата ми е MAZDA 2 и през 2014 август месец се наложи смяна на ангренажен ремък ,защото наближаваше 70 000 километра .Купих ремъка и намерих някакъв сервиз Автосервиз Експрес , намиращ се на бул. "св. Климент Охридски" по пътя за Бистрица , преди "Ташев Галвинг" в дясно . Платих си , взеха ми 150 лева за труд по спомен . Трябваше да сменят ангренажния ремък и ролка . И забележете на другия ден трябваше да пътувам до морето с тази кола .Оставих колата сутринта и се разбрахме вечерта да си я взема готова . Когато отидох вечерта колата не беше готова . Някакъв хубостник ми заяви , че нямало кой да им плаща извънреден труд . На другия ден отидох към обяд ,казаха ,че бил сменен ремъка , но "колко бой била изяла колата"


сайт на "Великия Сервиз" http://krisidaauto.com

фейсбук страница на сервиза https://www.facebook.com/krisidaauto/


Колега обикновено дори за смяна на масло ходя в проверен сервиз, а не в едва ли не първия квартален мръсен хангар. Когато смятам да оставя колата в сервиз, за по дълго и не знам що за майстори са, гледам няколко основни неща. Сервиза има ли много клиентела, чист и подреден ли е, имат ли специализирани инструменти и дали са маркови. Ако тези първи условия са що годе покрити, значи в сервиза явно си заслужава. Освен това говоря с майсторите, общо взето се запознавам с тях, ако мога говоря лично и със собственика, абе опознавам ги така да се каже. В момента, лично аз ползвам точно 2 сервиза в София. Единия е близо до нас, майсторите са много добри, а шефа им е специалист специализирал в Германия в Мерцедес. Другия сервиз пък е на негов бивш колега. И двамата, имат прекрасни сервизи и си разбират от работата. Освен това което не го могат си го казват без да ги е срам.

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2016, 08:15 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Май 2010, 18:58
Мнения: 25
Местоположение: София
skype: georgi2425
thom написа:
ВНИМАНИЕ !!!! НЕ ХОДЕТЕ В АВТОСЕРВИЗ "КРИСИДА АУТО" СОФИЯ ДО ЗООПАРКА - ЧУПЯТ КОЛИТЕ !!!
Дълго мислих.........

Колега, като ти чета неволите през които си минал, се чудя, как спиш спокойно и не си си потърсил правата.
Трябваше да пуснеш жалба в Комисията за защита на потребителите и след като излезнеше решението в твоя полза, можеше спокойно да ги осъдиш!!! Това заслужават тия гадове.
Комисията работи и си върши работата. Ползвал съм я и за това ти препоръчвам този вариант. Единственото условие е да подадеш лично жалбата за да получиш входящ номер и това да стане до месец след събитието. Мой познат срещу който бяха пуснали такава жалба, го разкатаха от проверки и актове.
Иначе от малко повече от година живея в София и съм минал през подобни мъки като теб, докато попадна на правилните сервизи. Сега вече не рискувам да ходя в случайни, ако ще и да е за нещо елементарно. Ходя в два сервиза, които са доста отдалечени от домът ми - на 10 и 15 км. , но затова пък спя спокойно !!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2016, 18:22 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Ное 2016, 17:04
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте.Преди година си купих мазда 5. Мой познат ме насочи да я закарам при братовчедите му защото били най добрите. Сервизът се намира на улица кукуш 1 автосервиз марвекс. Обслужиха ми колата и казаха че е в много добро състояние. След пет месеца на магистралата за Пловдив жена ми ми звъни че двигателя реве жестоко и с репатрак я прибират в софия в сервиз марвекс. След прегледа се установява че е задрала коляновия вал и реших да правим основен ремонт. Те нищо не правеха освен да шлаифат главата. Аз шлайфах коляновия вал носех им частите които искаха и я сглобиха за 40 дни без да установят защо е задрала коляновия вал. След ремонта колата харчеше масло и нямаше никаква тяга колата а е 143 коня. Отговорът им беше да сменя маслото че това не пасвало на колата. След пет месеца пак същия проблем пак задра коляновия вал и вече двигателя е за боклука и трябва да купувам нов.след много допитвания се установи че неработи маслената помпа а това в сервиза не са го видели установи се че не са шлайфали блока и цилиндрите и затова е харчела масло а и не са прочистели дюзите и те са били запушени. Нищо не са проверили. Не ходете в този сервиз хора ако ви е мила колата защото аз сега след ремонта съм и без пари и вече и без кола а ремонта ми излезе 2500 лева


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2017, 20:58 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Май 2016, 15:52
Мнения: 17
Здравейте, колеги!

Преди седмица бях писал във форума, тъй като имах проблем със рано отварящ термостат. И съответно тези дни отидох, за да го сменят в сервиз D&N Плевен.
Адрес: гр. Плевен, ул. Георги Кочев 94

Та ето и какво ми се случи. Няколко дни преди да отида се уговорихме с човека в сервиза да поръчат термостат тъй като нямали наличен в момента. След като закарах колата там обаче се оказа, че поръчания термостат е грешен. Съответно човека поръча нов какъвто трябва (естествено с доплащане тъй като бил по скъп) и още същия ден успяха да го докарат и да го сменят. До тук добре, но.... Отива баща ми да вземе колата и тоя в сервиза му казва, видиш ли хидравличната помпа била тръгнала и срещу 80 кинта ще я прати до София да я направят и всичко е ток. (Тук искам да вметна, че на хидравличната помна и нямаше нищо до този момент!)Пристига баща ми казва ми какво са си говорили и аз останах изненадан. Качвам се днес в колата тъй като тръгнах да се прибирам към София, паля и шок, като се почна едно виене и чудесии ... и другото което ми направи впечатление е че са ми били разкачвали акумулатора (не съм наясно небходимо ли е било това нещо за целта)? И сега ще се ходи да се разправяме как подяволите здрава кола с нужда да се смени само един термостат ми я върнаха с яко виеща хидравлична помпа....

Моля да ме извините ако някъде нещо в описаното е объркващо или неясно, но съм много бесен и яко ми държи влага, защото им я закарах за един термостат, а ми я върнаха по зле....


Sent from my iPhone using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2017, 20:32 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Фев 2017, 20:08
Мнения: 1
Местоположение: Варна
Nick626DITD написа:
Здравейте колеги тези които са от Варна да не се излъжат да ходят на диагностика в един сервиз нарича се Първа Частна Автоболница намира се на околовръстното бул. Хр. Смирненски преди светофара на Военна болница! Нямам нищо против че ми смениха предните дискове, ама този който ми прави диагностиката казва се Вальо ми каза индикатора за ABS-а ти свети защото модула/помпата/ на ABS-a ти е повредена, трябва да намериш втора употреба защото нови са много скъпи струвало към 1500лв :o ! Оказа се заден десен датчик след като си ги замерих сам с Ом метър, смениха ми го и ABS-a проработи след 300-400м! Така че си взе 30лв за една грешна диагностика, ако така процедира с другите......... не съм отишъл още пак да го преслушам като се направя на цапнат, че все още нямам ABS! Така че, колеги от Варна не ходете при този МНОГО ДОБЪР ДИАГНОСТИК! [-X :) :roll: #-o


Първа Частна Автоболница, гр. Варна, на околовръстен път, бул. Хр. Смирненски преди светофара на Военна болница. Собственик: Галин, приятен мъж, вдъхващ доверие, че си разбира от работата. За съжаление след посещението си там останах с впечатлението, че човека живее ден за ден, човек за човек. Прекалено високи цени на услугите, както и на резервните части. Пример: За три вида части които в интернет без отстъпка са между 40-45 лв. и то формирана от части с най - висока цена на пазара във въпросния сервиз ти ги предлагат за 104 лв.. Пример: За услуга която по другите сервизи средно е между 40-50 лв., цената там е 90 лв.. Повтарям си аз няколко дни, че няма да се занимавам, но се почувствах измамен. Възможно ли е 100% и повече процента надценка. Според мен това е човек които не уважава клиентите си. Разбирам да си цениш труда, но това е прекалено. А за частите нямам думи. Издава се касов бон, но не и документ с вида извършени дейности и вложени части. При настъпване на гаранционно събитие как би могъл човек да предяви претенция за каква услуга и каква част? На клиента не се връщат подменените части, както не ти се предоставя каквато и да е информация за вложените такива опаковка, марка и т.н./. Преглътнах го, но както се казва не сме за един ден. Все пак този човек трябва да си направи сметката, че една такава случка ще ме откаже да го посетя повече, а това води и своите последствия, не бих го препоръчал на никои мои познат или човек имащ нужда от сервиз. Бих повторил написаното по - горе.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 11:01 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Юли 2014, 14:20
Мнения: 39
Местоположение: Стара Загора
Сервиза се намира в гр,Стара Загора ,кв.Казански ул.Арда 5
От три месеца съм оставил да сменят компресора на климатика.Първо сложиха някаква тяхна сглобка (понеже имат доста за изхвърляне и да не ги дават на вторични,мъчат клиентите си като им ги набутват за уж читави и рециклирани),който блокира след 1 час работа.И от там като се почна ела утре,ела в други ден,другата седмица го почваме и така цели 3 месеца,като автомобила стои при тях,защото все "утре" го почват.Скапаха ми акумулатора защото автомобила не е пален и следователно не се кара 3 мес.И всички тези мъки и разправии ми струваха 400лв :x
В обявите по интернет се срещат като "miroklima"


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Окт 2018, 19:21 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
https://grabo.bg/places/avtokompleks-shell-racing-group
Абсолютно непрофесионално работят.Нулеви познания специално за Мазда автомобили.При първоначален оглед на моята 5ца при която между впрочем се появи това дрънчене отзад така характерно.Всичко е топ никакви проблеми не се виждат тампони и биалетки бетон.Супер професионална констатация. :mrgreen: Океи си викам.Явно аморт са проблемни и викам даи да ги сменяме тогава със Монро щом няма друго за какво да се хванем. Сменяме естествено и след това отново лопуртене.Аз бесен връщам колата и си искам повторен оглед.В краина сметка ме изненадаха че имам за смяна тампони на задни носачи някакви.. ....биалетки....тампони на ст. щанга.Е викам как по дяволите не го видяхте това преди 1 ден та смених абсолютно читави аморт.Чупят пръсти и сумтят.Предложиха да сменят тампоните на ст щанга за тяхна сметка но мен това не ме грее.Категорично ги сиктирдосах.Не съм за парите просто е просташко да не можеш да провериш 3 неща на кръст като възможна причина.Да не говорим че 2ри ден си чакам фактурата и документ някакъв за гаранцията на аморт.Много е лесно да се правиш на тарикат ама няма да стане ....Та сега си имам 2 читави задни аморт със логото на ford без ръжди и масло по тях.....и старото дрънчене. :lol:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2018, 12:07 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Май 2016, 17:40
Мнения: 23
Местоположение: София
Сервиз Джес 2000 / гр. С0фия Овча Купел 1 и Житница срещу Италианеца

- Измамници / некадърници не знам к0е 0т двете е :!:

К0лата ми е Мазда 6 147кс 2.0 м0т0р с ГИ. Парн0т0 ми не духаше т0пл0. Казах си пр0блема ч0века каза 0т радиат0ра на парн0т0 е запушен е, ще г0 пр0мия с една специална немска машина за 1 час раб0та и ще се 0прави. П0питах има ли гаранция, че ще имам т0пл0 сед т0ва т0й ми 0тг0в0ри
- "как да няма ти ще видиш 0ще на мяст0 какв0 ще излезне и как ще тръгне". Казах "0к" тъй кат0 преди т0ва в 4 сервиза се 0питваха да ме убедят, че пр0блема е в радиат0ра на парн0т0 и трябва да ми г0 сменят с н0в кат0 се разкача цял0т0 таблл0 и ми искаха по 400 лв и наг0ре за т0ва и да ст0я 2-3 дни без к0ла, а кат0 ги попитам има ли гаранция, че кат0 сменят радиат0ра ще имам парн0 0тг0в0ра на всякъде беше НЕ ! :evil:

Така пр0мива 0нзи радиат0ра на парн0т0 кат0 г0 0ткача и слага маркучи 0т машината към нег0, т0ест шунтира цялата система към двигателя - изпарител, терм0стат, в0дна п0мпа, клапани ак0 има такива. Пуска и нищ0 мръсн0 не излиза 0т радиат0ра в0дата се вижда как минава през един филтър и минава със страшен дебит, к0ет0 0значава че радиат0ра е пр0х0дим и чист. Викам му
- "т0й ми се вижда чист"
Т0й ми 0бяснява, че трябвал0 да мине време препарата да разкисне и да вдигне температура машината. Чакам 40 минути ст0я и гледам внимателн0 п0 едн0 време ми вика
- "сравнител0 чист е радиат0ра 0баче е тая ск0ба тука не ти държи какт0 трябва 0тсреща има железария вземи една да ти я сменя че м0же 0т там да взима въздух".
0съмних се защ0т0 знам, че ск0бата държи д0бре ама викам айде м0же нещ0 да е станал0 0тивам взимам ск0ба за 5 минути връщам се и ми вика
- "ела да видиш какв0 изкара машината!"
и ми п0казва парчета 0т армиран маркуч във филтъра без мътилка без нищо изведнъж се п0явиха 0т нищ0т0. И ми казва
- "ела сега да видиш как духа парн0т0"
А т0 е н0рмалн0 да духа тъй кат0 се вижда, че флуида циркулира и радиат0ра е чист и машината вкара г0реща в0да в т0я радиат0р. Приключи щур0тията п0чна да ми 0беснява, че ак0 пак имам пр0блеми значи имам въздух в системата и да си сменя капачката с клапана на 0хладителния радиат0р, к0ят0 струвала 4лв (ама на кук0в0 лят0 тя струваше 20-25лв освен ак0 нее няк0й китаец, а на всичк0 0тг0ре никъде я нямаше в наличн0ст защ0т0 не е 1.1 а 1.3 налягане ама карай). П0сле зап0чна да приказва едни пълни небивалици - с0чи ми чашката с филтъра на изпарителя на газ0вата фаза и ми вика
- "м0же и 0т там ак0 не ти е д0бре стегнат0 да взима въздух ама аз не разбирам 0т газ0ви уредби и не пипам там, виж да да не е хлабав0".
Направ0 все едн0 няк0й ме тресна с м0кър парцал не п0вярвах какв0 чувам :!:
Връзва 0братн0 старата схема прибра 80 лв тръгвам си аз и п0знайте :!: Парн0 нанайси :!:

Накрая намерих един сервиз в к0йт0 за 5 мин ми 0правиха пр0блема :!:
Изпарителя трябвал0 да ми се свърже парален0, а т0й беше п0след0вателн0, свързаха г0 и - 0, небеса, парн0 да ти 0пърли веждите и миглите и да ти изтекът 0чите :!: Кат0 им разказъх какви шменти капелеи и пререкания съм преминал зап0чнаха да се смеят в сервиза! Връщам се аз при 0ня тиквеник в Джес 2000 0ще на другия ден и к0легата му диагн0стицик ми вика
- "ти за фар0вете ли беше?" :D
Викам не не съм за фар0вете.
- "Ааа! К0лега т0ва е 0н0ва м0мче с Маздата за парн0т0, ела г0 виж".
Идва въпр0сния и вика
"какв0 става" :?: 0тг0варям
- "Става, че вчера платих 80лв за нещ0 за к0ет0 ти ми даде гаранция, че след кат0 се направи ще имам парн0 в к0лата, ама пак нямам влез в к0лата и виж"
И му вадя един мултицет с терм0с0нда слагам г0 на вх0да на въздух0в0да - 25гр ак0 я форсирам на мяст0 макс 33 градуса Викам му
- "т0ва сп0ред теб парн0 ли е или северен вятър" :?: П0лучавам 0тг0в0р
- "ама аз не знам какъв ти е пр0блема с парн0т0, аз м0ята раб0та съм си я свършил, аз ти пр0мих радиат0ра, аз видя ли какв0 изкарах, нали ти г0 п0казах, аз ти дад0х гаранция, че ще ти 0тпуша радиат0ра и така на татък,
ВЪПРЕКИ ЧЕ АЗ НЕ 0ТИД0Х ПРИ НЕГ0 ДА МИ 0ТПУШВА РАДИАТ0РА НЕНУЖН0, А ДА МИ 0ПРАВИ ПАРН0Т0 АК0 ЗНАЕ КАКВ0 МУ ИМА ! 0тг0в0рих
- "питах ли те кат0 се измие радиат0ра ще имам ли парн0? Ти какв0 каза? Да гаранция ще видиш на мяст0 И ет0 гледам сега, гледай и ти да видим..."
След т0ва се зап0чва да ми се вика да ми се крещи, че съм ги наричал измамници, че съм ги набедил, че те са сл0жили парчетата 0т маркуч във филтъра, за да изтъкнат къде е пр0блема (к0ет0 си беше така !) и за капак ми вика
- "ей ся ще извикам к0легата да закачи к0мпютъра и да ти 0тв0ри и затв0ри клапана, 0баче ак0 не е 0т клапана ще си платиш диагн0стиката и ще ми се извиниш :!: :!: :!: " :evil: :evil: :D "
Защ0т0 г0 питах как устан0ви, че не е 0т клапан, терм0стат, в0дна п0мпа или нещ0 друго. Казах му, че п0вече и 1 ст0тинка няма да дам и да не ми пипа из0бщ0 к0лата с пръст + т0ва ак0 е 0т клапан т0й м0же да 0тв0ри и затв0ри и п0сле пак да заседне. Скандалът пр0дължи сигурн0 п0л0вин час така и не си призна, че м0же да е сбъркал, всеки греши все пак, вмест0 т0ва зап0чна да ме напада и да крещи, един път не си направи устата да каже ет0 връщам ти, айде да не е цялата сума, защ0т0 все пак нещ0 направи п0не п0л0вината, НЕ :!: Накрая им п0желах да са живи и здрави и си тръгнах ! Кат0 се п0разр0вих и разпитах се 0каза че тази к0ла из0бщ0 няма клапан, к0йт0 да спира прит0ка за радиат0ра на парн0т0. Мн0г0 ми е интересн0 какъв клапан щеше да ми прещтрака, че да ми вземе 0ще 30лв за диагн0стика :!: ахаххахахахаха
И т0ва е сам0 една част 0т разг0в0ра няма да 0бяснявам всичк0 !

Другите 4 сервиза няма да ги к0ментирам защ0т0 там п0не се държаха културн0, ник0й не ми е крещял, не ме е м0лил да се извинявам и не са ми гарантирали нищ0 :!:
За да 0правя нещ0 елементарн0 се нал0жи да си пусна 1 седмица 0тпуска и да я загубя в търсене на ч0век к0йт0 адекватн0 да види пр0блема и да г0 реши за 10мин !

СТРАШНИ МАЙСТ0РИ !!! СТРАШНИ ИЗМАНИЦИ !!! СТРАШНА РАБ0ТА !!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2018, 08:46 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
А бе човек ... не знам кой те е учил да сменяш "о" с "0" ... едвам го прочетох на пресекулки. Толкоква ли е сложно да се пише нормално в днешно време ? Всъщност ... никой не иска да е нормален вече.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2018, 09:30 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Off topic
steich написа:
А бе човек ... не знам кой те е учил да сменяш "о" с "0" ... едвам го прочетох на пресекулки. Толкоква ли е сложно да се пише нормално в днешно време ? Всъщност ... никой не иска да е нормален вече.

Вероятно, колегата не му работи клавиша с буквата "о" и ползва заместител с "0". Тъй като започва да боли глава след изчитането на няколко негови писания, влиза в Ignore листа и .

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2019, 11:12 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Май 2019, 16:57
Мнения: 2
Местоположение: Хасково
В никакъв случай не ходете в сервиз "LEGO" - ГЕОРГИ АПОСТОЛОВ
БУЛ.ОВЧА КУПЕЛ 30
По добре си зарежете колата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2019, 19:27 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
MMMM написа:
В никакъв случай не ходете в сервиз "LEGO" - ГЕОРГИ АПОСТОЛОВ
БУЛ.ОВЧА КУПЕЛ 30
По добре си зарежете колата.


Мерси за обратната връзка, но е добре да опишете защо да не стъпваме?
Защото така само с едно мнение във форума и то точно това, трудно можем да си представим защо ....


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2019, 19:34 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Сигурно от съседния сервиз са се регистрирали да правят антиреклама :D :D

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2019, 08:02 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
donpeev написа:
Сигурно от съседния сервиз са се регистрирали да правят антиреклама :D :D


хехе, и аз точно това си помислих, но ти бе директен. ;-) аз се опитах да го заобиколя отдалече.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2019, 17:36 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Ми то там няма съседен....само 2 магазинчета за авточасти и акумулатори. #-o
Ако става въпрос за София. :)

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2019, 15:33 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 16:15
Мнения: 103
Местоположение: Някъде около вкъщи
НЕ стъпвайте в Стар Моторс София, имам такива приключения с тях от абсурдни, през комични, до опасни за живота. Колата е 2015 модел. Не коментирам, че е невъзножно да запишеш час за по скоро от 2 до 3 седмици..

Абсурдизъм пример: Шум идващ от посока волан когато се върти в движение. 5 пъти посещения, 5 пъти нищо не направено с отговор ние не установяваме проблем и шум. Няколко пъти съм с техник в колата, резултат никакъв. Стигнах до момент да запиша с телефона си на видео шума който се чува ясно пред шума на двигател на видео от смотан телефон, за да се останови проблем с еърбега. 6-то посещение, сменени части, проблем решен.

Комичен пример: При едно от множеството посещения, коланите на задните седалки бяха монтирани обратно... като казвам обратно, коланите минават през задната седалка към багажника и не може да се сложи от човек седящ... След като взех колата отварям багажника и бивам посрещнат от колани през седалките. Още едно посещение, проблем оправен...

Некадърен пример: Преден капак за боя, колата беше взета с дефектна боя която "ще се оправи с времето", един удар на паркинг и дойде време за оправяне изцяло. Седмица и половина минава, получавам автомобил, предния капак пълен с неравности и изсъхнали капки от боядисването, за капак и някакви нови драскотини. Нов час, още седмица и половина чакане, проблем решен... почти... все още има две три засъхнали видими капки.... не ми пука, искам си колата... превътаме до днешно време и боята на капака се лющи в момента.....

Опасен пример: При последното ми посещение колата беше върната със сериозни проблеми в спирачките, на които ми беше казано "ще се оправи с каране" които в последствие разбрах от друг механик, че съм карал със сериозен риск за отказване на спирачките и потенциален сериозен инцидент. След множество обаждания и още едно посещение, техните механици потвърдиха това заключение. Няколко спирачни апарати, дискове и накладки по късно и проблем отстранен

Това са само 4 от множество други примери а доказателства и следи за много от тях може да се видят по колата дори и днес. Те варират от най-малкото некоректни до напълно некомпетентни. Избягвайте като чумата.

_________________
Не съжалявай за нещо, за да не съжаляваш после, че си съжалявал първоначално!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2019, 14:15 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 18 Дек 2017, 13:14
Мнения: 75
Местоположение: Sofia
inj.stoichev написа:
Сервиз Джес 2000 / гр. С0фия Овча Купел 1 и Житница срещу Италианеца

- Измамници / некадърници не знам к0е 0т двете е :!:

К0лата ми е Мазда 6 147кс 2.0 м0т0р с ГИ. Парн0т0 ми не духаше т0пл0. Казах си пр0блема ч0века каза 0т радиат0ра на парн0т0 е запушен е, ще г0 пр0мия с една специална немска машина за 1 час раб0та и ще се 0прави. П0питах има ли гаранция, че ще имам т0пл0 сед т0ва т0й ми 0тг0в0ри
- "как да няма ти ще видиш 0ще на мяст0 какв0 ще излезне и как ще тръгне". Казах "0к" тъй кат0 преди т0ва в 4 сервиза се 0питваха да ме убедят, че пр0блема е в радиат0ра на парн0т0 и трябва да ми г0 сменят с н0в кат0 се разкача цял0т0 таблл0 и ми искаха по 400 лв и наг0ре за т0ва и да ст0я 2-3 дни без к0ла, а кат0 ги попитам има ли гаранция, че кат0 сменят радиат0ра ще имам парн0 0тг0в0ра на всякъде беше НЕ ! :evil:

Така пр0мива 0нзи радиат0ра на парн0т0 кат0 г0 0ткача и слага маркучи 0т машината към нег0, т0ест шунтира цялата система към двигателя - изпарител, терм0стат, в0дна п0мпа, клапани ак0 има такива. Пуска и нищ0 мръсн0 не излиза 0т радиат0ра в0дата се вижда как минава през един филтър и минава със страшен дебит, к0ет0 0значава че радиат0ра е пр0х0дим и чист. Викам му
- "т0й ми се вижда чист"
Т0й ми 0бяснява, че трябвал0 да мине време препарата да разкисне и да вдигне температура машината. Чакам 40 минути ст0я и гледам внимателн0 п0 едн0 време ми вика
- "сравнител0 чист е радиат0ра 0баче е тая ск0ба тука не ти държи какт0 трябва 0тсреща има железария вземи една да ти я сменя че м0же 0т там да взима въздух".
0съмних се защ0т0 знам, че ск0бата държи д0бре ама викам айде м0же нещ0 да е станал0 0тивам взимам ск0ба за 5 минути връщам се и ми вика
- "ела да видиш какв0 изкара машината!"
и ми п0казва парчета 0т армиран маркуч във филтъра без мътилка без нищо изведнъж се п0явиха 0т нищ0т0. И ми казва
- "ела сега да видиш как духа парн0т0"
А т0 е н0рмалн0 да духа тъй кат0 се вижда, че флуида циркулира и радиат0ра е чист и машината вкара г0реща в0да в т0я радиат0р. Приключи щур0тията п0чна да ми 0беснява, че ак0 пак имам пр0блеми значи имам въздух в системата и да си сменя капачката с клапана на 0хладителния радиат0р, к0ят0 струвала 4лв (ама на кук0в0 лят0 тя струваше 20-25лв освен ак0 нее няк0й китаец, а на всичк0 0тг0ре никъде я нямаше в наличн0ст защ0т0 не е 1.1 а 1.3 налягане ама карай). П0сле зап0чна да приказва едни пълни небивалици - с0чи ми чашката с филтъра на изпарителя на газ0вата фаза и ми вика
- "м0же и 0т там ак0 не ти е д0бре стегнат0 да взима въздух ама аз не разбирам 0т газ0ви уредби и не пипам там, виж да да не е хлабав0".
Направ0 все едн0 няк0й ме тресна с м0кър парцал не п0вярвах какв0 чувам :!:
Връзва 0братн0 старата схема прибра 80 лв тръгвам си аз и п0знайте :!: Парн0 нанайси :!:

Накрая намерих един сервиз в к0йт0 за 5 мин ми 0правиха пр0блема :!:
Изпарителя трябвал0 да ми се свърже парален0, а т0й беше п0след0вателн0, свързаха г0 и - 0, небеса, парн0 да ти 0пърли веждите и миглите и да ти изтекът 0чите :!: Кат0 им разказъх какви шменти капелеи и пререкания съм преминал зап0чнаха да се смеят в сервиза! Връщам се аз при 0ня тиквеник в Джес 2000 0ще на другия ден и к0легата му диагн0стицик ми вика
- "ти за фар0вете ли беше?" :D
Викам не не съм за фар0вете.
- "Ааа! К0лега т0ва е 0н0ва м0мче с Маздата за парн0т0, ела г0 виж".
Идва въпр0сния и вика
"какв0 става" :?: 0тг0варям
- "Става, че вчера платих 80лв за нещ0 за к0ет0 ти ми даде гаранция, че след кат0 се направи ще имам парн0 в к0лата, ама пак нямам влез в к0лата и виж"
И му вадя един мултицет с терм0с0нда слагам г0 на вх0да на въздух0в0да - 25гр ак0 я форсирам на мяст0 макс 33 градуса Викам му
- "т0ва сп0ред теб парн0 ли е или северен вятър" :?: П0лучавам 0тг0в0р
- "ама аз не знам какъв ти е пр0блема с парн0т0, аз м0ята раб0та съм си я свършил, аз ти пр0мих радиат0ра, аз видя ли какв0 изкарах, нали ти г0 п0казах, аз ти дад0х гаранция, че ще ти 0тпуша радиат0ра и така на татък,
ВЪПРЕКИ ЧЕ АЗ НЕ 0ТИД0Х ПРИ НЕГ0 ДА МИ 0ТПУШВА РАДИАТ0РА НЕНУЖН0, А ДА МИ 0ПРАВИ ПАРН0Т0 АК0 ЗНАЕ КАКВ0 МУ ИМА ! 0тг0в0рих
- "питах ли те кат0 се измие радиат0ра ще имам ли парн0? Ти какв0 каза? Да гаранция ще видиш на мяст0 И ет0 гледам сега, гледай и ти да видим..."
След т0ва се зап0чва да ми се вика да ми се крещи, че съм ги наричал измамници, че съм ги набедил, че те са сл0жили парчетата 0т маркуч във филтъра, за да изтъкнат къде е пр0блема (к0ет0 си беше така !) и за капак ми вика
- "ей ся ще извикам к0легата да закачи к0мпютъра и да ти 0тв0ри и затв0ри клапана, 0баче ак0 не е 0т клапана ще си платиш диагн0стиката и ще ми се извиниш :!: :!: :!: " :evil: :evil: :D "
Защ0т0 г0 питах как устан0ви, че не е 0т клапан, терм0стат, в0дна п0мпа или нещ0 друго. Казах му, че п0вече и 1 ст0тинка няма да дам и да не ми пипа из0бщ0 к0лата с пръст + т0ва ак0 е 0т клапан т0й м0же да 0тв0ри и затв0ри и п0сле пак да заседне. Скандалът пр0дължи сигурн0 п0л0вин час така и не си призна, че м0же да е сбъркал, всеки греши все пак, вмест0 т0ва зап0чна да ме напада и да крещи, един път не си направи устата да каже ет0 връщам ти, айде да не е цялата сума, защ0т0 все пак нещ0 направи п0не п0л0вината, НЕ :!: Накрая им п0желах да са живи и здрави и си тръгнах ! Кат0 се п0разр0вих и разпитах се 0каза че тази к0ла из0бщ0 няма клапан, к0йт0 да спира прит0ка за радиат0ра на парн0т0. Мн0г0 ми е интересн0 какъв клапан щеше да ми прещтрака, че да ми вземе 0ще 30лв за диагн0стика :!: ахаххахахахаха
И т0ва е сам0 една част 0т разг0в0ра няма да 0бяснявам всичк0 !

Другите 4 сервиза няма да ги к0ментирам защ0т0 там п0не се държаха културн0, ник0й не ми е крещял, не ме е м0лил да се извинявам и не са ми гарантирали нищ0 :!:
За да 0правя нещ0 елементарн0 се нал0жи да си пусна 1 седмица 0тпуска и да я загубя в търсене на ч0век к0йт0 адекватн0 да види пр0блема и да г0 реши за 10мин !

СТРАШНИ МАЙСТ0РИ !!! СТРАШНИ ИЗМАНИЦИ !!! СТРАШНА РАБ0ТА !!!


Всичко хубаво, само че срещу "Италианеца" няма сервиз. Намира се Alexa, които не са сервиз.
Точно в този регион живея и искам да ти споделя, че там могат да се движат коли, които живеят там.

За повече информация линк към "Италианеца" в Google maps.

Италианеца

_________________
Mazda 3 2.0 BK facelift Sport 2008


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 230 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб