Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2013, 21:26 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2013, 00:06
Мнения: 248
Местоположение: София
Има ли откъде човек да си купи оригинални части за Мазда 6, дизел, 2006, но на добри цени? Разбира се, последното условие изключва Стар Моторс от списъка. :)
От там са ми дали цена за: ремък ангренажен, ролка ремък ангренажен, ролка ремък ангренажен, обтегач хидравличен - 1283 лв. (само частите).
Колега от форума ми дава цена 321 лв. за въпросните части, като ремъка е Гейтс, а ролки и обтегач - SNR/NTN. Разликата е 4 пъти. :?
На мен ми се ще да си купя оригинални части, но не и на цените, които предлагат от Стар Моторс. Ако трябва от тях да си купя всички части, които според тях са за смяна (спирачни дискове и накладки, подгревни свещи, тампони, филтри и т.н.) - трябва да платя повече от 3700 лв. (само за частите). :shock:

Има ли начин да се сдобия с оригинални части на по-добри цени или ако не ме устройва цената трябва да правя компромис със самите части?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2013, 14:08 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 04 Дек 2013, 15:02
Мнения: 122
Местоположение: София
Това е интересен въпрос? В стар моторс на каква база препоръчват смяна на определени части, износване, киломерти, външен вид, цени, труд ?

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2013, 14:53 
Offline
Администратор
Аватар
1988 Mazda 626

Регистриран на: 07 Окт 2004, 16:32
Мнения: 7878
Местоположение: Плевен/София
Здравей колега,
един колега се занимава с внос на Оригинални авточасти от Америка. Никнейма му е mimo13 , има сайт, на който може да попиташ -> http://www.oemjapanparts.com
Също и колегата todortvm се занимава с внос на авточасти от Америка, кой каквито пожелае.
Успех!

_________________
B.R.Team
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2016, 14:00 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2015, 12:48
Мнения: 80
Местоположение: Collonges -Франция
Колеги здравейте,имам един въпрос относно ангренажен ремък за Мазда 6- 2.0 -дизел-121ск-2006г -89kw. Въпросът ми е следният ,преди 5 месеца смених ремъка и всичко свързано с него,ремъка е Гейтс и миказаха,че щял да кара към 100000км това вярно ли е или са ме излъгали? Питам,за да знам дали на 60 или на 100 да го сменям пак? Много моля ако някой знае със сигурност какъв пробег издържа този ремък нека пише!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2016, 15:50 
Offline
маниак
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 08 Авг 2009, 11:41
Мнения: 590
Местоположение: Смолян
На мене ми написаха следваща смяна след 50 000, явно толкова си може и не смятам да рискувам. На оригиналния му дават смяна на 120 000, ама ако е BANDO както се твърди - виждал съм го само на едно място в нета и цената му беше около 400лв...

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2016, 20:50 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2015, 12:48
Мнения: 80
Местоположение: Collonges -Франция
Аз го взех за 180 лв с отстъпка и с уверението,че щял да кара около 100000 км! Също миказаха,че не е много по лош от оригиналния! Знае ли човек!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 21:07 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Авг 2016, 08:25
Мнения: 29
Местоположение: София
Карайте си по 50 000 км и не рискувайте - толкова е ресурса на ремъците и ролките ! Само на ангренажа за първоначално вграждане ресурса е по-голям ---- 100 000км , но там всичко е стегнато и няма луфтове и вибрации. Не знам и защо хората хвърлят торба с пари за обслужване с оригинални части , при условие че има части афтер маркет които са може би и по-добри ? Например за ангр ремък стават DAYCO , CONTITECH , GATES , за спирачни дискове - ATE , Textar , Brembo , за накладки - ATE ,TRW ,Ashika . От Ashika са особенно доволни хората , че е на добра цена и качесвото е на нивото на TRW.
Обичам да харча разумно , но да не прекалявам с икономията и колата ми да е с качествени части !


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб