Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 00:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2017, 22:48 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Ное 2016, 14:58
Мнения: 53
Местоположение: София
А, и още няколко неща. Днеска ми е толкова разсеяно, че няма накъде, постоянно забравям.

След Петрохан ми виси някаква кора/ламарина която се намира по широчина някъде по средата, а по дължина може би малко зад предните седалки. Някаква идея какво е (баси идиотския въпрос :D)?

Днес говорих с данъчните, колата е в системата, утре съм на преглед :)!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2017, 19:02 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Ное 2016, 14:58
Мнения: 53
Местоположение: София
Алелуя! Колата е регистрирана, с преглед, най - накрая!!! От радост днес се качих към копитото, после отидох до мол да си взема джънк фууд, не си взех, купих си 2 пуловера :DDDDD. Не ми се прибираше, обиколих няколко пазара, купих си кисели краставички, водка, сок :). Наздраве!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2017, 17:15 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Ное 2016, 14:58
Мнения: 53
Местоположение: София
Здравейте,

Такааа, откъде да започна :)...

Пак забравих за срещата, след работа в главата ми е само да се прибера и да си отворя бира...

Днес сложих газ. В Монтана (Михайловград за по старите :)). Пак урбулешката, май ще ходя да ми я донастроят. Доволен съм от гледна точка на това, че колата работи добре. Още не съм и засекъл разхода, но е спъната над 100 - 120, предполагам не са я тествали на такива скорости. Сложих си система за мазане на клапаните, надявам се всичко да е ток и жица...

Следващата седмица ще видя скоростната кутия (Между 1-ва и 2-ра прихърква ако издърпам лоста много към мен, и 3-та ако го бутна много напред, задна включва трудно от време на време. Като загрее нещата се нормализират.), предните дискове и евентуално пистов ремък/водна помпа. Остава ми сенник (Май са ми писали) и съм зууум зууум :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Май 2017, 17:33 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2015, 18:11
Мнения: 47
Местоположение: Sofia
Наскоро си взех нова кола. Искам да отида в някой сервиз, където ще ми извършат основни ремонтни дейности - смяна на масло, смяна на въздушен филтър и т.н. Видях, че в https://maxcar.bg/content/serviz извършват такива дейности на добри цени, някой ходил ли е в този сервиз?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2017, 21:24 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Много зависи каква цена ще ти дадат, това ОТ еди колко си като го видя и чао ;) Отиди, питай ги конкретно за крайни цени без заобикалки и ще се разбере дали са добри цените...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2017, 18:54 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Юни 2017, 07:47
Мнения: 29
Местоположение: София/Варна
Да използвам и аз темата - харесах си кола от аутлета на Стар Моторс. Може ли да се разчита на прегледа от тях или по-добре да си ида някъде другаде? И ако препоръчвате другаде, то къде?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2017, 07:52 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Според мен не може да се разчита напълно. Аз моята като я вземах ходих в Мазда Бургас. Гледаха я, но като цяло настроението беше "абе кола като кола, дай ни 50-те лв. за прегледа" :).

Особено пък когато те я продават още повече ме съмнява да се загледат много в проблемите, защото ще ти отворят възможност за коментиране на цената. Тук, разбира се, говоря за не дотолкова сериозни проблеми. Съмнява ме да пудрят гробници като по автокъщите чак. :) Но дали ще ти я дадат да я караш другаде не съм сигурен. Зависи и каква е колата де. Ако е 2-3 годишна кола с история какво пък толкоз да й има. Дискове, накладки, екстри и сам ще си ги видиш как са. Евентуално някоя дреболия по окачването да ти излезе отпосле.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2017, 13:16 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Юни 2017, 07:47
Мнения: 29
Местоположение: София/Варна
Благодаря за отговора :)

5 годишна е, изглежда ок. Извадиха история, уж само през сервиза за смени на масла/филтри/накладки и тн е минавала и просто ми е чудно дали е възможно. Вярно че е 75к километра, което за дизелката е малко, за да излезе каквото и да е било като проблем и затова се зачудих дали няма да ми е полезно да ида в Елиа Ауто ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб