Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:03

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2013, 16:13 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Юни 2013, 16:11
Мнения: 3
Местоположение: София
skype: vlado.mihov
Здравейте, преди няколко дни си взех Мазда 6 комби 2006, но е без щора и без мрежа отзад. Някой може ли да даде съвет от къде може да се намери да се купи нова/стара щора?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2013, 23:27 
Offline
маниак
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 22 Сеп 2012, 16:20
Мнения: 560
Местоположение: Разград
Търсиш в интернета 6-ци на части или по моргите, но много трудно се намират и трябва да си по-упорит в търсенето. Вървят по около 120 лв. Успех!

_________________
Mazda 6 2.0i 147hp autom 2009


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2013, 22:22 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Юни 2013, 16:11
Мнения: 3
Местоположение: София
skype: vlado.mihov
Благодаря за инфото, потърсих аз из нета, ама към момента нищо не намерих. Може би е време да потърся моргите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2013, 14:01 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Юни 2013, 16:11
Мнения: 3
Местоположение: София
skype: vlado.mihov
В крайна сметка като прерових обявите за коли на части изникна една щора със счупен механизъм. Явно ще имам и аз да се изявявам в ремонта на неприбиращата се щора :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2013, 14:01 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Мар 2011, 09:57
Мнения: 26
Здравейте,
моля колега Mitaksi, дай контакт с човека(от София) за проблема с щората.
Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2013, 18:17 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Мар 2011, 09:57
Мнения: 26
И.. неволята дойде, и ми оправи щората. Всичко е точно, както го описват по-горе колегите. =D> :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2014, 21:35 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Юли 2014, 14:21
Мнения: 4
Местоположение: София
skype: stopbg
newidimiqtip написа:
Здравейте,
моля колега Mitaksi, дай контакт с човека(от София) за проблема с щората.
Благодаря!


Може ли и аз :) :shock:

Виждам, че темата е стара, ама все пак ако някой все още има контакт за тая цел, че оня ден дръпнах щората и това и беше като за последно :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2014, 01:27 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Юли 2014, 14:21
Мнения: 4
Местоположение: София
skype: stopbg
roshaw написа:
newidimiqtip написа:
Здравейте,
моля колега Mitaksi, дай контакт с човека(от София) за проблема с щората.
Благодаря!


Може ли и аз :) :shock:

Виждам, че темата е стара, ама все пак ако някой все още има контакт за тая цел, че оня ден дръпнах щората и това и беше като за последно :)


Пробвах и с лични съобщения ?
Някой все пак, който да има контактите за някой, който ремонтира щори ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2014, 15:09 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Мар 2011, 09:57
Мнения: 26
Съжалявам, ако съм подвел някой, че съм получил контакт за ремонта на щората.
Написъл съм, че неволята ми помогна, т.е. сам си я оправих, по горните указания.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 20 Дек 2014, 17:25 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Авг 2014, 18:44
Мнения: 1
Местоположение: Пловдив
Здравейте колеги. Наскоро ме сполетя и мен проблема с щората на моята Мазда 6 / 2003. Та някои да знае майстор за тях в Пловдив или близките големи градове ?? Благодаря предварително.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2014, 16:34 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 09 Ное 2013, 08:48
Мнения: 109
Местоположение: пловдив
viewtopic.php?f=40&t=37134

_________________
MAZDA 6 DIESEL 136hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 27 Май 2015, 13:37 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Апр 2015, 13:07
Мнения: 9
Местоположение: Асеновград
Взех си оригинален комплект от мазда. Задни врати и задно стъкло. Скъпи са, но пасват на 100% и са като изляти.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 30 Май 2015, 06:46 
Offline
любител
Аватар
2021 Mazda 6

Регистриран на: 06 Апр 2015, 21:52
Мнения: 33
Местоположение: София
Здравейте ,
Вчера сутринта при издърпване на щората повече не се нави.Прочетох всичко по темата и започна разглобяване.Разпробиване на на пъпката,изтеглих целия механизъм (изолацията от половината се беше навила като макарон) с пружината и видях от къде е проблема.Сшед като закачих пружината за старата пласмасова втулка!!!! ,и около нея изрязах от от тънка ламарина(0.2-0.3 ) нещо като кожух с който завих втулката и я вкарах в тръбичката( много пътно с чук)така пружината не може да се откачи а и механизмът се занити в тръбичката.После леко с винт в отворите се получи резба отвих винта сглобяване и монтиране в колата.
Всичко ми отне 30-40 мин.
Надявам се да издаржи във времето.......
Благодаря на всички който са писали подробно за проблема

_________________
Ако ти мен не ме аз теб ще те.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2015, 11:16 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Юни 2015, 17:17
Мнения: 2
Местоположение: Sofia
Здравейте колеги,
Наскоро закупих мазда 6, 2006 комби, обаче нямаше щора и мрежа. Въпроса ми е съвместима ли е щората от модела преди facelift-а с моята


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2015, 13:50 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Здравейте,
Понеже си играх преди време с щората и клепналата и задна част, която ме дразнеше здраво... та явно и е беше дошло времето на втулката-подпомогнато и от тежестта на планките монтирани да поддържат задният край на щората хоризонтално :?
Преди няколко дни намерих щората кротко полегнала на пода, та набързо се сетих за тази и другите теми от форума и въоръжен с информация аткувах :)
Вариантите за решаване на проблема са следните:
- друга щора втора употреба от нета или морги на цена 120-150 лева, но трудно се намира и не се знае след няколко месеца дали няма и тя да сдаде багажа
- сваля се щората и директно се праща на хора, които я връщат ремонтирана срещу около 50-на лева
- поръчва се втулката от нета, има бол линкове срещу 30-40 лева(при възможност и наличие на познат стругар може и да се изработи втулката и без да се поръчва)
- сваляне на старата пластмасова и правена на нов канал в нея за захващане на пружината
- побългаряване-в моят случай се наложи поради изваждане на пластмасовата втулка на парчета
Процедурата е описана от колегата BornToDrink - респект =D>, снимки има по напред в темата, а и свободната ръка беше заета с бира, когато е свободна :D
1. Вадим щората и от страната на водача развиваме двете винтчета и се издърпва капачката с малко сила.
2. Отлепяме кожата назад около 3 сантиметра-лесно после се връща обратно при сглобяване.
3. Разпробиват се внимателно с ф3 двете пъпки в металната тръба и се опитва да се извади здрава пластмасовата втулка, ако искаме да я ползваме пак, в моя случай неуспешно :mrgreen:
4. Ако няма да използвате втулката закачате края на пружината внимателно в някоя от пробитите в тръбата дупки така че да не излезе, ако се налага се дупчи по-близо до края на тръбата с цел по-лесно закачване на пружината.
-При мен се беше навила пружината вътре в тръбата и се наложи да изкубна металната пръчка със сила и едва тогава извадих усуканата пружина, ако се стигне до там дърпане му е майката. Във вътрешния край на металната пръчка е захванат другият край на пружината, ако се скъса там се отваря леко процепа и захваща отново пружината и пак се приплесква с чук.
-Между тръбата и пружината и между пружината и металната пръчка има гумени шлаухи за да няма дрънчене метал в метал при навиване и развиване на щората, не е задължително да оцелеят непокътнати, при мен ги няма пък ще видим :roll:
5. Следва ключовият момент, при започване на сглобяването се поставя десният край на щората в дясната капачка и се хваща с клещи краят на металната пръчка отляво, като въртим пръчката(тя е сплесната там) обратно на часовниковата стрелка, колкото можем повече, трябва да има увеличаваща се съпротива, което е добре и значи че пружината ще си върши работата. Добре е да сте двама, един с клещи да върти, друг да придържа щората да не излиза от дясно. Като вече не можем да удържаме пръчката се хваща здраво с клещите да не освободи напрежението пружината и се намества прорезът на лявата капачка с плоското на пръчката. Избутваме обратно кожата и завиваме двете винтчета.
Правим тестове дали работи като хората, отваряме си пак бира, този път с мезе, все пак сме си го заслужили :lol:

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2016, 19:51 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Юни 2016, 07:18
Мнения: 4
Местоположение: vetrendol
Благодаря ви за изписаните коментари,успешно си ремонтирах моята щора срещу сумата от 6лв(детайла направен от стругар). :mazda-logo: :mazda-logo: :P 8) 8)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2016, 14:10 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Апр 2015, 10:51
Мнения: 16
Местоположение: България
За хората, които търсят да си купят щора - всеки един по-свестен магазин за обикновени щори трябва да могат да направят по размер къстъм за Маздата. Моята я купих без щора и това е моят вариант.

_________________
Mazda 6, 2.0i GY


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2017, 13:05 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Фев 2017, 15:55
Мнения: 12
Местоположение: София
Колеги може ли контакти за ремонт на щора в София или страната, благодаря предварително


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2017, 17:45 
Offline
фен

Регистриран на: 08 Юли 2016, 10:37
Мнения: 182
Местоположение: Tutrakan
Някои има ли счупена или скъсана щора за багажника


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2017, 08:24 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
simeon__nikolov написа:
Колеги може ли контакти за ремонт на щора в София или страната, благодаря предварително

Ако си купиш втулката ремонта става за около 20 минути. Нямам дрелка и център, но ако си намериш тия 2 неща заедно с втулката мога и аз да тия ремонтирам. Преди месец ремонтирах моята.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2017, 07:59 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Фев 2017, 15:55
Мнения: 12
Местоположение: София
gyenchev написа:
simeon__nikolov написа:
Колеги може ли контакти за ремонт на щора в София или страната, благодаря предварително

Ако си купиш втулката ремонта става за около 20 минути. Нямам дрелка и център, но ако си намериш тия 2 неща заедно с втулката мога и аз да тия ремонтирам. Преди месец ремонтирах моята.

Ще търся, ако намеря ще се разберем за по бира :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2017, 06:24 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Окт 2017, 10:11
Мнения: 1
Местоположение: Варна
Здравейте колеги,
Благодаря за изписаните коментари по отношение ремонта на въпросната щора.Всичко беше от полза. При мен обработката на втулката се състоя в следното:
- втулката беше леко пукната от страната на Г образното легло служещо за виксиране на пружината.
-обработих малко Г образното легло с тънко свредло в дълбочина.
- понеже имах PVC лепило на епоксидна основа -залях канала с лепилото и фиксирах пружината.
- при набиването на втулката подложих PVC лист (такова ми се намираше в момента) между втулката и металната тръба за по добро уплатняване.
- на местата на нитовете сложих 2 винта като ги потрязах малко предварително, и след навиването ги отчупих
от мястото на среза - така пемахнах главите и нямаше какво да стърчи извън тръбата и да не деформира плата
на щората.
Остана времето да покаже как съм се справил. Благодарности.

_________________
мазда 6 1.8 120k.c


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Щора
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2017, 13:25 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Юни 2009, 07:20
Мнения: 20
Местоположение: гр.Сливен
Колеги да споделя. Поръчах си от ebay металната втулка за щората за 25лв. и си отремонтирах щората без проблем. Колата мазда 6 комби 2003г. ако има значение. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ СПОДЕЛИЛИ ОПИТА СИ ТУК МНОГО МИ ПОМОГНАХТЕ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб