Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 18:26

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Май 2011, 19:21 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 27 Апр 2011, 19:45
Мнения: 307
Местоположение: София
skype: todor_tchobanov
slowtraveler написа:
todor tchobanov написа:
....
От Мазда когато се поинтересувах ми предлаожиха зимата да сложа алуминиеви + гуми - 17 цола.

До март карах предната шестица със 16 цолови гуми беше. Слагал съм вериги и нямах грижи. На тези сега нямам идея, ако въобще остана с тях зимата, може ли да и се слагат вериги ако се наложи?

Какви ги надробих при условие, че лятото тепърва започва :? , но сега попаднах на темата :lovemazda:

Бях писал в друга тема тук: в книжката ясно е написано: слагането на вериги е разрешено САМО за 16" размери 205/60/16 и 195/65/16....
Явно има опасност иначе да опре в калника...
Затова аз си взех комплект лети джанти 16" (с точния офсет, защото е много специфичен) и гуми 205/60/16....


Поне имам време :D
Явно ще се насоча към твоя вариант с лети джанти 16", но допълнително ще ви тормозя, когато засиля организацията по купуването.

_________________
Mazda MX-5, 2.0, 161 Hp, Revolution


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2011, 19:49 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Ами след 2 зими експлоатация на този комплект нямам забележки....
За разликата в цената на комплект гуми 16 и 18 - няма смисъл да говорим :D

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2011, 20:05 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 27 Апр 2011, 19:45
Мнения: 307
Местоположение: София
skype: todor_tchobanov
slowtraveler написа:
Ами след 2 зими експлоатация на този комплект нямам забележки....
За разликата в цената на комплект гуми 16 и 18 - няма смисъл да говорим :D


със сигурност на цената на гуми 18" ще си взема 16" комплект с алуминиеви джанти :scooter:

_________________
Mazda MX-5, 2.0, 161 Hp, Revolution


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2011, 20:09 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Мисля че имаше още една тема в кяото това го бяхме обсъждали, но аз съм оригинално със 17ките, за зимата си взех оригинални Мазда 16' джанти от германия, а като вариянт на вериги от тези текстилните autosock.

повечето от нещата сме ги изписали така че прегледай темата а може да потърсиш и другата, за да не се повтаряме, а ако се видим в Неделя, ще имаме възможност да го обсъдим направо.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2011, 20:13 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 27 Апр 2011, 19:45
Мнения: 307
Местоположение: София
skype: todor_tchobanov
radkol написа:
Мисля че имаше още една тема в кяото това го бяхме обсъждали, но аз съм оригинално със 17ките, за зимата си взех оригинални Мазда 16' джанти от германия, а като вариянт на вериги от тези текстилните autosock.

повечето от нещата сме ги изписали така че прегледай темата а може да потърсиш и другата, за да не се повтаряме, а ако се видим в Неделя, ще имаме възможност да го обсъдим направо.


Ще направя всичко възможно да дойда.. за първи път. Дано е хубаво времето, защото още не съм оздарвял напълно. Тая пневмония направо ми ... :kill_myself: и много се пазя все още.

Ще разгледам другите теми.

_________________
Mazda MX-5, 2.0, 161 Hp, Revolution


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2011, 20:29 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Е то за много от нас може да е първи път, а иначе ако времето е лошо, ще се премесим някъде на закрито и топло, но май ще е хубаво времето най накрйя. Ти имаш доста време да мислиш какъв вариянт да предприемеш докато дойде време за зимни гуми.

а старата 6ца как беше с два комплекта джанти или само с един


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2011, 20:32 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
todor tchobanov написа:
Сега се присещам да споделя и аз какво направих с резервната..
Сложих нормална 17 цола, като стиропора го изрязах и го махнах. Остана само малка триъгълна част с крика и ключа за гумите, но той ляга идеално върху края на гумата. В дупката сложих аптечката и сетчето за напомпване. Седан е и босето е на кората на задното стъкло. Пода на багажника остана прилично равен....


А каква джанта сложи за резервната гума?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2011, 20:37 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 27 Апр 2011, 19:45
Мнения: 307
Местоположение: София
skype: todor_tchobanov
radkol написа:
Е то за много от нас може да е първи път, а иначе ако времето е лошо, ще се премесим някъде на закрито и топло, но май ще е хубаво времето най накрйя. Ти имаш доста време да мислиш какъв вариянт да предприемеш докато дойде време за зимни гуми.

а старата 6ца как беше с два комплекта джанти или само с един


с един комплект алуминиеви джанти, с тях я взех от стар моторс. Гумите ги сменях.

_________________
Mazda MX-5, 2.0, 161 Hp, Revolution


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2011, 20:42 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 27 Апр 2011, 19:45
Мнения: 307
Местоположение: София
skype: todor_tchobanov
radkol написа:
todor tchobanov написа:
Сега се присещам да споделя и аз какво направих с резервната..
Сложих нормална 17 цола, като стиропора го изрязах и го махнах. Остана само малка триъгълна част с крика и ключа за гумите, но той ляга идеално върху края на гумата. В дупката сложих аптечката и сетчето за напомпване. Седан е и босето е на кората на задното стъкло. Пода на багажника остана прилично равен....


А каква джанта сложи за резервната гума?

Желязна 17", а сега като се замисля, зимата явно ще се насоча към 16", та можеше и резервната да е 16". Здраве да е :coffee:

_________________
Mazda MX-5, 2.0, 161 Hp, Revolution


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Май 2011, 08:46 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 27 Апр 2011, 19:45
Мнения: 307
Местоположение: София
skype: todor_tchobanov
todor tchobanov написа:
radkol написа:
todor tchobanov написа:
Сега се присещам да споделя и аз какво направих с резервната..
Сложих нормална 17 цола, като стиропора го изрязах и го махнах. Остана само малка триъгълна част с крика и ключа за гумите, но той ляга идеално върху края на гумата. В дупката сложих аптечката и сетчето за напомпване. Седан е и босето е на кората на задното стъкло. Пода на багажника остана прилично равен....


А каква джанта сложи за резервната гума?

Желязна 17", а сега като се замисля, зимата явно ще се насоча към 16", та можеше и резервната да е 16". Здраве да е :coffee:


Излъгал съм те. Резервната е желязна 16".Не се занимавах с нея когато я взех и нещо си ме човъркаше..та вчера повдигнах кората за да проверя. :-k

_________________
Mazda MX-5, 2.0, 161 Hp, Revolution


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Май 2011, 18:38 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Е 16'' си е по подбре от финансова гледна точка, че иначе как да оправдеш сумати пари за гума с джанта която я по лзваш някога я не. За тези с абсолютно същатата резервна гума като останалите има разни схеми на развъртане така че да я вкаваш в употреба и нея ама май не е най удачния вариянт. При теб се получава малко сега си имаш оделна, но иначе в последствие можеше да правиш както доста от нас, да ползваш едната лятна/зимна за резервна.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Май 2011, 21:44 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 27 Апр 2011, 19:45
Мнения: 307
Местоположение: София
skype: todor_tchobanov
radkol написа:
Е 16'' си е по подбре от финансова гледна точка, че иначе как да оправдеш сумати пари за гума с джанта която я по лзваш някога я не. За тези с абсолютно същатата резервна гума като останалите има разни схеми на развъртане така че да я вкаваш в употреба и нея ама май не е най удачния вариянт. При теб се получава малко сега си имаш оделна, но иначе в последствие можеше да правиш както доста от нас, да ползваш едната лятна/зимна за резервна.


е сега ще се вземат четири алуминиеви 16" с четири зимни гуми и съм готов:) Тази ще си я возя :-({|=

_________________
Mazda MX-5, 2.0, 161 Hp, Revolution


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Май 2011, 06:45 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Абе разправям аз, ама не слушате :lol: :lol: :lol:
Едновременно с това можеше да се икономиса резервната гума, защото сега винаги ще имаш комплект 'излишни' гуми с джантите :D
За алуминиевите джанти вариантите засега май са 3:
1. покупка втора ръка джанти за мазда от чужбина (питай nestor - той мина по тоя път).
2. Покупка нови aftermarket от тука (аз минах по тоя път - с поръчка, заради много странния офсет на оригиналните джанти - това ако искаш да си съвсем по заводските параметри).
3. Покупка на оригинални от дилъра - е те там не само ще те съблекат гол, ами и ще те оправят :lol: Доколкото си спомням за оригинална джанта искаха нещо от порядъка на 600лв/бройката :D

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Май 2011, 16:44 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 27 Апр 2011, 19:45
Мнения: 307
Местоположение: София
skype: todor_tchobanov
slowtraveler написа:
Абе разправям аз, ама не слушате :lol: :lol: :lol:
Едновременно с това можеше да се икономиса резервната гума, защото сега винаги ще имаш комплект 'излишни' гуми с джантите :D
За алуминиевите джанти вариантите засега май са 3:
1. покупка втора ръка джанти за мазда от чужбина (питай nestor - той мина по тоя път).
2. Покупка нови aftermarket от тука (аз минах по тоя път - с поръчка, заради много странния офсет на оригиналните джанти - това ако искаш да си съвсем по заводските параметри).
3. Покупка на оригинални от дилъра - е те там не само ще те съблекат гол, ами и ще те оправят :lol: Доколкото си спомням за оригинална джанта искаха нещо от порядъка на 600лв/бройката :D

малее, явно ще боли, но на есен с песен. края на лятото ще започна да го организирам и да ви разпитвам.
Мерси :)

_________________
Mazda MX-5, 2.0, 161 Hp, Revolution


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Май 2011, 18:11 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Не се притеснявай - не е чак такъв проблем....
Просто аз исках офсета да е 100% същия като на оригиналните джанти... Та затова почаках 2-3 седмици за джантите (според доставчика и според интернет - италиански МАК).
Нищо претенциозно, и не прекалено скъпо - около 200 лв джантата (забравил съм точно колко беше - сигурно съм писал някъде из форума)...
Иначе 'подобни' джанти под път и над път, но често се забутвам из планините зимата, затова исках да нямам проблеми ако слагам вериги...
До сега - 2 зими интензивно каране не ми се е налагало никъде да слагам вериги (зимни гуми - GoodYear Ultragrip 7+)...
Но никой не знае какво ще измисли времето :D

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Май 2011, 19:26 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
slowtraveler написа:
Абе разправям аз, ама не слушате :lol: :lol: :lol:
Едновременно с това можеше да се икономиса резервната гума, защото сега винаги ще имаш комплект 'излишни' гуми с джантите :D
За алуминиевите джанти вариантите засега май са 3:
1. покупка втора ръка джанти за мазда от чужбина (питай nestor - той мина по тоя път).
2. Покупка нови aftermarket от тука (аз минах по тоя път - с поръчка, заради много странния офсет на оригиналните джанти - това ако искаш да си съвсем по заводските параметри).
3. Покупка на оригинални от дилъра - е те там не само ще те съблекат гол, ами и ще те оправят :lol: Доколкото си спомням за оригинална джанта искаха нещо от порядъка на 600лв/бройката :D


Има и 4ти вариант моя - покупка на оригинални джанти от дилър в чужбина, излезна с околко 150лв на джанта по евтино барабар с доставката отколкото цената тук с остъка. избрах този, за да имам точни джанти с точния офсет а и когато проверявах за афтермаркет ми обявиха цени от сорта на 280лв на джанта, аз за толкова пари си купих оригинални от Германия. Така че актуално от поседдната есен цените на такива афтермаркет италиански бяха от 280лв че и повече, оригиналните в БГ бяха 400-500лв зависи от модела, на мен ми излезнаха околко 320 май беше с доставка може да проверя но както и да е де.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2011, 16:28 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Колега само за протокола не че няма много различни вариянти и комбинации, но има още един вариянт, при това може да ти излезне един от най евтините - купуваш си още 2 метални джанти с 4 зимни гуми и вкарваш тази резервната която вече имаш в употреба, хем си имаш два комплекта хем евтино хем имаш винаги и резервна. Не знам дали ще искаш метални джанти за зимата само.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 16:54 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 27 Апр 2011, 19:45
Мнения: 307
Местоположение: София
skype: todor_tchobanov
radkol написа:
Колега само за протокола не че няма много различни вариянти и комбинации, но има още един вариянт, при това може да ти излезне един от най евтините - купуваш си още 2 метални джанти с 4 зимни гуми и вкарваш тази резервната която вече имаш в употреба, хем си имаш два комплекта хем евтино хем имаш винаги и резервна. Не знам дали ще искаш метални джанти за зимата само.

Да ти кажа, клоня към алуминиеви. Няма да мога да я възприема с метални :mazda-flag:

_________________
Mazda MX-5, 2.0, 161 Hp, Revolution


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 17:54 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Бях писал в другата тема защо взех алуминиеви:
след едно зимно пътуване от 500км при замръзнал сняг/лед по вътрешния ринг на стоманената джанта и без никаква възможност да го почистя поради спецификата на стоманената джанта се зарекох НИКОГА повече стоманени джанти...

П.С. radkol, как сметна, че 2 стоманени джанти ще са му достатъчни??? като пернишкия голф - алуминиеви джанти само от страната на дискотеката ли :D :D :D

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 22:26 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
А сметнал съм , не съм гледал какво пиша изобщо, исках да кажа 3. Ама явно колегата така и така клони към алуминиеви. Сега трябва да реши дали иска точен размер с точния офсет или не държи на това, от това ще зависи колко лесно може да си намери и какъв избор ще има.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 22:37 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 27 Апр 2011, 19:45
Мнения: 307
Местоположение: София
skype: todor_tchobanov
radkol написа:
А сметнал съм , не съм гледал какво пиша изобщо, исках да кажа 3. Ама явно колегата така и така клони към алуминиеви. Сега трябва да реши дали иска точен размер с точния офсет или не държи на това, от това ще зависи колко лесно може да си намери и какъв избор ще има.

Със сигурност алуминиеви и предполагам ще заложа на точния размер с точен офсет. Няма да има компромис. Като ще е гарга, да е рошава... :dance1:

_________________
Mazda MX-5, 2.0, 161 Hp, Revolution


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2011, 23:26 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Е тогава избора не е голям:

- Оригинални Мазда джанти нови или втора ръка
- афтер маркет - но много трудно се намират пък и цената която аз получих беше доста близка до тази на оригиналните- избора като визия дори е по малък от тези на оригиналните.

Както съм писал аз взех оригинални нови само че от Германия, колегата nestor си купи нови уж втора ръка от Англия, проблема е единственно с докарването до тук но ако имаш човек там който да ги вземе примерно или да ги получи е доста по лесно, има транспорти дето ще ти ги докарат за 80лв до БГ. Имаш доста време така че можеш да проучваш и да действаш като ти изпадне нещо.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2011, 16:24 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Да пусна още веднъж темата с линка и снимките, които съм пуснал и на джантите, и на таблицата за позволените размери:
viewtopic.php?f=40&t=16996

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2011, 20:01 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 27 Фев 2005, 00:21
Мнения: 294
Местоположение: София
slowtraveler написа:
В книжката пише, че след ползване на течността, гумата трябва да се смени.
Говорил съм с вулканизатори.
Казват, че са правили доста гуми, при които била ползвана течността - демонтират гумата и хубаво изчистват остатъците от течността, след което ремонтират гумата по стандартния начин...
Последните 10г съм пукал 2 пъти гума аварийно (не смятам спукванията от гвоздейчета, които те карат да помпиш гумата веднъж на две седмици, и спокойно можеш да отидеш на вулканизатор).
И двата пъти пукането бе от болт.
И в двата пъти течността би ме спасила, затова и не мисля да слагам резервна гума, въпреки, че имам отделни зимен/летен комплект джанти/гуми...
Единия път директно отидох в близкия вулканизатор със спадащата гума. А втория път се наложи да сменя гумата защото бързах.


В този ред на мисли ....
RX-8 също идва без резервна гума, а с ремонтен комплект. Течността в тубичката има годност и при мен вече е изтекла.
Докато търсих от къде мога да си поръчам нова течност, попаднах на така наречената Air-seal препарат(лепило) за камерни и без камерни гуми. Предпазва от спукване на гума с гвоздеи, винтове, болтове и всякакви пробиващи и режещи обекти с размер и диаметър до 15 мм и до 18 пробивания.
В зависимост от размера на гумата зависи и количеството течност за нея.
Срок на живот(активност) на препарата е 10 години в гумата.

Някой има ли впечатления от този продукт?

Извинявам се, че ползвам чужда тема! Надявам се автора да не се сърди :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2011, 23:38 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Мар 2011, 17:23
Мнения: 19
И аз бях скептична, като вас относно течността, но другата ни кола също е с течност, там два пъти ни е спасявала и Маздата веднъж. Мой колеги дори не вярваха, че това нещо работи. Много е удобно и не е нужно да си модифицирате багажниците.

_________________
Мазда 6, 2009г., 2000 бензин, 147hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2018, 10:12 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Яну 2013, 15:25
Мнения: 40
Местоположение: Sofia
Здравейте колеги,

От няколко дни съм собственик на Мазда 6 2008 GH, 2.0 дизел. Колата дойде без резернва гума. Един приятел с Мазда 6 2003 си взе патерица и има останала пълноценна резервна гума 15 инча и може да ми я даде.
Въпросът ми е ще стане ли тази джанта на моята Мазда или да се захващам с търсене на по-голяма?

Поздрави :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2018, 12:30 
Offline
любител
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 05 Ное 2013, 22:36
Мнения: 91
Местоположение: София
KILL-JOY написа:
Здравейте колеги,

От няколко дни съм собственик на Мазда 6 2008 GH, 2.0 дизел. Колата дойде без резернва гума. Един приятел с Мазда 6 2003 си взе патерица и има останала пълноценна резервна гума 15 инча и може да ми я даде.
Въпросът ми е ще стане ли тази джанта на моята Мазда или да се захващам с търсене на по-голяма?

Поздрави :)


Отзад може и да стане.

_________________
Mazda 6, 2.2 MRZ-CD


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2018, 13:20 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Яну 2013, 15:25
Мнения: 40
Местоположение: Sofia
Ако става на задните ме устройва. Аз винаги мога да развъртя гумите.
Само дали има някой, който е тествал да сложи 15 инча за задна гума?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2018, 14:44 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Отпред със сигурност няма да стане... Отзад - силно съмнително, но не и невъзможно..
Обаче каква е целта на упражението - да мъкнеш още един боклук в багажника :) ?
Щом ти е приятел - просто отиди при него и пробвай конкретната джанта на твоя автомобил...
16" с тънки тежести отпред минаваше на около/под 2мм от апаратите... :)

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2018, 15:35 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Яну 2013, 15:25
Мнения: 40
Местоположение: Sofia
slowtraveler написа:
Отпред със сигурност няма да стане... Отзад - силно съмнително, но не и невъзможно..
Обаче каква е целта на упражението - да мъкнеш още един боклук в багажника :) ?
Щом ти е приятел - просто отиди при него и пробвай конкретната джанта на твоя автомобил...
16" с тънки тежести отпред минаваше на около/под 2мм от апаратите... :)




Целта е да сложа тази 15ка, за да имам все пак някаква резервна гума, докато успея да намеря оригинална патерица с бас Босе :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб