Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:03

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2018, 15:46 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Тя целта е ясна, но аз бях много доволен от комплекта... За целият срок на експлоатация на автомобила съм пукал гума мисля веднъж... Компресорчето се справи да успее да надуе достатъчно гумата за да стигна до гумаджия дори и без да използвам течността...
На предните автомобили дори когато съм имал резервна гума не се е налагало да я ползвам... Та затова за мен резервната гума е нещо излишно... Комплекта за ремонт според мен е доста по-практичен (или поне компресорче/помпа)...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2018, 15:59 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Яну 2013, 15:25
Мнения: 40
Местоположение: Sofia
slowtraveler написа:
Тя целта е ясна, но аз бях много доволен от комплекта... За целият срок на експлоатация на автомобила съм пукал гума мисля веднъж... Компресорчето се справи да успее да надуе достатъчно гумата за да стигна до гумаджия дори и без да използвам течността...
На предните автомобили дори когато съм имал резервна гума не се е налагало да я ползвам... Та затова за мен резервната гума е нещо излишно... Комплекта за ремонт според мен е доста по-практичен (или поне компресорче/помпа)...



Това е ясно, но в моята няма нищо. Само кабела за Босето и един триъгълник. Всичко друго явно е извадено.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2018, 17:20 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
slowtraveler написа:
Тя целта е ясна, но аз бях много доволен от комплекта... За целият срок на експлоатация на автомобила съм пукал гума мисля веднъж... Компресорчето се справи да успее да надуе достатъчно гумата за да стигна до гумаджия дори и без да използвам течността...
На предните автомобили дори когато съм имал резервна гума не се е налагало да я ползвам... Та затова за мен резервната гума е нещо излишно... Комплекта за ремонт според мен е доста по-практичен (или поне компресорче/помпа)...


Ха, късметлия си :)
Може и да си прав, но в случая малко ми се струва хазартна подобна позиция. Както може да не спукаш гума с години, така може и 4-5 пъти в годината.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2018, 20:14 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 03 Юли 2013, 13:36
Мнения: 510
Местоположение: Плевен
KILL-JOY написа:
Здравейте колеги,

От няколко дни съм собственик на Мазда 6 2008 GH, 2.0 дизел. Колата дойде без резернва гума. Един приятел с Мазда 6 2003 си взе патерица и има останала пълноценна резервна гума 15 инча и може да ми я даде.
Въпросът ми е ще стане ли тази джанта на моята Мазда или да се захващам с търсене на по-голяма?

Поздрави :)

Защо не се "разровиш" в Мобилето за една патерица 16 цола. Аз също купих моята само с ремонтен комплект: компресор и течност. Но след кратко търсене си намерих чисто нова "патерица" не помня вече, но май беше 40-50 лв. Преди да я взема я пробвах и на предните и на задните. Нямаше проблем. От тогава не съм пукал гума, но съм си сигурен, че си имам резервна. А компресора съм го ползвал доста и за двете коли и за мотора, екстра работа върши. Успех.

_________________
Mazda 6/2008 Diesel
Meine Ehre heißt Treue


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2018, 10:14 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Яну 2013, 15:25
Мнения: 40
Местоположение: Sofia
Аз поразрових за патерица. Повечето бяха 15 цола. Намерих една 16ка, но ми казаха цена 170 лв., но за таяа цена си мисля, че трябва и Босето да ми дадат :). Продължавам с търсенето, но ще тествам и 15 цоловата отзад докато изпадне нещо.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2018, 13:24 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 13 Ное 2014, 10:56
Мнения: 33
След теста ще очакваме да споделиш тази 15" дали става отпред и отзад.
Аз търся 16" или 17" резервна на приемлива цена - до 100лв, но не намирам.
Всички търсят от 150 лв нагоре, което си е безумие направо

_________________
Mazda 6 GH 2.0 MZR-CD RF7J


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2018, 15:27 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
ihristov написа:
....Ха, късметлия си :)
Може и да си прав, но в случая малко ми се струва хазартна подобна позиция. Както може да не спукаш гума с години, така може и 4-5 пъти в годината.

Не знам дали съм късметлия...
Разсъждавам така:
За 30+ години зад волана и над 1млн км (като последните 23г съм по заводи с металообработване на открито - електроди, парчета метал по пътя и т.н.) съм пукал веднъж гума така, че да има нужда от смяна (стоманената джанта се изкриви, предполагам алуминиевата би задържала достатъчно за да не изпусне въздуха)...
И общо съм пукал навярно не по-вече от 5 гуми, като във всички случаи (с изключение на гореспоменатия) спукването е било с бавно спадане на гумата. Т.е. с напомпване стигам до гумаджия.

Затова и смятам за ненужно влагането на пари в допълнителна гума, която да мъкна (ако вече я имам в комплекта - я мъкна - няма да я хвърлям я :) )...
Дори и да ти се случи да се спука 'невъзратимо', колко би дал на някого да дойде и да евакуира автомобила (и то ако нямаш включен Автоасистанс към застраховката)?
Дали този хипотетичен разход няма да е по-евтин от реалния и на момента - търсене и купуване на 'патерица'? :)
Затова и на твое място бих си купил свястно компресорче (което може да си го прехвърляш от автомобил в автомобил), и някой евтин комплект за правене на гуми ...
И сигурно ще излезе под 30-40лв и ще заема доста по-малко място

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2018, 20:24 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 03 Юли 2013, 13:36
Мнения: 510
Местоположение: Плевен
https://www.olx.bg/ad/rezervna-guma-pat ... 84cab066f3 не пише размер на централен отвор обаче
https://www.olx.bg/ad/125-70-16-dzhanta ... 84cab066f3 тая е подходяща май, ама тоя да си ги завре тези 150 лв. в....
https://www.olx.bg/ad/rezervna-guma-pat ... d77fc9077b май и тая е такава каквато търсиш
Но най добре е да разгледаш Мобилето. Аз моята от там я изрових. Вярно че доста звенене падна но успях.
Първата и третата са от един и същ продавач, но джантите гледам са различни, та звънни и питай.

_________________
Mazda 6/2008 Diesel
Meine Ehre heißt Treue


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2018, 10:07 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 18 Юни 2007, 14:32
Мнения: 71
И аз от скоро съм с Мазда 6 , без резервна гума и без комплект за ремонт. Може би ще си взема комплект за ремонт по предложението на slowtraveler, но ще съм по-спокоен ако намеря и резервна джанта с гума. :)
Прочетох, че slowtraveler е ползвал няколко пъти такъв комплект - можеш ли да ми препоръчаш марка или вършат сходна работа. И няма проблем с почистването след това, за да си ползваш пак гумата?
Исках да питам, в няколко по-стари поста четох, за предложение (когато имаш отделни джанти за лятото и зимата, както имам) да си сложиш една зимна като резервна лятото и обратното за зимата. Не ви ли притеснява, това че зимната гума ще седи в бажаника да се "пържи" цяло лято? Под кората в багажника, разбира се не е толкова горещо както например в купето, но спред мен тези темеретури лятото ще се отразяват доста негативно на живота на зимната гума?

_________________
Mazda 6 / 2.0 / 155к.с./ 2011
Mazda 6 / 2.0 / 155к.с./ 2010
Mazda 6 / 2.0 / 150к.с./ 2003
Mazda 323F / 1.5 / 88к.с./ 1998


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2018, 14:12 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
jp, не съм казвал, че съм ползвал този комплект... Казвал съм, че автомобилите са ми разполагали с такъв оригинален (маздата ми дойде с такъв фирмен комплект - много добро компактно компресорче, течност, стикери и т.н.), но никога не ми се е налагало да го ползвам... Според инструкцията гумата трябва да се хвърли след това. Говорил съм с гумаджии и са споделяли, че безпроблемно са чистили гума... Предпочитам да вярвам на гумаджиите...

При мен през последните години вариантите за спукване на гумата при мен бяха следните:
1. Слабо спукване - гумата спада до минимално допустимото за около 15-20 минути... Помпя и за 10 минути отивам до близкия гумаджия. Не се занимавам със сваляне на гума и т.н. Така сме се прибирали от около 120км - с 3-4 припомпвания... Или направо с леко спаднала гума отивам до гумаджията
2. По-сериозно спукване, но от винт или някое парче... Пробвам чрез 'изкривяване' на парчето дали ако го извадя гумата ще изпуска... Ако чуя съскане - навивам го обратно и така - до гумаджията :)

Просто помисли колко пъти си пукал гумата през последните години? И дали няма да ти излезе по-изгодно да платиш на пътна помощ еднократно, отколкото да си купуваш джанта с гума :)
И разбира се - никога не шофирай с мека гума - ако е повечко мека, това я съсипва за доста кратко време и наистина ще трябва да я хвърляш...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2018, 18:49 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Абе и аз като се замисля, съм пукал 2 пъти с пирони и 1 път тотално спаднала. Ако е за градска кола въобще не бих се замислял - на жената е така, без резервна, само с компресор, инструктажът е проведен. Но ако си имаш място за резервна гума най-добре да си вземеш. Тръгваш на път, семейство, деца, в чужбина, вместо да си я смениш за 7-8 мин. и да продължиш напред трябва да чакаш, да се чудиш къде да оставиш семейството, какво да правиш, на кой да се обадиш, колко ще чакаш, колко ще струва... С една дума ти се такова мамата половин ден поне, а ако е почивен ден и нищо не работи? А и после ще има хокане от "навигатора" поне до следващата Коледа.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2018, 20:16 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Хм... И в чужбина съм пътувал по същата схема... Ако толкова 'боли' - вземаш комплект за ремонт - фитилът ще реши въпроса докато се прибереш в 90% от случаите...
Тотално спаднала съм имал - пак напомпвам с компресорчето и отивам до гумаджия...
Всеки сам си решава де, ама ако имам възможност да не мъкна излишни 40-50кг в багажника - бих си го спестил...
За чужбина - ако е в цивилизованата част, също не бих се притеснявал... Между другото доста от Каско-то включва и Автоасистанс в чужбина :)

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2018, 08:59 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 18 Юни 2007, 14:32
Мнения: 71
Мерси, честно казано и аз не съм пукал "тотално" гума, така че да не мога да продължа и не съм я сменял с резервната до сега. Иначе съображенията са ми, като на donpeev, ако стане да не е погубен половин ден с деца в колата в чужбина :) Но шанса е малък, по-скоро сега ще карам с комлект за ремонт и ще се оглеждам за гума, ако попадна на някоя на по-приемлива цена, бих си взел, за да не го мисля, пък дано да не се налага да я позлвам.
Иначе и други хора ми казаха, че гумаджиите са почиствали гумата след това, не са били супер хепи, но си го правят :)
Добра насока е това - да проверя каското какво включва преди излизане в чужбина и ако не - на старата кола се сетих, че съм правил допълнителна застраховка за 10 дни (колкото ти е престоят), която да включва повече неща и Автоасистанс в съответната държава.

_________________
Mazda 6 / 2.0 / 155к.с./ 2011
Mazda 6 / 2.0 / 155к.с./ 2010
Mazda 6 / 2.0 / 150к.с./ 2003
Mazda 323F / 1.5 / 88к.с./ 1998


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2018, 13:00 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Точно това имах предвид - за над 30г активно шофиране досега само веднъж съм пукал терминално гума (13")... И тогава шанса да съм скъсал окачване бе много голям - само случайност бе, че не се случи (дупка под локва, дълбока над 30см)... Всичко замина - джанта (направо се бе огънала обратно) , гума и т.н... В проливен дъжд... Затова - просто дръпнах автомобила встрани от пътя, евакуирах жената и децата, а автомобила го оставих - на другата сутрин на сухо оправях нещата...
Така, че винаги има алтернатива...
За в чужбина поне при мен си имаше включени клаузи Автоасистанс, с нощувки, евакуация, ремонт на място и т.н...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2018, 17:37 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 18 Юни 2007, 14:32
Мнения: 71
Лепилото в ремонтния (сервизен) комплект е със срок на годност. Като изтече, купувате ли си ново или бихте разчитали на него и след това? Питам, защото с моята кола нямаше нито комплект нито резервна гума и сега намерих оригинален ремонтен комплект на мазда, но лепилото е със срок за годност до края на 2019г. За това се чудя дали да го купувам ли и 2020 да търся нов пълнителел (имате ли представа каква му е цената)?

_________________
Mazda 6 / 2.0 / 155к.с./ 2011
Mazda 6 / 2.0 / 155к.с./ 2010
Mazda 6 / 2.0 / 150к.с./ 2003
Mazda 323F / 1.5 / 88к.с./ 1998


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2018, 17:51 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Ако е оригинално - пази си го. Разклащай го като се сетиш в годината няколко пъти. На дали ако го използваш през 2020 ще му има нещо. Иначе афтърмаркет:
https://bauhaus.bg/lepilo-gumi-Motip-sprey-500ml

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2018, 19:29 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 18 Юни 2007, 14:32
Мнения: 71
Мерси.

_________________
Mazda 6 / 2.0 / 155к.с./ 2011
Mazda 6 / 2.0 / 155к.с./ 2010
Mazda 6 / 2.0 / 150к.с./ 2003
Mazda 323F / 1.5 / 88к.с./ 1998


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2018, 10:32 
Offline
фен

Регистриран на: 19 Мар 2018, 21:58
Мнения: 164
Местоположение: Хасково
Да не пускам нова тема ще питам тук
На разни места чета че желязна джанта 15" не става отпред на всички мазда 6 заради някакви ламарини на спирачните апарати.
Някой знае ли ще станат ли на GG 2.0 143к ?
Искам да сложа 15 за да вкарам по висока гума пък и са по лесни за намиране.

_________________
Mazda 6 TS D 143 ( GG 2.0 2007 )


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб