Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2010, 21:10 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Авг 2010, 20:59
Мнения: 1
Zdraveite kolegi az imam Mazda 6 2005 godina i neshto nemoga da si vklu4a zvukovata alarma v momenta raboti samo svetlinnata alarma.Ako nqkoi moje da mi pomogne molq pishete!!!! :)

Mod. edit
Във форума, темите и постовете се пишат само на кирилица
viewtopic.php?f=53&t=1118


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2013, 21:54 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 09 Ное 2013, 08:48
Мнения: 109
Местоположение: пловдив
И аз не мога да я разбера тази аларма!

_________________
MAZDA 6 DIESEL 136hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2013, 04:10 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
А дали имат аларма??
Защо се съмнявам: Моята е с безключово откл./палене, което е доста по-скъпа добавка от аларма, но такава нямаше.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2013, 07:59 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Авг 2013, 17:52
Мнения: 73
Местоположение: Стара Загора
skype: vesko_marian
здравеите мога да ви кажа при мен как е ключа ми е с три бутона като натисна бутона за алармата се включва с премигане на авариините ни дори да риташ удряш няма да се включи защото е направена само когато се отвори колоата тогава да работи и е свързана с клаксона може да пробвате като заключете и оставите някои прозорец отворен и след това отворите отвътре вратата


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2014, 15:40 
Offline
любител
2005 Mazda 6

Регистриран на: 03 Мар 2014, 07:24
Мнения: 53
Местоположение: Razgrad
skype: karro0071
И аз имам същата мазда 2.0 136 к.с дизел, и при мен няма звук а в ключа имам 2 бутона, то дето вика колегата май нямат аларма :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2014, 11:21 
Offline
любител
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 09 Юли 2013, 12:18
Мнения: 79
Местоположение: Бургас
И аз мисля че нямат, а е само централно закл. Моята е с дистанционно с 2 бутона - ни звук ни стон. Положително впечатление ми направи че веднъж го изпрах в пералнята защото го забравих в някакъв джоб и все пак си работи нормално :D . Мислих да си слагам някаква аларма (Вайпър примерно до 180лв.), но след като направих каското май няма много смисъл. Колкото за идеята да ми изпюуква при заключване/отключване ...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2014, 11:55 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2013, 00:06
Мнения: 248
Местоположение: София
А как си направил каското, сигурен ли си, че имаш пълно каско и ти важи клаузата за кражба? По принцип изискват да имаш аларма със звукова сигнализация. Да не се окаже после, че всъщност не ти важи каското при кражба, но никой не ти е казал...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2014, 13:10 
Offline
фен
Аватар
2014 Mazda 6

Регистриран на: 02 Авг 2011, 21:21
Мнения: 314
Както много неща в нашата държава, проверката на алармата е фиктивна и застрахователя се е подписал, че я е проверил и работи. В противен случай немогат да ти направят каско. Преди когато дори се ходеше на маркиране в специализиран сервиз и с песъкоструйна машина надписваха стъкла, фарове и т.н. и тогава съм правил каско без алармена система

_________________
2014 Mazda 6 /2.0 petrol/ Sport Combi / MT/ Ultimate/ 165hp
sold-2003 Mazda 6 /2.3 petrol/ Sport Combi / 167hp + Fobos1 LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2014, 13:37 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2013, 00:06
Мнения: 248
Местоположение: София
Абе застрахователите са големи шмекери... ако вземе да се наложи да опреш до тях, ще извадят от 9 кладенеца вода да докажат, че не ти дължат пари. Няма да се учудя, ако "пропуска" да се провери алармената система е умишлен и някъде в 500-те страници общи условия пише, че трябва да получиш протокол, на който е изрично отбелязано, че са ти проверили алармената система. При което ти нямаш такъв протокол (умишлено не са ти проверили системата и не са ти дали) и като опреш до тоя документ - пиеш студена водица.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2014, 14:10 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.ph ... 0%B0%D0%B7 Много внимателно прочетете случаите описани тук.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2014, 16:38 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Мар 2014, 11:37
Мнения: 15
Местоположение: BG
valio323 написа:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=59&t=377831&hilit=%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0%D0%B7 Много внимателно прочетете случаите описани тук.


Вальо,да си жив и здрав че ми отвори очите. Аз от десетина дни съм собственик на мазда и член на клуба, и първата ми работа беше да я застраховам за да спя спокойно.Изчитайки темата, се оказва, че е измамно чуството ми за сигурност, тъй като и при мен в протокола при огледа, мястото за аларма тихомълком са го оставили празно, без дума да обелят ама има ли нема ли аджеба аларма, което автоматично значи, че не дай си Боже стане белята, ще отперат едно запитване до Мазда оборудвана ли е била тая рама с аларма или не , и ония кой знае какво ще отговорят и Пепко(Аз демек) ще пийне водица от застраховател за пореден път (3-ти поред). Е психически няма да го издържа! :evil:
По най-бързия начин трябва да сложа допълнителна аларма, а така не ми се искаше колицата ми да има интервенции от този тип... :(

_________________
Mazda 6 GY 2.0


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2014, 18:27 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2013, 11:30
Мнения: 206
Местоположение: София
Понякога алармата има само обемен датчик в купето, без шоков по каросерията. Моята пищи само ако е заключена и усети промяна на вътрешния обем - отваряне на врата/багажник. Ако я ритам или дърпам дръжките на вратите отвън - нищо. Дистанционното ми също е с копчета за централното само.

_________________
Mazda 6 GH (2009), 2.0 147hp, AT, LPG Romano Antonio OBD


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2014, 00:09 
Offline
фен
2007 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 14:26
Мнения: 203
Местоположение: София
ДЗИ искат аларма или имобилайзер


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2014, 06:02 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2014, 16:54
Мнения: 288
Местоположение: София
Понеже се повдигна въпроса за алармите и застрахователите, с Thatcham Research се съобразяват всички "бели" застрахователи в Европа и света.

Ето каква защита имат стандартно различните модели Мазди:
http://thatchamfitters.co.uk/car/cars-w ... m#page-top

Категория 1 - аларма + имобилайзер
Категория 2 - само имобилайзер

Т.е. всички Мазди 6-ци стандартно са оборудвани с аларма + имобилайзер

А в този файл са дадени подробности за стандартните защити на всички марки и модели автомобили:
http://www.thatcham.org/files/pdf/compliance.pdf

Така че, когато става дума напр. за Пасата от 2002 (от линка на valio323), отваряш файла и гледаш, че този модел стандартно отговаря на Категория 1, т.е. има аларма + имобилайзер и застрахователите би следвало да го... :P
Щом по стандарт автомобила има аларма, тарикатите са длъжни да докажат, че е нямал като са вземали парите на клиента...

_________________
Mazda Premacy 1.8i / 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2014, 15:20 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Мар 2014, 11:37
Мнения: 15
Местоположение: BG
е да де ама виж последния ред на цитата, мойта примерно е швейцарска не е UK

4. PASSENGER CARS
Category 1 Alarm/Immobiliser (Original Equipment Systems)
GREY SHADED AREAS INDICATE THOSE SYSTEMS DELISTED ON 31 OCTOBER 1998 AS A RESULT OF THE CHANGE FROM ISSUE 1 TO ISSUE 2 CRITERIA (SEE SPECIAL NOTES) FOR THOSE SYSTEMS DELETED FOR REASONS OTHER THAN ISSUE 1 TO ISSUE 2 CRITERIA UPDATE, PLEASE REFER ALSO TO SPECIAL NOTES.
Note for Insurers: All original equipment systems, standard or option/retrofit, are applicable for UK dealer specification vehicles only.

_________________
Mazda 6 GY 2.0


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2014, 18:16 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2014, 16:54
Мнения: 288
Местоположение: София
P.Ivanov написа:
е да де ама виж последния ред на цитата, мойта примерно е швейцарска не е UK
Note for Insurers: All original equipment systems, standard or option/retrofit, are applicable for UK dealer specification vehicles only.
Да, системата е за Великобритания, но става въпрос за световни стандарти за защита от страна на производителите на автомобили, които са тествани от Thatcham.
Когато Thatcham казват напр., че Мазда 6 от май 2002 до май 2007 г. е в категория 1 (аларма + имобилайзер) и има система за защита MVSS 3000A с параметри RTSML, то това е стандарта за този модел на Мазда като световен производител на автомобили.

И когато българските пишман-застрахователи се опитват да преметнат някой клиент, че били писали на фирмата-производител или търсили по ViN номер или някаква друга шашма, нищо не пречи първо да погледнете данните на Thatcham и тогава да пиете студената вода или да оспорвате до дупка... А, че трябва внимателно да се четат клаузите на застрахователните полици у нас (пък и по света), това си е азбучна истина. Човек никога не знае какъв номер могат да му извъртят... Пише ли напр. в полицата, че наличието на аларма се установява чрез питане на производителя? Не пише! Тогава айде свирка за застрахователя... и т.н.

Иначе, колега, ти си напълно в правото си да предполагаш, че Мазда нарочно продават на швейцарците ментета без официално стандартизираните си системи за защита...

_________________
Mazda Premacy 1.8i / 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2014, 21:47 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2014, 18:43
Мнения: 239
Местоположение: Добрич
Ами днеска пробвах и на мойта има само централно и код на ключа ,никви аларми няма. Заключих се вътре и мърдах отворих врата и нищо не се чу :)

_________________
Мненията са като задниците,дори и да не ни кефят ,всеки си има!!!

Mazda 6 2.0 2004y with LPG-EX
NOW Saab 9-3 2.8 V6 turbo 250h.p 2006y +LPG


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2014, 22:01 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
То ако се направи една бърза проверка между собствениците на 6ци да не се окаже че повечето имат само централно със имобилаизер.... #-o И как са минали за каско .....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2014, 05:41 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2014, 16:54
Мнения: 288
Местоположение: София
Абе аз не съм собственик на Мазда 6, ама тая неразбория с алармата ме заинтригува...

Повече от ясно е, че всички 6-ци имат аларми - пише го във всички ръководства от 2002 г. насам, прегледах поне 5-6 такива...

Сега проблемът е дали алармата при някои колеги не работи по някакви причини (повреда?)... или пък не могат да се симулират правилно условията за нейното задействане...

В ръководствата пише, че след като е включена защитната система с дистанционното, алармата (със звуков сигнал) се задейства само в следните случаи:
- отваряне на врата или багажник чрез отключване (т.е. с ключ, шперц и т.н.)
- отваряне на врата, багажник или преден капак отвътре (от купето)
- отваряне на врата, багажник или преден капак независимо как (т.е. насилствено)
- привеждане на запалването в положение ON без ключ (т.е. запалване без ключ)
- засичане на подвижен обект в купето от датчика за движение

Като гледам най-лесния начин да се провери дали работи алармата е да се локне колата с дистанционното, да се изчака няколко минути, после да се отвори врата с ключа и пак да се изчака малко (пък белким писне пущината... :)

Алармата има и собствено вътрешно захранване, така че може да свири дори и при неработещ (по някакви причини?!) акумулатор.

_________________
Mazda Premacy 1.8i / 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2014, 10:54 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2013, 11:30
Мнения: 206
Местоположение: София
don_pepone написа:
Ами днеска пробвах и на мойта има само централно и код на ключа ,никви аларми няма. Заключих се вътре и мърдах отворих врата и нищо не се чу :)

Най-вероятно знае, че сам си се заключил вътре, а не си проникнал с взлом, по кантара на седалката. При мен се разпищя когато без да отключвам колата, натиснах копчето за отваряне на багажника (на дистанционното). Багажникът се отключи и след като вдигнах капака, алармата се разпищя.

_________________
Mazda 6 GH (2009), 2.0 147hp, AT, LPG Romano Antonio OBD


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2014, 11:59 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Твоята е следващият модел.....тези които притежават 2002-2006год ме интересува....Щото преди време чух за такъв проблем при някои но не обърнах внимание.Сега това се потвърждава и наистина е интересно ....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2014, 12:57 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 03 Юли 2013, 13:36
Мнения: 510
Местоположение: Плевен
MapTuH 5F написа:
don_pepone написа:
Ами днеска пробвах и на мойта има само централно и код на ключа ,никви аларми няма. Заключих се вътре и мърдах отворих врата и нищо не се чу :)

Най-вероятно знае, че сам си се заключил вътре, а не си проникнал с взлом, по кантара на седалката. При мен се разпищя когато без да отключвам колата, натиснах копчето за отваряне на багажника (на дистанционното). Багажникът се отключи и след като вдигнах капака, алармата се разпищя.

Ами при мен се е случвало да отварям с дистанционното само багажника ама нямаше пищене. Да считам ли, че нещо и има на алармата?

_________________
Mazda 6/2008 Diesel
Meine Ehre heißt Treue


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2014, 14:22 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2013, 00:06
Мнения: 248
Местоположение: София
Ако не намериш начин да я активираш - считай, че нямаш аларма и мисли начин как да си оправиш този пропуск пред застрахователя.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2014, 14:39 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Тя и моята кола има отделно копче само за багажника....и не пищи като го отворя....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2014, 15:16 
Offline
фен
Аватар
2014 Mazda 6

Регистриран на: 02 Авг 2011, 21:21
Мнения: 314
MazDa UseR написа:
Повече от ясно е, че всички 6-ци имат аларми - пише го във всички ръководства от 2002 г. насам, прегледах поне 5-6 такива...


Странно защо ли даваме по 600лв. за аларма на нови коли, както е било и на второто поколение 6-ца :)
Явно от завода излиза без алармата, така че е нормално и да има внос от западна Европа без аларми.

_________________
2014 Mazda 6 /2.0 petrol/ Sport Combi / MT/ Ultimate/ 165hp
sold-2003 Mazda 6 /2.3 petrol/ Sport Combi / 167hp + Fobos1 LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2014, 16:35 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2013, 00:06
Мнения: 248
Местоположение: София
А представяш ли си от завода всички да излизат с аларми и пичовете от СтарМоторс само да се опитват да вземат някой лев отгоре... ако се навиеш на аларма - чудесно за тях. Ако не - пишат ти я бонус или я деактивират по някакъв начин. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2014, 17:00 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
MazDa UseR написа:
.....

Повече от ясно е, че всички 6-ци имат аларми - пише го във всички ръководства от 2002 г. насам, прегледах поне 5-6 такива...
......
Алармата има и собствено вътрешно захранване, така че може да свири дори и при неработещ (по някакви причини?!) акумулатор.

Мога да споделя моя опит със 'заводски' поръчана аларма.
Плащаш 600лв за монтаж на отделна CAN аларма, която следи CAN bus и при заключване на автомобила (сигнал за заключване от дистанционното) се включва пищялката и примигват габаритите. Поради това, че следи CAN BUS няма никакви отделни дистанционни (абе като заводска си е :) ) - управлява се с бутоните на ключа, и следи всякакви бутончета и отваряния по същия начин през CAN BUS.. Обикновено се познава по пищялката, която не изглежда на японска изработка в моторния отсек :)
Т.е. първото твърдение не е вярно.
.
Моята аларма нямаше автономно захранване. И не свиреше при неработещ акумулатор (обикновено самата пищялка е с акумулатор, но в конкретния случай явно бяха избрали по-малък и компактен модел, без акумулатор)...

И моята мазда не пищеше при отворен багажник (отваряше се с електрическо бутонче или с дистанционното на ключа - когато автомобила е заключен, само яка щанга може да го отвори, а там би сработил шок-сензора)..

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2014, 18:12 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 17 Сеп 2013, 13:55
Мнения: 329
Местоположение: Sofia
Така мен отдавна ме човъркаше въпроса има или няма фабрична аларма колата ми, тъй като освен светването на мигачите при заключване на колата нямаша никакви други индикации за нея, за пред застрахователите мина без проблем (въпреки че би трябвало да проверят има или не поне аларма) като в графата аларма/имобилайзер на полицата за каското не пише нищо и така до днес докато не прочетох тази тема - колата е с дистанционно само с 2 копчета - няма копче за багажника, все пак е ван. Обадих се на Стармоторс, дадох ВИН-а и изненада - колата има фабричен имобилайзер но не и аларма, жабара не си е правил труда да слага доп., а аз си мислех (не бях на 100% сигурен) че има досега... и сега трябва да се сложи, защото лошо ми се пише иначе... добре че се започна да се дискутира тази тема, че да ми просветне :)
Съвет - недейте много да разчитате на документацията в нет-а има или няма инсталирана фабрична аларма (дори и ако пише all models за 6-ците, на 5-ците няма тази опция, откъдето ме и усъмни че липсва), а по добре се обадете на представителя в БГ и питайте, аз тази информация не можах да е намеря по друг начин, защото ако стане нещо нали се сещате че застрахователя 1-во на вносителя ще се обади и пита има или няма алармена инсталация и после ще се "гризне дръвцето"....

_________________
Mazda 5, 2.0L MZR-CD (RF) 105 kW, 2008

Kimi Ga Yo - https://www.youtube.com/watch?v=29FFHC2D12Q


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2014, 20:11 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2014, 16:54
Мнения: 288
Местоположение: София
:shock: Брех, ама верно ли искат допълнителни 6 стотака за аларма? При положение, че в наръчниците казват, че тя е в стандартното оборудване, а не е опция!
В интерес на истината гледах основно в ръководствата за по-старите модели от 2002 г. насам. Не съм и предполагал, че изобщо е възможно в по-новите след 2007 г. да е опция. За първото поколение самата сирена в ebay е от порядъка на 30-50 лв. След 2007 г. цената нормално скача 3-4 пъти, ама чак пък 600 кинта?

Явно всичко зависи от сръчността на дилърите... :wink:

Алармената система против кражби (Anti-theft alarm system) на Mazda 6 2014 г. някъде по света си е стандартно оборудване:
http://www.freewaymazda.ca/vehicles/mazda6/

А в България е опция с доплащане на още 680 камъка:
http://mazda.bg/pdf/mazda6_pricelist_14012014.pdf

_________________
Mazda Premacy 1.8i / 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2014, 18:52 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2014, 18:43
Мнения: 239
Местоположение: Добрич
Ей на ако щете вярвайте ама нямам аларма. По никакъв начин не писка това чудо,а и никъде не видях сирена (каквато и да било),според мен си е чисто централно с дистанционно :)

_________________
Мненията са като задниците,дори и да не ни кефят ,всеки си има!!!

Mazda 6 2.0 2004y with LPG-EX
NOW Saab 9-3 2.8 V6 turbo 250h.p 2006y +LPG


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб