Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Май 2013, 13:53 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
От скоро ми светна еърбег-а с грешка 48 четох го с кодочетец... проблем с сензор за присъствие на пасажерската седалка.Изчетох доста теми по въпроса кой седалка сменял със друга от морга кой със нова седалка трети с емулатор,та аз съм от тези който си мислят за решение на проблема с емулатор.Някой да е слагал такова животно на колата си и като цяло решава ли проблемите :?:

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2013, 20:24 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Авг 2011, 18:56
Мнения: 48
Имах го същия проблем още с купуването на колата преди повече от година и половина. Ходих в Стар Мотърс Пловдив и ми сложиха емулатор за нещо от сорта на 100лв. От тогава да чукам на дърво никакви проблеми с тази грешка. Имай предвид, че доколкото разбрах (не съм 100 про сигурен) цялата ти airbag система в момента не работи, така че е хубаво да го оправиш възможно най-бързо проблема.
Успех!

_________________
2016 CX5 Diesel, 150PS, AT, AWD


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2013, 08:31 
Offline
фен
Аватар
2014 Mazda 6

Регистриран на: 02 Авг 2011, 21:21
Мнения: 314
Каня се от извесно време да опитам този метод http://www.youtube.com/watch?v=NPpduEZLk3o
Ето го и емулатора http://www.ebay.com/itm/G259-SRS2-Mazda ... 1102109413

_________________
2014 Mazda 6 /2.0 petrol/ Sport Combi / MT/ Ultimate/ 165hp
sold-2003 Mazda 6 /2.3 petrol/ Sport Combi / 167hp + Fobos1 LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2013, 08:57 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
Писах на сервиза в Пловдив на Мазда обявиха ми цена 110 лв.Иначе емулатора в ebay е на много добра цена, не съм пазарувал от там но бих пробвал... [ особенно и като гледам цените на ролките (обтяжната на пистовия ремък) там и тук колко са ]

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2013, 23:01 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 26 Юни 2012, 19:45
Мнения: 101
Местоположение: На път
skype: highway_bs
Просто ми стана интересно във връзка със сервиза на Мазда та бих искал да попитам - този емулатор официално ли го слагат в сервиза ?
Струва ми се доста непрофесионално ако го правят официално

колега japan_power, тъжно ми е да го установя , но цените извън Бг са понякога наполовина по ниски от цените предлагани от разни търгаши чиито девиз е "ден година храни"

Цената обявена в ebay също не е никак ниска, но по приемлива с тези които предлагат в Стар Моторс


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2013, 11:36 
Offline
фен

Регистриран на: 07 Дек 2010, 13:14
Мнения: 146
Местоположение: Горна Оряховица
skype: aisbobo
Pacimir написа:
Каня се от извесно време да опитам този метод http://www.youtube.com/watch?v=NPpduEZLk3o
Ето го и емулатора http://www.ebay.com/itm/G259-SRS2-Mazda ... 1102109413

можеш да спреш да се каниш.аз си го купих и не работи,още стои в пепелника на маздата,да ти го подаря ако искаш? :))))Послушай колегите,иди в Пловдив!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2013, 12:17 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 26 Юни 2012, 19:45
Мнения: 101
Местоположение: На път
skype: highway_bs
icebobo написа:
Pacimir написа:
Каня се от извесно време да опитам този метод http://www.youtube.com/watch?v=NPpduEZLk3o
Ето го и емулатора http://www.ebay.com/itm/G259-SRS2-Mazda ... 1102109413

можеш да спреш да се каниш.аз си го купих и не работи,още стои в пепелника на маздата,да ти го подаря ако искаш? :))))Послушай колегите,иди в Пловдив!


А какво казва търговецът който го е продал . Все пак покупките в ибей са защитени срещу измами
Преди време купих 2 кабела зареждане които работеха но частично. Не можеха да осигурят ток по голям от 150 mA , а трябваше да е 900 mA
Не беше кой знае какво, цялата цена бе 3 долара но търговеца ми ги смени. Никой не иска да рискува акаунта си с неработещи стоки


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2013, 15:12 
Offline
фен
Аватар
2014 Mazda 6

Регистриран на: 02 Авг 2011, 21:21
Мнения: 314
Писах на китаеца и ме уверява, че работи. Дали не работи еърбега, щом дава грешка ?

Цитат:
hi,friend,
Thanks so much for interested in my item,with your problem,i have checked with the technician,he told me that you can have a try if you are interested,but we can 100% sure that it can works perfect on your car,hope you can kindly understand that.
Best regards,
Sandy
CN1304

_________________
2014 Mazda 6 /2.0 petrol/ Sport Combi / MT/ Ultimate/ 165hp
sold-2003 Mazda 6 /2.3 petrol/ Sport Combi / 167hp + Fobos1 LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2013, 21:47 
Offline
фен

Регистриран на: 07 Дек 2010, 13:14
Мнения: 146
Местоположение: Горна Оряховица
skype: aisbobo
Pacimir написа:
Писах на китаеца и ме уверява, че работи. Дали не работи еърбега, щом дава грешка ?

Цитат:
hi,friend,
Thanks so much for interested in my item,with your problem,i have checked with the technician,he told me that you can have a try if you are interested,but we can 100% sure that it can works perfect on your car,hope you can kindly understand that.
Best regards,
Sandy
CN1304

Ха ха ахаха....май и при мене беше такъв отговора,като запитах дали е подходящ за моя автомобил.С две думи ,казва не съм сигурен ,но ако искаш опитай! :D
После почват едни....сигурни ли сте че сте го вързали правилно,може ли да ни пратите снимка,как го свързахте?примерно жълтия с червения ,белия със кафевия.....а се оказва че под седалката кабели с такъв цвят няма!!!!! :lol:
Накрая ми писна и му забих една слаба оценка и го охулих в оценката си и това е.....н ми се занимаваше повече :evil:
Но ако на теб ти се пробва....действай,ще трябва да го пратиш обратно до китай за твоя сметка и предпалагам че разходите ти по куриера ще доближат стойноста която трябва да ти върнат.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2013, 08:46 
Offline
фен
Аватар
2014 Mazda 6

Регистриран на: 02 Авг 2011, 21:21
Мнения: 314
icebobo написа:
Ха ха ахаха....май и при мене беше такъв отговора,като запитах дали е подходящ за моя автомобил.С две думи ,казва не съм сигурен ,но ако искаш опитай! :D
После почват едни....сигурни ли сте че сте го вързали правилно,може ли да ни пратите снимка,как го свързахте?примерно жълтия с червения ,белия със кафевия.....а се оказва че под седалката кабели с такъв цвят няма!!!!! :lol:
Накрая ми писна и му забих една слаба оценка и го охулих в оценката си и това е.....н ми се занимаваше повече :evil:
Но ако на теб ти се пробва....действай,ще трябва да го пратиш обратно до китай за твоя сметка и предпалагам че разходите ти по куриера ще доближат стойноста която трябва да ти върнат.


Не винаги е точно така :)
Преди време ми пратиха камера (около 50$), която премигваше през няколко секунди, след като им пратих клипче с проблема ми върнаха парите веднага.
Сега му писах и ако се разберем при проблем да ми върнат парите без да връщам пратката, ще поръчам един брой за проба.

_________________
2014 Mazda 6 /2.0 petrol/ Sport Combi / MT/ Ultimate/ 165hp
sold-2003 Mazda 6 /2.3 petrol/ Sport Combi / 167hp + Fobos1 LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2013, 13:33 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Имал съм проблемни изделия от Китай (dealextreme)....
Винаги решаваха проблема, но с голямо забавяне.
А случаите бяха:
1. Неполучено изделие (изпратиха ново)
2. Получена пратка с липсващо изделие (открадната SD карта някъде в Италия) - върнаха ми парите
3. Недоокомплектовано изделие (безжична камера за задно виждане без приемника) - върнах го за тяхна сметка, като в момента на изпращането от мен, вече бяха изпратили ново изделие
4. Повредено изделие - сменено за тяхна сметка
5. Неполучено за 2 месеца изделие - изпратиха ново (първото пристигна впоследствие ) :)
Така, че повече зависи от конкретния доставчик...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Май 2013, 09:15 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Авг 2011, 18:56
Мнения: 48
Elibon написа:
Просто ми стана интересно във връзка със сервиза на Мазда та бих искал да попитам - този емулатор официално ли го слагат в сервиза ?
Струва ми се доста непрофесионално ако го правят официално

колега japan_power, тъжно ми е да го установя , но цените извън Бг са понякога наполовина по ниски от цените предлагани от разни търгаши чиито девиз е "ден година храни"

Цената обявена в ebay също не е никак ниска, но по приемлива с тези които предлагат в Стар Моторс


Не знам какво разбираш под официално....правят го, дават си фактура за манипулацията и гаранция (май беше 6 месеца). Явно не е толкова просто като да си го купиш и монтираш сам, защото към 2 часа си игра момчето докато го инсталира модула. Аз също обичам да човъркам по колата и да ползвам полезни нещица от нета, но прецених, че airbag системата не попада в тази категория.
Поздрави.

_________________
2016 CX5 Diesel, 150PS, AT, AWD


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Май 2013, 10:48 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 26 Юни 2012, 19:45
Мнения: 101
Местоположение: На път
skype: highway_bs
nikonick написа:
Elibon написа:
Просто ми стана интересно във връзка със сервиза на Мазда та бих искал да попитам - този емулатор официално ли го слагат в сервиза ?
Струва ми се доста непрофесионално ако го правят официално

колега japan_power, тъжно ми е да го установя , но цените извън Бг са понякога наполовина по ниски от цените предлагани от разни търгаши чиито девиз е "ден година храни"

Цената обявена в ebay също не е никак ниска, но по приемлива с тези които предлагат в Стар Моторс


Не знам какво разбираш под официално....правят го, дават си фактура за манипулацията и гаранция (май беше 6 месеца). Явно не е толкова просто като да си го купиш и монтираш сам, защото към 2 часа си игра момчето докато го инсталира модула. Аз също обичам да човъркам по колата и да ползвам полезни нещица от нета, но прецених, че airbag системата не попада в тази категория.
Поздрави.


Официално - в смисъл емулатора има Mazda part number , и е произведен от фирмата. Иначе за гаранцията е странно че е 6 месеца. Навсякъде гаранцията трябва да е поне 2 год

Скоро купих накладки предни "феродо" и гаранцията им е 2 год , по правилата


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2013, 05:45 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Сеп 2012, 09:10
Мнения: 70
Местоположение: usa
a good airbag reset tool: http://www.diyobd2.fr/wholesale/reset-dairbag/ can help you

_________________
where there is a will there is a way

Diagnostic Expert


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2013, 06:33 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Горния уред не решава проблема, а само нулира грешката...
Т.е. тя веднага ще изскочи отново ако не е сложен емулатор за датчика под седалката.
А решението на проблема е по-сложно от обикновеното 'окъсяване' на датчика защото колата комуникира с повечето си датчици по CAN шината. Т.е. не компютъра на колата да получи ниво 'високо/ниско' или нещо подобно, а той само разпитва устройствата подобно на '№3 какъв ти е статуса', и датчика отговаря цифрово 'устройство №3 има седнал човек', или 'устройството е повредено' както е в нашия случай...
Затова и е нужен емулатор, който когато усети, че питат за него, да върне 'правилния' отговор, дори и той да подвежда компютъра (например 'няма седнал човек').

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2013, 11:40 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
Относно монтажа на въпросния емулатор не е никаква философия 3 проводника са "+" "-" "сигнал" в предния край на седалката не са кой знае колко недостъпни 2 часа игра за това са малко доста.... но пък за оправдание на сумата защо не....

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2013, 12:15 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Чудил съм се дали няма достъп до чипа в седалката - навярно може да се излъже самия чип (изхода му към конктактната повърхност на сензора).

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2013, 12:22 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
На моята на "дъното" на седалката има ламарина, предполагам и на всички ще е така (мазда 6 1.8 2004) и кабела излиза от един отвор в ламарината вътре да се види какво се случва ще трябва да се обезкости седалката (долната част на седалката).В една тема във форума някой беше описал какво точно има в седалката, явно след отваряне на самата седалка, но пишеше че не може нищо да се направи...за мазада 626 мисля ставаше въпрос :)

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2013, 13:17 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 26 Юни 2012, 19:45
Мнения: 101
Местоположение: На път
skype: highway_bs
slowtraveler написа:
Чудил съм се дали няма достъп до чипа в седалката - навярно може да се излъже самия чип (изхода му към конктактната повърхност на сензора).



Това е интересна идея
Мисля че ще е по лесно да се опитаме да поправим сензора отколкото да слагаме емулатори (ако има лесен достъп до него)
Някои ако разполага с тази част /неработеща/ бих искал да я погледна и да я закача на логик анализатора

Ако успея да открия нещо решението ще бъде предоставено съвсем безплатно на участниците във форума.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2013, 16:26 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Самия сензор доколкото знам е 'вплетен' в самата седалка и едва ли подлежи на ремонт. Но все пак някъде по периферията му е комуникационния чип. И навярно там на входа може да се 'излъже'...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2013, 19:28 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
То по скоро трябва да се мери на здрава седалка на кабелчето за сигнал да се види какъв сигнал идва от датчиците в седалката когато никой не е седнал и когато има седнал човек и евентуално да се симулира :)

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2013, 22:02 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 20 Дек 2012, 21:22
Мнения: 44
Местоположение: София
Не знам какъв отговор връща емулатора за пасажерската седалка, но предполагам, че е "няма никой", иначе ще пищи и алармата за непоставен колан. Въпросът е какво става при катастрофа? Ще се надуе ли еърбега? Зашото ако отговора от датчика е "няма никой", а там всъщност се вози някой... може да стане кофти.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2013, 22:40 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
Не не емулатора дава сигнал че винаги има човек, сигнализацията за непоставен колан поне на първите шестици не знам за фейслифтовите но за предните е само за шофьорската седалка

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2013, 07:31 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Mixy написа:
Не знам какъв отговор връща емулатора за пасажерската седалка, но предполагам, че е "няма никой"...

И аз така предполагам, но навярно еърбега е свързан с датчика за закопчан колан - в смисъл условие за сработване да е сложен колан....
Но пълна увереност нямам - трябва да се експериментира с някоя бракувана кола :o

П.С. ако емулатора е интелигентен, то може когато 'чуе' закопчан колан, да подаде сигнал 'има човек на седалката' и там въпроса отпада.

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2013, 20:46 
Offline
фен

Регистриран на: 07 Дек 2010, 13:14
Мнения: 146
Местоположение: Горна Оряховица
skype: aisbobo
Elibon написа:
slowtraveler написа:
Чудил съм се дали няма достъп до чипа в седалката - навярно може да се излъже самия чип (изхода му към конктактната повърхност на сензора).



Това е интересна идея
Мисля че ще е по лесно да се опитаме да поправим сензора отколкото да слагаме емулатори (ако има лесен достъп до него)
Някои ако разполага с тази част /неработеща/ бих искал да я погледна и да я закача на логик анализатора

Ако успея да открия нещо решението ще бъде предоставено съвсем безплатно на участниците във форума.

Забравете за това!Аз съм стигал до "чипа",всичко е залято с пластмаса и не е достъпно.Японеца се е сетил че ще се намери някой българин да иска да стигне до чипа! :lol:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2013, 08:18 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 26 Юни 2012, 19:45
Мнения: 101
Местоположение: На път
skype: highway_bs
icebobo написа:
Elibon написа:
slowtraveler написа:
Чудил съм се дали няма достъп до чипа в седалката - навярно може да се излъже самия чип (изхода му към конктактната повърхност на сензора).



Това е интересна идея
Мисля че ще е по лесно да се опитаме да поправим сензора отколкото да слагаме емулатори (ако има лесен достъп до него)
Някои ако разполага с тази част /неработеща/ бих искал да я погледна и да я закача на логик анализатора

Ако успея да открия нещо решението ще бъде предоставено съвсем безплатно на участниците във форума.

Забравете за това!Аз съм стигал до "чипа",всичко е залято с пластмаса и не е достъпно.Японеца се е сетил че ще се намери някой българин да иска да стигне до чипа! :lol:


И не само :) после ще започне да иска по 50 лв от съфорумци за това че е откраднал нечия технология :)
А сега сериозно. Склонен съм да мисля че проблема не е в логическата част , а в принципа по който се определя теглото/присъствието на накой на седалката.Там е слабото място на датчика.Няма да се учудя ако се окаже че дефекта идва от стареенето на пластмасата с която е залят .
Ако някой има такъв непотребен / неработещ може да ми го изпрати. Ще си платя разходите

Поздрави

В.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2013, 21:47 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Юли 2010, 21:22
Мнения: 28
Местоположение: Горна Оряховица (В.Търново)
Колеги и аз имам този проблем откакто имам колата, но вече 2 години карам така. Следя какво се пише във форума, но нямам смелост да пробвам с тия емулатори.
Чудя се обаче единствени ли сме на тоя свят с тия Мазди? Руснаците не може да не са го изхитрили. Ще се опитам да поразровя в руски форуми.
И последно, най-важният въпрос си остава: Работи ли системата (ще се отворят ли въобще някакви ейрбези) дори ако мигат лампите?
Поздрави
Георги

_________________
Mazda 6 2,0 Sport Combi 136 hp
Бъдещи коли:
1. Nissan 200SX, S14a
2. Nissan GT-R


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2013, 12:00 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 26 Яну 2013, 13:42
Мнения: 189
Местоположение: Първомай
здравейте. И аз мога да се "похваля" с тази прословута грешка .Като купувах колата мигаше лампата като има човек на пасажерската седалка , като е празна седалката няма проблем , човека който я продаваше ми вика , той под седалката има букса и не прави добър контакт и затова така като я наместиш ще се оправи :lol: , както и да е взех колата и след няколко дни ходих на една разходка до варна , там колата я оставих на един паркинг и цял ден я пека слънцето след обяд като си тръгвах вътре в колата всичко пареше беше сигурно 50 градуса , та от тази случка насам вече почти месец не ми е светнала лампата за еаирбега , незнам каква е причината и съм далече от мисълта че се е оправил от самосебе си , но факт явно от топлината или незнам датчика се е наместил някак си :)

_________________
Mazda 6, 2.0,141kc,petroll, 2005г.
Mazda CX5/2.3/2018г.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2013, 19:14 
Offline
фен

Регистриран на: 07 Дек 2010, 13:14
Мнения: 146
Местоположение: Горна Оряховица
skype: aisbobo
Пандов написа:
здравейте. И аз мога да се "похваля" с тази прословута грешка .Като купувах колата мигаше лампата като има човек на пасажерската седалка , като е празна седалката няма проблем , човека който я продаваше ми вика , той под седалката има букса и не прави добър контакт и затова така като я наместиш ще се оправи :lol: , както и да е взех колата и след няколко дни ходих на една разходка до варна , там колата я оставих на един паркинг и цял ден я пека слънцето след обяд като си тръгвах вътре в колата всичко пареше беше сигурно 50 градуса , та от тази случка насам вече почти месец не ми е светнала лампата за еаирбега , незнам каква е причината и съм далече от мисълта че се е оправил от самосебе си , но факт явно от топлината или незнам датчика се е наместил някак си :)

това е като затишие пред буря,и мен така ми светваше само като седне човек на седалката и изведнъж спря ,цяла зима не беше сватвало.После като запали не искаше да угасне! :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2013, 21:01 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
Същата работа отначало от време на време като седне някой по тежък човек, после и на по слаботелесни хахахаха след това и телефона да оставех святкаше сега само от време на време НЕ свети и то рядко,вече свети и без да има никой на седалката ужас....

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Yandex [Bot] и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб