Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2014, 21:41 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2011, 22:30
Мнения: 2
Здравейте,
Имам проблем със задните спирачни апарати (колата е Мазда 6 GG 2,0 бензин 141 к.с.). Първо ми олекна ръчната спирачка - от сервиза ми казаха че проблема от спирачния апарат ( първо беше заден десен) нещо блокирало вътре не се ремонтирало. Купих от морга и го смених , но след 3 мес. пак ми олекна ръчната спирачка. Предполагам че се другия е заминал. Нови задни апарати струват по 230лв. бройката от Nipparts. Моля дайте ми съвет!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2014, 22:13 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Мар 2013, 20:45
Мнения: 56
Местоположение: София
Здравей колега! Разбирам че проблема е със ръчната спирачка! Първо си виж задните накладки дали равномерно се износени ако има разлика между двете колела лявото и дясното вероятно ти задържа апарата( има една пружина която връща буталото грубо казано). Наскоро и на мен ми задържаше задно дясно колело и се оказа от тази пружина(между другото от Мазда ми искаха 35 лева за една проста пружина)! Друга причина би било неравномерно регулиране на жилата на ръчната спирачка! Съветвам те също ако имаш време да си почистиш и смажеш (раздвижиш) спирачните бутала)! Успех дано сам бил полезен! Пиши какво е станало!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2014, 03:26 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
http://olx.bg/59-spirachni-ustroystva-mazda-6-i47522741 не съм аз човека от обявата но продавача е стабилен, ако нещо ви се наложи... :)

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2014, 08:48 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 626

Регистриран на: 07 Яну 2009, 15:52
Мнения: 2947
Местоположение: Костенец
skype: rally86
Не се занимаваи с глупости,и да купиш други не им ли се направи профилактика и те ще изкарат 3 месеца.Мога да ти оправя апаратите,потърси ме на лично да ти кажа какво можем да направим

_________________

0888066013 0878651662


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2014, 09:18 
Offline
любител
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 09 Юли 2013, 12:18
Мнения: 79
Местоположение: Бургас
При мен мисля също има проблем със задържащ апарат. При плавно намаляне по равен път се усеща придърпване на купето. Сменях всички накладки наскоро в Мазда Бургас. Като ги питах за това, казаха че се усещало леко и възможно било да е "начален стадий на изкривяване на дискове" :). Разбира се смяната на едни дискове струва несравнимо с една разумна първа крачка като профилактика на спир. апарати и подмяна на ремонтните комплекти. Плюс и че профилактиката е по-пипкава работа. Понеже не съм техничар не се наемам сам да го правя. Смятам пак да пробвам да ги натисна за една такава процедура.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 37 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб