Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2014, 14:10 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Юли 2014, 18:48
Мнения: 12
Местоположение: Pomorie
Здравейте колеги. От няма и седмица съм собственик на Мазда 6 2004 г. Въпроса ми е как решихте проблема със слабите фарове. Още преди да я купя видях че лупите на късите са малки и сега се оказа че съм бил прав. Предната ми кола беше Ауди а4 с обикновени фарове без лупи.
Не съм доволен нито от късите нито от дългите. Дългите светят върху късите и общо взето не удължават видимостта много (само знаците светват напред, а пътя не.)
Относно късите смятам да ходя да си купя ксенон, но това дали ще помогне ? Има ли някакви по мощни обикновени крушки или халогенни?


Последна промяна Svili0 на 27 Юли 2014, 00:31, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2014, 14:48 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Може да са заминали рефлекторите колега и затова да не светят нормално. Преди няколко седмици си купих нови фарове за моята кола ( 323ф БА, не че има значение ) и ксенон 55W идва в повече на насрещтните. Друг вариант е да пратиш рефлекторите за рециклиране.

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2014, 16:46 
Offline
маниак
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 19 Авг 2009, 06:37
Мнения: 874
Местоположение: Варна
skype: STUFFF_1
Пробва ли да ги регулираш, ако евентуално са разрегулирани и да се засичат лъчите?

_________________
Osu


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2014, 17:19 
Offline
маниак
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 28 Апр 2011, 00:44
Мнения: 519
Слагай ксенон 35W с дигитални баласти и не повече от 5000К и си решаваш проблема със светлините, или поне с късите :)

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2014, 19:21 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Юли 2014, 18:48
Мнения: 12
Местоположение: Pomorie
Мерси за информацията за ксенон. А относно регулирането смятам да го правя когато ще монтирам ксенона.
А между фаровете на 2004 и 2006 (фейс-а) друга разлика освен че новите са черни има ли ? В големината и в светенето има ли ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2014, 21:46 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Ное 2010, 07:56
Мнения: 89
Колега проблема не ти е в рефлекторите - просто са си такива фаровете.
Ако много те дразни и караш предимно вечер- слагай ксенон.

Аз смених моите с крушки Philips Nightbright мисля че бяха и вече втора година съм с тях и е значително по-добре от старите крушки които бяха пак Philips.

Успех .... и да знаеш, че това е едно от редките неща което и мен ме дразнеше в М6

_________________
2015 Мазда 6 2.5 191 к.с. автоматик


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2014, 22:11 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Окт 2013, 20:27
Мнения: 92
Местоположение: Pleven
Слагай ксенон, и погледни лупите дали са матирали, ако са трябва да се почистят, спират много от потока на светлината. За по лесно да се ориентираш погледни лупата на халогена и тази късите светлини. Лупата трябва да е кристална, не матова, не млечна на цвят. Крушките се сменят по лесно като махнеш няколко щипки на подкалника и бръкнеш от там. Успех

_________________
Mazda 6 GG - 2.0 Petrol, 141 hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2014, 18:37 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Юли 2014, 18:48
Мнения: 12
Местоположение: Pomorie
Купих ксенон. В четвъртък или петък ще ги монтирам и ще кача снимки ПРЕДИ/СЛЕД.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2014, 11:55 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 04 Юни 2013, 21:26
Мнения: 29
Местоположение: София
Само ксенон няма да реши проблема. Почистване и полиране на фаровете и лупите правят основната разлика. След това + ксенона ще видиш, че фаровете съвсем не са лоши ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2014, 02:44 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Юли 2014, 18:48
Мнения: 12
Местоположение: Pomorie
Сложих ксенон 35W 5000k. Струваше ми 50 лв. Много съм доволен. Сега карам и пред мен все едно е ден.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2014, 00:30 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Юли 2014, 18:48
Мнения: 12
Местоположение: Pomorie
Заповядайте да направите сравнение:
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Юли 2014, 10:49 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2013, 00:06
Мнения: 248
Местоположение: София
С какъв фотоапарат си правил снимките и с какви настройки? Пусни оригиналните файлове, ако не е проблем.

Аз също срещах затруднение при нощно шофиране заради слабите къси светлини. Отдавна планирах да взема мерки по въпроса и онзи ден едната крушка изгоря. Купих си от Метро Osram NIghtbraker Unlimited за 30 лв. и ги монтирах. Още същата направих няколко кръгчета по неосветени или слабо осветени улици и не останах очарован от силата на новите крушки. На следващия ден реших да си регулирам фаровете. Прочетох в сервизното ръководство каква е процедурата, разпечатах си на принтера два листа със съответните схемички и като се смрачи отидох на паркинга на Лидл, където имаше подходяща равна повърхност и стена. Поиграх си 20 мин, настроих ги точно както трябва да са и резултатът при последвалия тест по същите тъмни улички беше МНОГО ДОБЪР! Наистина с ксенон би било по-добре, но и в момента фаровете светят достатъчно добре. Вероятно, ако се рециклират фаровете и се почистят лупите - ще стане перфектно.

Затова съветът ми е да си купите нови, качествени крушки и да си регулирате фаровете!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Юли 2014, 20:12 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Юли 2014, 18:48
Мнения: 12
Местоположение: Pomorie
Снимките са правени с телефон. Оригинални снимки мога да кача само някой. защото другите ги изтрих.
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2014, 08:22 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2013, 00:06
Мнения: 248
Местоположение: София
Колега, това не са оригиналните файлове, а са преоразмерени от Фейсбука. Свали файловете на компютъра чрез кабел, блутут или WiFI и ги качи тук във форума като прикачени файлове. Искам да погледна EXIF информацията на снимките, за да преценя доколко е адекватно сравнението.
Иначе да си имаш едно на ум, ако тръгнеш по чужбина с този ксенон:
viewtopic.php?f=26&t=38197


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2014, 02:56 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Юли 2014, 18:48
Мнения: 12
Местоположение: Pomorie
След едномесечен срок опит с китайски ксенон НЕ го препоръчвам на никого.
Като цяло не препоръчвам каквито и да е китайски аксесоари за коли.
Пример за изминалия 1 месец. Монтирах си следните китайски 'глупости'
1. Парктроник 2. Ксенон 3. Дневни светлини
1. Карам с 3 датчика тъй като единия е дефектен и постоянно пищи (от фирмата от която го купих ме отсфириха защото нямали гаранция)
2. След третия ден 1 баласт изгора и ми го смениха без пари в магазина. След 7мия ден 1та крушка започна да трепти и след като отидох да поискам нова ме отсвириха защото на крушката и нямало нищо и ми върнаха парите и отказаха да ми продадат друга крушка. Поздравих ги 'да са живи и здрави' и си тръгнах. А, да, след това си намерих крушка от друг магазин същите келвини (5000к) сложих я и беше с различен цвят от другата. На другия ден отидох и купих от същия магазин другата крушка от комплекта за да заменя старата и да карам с 2 еднакви. Е да, ама не. В момента имам 3 крушки с 3 различни цвята (и трите са 5000К)
3. За може би 2 седмици са прекарали общо 3 дни на колата, защото през другото време са били на ремонт. Постоянно горят тия диоди. Взимам ги със сменен диод, тествам ги, монтирам ги и след 20 мин каране, пак нещо изгоряло (днес е 3тия път)
Направо вече не ми се занимава с тия боклуци.
И затова ви казвам КУПЕТЕ СИ СКЪПО, ЗА ДА ВИ ИЗЛЕЗЕ ЕВТИНО !!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2014, 09:30 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2013, 00:06
Мнения: 248
Местоположение: София
Абе китайски, китайски.... колкото и да са китайски светодиодите чак пък да горят през ден... я виж да нямаш нещо проблеми с тоците или да не са монтирани коректно светлините.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2014, 09:46 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
JXT написа:
Абе китайски, китайски.... колкото и да са китайски светодиодите чак пък да горят през ден... я виж да нямаш нещо проблеми с тоците или да не са монтирани коректно светлините.

Аз съм имал подобен проблем с габаритите... Китаеца изгоря след 6 месеца....
Върнах обратно оригиналните обикновени крушки на габарита и така я продадох без проблем или изгоряла крушка след 5.5 години...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2018, 09:27 
Offline
любител
2007 Mazda 6

Регистриран на: 19 Мар 2017, 18:43
Мнения: 45
Местоположение: Варна
skype: jeymzz1990
Аз бях с обикновени крушки Osram на късите, които са H1. Бяха адски слаби и се чудех каква може да е причината - регулиране, зацапване или просто тези крушки и идват слаби. Реших да пробвам първо с крушките и си взех пак на Osram - Night breaker unlimited. Като цяло съм доволен. Определено има подобрение в яркостта и дистанцията на осветяване, но не е чак два пъти както ги рекламират. Светлината е една идея по-бяла, но няма огромна разлика от стария жълт цвят. На тези крушки, които осветяват повече им дават по-къс живот, но на мен са ми от вчера и все още не мога да кажа колко издържат. След време като изгори някоя ще пиша в темата.

_________________
Mazda 6, 2007, 143 HP Facelift


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2018, 01:19 
Offline
маниак
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 22 Сеп 2012, 16:20
Мнения: 560
Местоположение: Разград
Night breaker-а определено са доста по-добри от нормалните халогенни крушки и видимостта е по-голяма. Аз съм доволен и вече втора смяна съм с такива. Първите издържаха година и половина.

_________________
Mazda 6 2.0i 147hp autom 2009


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2018, 10:24 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2016, 09:25
Мнения: 11
Местоположение: Пловдив
Как реших аз проблема.
1.Сваляне на фаровете,разглобяване,
2. Нови BI XENON лупи Н1 и подмяна на старите с новите сложих XENON h1 5000k 55w
на дългите също Н1 35W но бързо стартиращи също така вградих дневни светлини по цялата дължина на фара AES Crystal Flexible Running Type White & Yellow Color DRL
3.На бронята сложих BI xenon лупи ХАЛОГЕНИ Taochis M6 projector lens fog lamp XENON H11 35W
И край на проблема.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2018, 18:16 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
iv_urumov написа:
Как реших аз проблема.
1.Сваляне на фаровете,разглобяване,
2. Нови BI XENON лупи Н1 и подмяна на старите с новите сложих XENON h1 5000k 55w
на дългите също Н1 35W но бързо стартиращи също така вградих дневни светлини по цялата дължина на фара AES Crystal Flexible Running Type White & Yellow Color DRL
3.На бронята сложих BI xenon лупи ХАЛОГЕНИ Taochis M6 projector lens fog lamp XENON H11 35W
И край на проблема.

Леле....колко ксенона си сложил .Нощна птица си определно :D Браво :)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2018, 07:56 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2016, 09:25
Мнения: 11
Местоположение: Пловдив
Със семейството ми често пътуваме и през нощта.
Исках да сложа 4 снимки но не мога да намаля размера не знам как става а относно светлината на нищо не се дава дори при чисто нов автомобил.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2018, 15:09 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 22 Яну 2018, 20:51
Мнения: 145
Местоположение: София, България
Този проблем със слабите фарове само преди фейслифта ли го има или и след? Питам, защото на моя Маздолет фаровете са просто неземно добри и четейки темата ми е странно, че толкова хора имат проблем с тях.
Всъщност смело мога да кажа, че това е колата с най-добри фарове, която съм карал (сила на светене и насоченост на светлината). С оригинален ксенон е, крушките са фабричните 4300К (е, предполагам, че са подменяни все някога), но изглеждат като тези, с които колата излиза от завода.
Фаровете не съм ги чистил, така си купих колата преди 2 месеца, но пък и лупите изглеждат наред.
Просто е огромно удоволствие да се кара извънградско нощем. Даже нарочно си търся поводи да карам през нощта.

_________________
.::: 2007 Mazda 6 Hatchback 2.3 166 hp :::.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2018, 17:08 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 19 Яну 2012, 11:24
Мнения: 301
Местоположение: гр Аш Чешка Република
Защото имаш КСЕНОН ,колега.С нормални халогени като моята е много слабо.Аз включвам и фаровете за мъгла нощем и съм фейслифт.

_________________
Mazda 6 kombi /1.8 / 2006 / 86000 km


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2018, 17:56 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2016, 09:25
Мнения: 11
Местоположение: Пловдив
Няма значение с заводски ксенон или не преди и след фейслифта проблема е в самите лупи направил съм 5 шестици различни модели решението е едно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2018, 20:16 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 19 Яну 2012, 11:24
Мнения: 301
Местоположение: гр Аш Чешка Република
И то е......... ????

_________________
Mazda 6 kombi /1.8 / 2006 / 86000 km


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2018, 20:33 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 31 Авг 2016, 09:25
Мнения: 11
Местоположение: Пловдив
Смяна на лупите или рециклиране всеки сам може да го направи дори и да си ги смени много е лесно и просто е а относно херметизацията БИТОМНОТО лепило върши чудеса.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2018, 00:38 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Фев 2017, 13:04
Мнения: 68
Местоположение: София
В професионални сервизи се занимават по два-три дни минимум с рециклиране на фарове, та си преставям някой, който няма подготвка и опит колко време ще му отнеме и какъв ще е крайният резултат. Така че това "всеки сам може" и "лесно и просто" някак няма как да се съглася.

_________________
Mazda 6, 2.2, 180к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2018, 11:43 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Яну 2017, 10:08
Мнения: 22
Местоположение: гр. София
skype: georgi.prangov
Аз също съм с оригинален ксенон на фейслифтовата и са сменяни само с такива по спецификация, но късите са слабички. За дългите не мога да се оплача.

_________________
Mazda 6 2007 2.0D Sportwagon 143 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб