Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:47

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2014, 00:53 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Юли 2014, 00:25
Мнения: 6
Местоположение: софия
Така пичове здравейте търся си кола разглеждам варианти всякакви,и имам питанки относно mazda 6,бензин както за 1.8 мотора така и за неговите по-големи батковци.....интересува ме мотора как е като здравина плюс това самия модел mazda 6 дали има някакви "вродени" дефекти които да са скъпи за поправка впоследствие и въобще самата кола троши ли се много или в рамките на нормалното....между другото ако това е важно за някой досега съм бил с nissan primera 1.6 97г. бензин-двигател,окачване-бетон. обаче и при нея се прояви същия проблем който е хроничен за японските машини като цяло а именно ръждата-направо я изяжда,ама кво да се прави даже японските неща не са вечни на тоя свят....между другото колата ще е от Германия 100% бюджета ми е 4000 евро за тия пари може ли да се намери читава мазда 6 бензин от Германия?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2014, 08:55 
Offline
фен

Регистриран на: 29 Май 2014, 09:14
Мнения: 112
Местоположение: София
Аз от седмица си взех бензин 2.0 2002 година.
Единственото, което ме притеснява е, че е отдолу е почнала ръжда праговете са изгнили под боята, веждите още нямат но си личи, че ще почва и по долния край на едната врата е почнала.
Иначе съм чел, че са здрави.
Чудя се какво да я правя тази ръжда. Да се пробвам ли да я оправям и как.

За тези пари ми се струва, че можеш да намериш следващия модел 2005-2007 (фейслифтова) където до колкото съм чел е с подсилена антикорозионна защита и би трябвало да го няма проблема с ръждата. Ама аз не ги разпознавам на външен вид. 2.0 мотора е 147 коня и 6 скорости и по това ги различавам ама 1.8 си е същия.

_________________
Mazda 6 Sport 2.0 Touring 2002, petrol, hatchback, 5 s., manual, 104 Kw (141 Hp)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2014, 09:08 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 15 Ное 2010, 14:28
Мнения: 543
Местоположение: София
kon12 написа:
самата кола троши ли се много или в рамките на нормалното....

*Колега на половина по-малко от рамките на нормалното.*
Ако нормалното е да инвестираш 100 лв месечно, в нея се инвестират 50 лв. :google:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2014, 09:21 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 16 Юли 2014, 00:25
Мнения: 6
Местоположение: софия
altot написа:
kon12 написа:
самата кола троши ли се много или в рамките на нормалното....

*Колега на половина по-малко от рамките на нормалното.*
Ако нормалното е да инвестираш 100 лв месечно, в нея се инвестират 50 лв. :google:
както отбелязах идвам от Японска машина та за мене "японсското нормално" е нормално моята имаше единствено проблем с спирачките по едно време та ходихме да я раздвижваме щото беше спекла цялата спирачна система но това е защото тогава не беше карана 2-3 месеца тъй че в общи линии желязна кола....обаче ръждата направо и такова мамата,а на пича по-горе дето питаше евентуално какво може да направи за ръждата,ами за съжаление нищо,пробвали ли сме мойта с преобразувател,изпръсквали сме праговете че поне да не е грозно и пак се вижда,в това отношение японските коли като цяло издишат яко,без изключение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2014, 11:26 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 15 Ное 2010, 14:28
Мнения: 543
Местоположение: София
Колега това колко се троши е наистина много относително, моята мазда от как я взех постегнах я и вече 2 година съм само на косумативи. Много зависи от това как се гледа какви части се слагат и как се кара по нашите родни пътища. Нито я прешпорвам, нито я лашкам из най-големите дупки, да не говоря за черни пътища или гонки.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2014, 12:06 
Offline
фен

Регистриран на: 29 Май 2014, 09:14
Мнения: 112
Местоположение: София
kon12 написа:
altot написа:
kon12 написа:
самата кола троши ли се много или в рамките на нормалното....

*Колега на половина по-малко от рамките на нормалното.*
Ако нормалното е да инвестираш 100 лв месечно, в нея се инвестират 50 лв. :google:
както отбелязах идвам от Японска машина та за мене "японсското нормално" е нормално моята имаше единствено проблем с спирачките по едно време та ходихме да я раздвижваме щото беше спекла цялата спирачна система но това е защото тогава не беше карана 2-3 месеца тъй че в общи линии желязна кола....обаче ръждата направо и такова мамата,а на пича по-горе дето питаше евентуално какво може да направи за ръждата,ами за съжаление нищо,пробвали ли сме мойта с преобразувател,изпръсквали сме праговете че поне да не е грозно и пак се вижда,в това отношение японските коли като цяло издишат яко,без изключение



Какво си нанасял върху мястото мазано с ръждо-преобразувател. Мислех си за антикорозионнен грунд и после трябва ли боя?
Дали си заслужава да се маха надигнатата боя по праговете за да се обработи ръждата.

_________________
Mazda 6 Sport 2.0 Touring 2002, petrol, hatchback, 5 s., manual, 104 Kw (141 Hp)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2014, 13:07 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Мар 2013, 20:45
Мнения: 56
Местоположение: София
Привет! Карам моята вече 2 години 25 000км. минати главно софийско градско с 1.8 мотора! Внос от Холандия е моята и беше поддържана кола! Колегата които написа че ако за една кола ти са необходими 100 лева за маздата ще плащаш 50 съм абсолютно съгласен, разходите са по малко отколкото очакваш! + са повечето от – , аз лично като – единствено изтъквам ръждата друго невиждам да е минус! При мен ръждата е тръгнала по веждите миналата есен ги обработих с "ВУРТ" после малко боя и лак, забави се процеса но гледам че продължава да излиза ръжда, според мен единствено смяна с нови ламарини , за съжаление задни вежди за Мазда 6 няма или поне аз незнам, но има и майстори и майстори! Ако неможеш да преглътнеш проблема с ръждата или търси Немска кола или по нова японска под 10 годишна!Успех


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2014, 13:59 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 16 Юли 2014, 00:25
Мнения: 6
Местоположение: софия
vlado_mz написа:
Привет! Карам моята вече 2 години 25 000км. минати главно софийско градско с 1.8 мотора! Внос от Холандия е моята и беше поддържана кола! Колегата които написа че ако за една кола ти са необходими 100 лева за маздата ще плащаш 50 съм абсолютно съгласен, разходите са по малко отколкото очакваш! + са повечето от – , аз лично като – единствено изтъквам ръждата друго невиждам да е минус! При мен ръждата е тръгнала по веждите миналата есен ги обработих с "ВУРТ" после малко боя и лак, забави се процеса но гледам че продължава да излиза ръжда, според мен единствено смяна с нови ламарини , за съжаление задни вежди за Мазда 6 няма или поне аз незнам, но има и майстори и майстори! Ако неможеш да преглътнеш проблема с ръждата или търси Немска кола или по нова японска под 10 годишна!Успех
Ами аз сериозно оглеждам и passat и golf 1.9TDI,викам си досега не съм имал такова да го видим и него ама още не съм решил и събирам мнения щот то с питане става но ако трябва да бъда честен mazda-та най ме кефи ама тва тая гад ръждата като тръгне нема спиране братко,и по-лошото е че след време почва да избива и отдолу ей го мойто nissan-че като го вземах от Германия имаше малко ръжда по праговете и 5-тата врата и отдолу имаше малко и след 4 години каране отдолу е на дупки все едно са я яли плъхове буквално същото важи и за праговете а по лошото е че вече не може и да се прикрие....аз и за тва искам да я махам че и без друго след година-две става пълнолетна и вече ми писна от нея.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2014, 16:10 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 23 Юни 2010, 15:52
Мнения: 87
Местоположение: София
За тези пари аз бих си търсил кола след 2006 и съответно там този проблем ще е доста по слаб, а може и да не се е появил все още. Ако ще търсиш колата на място в Германия ще намериш 100%. Аз карам 2004-та 2,3 мотора и съм доволен от колата.

_________________
Mazda 6 skyactiv


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2014, 19:45 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
http://suchen.mobile.de/auto/mazda-6-be ... ne&lang=de
Набелязваш си 4-5 броя по възможност във по малък радиус и си ти.Съответно първо си ги прозвъняваш от България за коректност и валидност на обявата.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2014, 21:17 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 03 Юли 2013, 13:36
Мнения: 510
Местоположение: Плевен
kon12 написа:
vlado_mz написа:
Привет! Карам моята вече 2 години 25 000км. минати главно софийско градско с 1.8 мотора! Внос от Холандия е моята и беше поддържана кола! Колегата които написа че ако за една кола ти са необходими 100 лева за маздата ще плащаш 50 съм абсолютно съгласен, разходите са по малко отколкото очакваш! + са повечето от – , аз лично като – единствено изтъквам ръждата друго невиждам да е минус! При мен ръждата е тръгнала по веждите миналата есен ги обработих с "ВУРТ" после малко боя и лак, забави се процеса но гледам че продължава да излиза ръжда, според мен единствено смяна с нови ламарини , за съжаление задни вежди за Мазда 6 няма или поне аз незнам, но има и майстори и майстори! Ако неможеш да преглътнеш проблема с ръждата или търси Немска кола или по нова японска под 10 годишна!Успех
Ами аз сериозно оглеждам и passat и golf 1.9TDI,викам си досега не съм имал такова да го видим и него ама още не съм решил и събирам мнения щот то с питане става но ако трябва да бъда честен mazda-та най ме кефи ама тва тая гад ръждата като тръгне нема спиране братко,и по-лошото е че след време почва да избива и отдолу ей го мойто nissan-че като го вземах от Германия имаше малко ръжда по праговете и 5-тата врата и отдолу имаше малко и след 4 години каране отдолу е на дупки все едно са я яли плъхове буквално същото важи и за праговете а по лошото е че вече не може и да се прикрие....аз и за тва искам да я махам че и без друго след година-две става пълнолетна и вече ми писна от нея.

Не че имам нещо против "народните машинки", но откакто седнах в моята "ШЕСТИЦА" се возих и карах служебния ни Пасат-5 и на чисто нов, купен от магазина Опел Сигнум. Ами какво да ти кажа колега! Преди мен някой някъде из форума беше писал че в тия коли /немските две цитирани от мен марки/ лъха на евтина пластмаса. И повярвай ми наистина е така. То не бе поскърцване, то като седнеш не ти е комфортно, абе...за мен калпазанска работа. Преди да купя МАЗДАТА съм карал и други коли от този клас, ами моята дали защото си е моя ама най ме кефи. Приятел си купи предния модел /този за който ти говориш - 2006 г./ само че дизел. Ами също прекрасна кола. Имал съм Рено-21/1985 г., прекрасен автомобил беше. За времето си направо уникат, пълен с екстри за които по онова време не бяхме и чували. Имам още и докато се разпадне ще си карам за градска употреба и до село Нисан Алмера дизел - 2000 куб. см./75 к.с./1998 г., железен автомобил, истински самурай! Но.... МАЗДА-6 е както се казва - класика в жанра. Относно ръждата всичко е относително. Моята е "австрийка", но дали заради подобрените обработки на купето или късмет, но нямам абсолютно никаква ръжда по купето. На моя приятел "шестицата" от 2006 г., също е "австрийка" и той няма нещо фрапиращо от гледна точка на ръждата. Някъде из форума пишеше в една тема, че след 2005 г. ако не се лъжа Мазда значително подобряват корозионната устойчивост. Моя приятел си я взе неговата "шестица" за 8000 лв. от България. Така, че поогледай се, потърси по обстойно, поразпитай и.....Успех!!!

_________________
Mazda 6/2008 Diesel
Meine Ehre heißt Treue


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2014, 21:20 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2014, 18:43
Мнения: 239
Местоположение: Добрич
[/quote]Ами аз сериозно оглеждам и passat и golf 1.9TDI,викам си досега не съм имал такова да го видим и него ама още не съм решил и събирам мнения щот то с питане става но ако трябва да бъда честен mazda-та най ме кефи ама тва тая гад ръждата като тръгне нема спиране братко,и по-лошото е че след време почва да избива и отдолу ей го мойто nissan-че като го вземах от Германия имаше малко ръжда по праговете и 5-тата врата и отдолу имаше малко и след 4 години каране отдолу е на дупки все едно са я яли плъхове буквално същото важи и за праговете а по лошото е че вече не може и да се прикрие....аз и за тва искам да я махам че и без друго след година-две става пълнолетна и вече ми писна от нея.[/quote]
:) Колега ако седнеш в маздата и после в някой умрел ГОУФ или Пасат ще избегаш от ваген групата. аз съм карал немско и сравнено с маздата е каруца и то 100%. Мой познат има Пасат 6 и да ти кажа честно вътре е доста по-тесен от маздата,едиснтвено е по-безшумен на пътя.

_________________
Мненията са като задниците,дори и да не ни кефят ,всеки си има!!!

Mazda 6 2.0 2004y with LPG-EX
NOW Saab 9-3 2.8 V6 turbo 250h.p 2006y +LPG


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2014, 21:34 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 16 Юли 2014, 00:25
Мнения: 6
Местоположение: софия
kochtrela написа:
kon12 написа:
vlado_mz написа:
Привет! Карам моята вече 2 години 25 000км. минати главно софийско градско с 1.8 мотора! Внос от Холандия е моята и беше поддържана кола! Колегата които написа че ако за една кола ти са необходими 100 лева за маздата ще плащаш 50 съм абсолютно съгласен, разходите са по малко отколкото очакваш! + са повечето от – , аз лично като – единствено изтъквам ръждата друго невиждам да е минус! При мен ръждата е тръгнала по веждите миналата есен ги обработих с "ВУРТ" после малко боя и лак, забави се процеса но гледам че продължава да излиза ръжда, според мен единствено смяна с нови ламарини , за съжаление задни вежди за Мазда 6 няма или поне аз незнам, но има и майстори и майстори! Ако неможеш да преглътнеш проблема с ръждата или търси Немска кола или по нова японска под 10 годишна!Успех
Ами аз сериозно оглеждам и passat и golf 1.9TDI,викам си досега не съм имал такова да го видим и него ама още не съм решил и събирам мнения щот то с питане става но ако трябва да бъда честен mazda-та най ме кефи ама тва тая гад ръждата като тръгне нема спиране братко,и по-лошото е че след време почва да избива и отдолу ей го мойто nissan-че като го вземах от Германия имаше малко ръжда по праговете и 5-тата врата и отдолу имаше малко и след 4 години каране отдолу е на дупки все едно са я яли плъхове буквално същото важи и за праговете а по лошото е че вече не може и да се прикрие....аз и за тва искам да я махам че и без друго след година-две става пълнолетна и вече ми писна от нея.

Не че имам нещо против "народните машинки", но откакто седнах в моята "ШЕСТИЦА" се возих и карах служебния ни Пасат-5 и на чисто нов, купен от магазина Опел Сигнум. Ами какво да ти кажа колега! Преди мен някой някъде из форума беше писал че в тия коли /немските две цитирани от мен марки/ лъха на евтина пластмаса. И повярвай ми наистина е така. То не бе поскърцване, то като седнеш не ти е комфортно, абе...за мен калпазанска работа. Преди да купя МАЗДАТА съм карал и други коли от този клас, ами моята дали защото си е моя ама най ме кефи. Приятел си купи предния модел /този за който ти говориш - 2006 г./ само че дизел. Ами също прекрасна кола. Имал съм Рено-21/1985 г., прекрасен автомобил беше. За времето си направо уникат, пълен с екстри за които по онова време не бяхме и чували. Имам още и докато се разпадне ще си карам за градска употреба и до село Нисан Алмера дизел - 2000 куб. см./75 к.с./1998 г., железен автомобил, истински самурай! Но.... МАЗДА-6 е както се казва - класика в жанра. Относно ръждата всичко е относително. Моята е "австрийка", но дали заради подобрените обработки на купето или късмет, но нямам абсолютно никаква ръжда по купето. На моя приятел "шестицата" от 2006 г., също е "австрийка" и той няма нещо фрапиращо от гледна точка на ръждата. Някъде из форума пишеше в една тема, че след 2005 г. ако не се лъжа Мазда значително подобряват корозионната устойчивост. Моя приятел си я взе неговата "шестица" за 8000 лв. от България. Така, че поогледай се, потърси по обстойно, поразпитай и.....Успех!!!
Ами сякаш не ми се ще да я взимам от България щот знаете как е-върнати километражи не я знаеш през колко ръце е минала преди тва, не е ясно как е обслужвана абе като цяло пълна мъгла....германците не са мошеници като нас там като пише 150 000 наистина са 150 000,там като пише, сменено е: тва,тва и тва знаеш че наистина е сменено....та за тва предпочитам да е от там, имам няколко човека дето вкарват коли та ша видим дали може да свършим работа


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2014, 21:40 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Мар 2010, 18:33
Мнения: 351
Местоположение: Пловдив
относно тясното за тоя клас кола не мисля че ще се намери по широка кола от мазда 6 мк1
и S-класи съм гледал и пасати и бмв5 е тясно и рена и пежа и просто не мога да се сетя за голяма широка кола И НА ЗАДНАТА СЕДАЛКА и като багажник


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2014, 22:07 
Offline
любител
2003 Mazda 6

Регистриран на: 08 Мар 2013, 15:06
Мнения: 30
Местоположение: Плевен
tarikat89 написа:
относно тясното за тоя клас кола не мисля че ще се намери по широка кола от мазда 6 мк1
и S-класи съм гледал и пасати и бмв5 е тясно и рена и пежа и просто не мога да се сетя за голяма широка кола И НА ЗАДНАТА СЕДАЛКА и като багажник

Абсолютно съм съгласен!
Няма по--широка кола от М6!
Какво ще правим обаче като му дойде времето за смяна :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2014, 10:00 
Offline
фен
Аватар
2014 Mazda 6

Регистриран на: 02 Авг 2011, 21:21
Мнения: 314
kon12 написа:
германците не са мошеници като нас там като пише 150 000 наистина са 150 000,там като пише, сменено е: тва,тва и тва знаеш че наистина е сменено....та за тва предпочитам да е от там, имам няколко човека дето вкарват коли та ша видим дали може да свършим работа


Много вероятно е като идеш на място да видиш, че немеца е с турско/арабски произход и километрите ще са пипани най-вероятно. Това, че е подсъдимо не ги бърка, те колите са за износ, свалени от отчет и чакащи източноевропейските си нови собственици :)
Виж цените на коли от представителствата и ще видиш разликата.

_________________
2014 Mazda 6 /2.0 petrol/ Sport Combi / MT/ Ultimate/ 165hp
sold-2003 Mazda 6 /2.3 petrol/ Sport Combi / 167hp + Fobos1 LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2014, 10:24 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 15 Ное 2010, 14:28
Мнения: 543
Местоположение: София
Pacimir написа:
kon12 написа:
германците не са мошеници като нас там като пише 150 000 наистина са 150 000,там като пише, сменено е: тва,тва и тва знаеш че наистина е сменено....та за тва предпочитам да е от там, имам няколко човека дето вкарват коли та ша видим дали може да свършим работа


Много вероятно е като идеш на място да видиш, че немеца е с турско/арабски произход и километрите ще са пипани най-вероятно. Това, че е подсъдимо не ги бърка, те колите са за износ, свалени от отчет и чакащи източноевропейските си нови собственици :)
Виж цените на коли от представителствата и ще видиш разликата.

Тук е Pacimir абсолютно прав, вече и от Германия си идват направо с превъртяни километри, даже не трябва нашите джамбази да се занимават. Аз предпочетох да си взема кола от БГ, която си има пълна сервизна история и от часно лице. Гледам някой М6 първо поколени от Германия имат повече ръжда от моята, там зимата хвърлят още повече химия отколкото при нас и климата е по-влажен(като изключим тази година). Бъди сигурен, че и тук може да си намериш кола от 2006-08 с пълна сервизна история.

ivo_stefanoff написа:
tarikat89 написа:
относно тясното за тоя клас кола не мисля че ще се намери по широка кола от мазда 6 мк1
и S-класи съм гледал и пасати и бмв5 е тясно и рена и пежа и просто не мога да се сетя за голяма широка кола И НА ЗАДНАТА СЕДАЛКА и като багажник

Абсолютно съм съгласен!
Няма по--широка кола от М6!
Какво ще правим обаче като му дойде времето за смяна :)

Колеги ще ми повярвате или не аз с ролетка мерих старата ми Хонда Сивик от 1988г.(135,5 см) е по-широка вътре от М6 2004г.(133 см). Сравних и Форд Фокус 2000г. комби (130.5 см). Та това мъниче сивика нашраво ме втрешти, бащата го е мерил с БМВ 5 и С класа марцедес и там е по-широко. NICE

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2014, 12:05 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 16 Юли 2014, 00:25
Мнения: 6
Местоположение: софия
Pacimir написа:
kon12 написа:
германците не са мошеници като нас там като пише 150 000 наистина са 150 000,там като пише, сменено е: тва,тва и тва знаеш че наистина е сменено....та за тва предпочитам да е от там, имам няколко човека дето вкарват коли та ша видим дали може да свършим работа


Много вероятно е като идеш на място да видиш, че немеца е с турско/арабски произход и километрите ще са пипани най-вероятно. Това, че е подсъдимо не ги бърка, те колите са за износ, свалени от отчет и чакащи източноевропейските си нови собственици :)
Виж цените на коли от представителствата и ще видиш разликата.
А нали се сещаш че аз като я взимам от там ще я взема от частник а не от автокъща ако си забелязал в autoscout24.de като отвориш обявата си пише "частен собственик" Privater Anbieter ако не е от частник това не го пише така че в Германия всичко е точно и ясно разписано,а колата ако е минала и TUV може да бъдеш сигурен че е перфектна ако някой не знае какво е TUV-Това е нещо подобно на нашия годишен преглед само че там за разлика от тук не може на проверяващия да му бутнеш 10-20 лева/евро и да те пусне да минеш метър,примерно ако не ти държат спирачките, там такова нещо е НЕВЪЗМОЖНО а па тука ако направиш това упражнение с парите ша та пуснат ако ще и без спирачки да си....а да не говорим че манталитета на германците е съвсем друг и те чисто и просто НЕ ЛЪЖАТ просто не им е присъщо и това последното го казвам като човек живял няколко месеца в Германия


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2014, 13:36 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
altot написа:
Колеги ще ми повярвате или не аз с ролетка мерих старата ми Хонда Сивик от 1988г.(135,5 см) е по-широка вътре от М6 2004г.(133 см). Сравних и Форд Фокус 2000г. комби (130.5 см). Та това мъниче сивика нашраво ме втрешти, бащата го е мерил с БМВ 5 и С класа марцедес и там е по-широко. NICE
Аз точно за това карам в момента Ровър, който си е Хонда Сивик, :) понеже съм широко скроен човек (120 кила) :lol: и в тези другите дето си ги изброил получавам клаустрофобия . :D

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2014, 15:20 
Offline
любител
1999 Mazda 626

Регистриран на: 15 Дек 2013, 10:04
Мнения: 22
Местоположение: Shumen
Видях че колегата иска да си вкара кола от Германия и да споделя моя опит от преди 2 месеца. Купих си Мазда 626 от Германия, където и живея. Използвам този сайт на ибей(малки обяви)

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-autos/anzeige:angebote/mazda-6/k0c216

там са предимно от частни лица и можеш да получиш някаква история на колата. В повечето автокъщи в Германия е както беше писал колега по-нагоре немец от арабски произход и все едно си в България.
Задължително да има TÜV, защото няма да можеш да си вземеш червени номера, ако я караш на собствен ход естествено.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2014, 19:30 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 16 Юли 2014, 00:25
Мнения: 6
Местоположение: софия
lubopitko написа:
Видях че колегата иска да си вкара кола от Германия и да споделя моя опит от преди 2 месеца. Купих си Мазда 626 от Германия, където и живея. Използвам този сайт на ибей(малки обяви)

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-autos/anzeige:angebote/mazda-6/k0c216

там са предимно от частни лица и можеш да получиш някаква история на колата. В повечето автокъщи в Германия е както беше писал колега по-нагоре немец от арабски произход и все едно си в България.
Задължително да има TÜV, защото няма да можеш да си вземеш червени номера, ако я караш на собствен ход естествено.
Ми да аз както съм отбелязал ще я взема от частник,а и ще гледам да има TUV щото както казах по горе това е една гаранция за това че колата е в перфектно състояние а иначе аз ще си я кача на автовоза и тва е няма кой да са занимава да я кара от там на собствен ход


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб