Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2014, 18:33 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Апр 2013, 07:09
Мнения: 23
Местоположение: София
Здравейте, колата е Мазда 6, 2.3 бензин/газ, 2006г. - феслифт. Като я купих преди около година и половина заедно с обслужването смених и свещите с NGK laser iridium premium. От тогава съм минал 30 000км. Последния път като бях при газаджия ме посъветва да сменя свещите, но с обикновени NGK за газ- такива на които разстоянието между електрода е 0.8 с предварителната уговорка от негова страна, че ще се сменят по начесто, но било по-добре. Четох и в други форуми ( отново на японски коли), че бяха коментирали същия въпрос... Миля запознатите да изкажат мнение. Благодаря предварително


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2014, 21:31 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 23 Юни 2010, 15:52
Мнения: 87
Местоположение: София
Аз съм със същия мотор , но 2004та година е колата. Карам само със свещите които и дават, демек тези с които си и ти. Но защо след толкова малко километри трябва да ги сменяш не ми е ясно. При мен изкараха повече. Другото което ми казаха е, че с друга свещ ще дигне разхода, не съм го пробвал.

_________________
Mazda 6 skyactiv


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2014, 22:37 
Offline
маниак
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 28 Апр 2011, 00:44
Мнения: 519
Карай си с тези, които си ги дават по каталог и се сменят на 100 хил. км. и не си скуби от главата излишни коси [-X

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2014, 22:58 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Същият мотор, но е с различни свещи спрямо 2004-та

Най-добре, питащият да отскочи пак до газаджията и да вземе конкретен парт номер на препоръчвана свещ.

Аз също карам със "скъпи" NGK. На газ. Досега не ми се е случвало свещ за газ да "свети" по-добре от препоръчани от производителя. При предишните ми коли. На Маздата дори не съм проверявал за газаджийски.
Да видим...

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2014, 07:54 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
pipobg написа:
Здравейте, колата е Мазда 6, 2.3 бензин/газ, 2006г. - феслифт. Като я купих преди около година и половина заедно с обслужването смених и свещите с NGK laser iridium premium. От тогава съм минал 30 000км. Последния път като бях при газаджия ме посъветва да сменя свещите, но с обикновени NGK за газ- такива на които разстоянието между електрода е 0.8 с предварителната уговорка от негова страна, че ще се сменят по начесто, но било по-добре. Четох и в други форуми ( отново на японски коли), че бяха коментирали същия въпрос... Миля запознатите да изкажат мнение. Благодаря предварително
Иридиеви свещи на 30 к. ще ги сменяш с обикновени, само защото газаджията така казал .. :shock:
Този човек май разбира повече от производителя на автомобила .. :D
Не вярвай на всичко написано по форумите на 100%, :wink: има и доста изписани щуротии ..
Никоя свещ не може да работи по добре на този двигател, от тази която е преценил конструктора му .
Вдигане на разхода е най малкия кахър, като промениш свещите, неправилните свещи могат да доведат до поразии по бобините и електрониката, за това си слагай това което е предписано ..
А най добре работи този двигател със свещи на Моторкрафт, не ме питай защо .. :)

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2014, 08:22 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 28 Апр 2013, 07:09
Мнения: 23
Местоположение: София
Добре де, разбирам логиката на всички, които казват, че е най-добре колата да бъде със свещите предписани от производителя, но все пак нали производителя е планирал колата да се кара на бензин, а не на газ? Какъв му е кяра на газаджията да съветва да се карат по-евтините свещи... Все пак нали като колата вдигне разхода и върви по-лошо - пак при него ще отида... Именно затова се чудя и аз и питам във форума, пък като се изкажат различни хора - ще го мисля.... Благодаря


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2014, 09:06 
Offline
фен
Аватар
2002 Mazda 6

Регистриран на: 28 Авг 2013, 13:07
Мнения: 136
Местоположение: София
Привет,
аз съм с колата от подписа и карам с NGK, модела по предписание. Смених ги даже преди 2 седмици.

_________________
Изображение 2002', 2.3 Petrol/LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2014, 13:33 
Offline
фен
Аватар
2014 Mazda 6

Регистриран на: 02 Авг 2011, 21:21
Мнения: 314
И аз едно време карах с иридиеви (около 100лв. комплекта), продадох колата с тях и на 20-25хил. км от смяната им са заминали и пак са сменени. А уж редовни ги взех от голям вносител

_________________
2014 Mazda 6 /2.0 petrol/ Sport Combi / MT/ Ultimate/ 165hp
sold-2003 Mazda 6 /2.3 petrol/ Sport Combi / 167hp + Fobos1 LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2014, 20:43 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Окт 2013, 06:59
Мнения: 12
Местоположение: Велико Търново
Значи по тази тема и аз мога да кажа няколко думи, тъй като в момента се занимавам с този проблем.
Та като си купих и аз колата, от табиат, смених свещите с каквито пише в книгата - а именно иридиевите на NGK.
За няма и 3-4 хил. км задраха и започна да ми прекъсва колата в ниските обороти (до 2000).
Та реших че не е проблема в новите свещи, а в това че кабелите ми не стават. Следователно, четейки отзиви във форума на хора които са доволни, си поръчах кабели NGK от САЩ и при това не какви да е, а ги търсих точно да са Made in Japan (пак от табиат) и ги смених заедно с още един чисто нов комплект иридиеви свещи NGK (купувани от тук, обаче). Отново за няма и 5-10 хил. км. свещите задраха и ми съсипаха и новите кабели.
Та моя извод от цялата работа е, че проклетите свещи, които се продават тук, са пълен боклук.
Сега съм решил да си купя някакви кабели ( за BOSCH се замислям) и да си сложа оригиналните свещи, които дойдоха с колата, които пак са NGK, но пише и MAZDA на тях и са купувани и сменяни в нормална държава. :)

_________________
Mazda 6 2.3 Station Wagon


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2014, 21:35 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Какво значи "свещите задраха"?¿ Обяснете на неосведомените....
Мерси!

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2014, 07:45 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Окт 2013, 06:59
Мнения: 12
Местоположение: Велико Търново
Означава, че когато бобината им подава високоволтово напрежение по кабела, вместо това напрежение да стига само до извода на свеща (както си е редно), то избива между гумата и керамиката и се замасява, при което после свеща изглежда по този начин:
Прикачени файлове:
spark_plug_misfire_carbon_tracking.jpg
spark_plug_misfire_carbon_tracking.jpg [ 94.59 KiB | Прегледано 10338 пъти ]

_________________
Mazda 6 2.3 Station Wagon


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2014, 08:47 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
sdj написа:

Сега съм решил да си купя някакви кабели ( за BOSCH се замислям) и да си сложа оригиналните свещи, които дойдоха с колата, които пак са NGK, но пише и MAZDA на тях и са купувани и сменяни в нормална държава. :)
Защо ще купуваш кабели, нали си имаш оригиналните, които си заменил от "табиет) .. :)
Слагай тях и тези свещи които са дошли с колата и ако изчезне "задирането", :D значи причината е наистина в свещите, в такъв случай следващите свещи си ги вземи от представителство на Форд- Моторкрафт AGSF22IPJ .
Ако обаче не изчезне, крайно време е да потърсиш проблема някъде другаде, някой датчик, нещо по електрониката и т.н...

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2014, 12:14 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Окт 2013, 06:59
Мнения: 12
Местоположение: Велико Търново
Нали точно оригиналните ми кабели си видяха сметката още с първия такъв комплект иридиеви свещи. На оригиналните ми свещи, видимо, нищо им няма.
Инъче, благодаря за съвета! Ще го имам впредвид.
И като сме тръгнали да си търсим кусури относно правопис и терминология, тогава, "покажи на тия хора" как му викате на "задирането" по вашия край :D

_________________
Mazda 6 2.3 Station Wagon


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2014, 14:31 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
По нашия край не викаме, :P а казваме (наричаме) ..
ИнЪче, едни му казват така, други иначе, а някои си му казват прекъсващи свещи . :)

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2014, 19:18 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Окт 2013, 06:59
Мнения: 12
Местоположение: Велико Търново
Ами тогава, колега, викайте си му, наричайте си го, назовавайте си го както си искате.
Ето това тук, за пореден път се убеждавам, че си е типичен български форум - ти споделяш опит, а някой капацитет ти се прави на учителка по български език и ти търси къде си изтървал "запетая" или не знаеш правописа на някоя дума от турски произход - визирам "табиет" (корекцията се приема). Както и корекцията на "инъче" - "иначе". Моя е грешката, писах го докато бях на работа. Въпреки това, не мисля че беше повод за тази безсмислена дискусия в момента. Колегата ме попита какво наричаме "задрала" свещ и смятам че най-вежливо отговорих.
Така че, колеги, дайте да не си споделяме опита, че може да направим някоя правописна или смислова грешка...

_________________
Mazda 6 2.3 Station Wagon


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2014, 20:17 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Мар 2010, 18:33
Мнения: 351
Местоположение: Пловдив
martod написа:
в такъв случай следващите свещи си ги вземи от представителство на Форд- Моторкрафт AGSF22IPJ .


въпросните свещи "Моторкрафт AGSF22IPJ" на какво ниво са спрямо NGK ITR6F13 ?


и за бензинки на газ какви кабели издържат най-много ?!? NGK или по добре най-евтините и по честа смяна?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Окт 2014, 09:09 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
tarikat89 написа:

въпросните свещи "Моторкрафт AGSF22IPJ" на какво ниво са спрямо NGK ITR6F13 ?


и за бензинки на газ какви кабели издържат най-много ?!? NGK или по добре най-евтините и по честа смяна?
Пробвай ги и ще видиш на какво ниво са .. :)
За кабелите, както се вижда от опита на тънко обидния колега, нито NGK, нито оригиналните издържат на калпави свещи, така че спокойно можеш да пробваш на Тесла-та дръжката, :D или някоя друга евтина марка .
Поне като се прецакат, ще те боли по малко ..

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Окт 2014, 09:27 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
А в крайна сметка, ще даде ли газаджията (на автора) модел на свещи за газ, за този мотор?

Относно задирането - благодаря! Явно трябва да пообиколя сервизите, за да научавам жаргона им.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Окт 2014, 17:51 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Мар 2010, 18:33
Мнения: 351
Местоположение: Пловдив
martod написа:
tarikat89 написа:

въпросните свещи "Моторкрафт AGSF22IPJ" на какво ниво са спрямо NGK ITR6F13 ?


и за бензинки на газ какви кабели издържат най-много ?!? NGK или по добре най-евтините и по честа смяна?
Пробвай ги и ще видиш на какво ниво са .. :)
За кабелите, както се вижда от опита на тънко обидния колега, нито NGK, нито оригиналните издържат на калпави свещи, така че спокойно можеш да пробваш на Тесла-та дръжката, :D или някоя друга евтина марка .
Поне като се прецакат, ще те боли по малко ..


идеята ми за свещите ако въпросните моторкрафт са на същото ниво пък цената им е по добра да пробвам другия път с тях,иначе аз вмомента съм с NGK-то
иначе за кабели по евтини от теслата не съм намирал даже честно да си кажа освен тесла нжк и беру друго из пловдив из магазините където съм проверявал не са ми предлагали..и имат само европейските черни кабели на NGK които нямали нищо общо със синити баш баш оригиналдъътоо


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2015, 09:20 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Мар 2015, 12:40
Мнения: 17
Местоположение: Свиленград
И аз съм на тема свещи - какви, от къде? Моля за препоръка от колеги с 2.3 мотора на газ. От сервиза газаджията ми препоръча смяна, въпреки че няма проблем. Имало риск за бобина и съветва за смяна с модел препоръчван от производителя. Докато е мерака искам да я обзаведа с нещо качествено и надеждно. :wink:

_________________
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
---Mazda 6 2007г. 2.3 gaz BRC хечбек---


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб