Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2017, 00:11 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Ное 2015, 00:27
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
Мда, това и аз се чудех - до колко тези допълнителни имобилайзери осигуряват достатъчно добавена сигурност, като се има предвид и риска да причинят проблеми, все пак не са оригинална част от колата и не са монтирани от производителя. Имам едно на ум какво ще стане ако този чип даде дефект когато съм далеч от сервиза, който го е монтирал и може да го ремонтира. Явно има начин и те да бъдат преодолени лесно, щом и в мездра са се появили специалисти ...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2017, 07:22 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Аз съм с допълнителен имобилайзер, вързан към оргиналния ключ, лято 2015 до момента без проблеми, но помолих в сервиза където ми го монтираха да вържат алармата към клаксона на колата и сега при заключен автомобил, като сбъркам и натисна за заключване ме чуват в съседния квартал. Всичко това стана със съгласието на мазда, защото след премеждията ми през 2015 им казах че очевидно фабричната аларма не върши никаква работа...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2017, 15:34 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Ное 2015, 00:27
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
Това "вързан към оригиналния ключ" как става, има допълнителен имобилайзер на запалването но няма допълнителен чип за деактивирането му - деактивира се от сигнала на оригиналния ключ? Но ако е така това няма да предотврати нито кражба с междинен усилвател (rfid amplifier) нито при хакване на компютъра през OBD и обучаване на нов ключ, и в двата случая колата ще получи оригинален сигнал. Иначе ако може да се сложи професионално допълнителна защита, която не изисква да се носи допълнително устройство а се управлява през оригиналния ключ би било най-добре. Можеше автомобилните производители да сложат едно копче на ключа за деактивиране на сигнала, така поне с междинен усилвател нямаше да може да се краде


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2017, 17:08 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
те със това съм:
https://www.avitel-bg.com/patrolline_hps-841_can_bus
вързано ми е към ключа, не ползвам друго дистанционно, наясно съм с това което казваш за копирането на ключа.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2017, 17:46 
Offline
фен
2016 Mazda CX-5

Регистриран на: 09 Сеп 2011, 22:06
Мнения: 213
Аз съм с този: MED 800

_________________
2016 Mazda CX-5 Ultimate 2.5i AWD 192к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2017, 18:36 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Ное 2015, 00:27
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
За съжаление според мен това https://www.avitel-bg.com/patrolline_hps-841_can_bus просто добавя сензори към алармата, но не предпазва от прехващане на сигнала или клониране на ключа, а това май е най-големия риск :(

Със стандартния контактен ключ определено е по-сигурно ... стига да можеше човек да избира


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2017, 18:51 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Модула с който съм аз е с Bluetooth RF транспондер и комуникация на 2,4 GHz-2,5 GHz ... така копирането не е невъзможно, но предполагам става доста по-трудно от обичайното.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2017, 09:28 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
mazda6-2015 написа:
За съжаление според мен това https://www.avitel-bg.com/patrolline_hps-841_can_bus просто добавя сензори към алармата, но не предпазва от прехващане на сигнала или клониране на ключа, а това май е най-големия риск :(

Със стандартния контактен ключ определено е по-сигурно ... стига да можеше човек да избира

Да, така е, въпросът е че фабричната която по ценова листа е 680 лв. не върши и толкова, след като ми се случи "случката" реших да видя какво прави, заключвам с дистанционното, после вадя онова подобие на ключ, оставям самото дистанционно на далеч, отключвам с ключа ни вопъл ни стон.... дето се вика ако предположим че едно устройство за копиране на ключове с голям обхват е около 10К. $ (не говоря за тези дето са в али и трябва да са допряни до ключа, а за такова дето може да прихване сигнали от над 10 метра) та ако такива от скъпите са за маститите крадци, тая аларма ще ме опази поне от кокошкарите, дето ще счупят патрона и после пред OBD-то ще ръчкат нещо.... иначе Viper, виждал съм го как работи в комбинация с пейджъра.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2017, 19:12 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
bgfrayman написа:
.... иначе Viper, виждал съм го как работи в комбинация с пейджъра.


Смисъл, не си заслужава ли? Питам от интерес.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2017, 21:16 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Kaizera написа:
Смисъл, не си заслужава ли? Питам от интерес.

Не заслужава си, имах в предвид че на единия ми приятел след като му бяха краднали Q7-цата си сложи такава и възспря два нови опита, на друг приятел гледах как си запали същото ауди през пейджъра, това ако си на платен или служебен паркинг и нямаш печка в колата, а и лятото да запали и да се охлади 2-3 мин преди да се качиш си е екстра. Те обаче ги монтираха след като колите излязоха от гаранция от ПоршеБГ, защото самият монтаж се оказа сложен, в авител го правиха за по 3 дни на кола...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2017, 22:44 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Да разбирам, че не е подходящ са гаранционни коли. Надали СМ ще са съгласни да се разкости колата, което явно правят през тези 3 дена

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2017, 07:29 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Много хубава екстра е колата да праща GPS кординати до програмка на телефонът ти.
Просто уникална работа.Даже ако е автономна е голям плюс, дори да ти откачат акумулатора тя остава активна още почти цял месец..
И цялата работа за монтаж не е кой знае каква...
Просто се иска търсене на подходящия модел и едно влагане на определена сума в началото..
От там нататък дори 5 метра да ти мръдне колата приложението почва да показва..
Даже с паяка да я вдигнат телефона ще ти дрънне и ще ти показва реални данни за местоположение..
А в последствие ако щете с полиция или с 3 жигули мангали отивате и си взимате колата.. :lol:
Лошото е че нито помня програмата нито как се казва уредчето за колата..
На братовчеда на колата в Хамериката е...
Но в нета със сигурност го има..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2017, 09:56 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Известява ли ако не е "чула" нищо от модула на определения интервал?

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2017, 10:49 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 14 Юли 2015, 13:13
Мнения: 146
Местоположение: София
WoLF написа:
Известява ли ако не е "чула" нищо от модула на определения интервал?


То и да известява при липса на комуникация с модула, колата според мен вече ще е заминала безследно. Уредите за заглушаване на GPS сигнала са супер евтини и това е най-лесното, което правят джамбазите.

_________________
Mazda 6 2007 Sport Wagon 2.0 143hp Diesel


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2017, 12:09 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
В работата ми ползват такива за служебните коло:
http://www.gpsbg.eu/gps-control/page.ph ... D=5&lang=1
това беше в кобинация с чипове, като за вход, за всеки служител, реди да запалиш допираш чипа на определени място, системата отчита, кой си, палиш колата и после има пълна история. Проблема беше че дори и при изгасена кола имаше еддна постонянна консумация от около 200 mA. а ако вкараш колата в подземен гараж и повече, е вероятно има и по-добри решения, давам просто пример
Даже и Виваком предлагат Vivafeed, Теленор и те предлагаха нещо си, пак на същия принцип. На мен и в Авител ми предлагаха подобно решение, годишен абонамент около 120 лв. някъде. Проблема е че ако нямаш читава аларма, айдука влиза в колата, скенери дал господ, заглушители за сигнали още повече:
https://www.youtube.com/watch?v=0712jToYTGA
Наскоро гледах едни клипче как един руснак демонстрира кражба на Ланд Круизер и едни от нещата за които провери беше точно gps трансмитер, даже ей го клипа:

https://www.youtube.com/watch?v=G29t3rNr4sc

вероятно ако не беше с демонстрационна цел "шишкото" нямаше така да обикала и да изхърля неща по пътя :-)
няма панацея колеги.... и в гараж да я държиш, най-много да им е топличко и спокойно на айдуците....
220V под седалката това е спасението :-)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017, 17:00 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Колеги вчера си взех колата и днес е в Мазда за сглобяване, външно има май само леко зажулване на предната броня. А вътре праговете, всички долни пластмаси на таблото, жабката с уплътнения накакви, корите на барчето и може би и още неща са в багажника разглобени (леко изпочупени). Дори и в багажника е леко свалена тапицерията.
По интересното е, че имах стока в колата за около 2500лв и си беше там, както детски столчета и всякакви други глупости. Дори и радар-детектор за 400лв и той си седеше в жабката междуседалките, а от нея липсваше флашката с музиката ???? Иначе ми липсва само една раничка с дребни инструменти.
Другото което ми спести много време в разправии е издаване на копия на регистрационните табели и така не се налага пререгистрация. Копията ги издават след като им предадеш страрите в случая смачканите.
Странното е, че колата е изоставена в Мездра след като патрул се опитал да ги спре и те не са спрели. Другото което ми казаха е че са карали и доста бързо. Не знам кои с крадена кола ще кара извън закона(това са мои мисли)??? Но както и да е аз съм много благодарен на полицията. Друго не разбрах кои, какво и за какво му е притрябвала моята мазда.
Сега остава въпроса като не мога да намеря гараж в които да нощува какво да направя да се предпазя от повторно такова изживяване????
И стигнах до извода май нищо не може да се направи, като са решили взимат ти я.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017, 17:56 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
А самата кражба около колко часа е станала? Ти кога си подал сигнала на полицията? Нямали са време ли? Питам, защото по принцип като я тафат, по най-бързия начин се кара към границата или пристанището ако ще се изнася, или някъде да я приберат и разкостят за части. Тия тъпанари само до Мездра ли са стигнали? Нещо не ми е ясно.. или са пълни аматьори и не са знаели какво да я правят ако са имали достатъчно време...
Установени ли са крадците?
Радвам се за теб, разминал си се, дано всичко да е наред за напред!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017, 18:13 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Не са установени и не знам кога са я откраднали, аз подадох сигнала като тръгвах за работа в 8 часа. Но от кражбата до намирането минаха 4 дни. Не разбирам от тези работи и не знам каква е обичайната практика.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017, 20:04 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Почвам да се замислям дали с тея мазди не вкарват няква контрабанда и после да ги крадат че да си я приберат...
Иначе се радвам че си си намерил количката..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017, 20:18 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Я врачански, я видински гастрольори, щом са ссваляли пластмаси. Интересно ми е изследвяна ли е за следи (косми отпечатъци), щото моята като я отвориха е била излизана и напарфюмирана и полицайте не са си правили труда даже да опитат да търсят следи.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2017, 08:53 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Окт 2016, 10:08
Мнения: 40
Местоположение: Варна
bgfrayman написа:
Я врачански, я видински гастрольори, щом са ссваляли пластмаси. Интересно ми е изследвяна ли е за следи (косми отпечатъци), щото моята като я отвориха е била излизана и напарфюмирана и полицайте не са си правили труда даже да опитат да търсят следи.

Тая схема с косми и отпечатъци я има само във филмите и белите държави. При нас не си правят труда изобщо, освен ако не е станало убийство в колата...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2017, 09:33 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
*убийство в колата, на човек с достатъчна важност за тях...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2017, 09:33 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
bgfrayman написа:
Я врачански, я видински гастрольори, щом са ссваляли пластмаси. Интересно ми е изследвяна ли е за следи (косми отпечатъци), щото моята като я отвориха е била излизана и напарфюмирана и полицайте не са си правили труда даже да опитат да търсят следи.

Моята беше запечатана и бяха проверили всичко за следи, много далеч от излъскването беше.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2017, 16:27 
Offline
любител
2009 Mazda 6

Регистриран на: 08 Дек 2016, 10:09
Мнения: 43
Местоположение: София
https://interestingengineering.com/vide ... -relay-box

Нещо интересно.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2017, 18:20 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Именно така се крадат "чисто" повечето нови коли... Вместо да спиш може да си на опашка в магазина и единия да седи зад теб а другия до колата ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2017, 20:53 
Offline
фен

Регистриран на: 24 Яну 2010, 08:58
Мнения: 170
Местоположение: Бургас
Renault, гадовете, които първи внедриха безключовото отваряне и стартиране.
Препоръчват да се носят картите/ключовете в метална кутийка.
Заради тези безумия едва ли не трябва да си носим на гърба сейф!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2017, 22:57 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
На Приус-а имам копче да спирам функцията, но рядко го ползвам...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 21:30 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Аз пък мисля да си купя едно такова и да следя жената къде ходи с колата :lol: :lol:

https://ru.aliexpress.com/item/Mini-Wat ... 0.0.aJnYml


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2017, 15:41 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Радвам се, че са ти я върнали бързо. Браво.
Аз на 12.12.2017 г. съм на дело за моя случай. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2017, 10:44 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
jeffw720 написа:
Радвам се, че са ти я върнали бързо. Браво.
Аз на 12.12.2017 г. съм на дело за моя случай. :)

Благодаря, но след като ми я върнаха се случи нещо много странно и на които кажа не иска да ми повярва.
В сряда тази седмица ми звънят от Стар Моторс да взема колата, която е готова. Аз пътувах тогава и отидох четвътък към 17.00 часа да си я взема. Оказа се, че остава да се оправят двете жабки и съм готов. При разговора ми в сряда попитах как да я защитя и по телефона ми казаха, че мога да си сменя имобилайзера с друг. Изрично попитах и човека каза, че моя е в перфектно състояние, реших че този е идиот и се усмихнах.
Да ама не случайно като си вземах колата, срещнах шефа на Стар Моторс и той ми каза че нямам имобилайзер в момента.
Разбрахме се на следващият ден да си сложа новият модел с 500лв доплащане, провериха дали ми важи каското в случая, важеше имобилайзера е пожелателен.
Е прибрах се в 18.30 в къщи и оставих колата пред блока, в 20.30 слязох до магазина и на моето място бе паркирана друга кола. Идиота бях аз в случая за 2 часа бяха я гепили пак :o и естествено вечерта си изкарах в 6-то РПУ.
На другият ден отидох да заведа щета в Евроинс и точно оставих ключовете и документите, прибирах се към офиса когато ми звъннаха от 9-то РПУ, че автомобила е открит :?: открит от застрахователя и пак цял ден по районните.
Както и да е в момента е в 6-то и чакам прокурора да я освободи, дет се вика happy end :!: :!: :!: :!:

Но за мен остава едно ОГРОМНО НО :!: :!: :!:
Колата я заредих в Дружба след като си я взех и до откриването и в Люлин бе изминала 21км, та само е била преместена до там.
Другото, което е колата бе паркирана и заключена, вътре нямаше нищо счупено за разлика от предишният път когато половината табло и пластмаси бяха в багажника. Абе все едно са си имали ключ,все пак свети грешка на таблото и май колата работи без ключ в нея.

Та според мен ме нагласиха този път от сервиза може би, това да е случайно хич не ми се вярва. След като приключа драмата с колата ще си потърся правата втората кражба бе психически по гадна за мен. Също така ще подам оплакване до прокуратурата, защото според мен крадците имат човек в Стар Моторс иначе нямам обяснение как се случват тези неща. Също така онзи ден се замислих като видях табелката за обслужването 61хил и малко км а първата кражба е на 64хил км. Това са 2-3 седмици след обслужването, може и да съм във филм ама ще ги проверя датите и ще ви кажа точно.
Та внимавайте като си карате колите за обслужване, аз лично още не съм решил дали ще я карам още тази кола или ще я продавам. Но ако я карам може би няма да я обслужвам вече там и ще я чипна, така и така ще падне гаранцията, но отдруга страна няма и гаранция че ще остане при мен ако продължа по досегашният начин.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб