Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 24 Сеп 2018, 13:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2018, 18:01 
любител
2008 Mazda 6

Здравейте! Все още не съм собственик на Мазда, но обмислям сериозно закупуването на автомобил, който да бъде GH 2008-2009 г. с бензинов мотор 2.0 или 2.5, за да може после да го газифицирам. Доста Мазди виждам, че се газифицират и работят без проблем, въпросът е, че от BRC имат списък на автомобили, на които не се препоръчва поставянето на газов инжекцион и при Мазда това са всички мотори произведени от Форд? От всичко, което чета ми става явно, че моторите в Мазда GH са разработка с Форд, а от друга страна доста хора ги газифицират, та къде е истината и имат ли някакви проблеми след поставянето на газов инжекцион? Има ли разлика между двата мотора и особености при поставянето на газ? Благодаря предварително и се извинявам, ако звучи нелепо! :)

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 25 Юли 2018, 22:39 
любител
Аватар

Никакви грижи и ядове нямат бензиновите двигатели на Мазда 6 с газови инжекциони :)
Малко по-висок клас инжектори се слагат, може евентуално и система за омасляване (въпреки, че въпросът е много според доколко реално има смисъл от нея) и за 1300-1500лв. разходите за гориво падат почти двойно, а колата става още по-еко.

Аз лично моята мазда редовно си я карам и на бензин поне 100тина километра в месеца, като гледам да сипвам по-скъпия за по-добро качество. Все пак не е хубаво да се кара само на газ.
На твое място бих си търсил 2.5-литровия двигател.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Юли 2018, 07:41 
любител
2008 Mazda 6
Автор на темата

Попитах един майстор за поставянето на BRC, каза че няма смисъл от мазането на клапани, а по-добре е да се направи на определени цикли да вкарва бензин, тоест колата консумира и определено количество бензин + газта. Цена ми обяви от 1300 лв (това за 2.0 мотора, не знам дали за 2.5 ще има разлика). Иначе ясно, че трябва и на бензин да се покарва, не може само на газ. А защо препоръчваш 2.5 мотора, за него не съм чел много? За обслужване същия ли е като 2.0?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 26 Юли 2018, 15:58 
фанатик
Аватар

Аз съм така. Разход на магистрала със 140км/ч - 8 газ+ 1.3 бензин/ 100 км.
Разликата между двата мотора няма, освен обема. Обслужването е идентично. При 2.0 фейслифт моторът става с директно впръскване. Избягвай. Или взимаш 2.0 до 2010 или 1.8 или 2.5.
Има теми в раздела Мазда на газ, може да се разровиш там сме писали бая.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Юли 2018, 16:12 
любител
2008 Mazda 6
Автор на темата

donpeev написа:
Аз съм така. Разход на магистрала със 140км/ч - 8 газ+ 1.3 бензин/ 100 км.
Разликата между двата мотора няма, освен обема. Обслужването е идентично. При 2.0 фейслифт моторът става с директно впръскване. Избягвай. Или взимаш 2.0 до 2010 или 1.8 или 2.5.
Има теми в раздела Мазда на газ, може да се разровиш там сме писали бая.

Понеже виждам, че си от Пловдив къде си поставял газовия инжекцион? Препоръчаха ми Ласков в Кичука, доста добри отзиви от него и му се обадих, та той ми даде цената и каза, че няма проблем.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 26 Юли 2018, 21:16 
фанатик
Аватар

При него. Като слагах аз, търсих доста обстойно, и той беше човекът с най-добри препоръки. Смело отивай там.
П.С. Като разход мога да ти дам точни данни:
Като беше на бензин колата за 1 година ми даде 9/100 бензин средно. След като сложих газ-та ми е дало 8.8 газ + 1.4 бензин. Та в единия случай 19 лв./100 на бензин, в другия 11 лв. /100 при ГИ.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 13:52 
любител
2008 Mazda 6

2.5 Мотора с газово от AEB ми гори 12,5 газ с климатик в Пловдив. (не карам икономично)

чисто информативно, и аз не бях чувал AEB, но преди да ги монтирам разбрах че те прaвят компютрите на Landi Renzo и Lovato.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 16:57 
любител
2008 Mazda 6
Автор на темата

Привет отново! Вече съм собственик на Мазда 6 2.5 бензин. Поставих газов инжекцион при Ласков в Пловдив и на следващия ден тръгнах за морето. Както се бяхме разбрали, настройките са да вкарва и бензин, а не само газ. Общо взето разходът след пътуването е приблизително 10 л. газ + 5 л. бензин/ 100 км, с други думи 30 л. газ + 15 л. бензин за 300 км. Газта е засечена от пълна до празна бутилка, а бензина по стрелката на резервоара ( от 1/2, което е около 30 литра, падна на 1/4, което е около 15 литра). Скоростта по магистралата е 140 км/час с круз контрола, другата част от пътя е средно около 100 км/час. Та въпросът ми е този разход нормален ли е? Газта е в рамките на допустимото, но 5 л. бензин за 100 км е много според мен и обезмисля ГИ, защото така цената на газ+бензин за 100 км е около 20 лв, при положение, че само на бензин предполагам ще е почти същия. Мисля да ида до Ласков, за да направи някакви корекции и да намали потреблението на бензин. Ще се радвам на отзиви.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 19:46 
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Не разчитайте на правилни показания от стрелката на бензина. Това, което е написал donpeev е разхода на бензин. Правилен избор, смело газ напред :wink:

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 19:59 
любител
2008 Mazda 6
Автор на темата

ihristov написа:
Не разчитайте на правилни показания от стрелката на бензина. Това, което е написал donpeev е разхода на бензин. Правилен избор, смело газ напред :wink:

Ако не разчитам на стрелката за бензина, как да се ориентирам колко бензин изразходвам? Ако реалният разход на бензин е около 1.5-2 л. на 100 км, както е написано по-горе от donpeev, защо стрелката пада толкова драстично? Според мен 5 л. бензин на 100 км е много дори за 2.5 мотора, но това е логиката по стрелката. Ако има начин да се засече точен разход на бензина при карането с ГИ, ще съм благодарен някой да сподели.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 20:34 
фанатик
Аватар

Ето за стрелката :
viewtopic.php?f=25&t=47655
Не ти е изгорило 15л. бензин, споко! :D

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 20:58 
любител
2008 Mazda 6
Автор на темата

donpeev написа:
Ето за стрелката :
viewtopic.php?f=25&t=47655
Не ти е изгорило 15л. бензин, споко! :D

Благодаря за инфото. Ще покарам още няколко дни така, за да видя как ще са нещата. Като тръгнах от Пловдив напълних газ догоре (33 л), бензин имах. На Бургас заредих 50 лв. бензин и стрелката мина над средата. Газта свърши (нарочно я оставих, за да засека точно колко ще изкара) и карах на бензин може би около 50 км, като бензина стигна 1/2 от резервоара. Снощи заредих газ и днес тръгнах към Пловдив и като влязох в града стрелката беше на 1/4, което ме накара да помисля, че е изгорила 15 литра бензин, просто защото ако отчиташе все едно се кара само на бензин стрелката би трябвало да падне още надолу за 300 км. Казваш, че няма емулатори за GH моделите, с други думи всичко е на лична преценка и усет в такъв случай.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 08:26 
фанатик
Аватар

Зареди няколко пъти пълно-пълно бензин и ще се ориентираш. Описал съм как играе стрелката при мен и съм й хванал чалъма.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа