Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2016, 00:24 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2015, 12:48
Мнения: 80
Местоположение: Collonges -Франция
Благодаря ви колега" ihristov " за линка,който сте ми пратил! Много любезно от ваша страна! И аз стигнах до тези открития, но доста след като бях пуснал този пост.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2016, 10:22 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 15 Ное 2010, 14:28
Мнения: 543
Местоположение: София
odzhakov написа:
altot написа:
Аз смених само на трите големи кръгли бутона на централната конзола общо 5 лед-диотчета, като на снимките, предстои и другите светлини да оправя покрай радиото.

Колеги здравейте,аз от 1 месец имам Мазда 6 от 2006г. Бих желал да ви попитам, за тези крушки на трите кръгли бутона за парното и по-специално за средния.Какъв вид,модел са какви са им параметрите ако някой ги познава добре,моля да обясни!Защото спря да ми свети средният бутон и искам да си купя,за да я сменя тази крушка.Ако има и снимки още по-добре!Поставям така въпроса, защото тук където съм аз, не мога да я разглобя и след това да ходя да търся по магазините.Просто защото няма такива а ще трябва да гинабавя предварително. Благодаря предварително!!!


Точните параметри не ги знам, взех светодиоди да пробвам все пак по 0,15 стотинки. Ще закача снимка да ги видиш, дано е от помощ. Най-добре е да вземеш и 5те светлини да смениш, за да не се получи разлика в светенето на бутоните. При мен с тези диоди свети една идея по-силно, те са все пак и без гумена шапчица, която промена цвета.


Прикачени файлове:
20160120_095604.jpg
20160120_095604.jpg [ 251.54 KiB | Прегледано 3471 пъти ]

_________________
Изображение
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2016, 13:07 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2015, 12:48
Мнения: 80
Местоположение: Collonges -Франция
Не знам! По принцип, предпочитам да се придържам към оригинала. Нещо не съм почитател на дьодите. Но ти благодаря колега за това ,че сподели твойто виждане по въпроса! Ако не намеря добро решение ,което да ми хареса като резултат може и на лед дьоди да мина! Поздрави!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2016, 14:06 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Точно с тези с които съм посочил смених и 5-те.И аз се чудех за леко по-малката мощност, но светят чудесно и не се отличават от останалите, което е целта...и намалете :!: че вече боли глава от толкова възклицания.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2016, 23:44 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2015, 12:48
Мнения: 80
Местоположение: Collonges -Франция
Щом светят много добре, това е страхотно!Браво!Значи ги поръчвам някак и ще ги сменям. А колкото до възклицанията, щом предизвикват странични ефекти се налага да ги ограничим. Много благодаря за споделеният опит! Поздрави!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2016, 23:56 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
ihristov написа:
..и намалете :!: че вече боли глава от толкова възклицания.
odzhakov написа:
Щом светят много добре, това е страхотно!Браво!Значи ги поръчвам някак и ще ги сменям. А колкото до възклицанията, щом предизвикват странични ефекти се налага да ги ограничим. Много благодаря за споделеният опит! Поздрави!!!

Френска му работа.!.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2016, 00:08 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Абсолютно всичко де що има по колата да свети (в купето де) съм го подменил със светодиоди.Даже съм си добавил осветление което нямах, на бутоните за стъклата и стр. огледала,в жабката,на запалката, във вратите и т.н.т..
Бях забравил какво е да караш нощно време и да ти трябва да се загледаш за да си видиш копчетата за парно и вентилатора и абе всичко там.. :lol: :lol: :lol:
Нищо че съм със 323-ка.
Старите лампички с нажежаема жичка и зелени шапчици' просто не могат да предоставят достатъчно светлина за да се освети всичкия копчалък във средната конзола..
Решението е лесно, но за хора които умеят да размахват поялник..
Има доста колеги тук от Пловдив които казват че чак им е неприятно силна светлината на таблото и уредите в колата но нали затова си има и зумер :wink:
Най добрия вариант (икономически погледнато, както и от към дължина на живот) си остава светодиода.
Който може да премине от жичката към полупроводника му го препоръчвам.
Поздрави.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2016, 13:49 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2015, 12:48
Мнения: 80
Местоположение: Collonges -Франция
ihristov написа:
ihristov написа:
..и намалете :!: че вече боли глава от толкова възклицания.
odzhakov написа:
Щом светят много добре, това е страхотно!Браво!Значи ги поръчвам някак и ще ги сменям. А колкото до възклицанията, щом предизвикват странични ефекти се налага да ги ограничим. Много благодаря за споделеният опит! Поздрави!!!

Френска му работа.!.

:thumbsup: :respekt:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2016, 14:01 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2015, 12:48
Мнения: 80
Местоположение: Collonges -Франция
По принцип е така,дьода е с по-дълъг живот, за тази цел обаче трябва както сам пишеш колега( maZZda ) да се кара на ред.
За това обаче трябва време,с което аз не разполагам.А пък да разглобявам и сглобявам колата, десетки пъти за по някой и друг свободен час ще се развали останалата част от таблото. Също така светлината,която в момента свети таблото ми харесва! Не чувствам нужда да я променям.Но искрено ти благодаря за мнението!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2016, 15:03 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2015, 12:48
Мнения: 80
Местоположение: Collonges -Франция
Колеги някой пробвал ли е с този тип крушки:http://tpetrov.com/search.php?s=38414 да сподели впечатленията си? Но май са бая мощни! Да не стопят нещо вътре!?!?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2018, 11:00 
Offline
любител
2004 Mazda 6

Регистриран на: 09 Май 2018, 17:57
Мнения: 5
Местоположение: Русе
Приятелчета имам проблем с осветяването на централната конзола по точно с лампичките на радиото не светят.
Какъв може да е проблема и кой може да ми съдейства със замерване и откриване на проблема.
По думите на мой познат който ми слага мост на сдто за yatoura и го накрарах да провери тая конзола що не свети каза че крушките давали съпротивление и не били изгорели което си мисля че проблема идва от захранващото напрежение по кабелите явно.
Крушките на климатика светят сменил съм ги всичките но радиото не ще

Мазда 6 2004
гр Русе


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Malin_K, ra4o1979 и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб