Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 22 Юни 2018, 09:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2016, 08:55 
фанатик
Аватар
1995 Mazda 626

martod написа:
kamenji77 написа:
Утре отново ми предстои смяна ( сменям на 15000) . Та като чета коментарите тук става ясно, че не е много нормално да доливам толкова. Аз съм от Стара Загора някой може ли да ми препоръча къде може да я закара в рамките на 100 - 150 км и разбира се има ли нужда.
Предварително благодаря!

Ако искаш си поръчай от вълшебните масла на Владко, :D щом ти предстои смяна, тъкмо след време ще потвърдиш тезата ми, че нищо няма да се промени в разхода на масло . :)
След това ми се обади да отстраним проблема и колата ще спре да губи масло .
Говоря и аз от личен опит, защото имам клиент от Пловдив с Мазда, който преди доста време ги беше открил вълшебните масла Яко (представителя за Пловдив му е приятел) и си му гореше над литър от смяна до смяна .
Не му се прави ремонт на човека и сега кара с едни други масла, по евтини от Якото, но са си от официален вносител и колата му гори доста по малко, но разхода си го има пак . :)
Няма такова вълшебно масло, което да премахне напълно разхода, когато има причина за такъв разход, нито пък слагането на по гъсти масла помага, една кола която си гори масло и диференциално масло да и сложиш в картера, пак ще го гори . mhihi

Аиде пък сега вълшебни масла.Никъде не твърдя такова нещо.Много ясно че като гори литър на 1000км няма да се оправи със една смяна на масло.Изрично съм написъл че двигателят трябва да е в добро здраве.То буталата като се разхождат в цилиндрите все едно са без сегменти и диференциално масло да сипеш фаида никаква.Става въпрос за коли които на 10 хил.км горят литър с някакво масло примерно кастрол,след една две смени разхода изчезва.Всеки сам си решава какво ще си сипва в колата аз за мен и моите клиенти съм взел решение преди повече от 2 години и засега няма никои разочарован.

0888066013 0878651662

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2016, 09:04 
фен
Аватар

Хеее то ако имаше масла даспират разход от по литър на 1000км, щяха нобелова награда да им дадът :)

Майтапа настрана но е наивно да се смята,че разход над 1л на 10000 може дасе оправи ейтака с едно масло. Фатката е маслото да нее ментак и да е с правилния вискозитет за мотора (не напразно има коли които ако им се сложи по-гъсто масло започват да си повишават работната темп.)

Интересно ми е наистина, някой отварял ли е мотор 2.0 147 коня и как е сравнено с 2.0 140 , дали има някви промени по карантията долу или разликата е само в главата.
Питам понеже привидно има в пъти по-малко оплаквания от 147 коньовата версия отколкото от 140ката, а вече са надостатъчно годинки за да имат сериозен пробег

Mazda 6 2.0 2004y with LPG-EX
NOW Saab 9-3 2.8 V6 turbo 250h.p 2006y +LPG

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2016, 09:10 
любител

rally86 написа:
Би ли посочил за конкретен модел къде точно пише колко е допустимия разход.Бец да броим жигулите щото в сервизното ръководство наистина пише за разход.Говорите си еи така чули недочули и само обърквате хората.Това не ти е ерата на М10Д.Говоря за 0 процента износване от гледна точка на това че мотор след 50 хил.км след ремонта и отваряне изглежда така както е сглобен.При положение че се използват стари части :lovemazda:

Посочих, а дали си връзват гащите е отделен въпрос.За износването - скоро четох тема тук как един пич отваря двигателя втори път и видимо изглеждал наред ама на снимка показало пукнатина. Не напразно се продават ремонтни бутала и сегменти точно за да се "оберат" тези износвания.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2016, 09:30 
любител
2009 Mazda 6

martod написа:
kamenji77 написа:
Утре отново ми предстои смяна ( сменям на 15000) . Та като чета коментарите тук става ясно, че не е много нормално да доливам толкова. Аз съм от Стара Загора някой може ли да ми препоръча къде може да я закара в рамките на 100 - 150 км и разбира се има ли нужда.
Предварително благодаря!

Ако искаш си поръчай от вълшебните масла на Владко, :D щом ти предстои смяна, тъкмо след време ще потвърдиш тезата ми, че нищо няма да се промени в разхода на масло . :)
След това ми се обади да отстраним проблема и колата ще спре да губи масло .
Говоря и аз от личен опит, защото имам клиент от Пловдив с Мазда, който преди доста време ги беше открил вълшебните масла Яко (представителя за Пловдив му е приятел) и си му гореше над литър от смяна до смяна .
Не му се прави ремонт на човека и сега кара с едни други масла, по евтини от Якото, но са си от официален вносител и колата му гори доста по малко, но разхода си го има пак . :)
Няма такова вълшебно масло, което да премахне напълно разхода, когато има причина за такъв разход, нито пък слагането на по гъсти масла помага, една кола която си гори масло и диференциално масло да и сложиш в картера, пак ще го гори . mhihi

За съжаление няма как да изпробвам от маслото на колегата, понеже вчера ми пристигна маслото което поръчах.
Държа да отбележа, че преди да купя колата беше проверена сервизната история в представителство на мазда. Обслужвана е редовно и само в сервиз на Мазда в Булоня, като предполага са слагали както и аз mazda original 5W30 DPF така че не е карана с други масла.
Сега отстраняването на ДПФ според мен не е причината, просто преди да го махна при регенерациите си вкарваше известно количество гориво и няма как да падне нивото. Другото което е аз тази кола градско почти не карам, за тази цел имам една фиестичка и маздата ми е само за дълги дестинации.
Колега martod със сигурност ще се чуем и ще дойда да я видиш, само малко време да ми остане. Къде живееш, имам спомен, че е някъде около Пловдив.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2016, 10:56 
фанатик
Аватар
1995 Mazda 626

Ооо ми ти си бил с дизел :D ,дали си сменял дифтунгите на дюзите?

0888066013 0878651662

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2016, 11:02 
любител
2009 Mazda 6

rally86 написа:
Ооо ми ти си бил с дизел :D ,дали си сменял дифтунгите на дюзите?

Не не съм сменял, там ли е разковничето?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2016, 11:53 
фанатик
Аватар
1995 Mazda 626

Ами имал съм проблем с разход на масло от издухани дифтунги.Така или иначе смяната им и изчистването на цедката в картера на едни 50 хил.км е задължителна за да нямаш проблеми с този мотор.нищо не ти пречи да пробваш преди да си разкостил мотора :D

0888066013 0878651662

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2016, 12:16 
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Така става като смесвате темите, яко объркване. Сега някой беден човечец има да се чуди... :no:

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2016, 15:15 
фанатик
Аватар

kamenji77 написа:

Там е, :D аз за това ти казах да дойдеш да отстраним проблема .

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2016, 15:41 
любител
2009 Mazda 6

martod написа:
kamenji77 написа:

Там е, :D аз за това ти казах да дойдеш да отстраним проблема .

Ще дойда, тъкмо ще и направиш един обстоен преглед.

Благодаря на всички взели отношение по моя проблем и отново се извинявам за намесата в темата на колегата.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2016, 18:40 
фен
Аватар

Ама верно никой не чете внимателно :D не чее сефте де,но е кофти да се пише по някакъв проблем и никой да не вниква в писаното и да се пише и пише.
Ако се зачетеш колко поста по-нагоре ти писах за това което и Мартод намекна ;)

Mazda 6 2.0 2004y with LPG-EX
NOW Saab 9-3 2.8 V6 turbo 250h.p 2006y +LPG

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2016, 20:18 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Съгласен съм със колегата RALLY 86.По малко известните масла вършат също много добра работа ако са купени от съответната държава.И МАЗДА са малък производител в сравнение със останалите Японски марки но не са лоши смятам... :D Във Форума на Фолксваген чета добри думи и за маслото от Кауфланд... :?

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2016, 20:51 
любител
2009 Mazda 6

don_pepone написа:
Ама верно никой не чете внимателно :D не чее сефте де,но е кофти да се пише по някакъв проблем и никой да не вниква в писаното и да се пише и пише.
Ако се зачетеш колко поста по-нагоре ти писах за това което и Мартод намекна ;)

Абсолютно прав си и въпреки, че прочетох коментара, направо незнам как ми се е изплъзнало точно това. :oops:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 13 Май 2016, 22:48 
любител

Здравейте отново колеги. При мен проблема с разхода на масло беше разрешен със смяна на маслени сегменти. За първите 1000км след ремонта не намаля нито грам, което надявам се говори добре, а сега пуснахме и ново масло. Решил съм да карам с Total Future 9000 NFC което е уж като оригиналните масла за Мазда, та да го видим става ли за нещо. Иначе само за информация, на колата и смениха сегменти, биелни лагери, нови гарнитури, пълна ревизия и шлайф на главата плюс нови болтове за нея. Благодарности към всички взели отношение по темата, също и на колегата Мартод за ценните мнения, при който за съжаление обаче не можах да се вредя поради неговата постоянна заетост. Хайде със здраве, и не се плашете, само внимавайте с правилния подбор на ''хирург'' за вашата каляска :)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2017, 13:01 
любител

Нека колеги и аз да се намеся в спора.Колата за която сега ще коментирам е Мазда 2.0 150к.с. 2003г.Купих я преди може би 1,5г за сина си.Веднага смених маслото в сервиз Мазда Бургас с оригинално 5W30.Започна едно доливане чак не повярвах.Може би 400-500 грама на 2000км.Тогава написах тема във форума и колегата Martod ми каза какво трябва да се направи ама аз не повярвах.Отидох при един познат майстор и той ми препоръча кастрол 5W40 magnetec c3.Щяло да се оправи положението.Речено сторено.Да ама не.Още повече започна да гори масло.След това ми препоръчаха тотал 10W40.Същата история.И най накрая от вчера сложих тотал10W50 racing.Щяло да намали разхода.Сънът ми тръгна за София с новото масло и за тези 400км е изгорила около 500мл.Единственият изход за мен вече е ремонт при колегата martod.За мен извода е следният-назад съм с три смени на масло много ядове.Започне ли да гори масло спиране няма.Само смяна на сегменти и гумички.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2017, 14:33 
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Здравей колега.И аз минах по подобен на тебе път.Може би си ми чел темата.На ,края -нов комплект Kolbenschmidt сегмети,комплект гарнитури,гумички и болтове за главата.Като,същевременно регулираха хлабините на клапаните,шлайф и омиване на главата до блясък.Вече съм на 2000 км след ремонта ,без проблем.Преди ремонта 1,7 литра масло на 1000км.

Другият,вариант ,да не ти гори масло е - да НЕ наливаш масло. mhihi mhihi mhihi

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 15 Май 2018, 22:47 
фен

Здравейте а колко струва смяната на гумички само и лесно ли се сменят?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018, 19:46 
фен

Колеги някой може ли да ми каже приблизителна цена за смяна на гумичките на клапаните на мазда 6 2.0 141?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 03 Юни 2018, 07:50 
фанатик
Аватар

tih0mir написа:
Колеги някой може ли да ми каже приблизителна цена за смяна на гумичките на клапаните на мазда 6 2.0 141?

Приблизителна цена от 0 до 500 лева . mhihi Зависи на кой ще попаднеш .
В момента сглобявам двигателя на една такава, не съм питал собственичката какви пари са и взели в София за смяна на гумичките, но единствената далавера от тази процедура са и разтегнатите болтове на главата и леко завишения разход на масло .
Преди да предприемате такива ремонти четете из форума. Не веднъж съм го писал, че смяната на гумички не решава проблема с разхода на масло при този двигател.
То и за това никой не ти е отговорил на въпроса до сега, който е минал по този път, сега го е срам да пише, че е дал едни излишни пари . :)

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа