Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2016, 17:56 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Фев 2008, 19:53
Мнения: 309
Здравейте колеги,
карам рядко мазда 6 2003 година 4х4 2.3 с 5 степенна автоматична скоростна кутия с типтроник.

Тази скоростна кутия има ли логика на работа ?

сега:
бях в движение и превключих на менюал обаче нищо не стана.
спрях на място и превключих. светна на първа, после превключих на втора на място, не пожела да светне 3, но не пожела и да светне като се опитах отново да я сваля на 1 ва, като тръгна на 2 ра.

колата я карам от скоро и не ползвам типтроника.

направи ми впечатление, че когато се опитам да направя тази глупост да сваля от 4 та на 2 ра директно ми светва "Д" то и не ми дава да мина на менюал известно време.

Но пък не винаги ме прехвърля в менюал когато искам ...

кажете има ли логика или мога ли да я вържа на компютърна диагностика ?
самото превключване механично ли е или електронно ? има ли вариант да не прави контакт някъде нещо ?
нещо да е пълно с прах или нещо да трябва да се раздвижи ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2016, 11:24 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Фев 2008, 19:53
Мнения: 309
Никой видял темата ли няма автоматик за да каже как работи ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2016, 12:18 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Авг 2015, 15:31
Мнения: 59
Местоположение: Варна
Автомата е направен така, че да не можеш да тръгнеш на 3-та скорост, само на 1 или 2.
Също дори да си на 5, щом скоростта падне под определени граници и предавката слиза автоматично. Просто при подаване на газ няма да се качи на по-висока автоматично.
В ръководството има точна таблица с скоростите и предавките.
Потърси Mazda 6 2007 - Owners manual EN.pdf
5-11 нататаък.

_________________
Мазда 6, 2.0, 2007 автоматик


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2016, 10:12 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Фев 2008, 19:53
Мнения: 309
год блес ю гайс !
вери тенкю фор ал !
ю мейд май дей хепи !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2016, 12:32 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Пишете на Български език, моля! :D
Някои хора не ги разбираме тея шльокавици.. :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2017, 23:20 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 22:51
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив/Айтос
Колеги, вчера автомата отказа да превключи от 4-та на 5-та при позиция Д. Конкретната ситуация беше ускорение по баир на магистрала. Натиснах докрай педала, за да ускоря, върна на 4, ускори, но като отнех газта-йок. Пробвах няколко пъти с ускорение и отпускане на педала, но не пожела. Накрая го направих от ръчните. Пак върнах на Д, пак натиснах и си върна пак на 4-та, но пак не искаше да включи 5-та сам. Покарах малко на ръчни (тях ги пробвах и си работеха коректно), след време върнах на Д и се оправи.
Не открих подобен проблем във форума. Някой да има някакво предположение? Нещо, което не съм направил правилно?

_________________
Мазда CX7 2007г. 2.3Т, МТ, ГИ / 6 2006г. 2.3, 4х4, АТ, ГИ,
Нисан Примера 1.8 2000г. ГИ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2017, 20:14 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Авг 2015, 15:31
Мнения: 59
Местоположение: Варна
Ако ускоряваш, особено на нагорнище, и си под 4000 оборота, ще е на 4-та предавка. Разбира се ако не е светнала АТ лампата, тогава има някакъв проблем.
Така е моята, но тя е 2.0 литра все пак.

_________________
Мазда 6, 2.0, 2007 автоматик


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Окт 2017, 18:16 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 22:51
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив/Айтос
Нищо не светна и нямаше никакви шумове, придърпвания или каквото и да е. Като стигнах до 160 пуснах педала но не превключи. Падна до 140/3000 оборота някъде. Чаках, чаках, пак натиснах леко да ускори, пак пуснах и т.н. Включих на ръчни, пробвах 3,4,5-та нагоре и надолу и всичко беше наред. После пак на Д, пак ускорих и пак пуснах - отново не превключи. Айде пак ръчни около 5 км. да кажем, и накрая си се оправи. Днес вдигнаш щеката на АСК и маслото е бистро, но нямам идея докъде трябва да е. Беше над осуканата част като ниво.

_________________
Мазда CX7 2007г. 2.3Т, МТ, ГИ / 6 2006г. 2.3, 4х4, АТ, ГИ,
Нисан Примера 1.8 2000г. ГИ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 18:01 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 22:51
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив/Айтос
Проблемът си стана редовен...

_________________
Мазда CX7 2007г. 2.3Т, МТ, ГИ / 6 2006г. 2.3, 4х4, АТ, ГИ,
Нисан Примера 1.8 2000г. ГИ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2017, 13:54 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Авг 2015, 15:31
Мнения: 59
Местоположение: Варна
И нямаш никаква грешка - т.е. АТ лампата не светва. Странно.
На майстор...

_________________
Мазда 6, 2.0, 2007 автоматик


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2017, 19:42 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 22:51
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив/Айтос
Не, нищо не свети. Днес дори ми се стори, че превключи, но не показа.

_________________
Мазда CX7 2007г. 2.3Т, МТ, ГИ / 6 2006г. 2.3, 4х4, АТ, ГИ,
Нисан Примера 1.8 2000г. ГИ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2017, 21:38 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Фев 2008, 19:53
Мнения: 309
Малко са хората в БГ, които разбират ... питай rackton дали може да я чекне, но се съмнявам. За моята кутия говореха какви ли не небивалици. Само дето не я сложиха в островърха палатка с група шамани в кръг на лунна светлина.

Притесних се, отворих капака и се оказа, че има повече мръсотия от колкото в ауспуха на печката.
Изчистихме прахта, пръснахме контактен спрей на клеймите, за да падне мазнината от храна, кафе, солети, други остатъци, сменихме една две крушки, и о господи ... тази кутия е чук :) върви като пушка. харчи пак като пушка, абе ... чук.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 13:06 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Юни 2016, 06:11
Мнения: 35
Местоположение: Сливен
Колега аз имам същия модел мазда 6 4х4 2,3 предполагам и кутията е същата. Правеше подобни волности докато един ден на входа на Пловдив тотално отказа и ме остави на пътя. Закарах я в сервиз и вече 1 месец чакам да я оправят. Казват че били много здрави кутии ама явно не са.

_________________
Mazda 6, 2,3 AWD 2006 facelift - мноооо нерви и пари ама ме кефи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 13:10 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 26 Фев 2008, 19:53
Мнения: 309
А каъо казват че са здрави, казват ли че имаш подръжка на кутията ... или викаш качваш се, жулиш 300к км. Слизаш, пиеш есна студена биричка, качваш се и връткаш още 300к.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 14:07 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 22:51
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив/Айтос
Скоро ще сменя маслото- дано да се оправи... Все по-често започна да го прави и имам чувството, че най-често е като я натоваря при ускорение или на баир.

_________________
Мазда CX7 2007г. 2.3Т, МТ, ГИ / 6 2006г. 2.3, 4х4, АТ, ГИ,
Нисан Примера 1.8 2000г. ГИ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2017, 21:03 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Вижте (отидете да диагностицират) стойностите на МАР. Има вероятност да отчита по-голямо натоварване на мотора от зададеното и затова да не иска да включи следваща предавка.
Има и други величини, които се следят от АТ и които влияят на решението за смяна на предавка.
Т.е. може нещо по мотора да е нередно и АСК да чака правилните сигнали. ;)
Пробвайте цялата схема на бензин за начало...да се махме или насочи вниманието към ГИ.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2017, 21:08 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 22:51
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив/Айтос
Със смяната на датчика тем. двг. почистих и МАФ-а. И преди имах подобни усещания, но сега колата придоби някакво неестествено поведение, което стана доста по-изразено - конкретно: промяната на оборотите при натискане на газта. При плавно натискане, може да не последва реакция в оборотомера в рамките на 2000 об. или при задържане неподвижно, може да паднат с 2000. Усещането от колата е все едно превключва 1 предавка надолу или нагоре, но това не се отчита на таблото...
Понеже след смяна на датчика, стрелката продължи да си пада и вероятно имам проблем с термостата, май единствената промяна, която съм предизвикал е в МАФ-а.

_________________
Мазда CX7 2007г. 2.3Т, МТ, ГИ / 6 2006г. 2.3, 4х4, АТ, ГИ,
Нисан Примера 1.8 2000г. ГИ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2017, 15:37 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Юни 2016, 06:11
Мнения: 35
Местоположение: Сливен
Така колеги да дам и аз моя горчив опит с тая кутия на Мазда 6 2,3, 4х4 2005-2006 година, фейслифт. Както казах по горе кутията ми правеше известни ядове докато изведнъж не се предаде. След вилизане в сервиз и ред диагностики се оказа, че са за смяна феродовите дискове в кутията и единия редуктор /заден планетарен механизъм/ и заедно с труда ми сервираха 2400 български лева. Ни повече ни по малко. Почнах да търся кутия втора употреба но уви такова нещо ще намериш много трудно. Просто ги няма. Модела на кутията е JF506E а преди фейслифта модела е PL021. Сега съм разкрачен и се чудя да я правя ли да не я ли правя. Ама така като я гледам ще я правя иначе трябва да я разпарчатосвам. От както купих този тарялясник дадох 5000 лева за ремонти - не беше двигател, не беше окачване, не беше скоростна кутия, ламда сонда, газовата му уретба смених с чисто нова и пак не се оправи тоя ненаситен, безключовото палене оправях, какво ли не смених. Дет се вика само седалките ми и волана не съм сменил и си я купих още един път колата. Да не се заричам ама мисля колкото и да съм се набутал да го разкарам това неблагодарно парче желязо и никога повече да не се кача на Мазда през целия си живот.

_________________
Mazda 6, 2,3 AWD 2006 facelift - мноооо нерви и пари ама ме кефи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2017, 16:33 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
nikisotirov написа:
Така колеги да дам и аз моя горчив опит с тая кутия на Мазда 6 2,3, 4х4 2005-2006 година, фейслифт. Както казах по горе кутията ми правеше известни ядове докато изведнъж не се предаде. След вилизане в сервиз и ред диагностики се оказа, че са за смяна феродовите дискове в кутията и единия редуктор /заден планетарен механизъм/ и заедно с труда ми сервираха 2400 български лева. Ни повече ни по малко. Почнах да търся кутия втора употреба но уви такова нещо ще намериш много трудно. Просто ги няма. Модела на кутията е JF506E а преди фейслифта модела е PL021. Сега съм разкрачен и се чудя да я правя ли да не я ли правя. Ама така като я гледам ще я правя иначе трябва да я разпарчатосвам. От както купих този тарялясник дадох 5000 лева за ремонти - не беше двигател, не беше окачване, не беше скоростна кутия, ламда сонда, газовата му уретба смених с чисто нова и пак не се оправи тоя ненаситен, безключовото палене оправях, какво ли не смених. Дет се вика само седалките ми и волана не съм сменил и си я купих още един път колата. Да не се заричам ама мисля колкото и да съм се набутал да го разкарам това неблагодарно парче желязо и никога повече да не се кача на Мазда през целия си живот.

To и един мой приятел се наигра така,но със АУДИ А6 :D Не е до марката а до самия екземпляр дето ще купиш ;) Не продавай е моя съвет....оправяш си кутията и после караш 4-5г. без ядове :) По твоите думи си на финала и няма връщане назад ;)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2017, 19:23 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Вариант е ръчна кутия.....Аз просто се чудя какъв късмет имат някои колеги.Тази кола със сигурност е на над 400000км за да сдаде тотално.Как ги избират и после сменят де що има по тях не ми е ясно.Една две теми по нагоре друг колега и тои скоро си купи кола какво ли не и излезе и на нея за 1 месец.Неземни морги явно са това. И наистина не става въпрос за марка а до това поне малко да схващаш от това как върви една кола и как работи мотора.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2017, 16:16 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Юни 2016, 06:11
Мнения: 35
Местоположение: Сливен
Колега valio323 няма как да разбереш когато я купуваш че ще ти излезе някакъв проблем след 3-4 месеца. Когато я взех моята двигателя работеше като часовник, автоматика също. Причината да я взема беше че е 4х4, което основно надделя. Но след време установих че гори масло като змей, както и да е след кратък прочит на няколко форума стана ясно, че просто тези двигатели са такива и на 200к трябва ремонт на сигменти. После това със скоростната кутия. Голям проблем беше и безключовото палене което го оправи един местен хакери за 2 часа и който не можаха да го оправят дори в Мазда за 10 дена. Извода ми е, че с японски автомобили никой не иска да се захваща защото не им разбират.

_________________
Mazda 6, 2,3 AWD 2006 facelift - мноооо нерви и пари ама ме кефи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2017, 17:20 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Колега, японски, немски, френски, всяка марка си има тънкости и характерни проблеми. То масло и накладки всеки може да сменя, ама като дойде голям проблем, малцина са тези, които могат да го диагностицират правилно и да го отремонтират без да прилагат принципа "проба-грешка".
Като имах немска Фиеста дизел с френски 1.4 хди, дето е под път и над път, а моторът се влага в половината марки коли, пак обикалях 1 месец по майстори и се вайкаха и тюфкаха, в Мотофое искаха ГНП за 2000 лв. да сменят и накрая се оказаха 3 дюзи. Така, че не е до японска, немска или френска, а до кадърен сервиз.
За да ти се случат всички тези неща за този период значи този автомобил е стъкмяван и преправян колкото да излезе от салона и сега ти си щастливецът, който трябва да го прави. Това се случва в повечето случай, като се взима нещо втора ръка, особено от салоните и се гледат ниските цени.
Като си се хванал на хорото, по-добре го доиграй, защото ще продадеш оправена кола и после пак може да попаднеш на подобна кошница, била то и немска.
Пожелавам ти да се качиш пак на Мазда, ама нова!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2017, 04:54 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Юни 2016, 06:11
Мнения: 35
Местоположение: Сливен
Благодаря за отзива donpeev много си прав за нещата които каза и така и ще направя. И все пак има и положителна страна на нещата. Ще стана консултант на други колеги във форума с подобни на моите проблеми. Дет се вика половин майстор станах и аз. И тъй като темата е за логика на автоматична скоростна кутия и да не я разводняваме, ако има някой с подобни проблеми да пише с каквото мога ще помогна - дет се вика и през това минах натрупах опит.

_________________
Mazda 6, 2,3 AWD 2006 facelift - мноооо нерви и пари ама ме кефи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2017, 05:04 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Юни 2016, 06:11
Мнения: 35
Местоположение: Сливен
Та да кажа на колегата Fand моята кола която е явно е същата като неговата имаше подобна симптоматика на автомата. Съвета ми е да отидеш на хубава диагностика /незнам от кой град си/ и да провериш какво е състоянието за да може да овладееш нещата навреме. Аз не го направих и човека който ми прави ремонта ми каза, че щетите вътре са големи. Само да ти кажа цените на ремонта - гарнитури на АСК комлект 560, дискове комплект 260, заден редуктор /планетарен механизъм 860, труд 700. Жената за малко да се разведе с мен. Вика ми ако аз бях похарчила толкова пари за мен, ти щеше на секундата да ме зарежеш ама за колата ти даваш.

_________________
Mazda 6, 2,3 AWD 2006 facelift - мноооо нерви и пари ама ме кефи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2017, 23:04 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 22:51
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив/Айтос
Ники, аз такива ремонти през живота си не съм правил и не знам какво е, така че мога само да съчувствам, докато не ми дойде и на мен на главата... и тогава ще разбера :) Тази кола си я избрах пред много други и нямам основание да се оплаквам. Харесвам си я и ще се боря, докато имам нерви, не средства :)
Днес си я взех от сервиз със сменено масло в АСК 4 л. - това е умишлено и ми предстои повторно опресняване с 4л. Принудително направих пробег 40 км., при който определно усетих промяна в поведението на колата, но незнам за добро или лошо. Като цяло съм доволен... : смяната е една идея по-плавна и по-бърза, забелязах изреждане на предавки през 1-2 сек. , което не бях виждал преди, имаше смяна на обороти и предавки, които отново ми се сториха неестествени и конкретно по проблема - направивих сигурно 50 превключвания от 4-та на 5-та и всичките успешни, обаче имах един баир и точно там пак не поиска да превключи. Понеже тая кутия е с "изкуствен интелект", допускам някакви своеволия.
Смених и маслото на двигателя и през ауспуха вече хвърчи масло като от градински маркуч... Усещам колата изнемощяла в сравнение с последното каране. Вероятно и скоростната кутия го усеща..., та може и това да е причината. За момента е това... Мисля да изчакам повече километри и тогава да правя генерални заключения.
При теб какви бяха конкретните симптоми? Провери ли други варианти за сервиз?

_________________
Мазда CX7 2007г. 2.3Т, МТ, ГИ / 6 2006г. 2.3, 4х4, АТ, ГИ,
Нисан Примера 1.8 2000г. ГИ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2017, 12:21 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 30 Юни 2016, 06:11
Мнения: 35
Местоположение: Сливен
Първия симптом беше че понякога /много рядко/ не искаше да првеключва от 4 на 5. После при движение в града от 2ра като подам газ - колата започва да вдига обороти но не ускорява докато в един момент не се чуе удар и зацепва. И в последно време когато спра на светофар и съм на D с натисната спирачка колата риташе аха да тръгне и това се повтаряше. И точно около 5 минути преди да изчатка тотално започна едно виене на високи оборти и цялата предница се тресеше и на едно кръстовище каза е до тук съм. Забравих да кажапо горе че и турбината /хидроусилвателя/ също е за ремонт. Днес говорих с майстора и ми каза че не е отварял "мозъка" на кутията понеже по диагностика не е показала никакви грешки и се надява да няма проблем след сглобяване, че и ако там излезе проблем става сложно.

_________________
Mazda 6, 2,3 AWD 2006 facelift - мноооо нерви и пари ама ме кефи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2017, 12:51 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 22:51
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив/Айтос
И аз забравих да направя доуточнение - доскоро автомата изобщо отказваше да включи на 5-та. Сега отказа, на баира, но като го минах си превключи сам, не съм превключвал с ръчни, та донякъде съм обнадежден :)

_________________
Мазда CX7 2007г. 2.3Т, МТ, ГИ / 6 2006г. 2.3, 4х4, АТ, ГИ,
Нисан Примера 1.8 2000г. ГИ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2017, 09:05 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Като гледам какви проблеми си имате с автоматите се чудя при мен какъв заек ще изскочи от шапката. Надявам се тия дни да подкарам дългочаканата кола и да видим при мен кое как се държи :)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2017, 21:05 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 22:51
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив/Айтос
Може за някого да не е нищо ново, но четох материали, в които не се препоръчва промивка на АСК, на която маслото никога не е сменяно. Дори подмяна на цялото не се препоръчва. Аз по тази причина реших и да не слагам по-висок клас от Дексрон 3, а си сложих точно такъв аналог.
http://www.aa1car.com/library/atf.htm

Няма ли някой да се включи относно заглавието на темата? Отскоро се ровя в сервизното ръководство и мернах част по въпроса, но не съм се наканил да чета подробно и да анализирам...

_________________
Мазда CX7 2007г. 2.3Т, МТ, ГИ / 6 2006г. 2.3, 4х4, АТ, ГИ,
Нисан Примера 1.8 2000г. ГИ


Последна промяна Fand на 11 Дек 2017, 22:25, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2017, 03:31 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 22:51
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив/Айтос
nikisotirov написа:
Първия симптом беше че понякога /много рядко/ не искаше да првеключва от 4 на 5. После при движение в града от 2ра като подам газ - колата започва да вдига обороти но не ускорява докато в един момент не се чуе удар и зацепва. И в последно време когато спра на светофар и съм на D с натисната спирачка колата риташе аха да тръгне и това се повтаряше. И точно около 5 минути преди да изчатка тотално започна едно виене на високи оборти и цялата предница се тресеше и на едно кръстовище каза е до тук съм. Забравих да кажапо горе че и турбината /хидроусилвателя/ също е за ремонт. Днес говорих с майстора и ми каза че не е отварял "мозъка" на кутията понеже по диагностика не е показала никакви грешки и се надява да няма проблем след сглобяване, че и ако там излезе проблем става сложно.


Малко литература:
Не преключва на 5-та ск.
Описание
 Автомобилът не превключва от 4-та на 5-та предавка, дори скоростта му да се увеличава
 Автомобилът не превключва на 5-та предавка, въпреки че педала на газта е отпуснат в режим
D при 60 km/h {37 mph}.

Възможни причини
 По принцип, хидротранформаторът не работи, когато е включен режим на авария fail-safe. Първо проверете за DTC грешки. Ако хидротранформаторът работи, само когато се движите с висока скорост, повредата (неправилната настройка) е в кръга на ключа за режим D или в кръга на ключа за режим на трансмисията.
Забележка
 Ако хидротранформаторът или буталото му е заседнало, инспектирайте ги. Освен това, инспектирайте охладителя на маслото за чужди обекти, които може да са се смесили с маслото на ск. кутия.
— Буталото на хидротранформатора е приплъзнало, прегряло
 Ниско налягане на линията
 Неправилен сигнал от ТПС
 Повреда в датчика за темп. на двг.
 Повреда в датчика за обороти на двигателя
 Повреда на датчика за скорост на вход/турбината
 Повреда в масата на датчика
— Повреда на датчика за темп. на маслото на кутията
 Късо съединение или прекъснат кабел
 Лоша връзка на куплунга
 Повреда на датчика
— Повреда на превключвателя за режим на ск. лост
 Неправилна настройка на ск. лост
 Неправилна настройка на превключвателя за режим на ск. лост
— Повреда на соленоидния клапан на хидротранформатора
 Късо съединение или прекъснат кабел
 Лоша връзка на куплунга
 Заседнал соленоиден клапан
— Повреда на ключа за режим M
— Повреда на хидротранформатора
— Повреда в корпуса на клапана за управление
Забележка
 Преди да преминете към процедурата за откриване и отстраняване на проблеми, се уверете, че сте направили диагностика за грешки и сте извършили базовата инспекция на скоростната кутия.

Процедура за диагностика
1. Проверка за коректни показания на индикатора за скорост.
2. Проверка за коректно превключване на всички скорости в реални условия.
3. Проверка на връзките и спецификациите на соленоидни клапани А, В, С.
4. Проверка на хидротранформатора.

_________________
Мазда CX7 2007г. 2.3Т, МТ, ГИ / 6 2006г. 2.3, 4х4, АТ, ГИ,
Нисан Примера 1.8 2000г. ГИ


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб