Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2017, 18:25 
Offline
фен

Регистриран на: 08 Юли 2016, 10:37
Мнения: 182
Местоположение: Tutrakan
Здравейте колеги . Карам мазда 6 2.0 141 кс. Колата ми придърпва в ниски обороти при по рязко подаване на газ . От 1000 до 2200 оборота е придърпването. Най хубаво се усеща на 4-та с 40 км. Четох всички теми и вие насочвате към смяна на свещи и кабели. Проблема е че в момента нямам възможност и за 2те и се чудя кое да сменя. Кабелите да ги бутам ли или кажете как да гибпроверя ако мога да не сменям тях поне. А й свещите http://m.avtochastionline24.bg/ngk/1042302 тези са нали


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2017, 18:42 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2015, 20:25
Мнения: 171
Местоположение: София
Здравей,
За свещите имаш доста по-евтин вариант, но май нямаш време да изчакаш доставката- https://www.aliexpress.com/item/Set-4-O ... 0.0.WmngQ9
На колко километра са сегашните свещи? Сменят се на около 30 000 км.

_________________
Mazda 6
2.0 бензин
141кс.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2017, 19:25 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 08 Юли 2016, 10:37
Мнения: 182
Местоположение: Tutrakan
Не знам купих я минах 15 000 не аъм ги сменял. А кабелите сменял ли си или само свещи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2017, 19:40 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Свещите, ако не знаеш кога са сменени е хубаво да смениш, въпреки че оригиналните им дават на 120000км смяна, а не са редки случаи да изкарват и доста повече без никакви проблеми.
Внимавай с NGK, че има много ментета. Тези от линка са за твоята кола.
За кабелите визуален оглед за следи от пробиви. Може и на тъмно при работещ двигател да пръснеш с един пулверизатор вода над ДВГ, ако засвятка имаш вероятно дефектни кабели.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2017, 19:43 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 08 Юли 2016, 10:37
Мнения: 182
Местоположение: Tutrakan
Окей мерси много колега не знам кога са сменяни на 165 000 уж реални км е


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2017, 20:01 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 08 Юли 2016, 10:37
Мнения: 182
Местоположение: Tutrakan
Колега гледах до сега запалих напръзках ги и гледах за 5-6 мин веднъж излезе една искрица от единия кабел там където се слага на свещите и след това нищо няма искри. Това означава ли че може да сменя само свещите


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2017, 20:06 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 08 Юли 2016, 10:37
Мнения: 182
Местоположение: Tutrakan
Някой колега може ли да предложи нови свещи на добра цена или ако е сменял неговите и старите му стават да ми услужи да проверя дали проблема е в тях че съм зле финансово сега


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2017, 22:07 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Започни от свещите.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2017, 08:37 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
tih0mir написа:
Някой колега може ли да предложи нови свещи на добра цена или ако е сменял неговите и старите му стават да ми услужи да проверя дали проблема е в тях че съм зле финансово сега

Мога да предложа и двата варианта, въпреки че не съм сменял моите, :) но и да съм ги сменял, не ти вършат работа защото са подгряващи . :D
Нови Денсо T20TT- 4 лв. бр. (никелови), Денсо IT20TT- 16лв. бр. (иридиеви), NGK ITR6F13- 20 лв. бр.(иридиеви) .
Също така,стари NGK ITR6F13- безплатни . Не ги знам на какви километри са, но със сигурност си работят добре .
Избери си подходяща оферта и дай на ЛС, 2 имена, тел№ и адрес на Еконт офис който ти е удобен .

И се моли искрата която си видял на единия кабел да е последствие от неработеща свещ, че иначе ще се наложи и кабели да сменяш .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2017, 15:02 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 25 Май 2016, 14:17
Мнения: 78
Местоположение: Варна
И при мен се появи този проблем. Отначало помислих, че е само на газ и от филтрите на ГИ. Смених ги, въпреки, че бяха напълно чисти, но нищо не се промени. Придърпването започна да се усеща по-осезаемо, а няколко пъти засякох, че го прави и на бензин, което сякаш изключва газовия инжекцион като виновник. Свещите ми са само на 12 000км. Дали има шанс толкова бързо да са се прецакали? Трябва да кажа, че наскоро смених акумулатора, тъй като имах проблеми с паленето след като застудя след Нова година. Може ли кофти акумулатор да е причинил нещо?

_________________
Mazda 6 2.3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2017, 22:46 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
Залагам на кабели и ако не е късно вече и свещи. Моята история със въпросното предърпване, казах си ще сменя свещите да видя ако изчезне добре ако не ще сменям и кабелите. Отидох и си купух NGK ITR6F13 (оригинални), смених ги и предърпването спря НО за има няма 4-5000 км след което същатата работа и този път още веднъж свещи (запалих я и го нямаше предърпването) но смених и кабелите да не се повтори случката и вече 3 години и 30-40 000 км никакви ядове :) Успех и сменяйте докато е време да не замине и бобината.... :!:

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 21:04 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 25 Май 2016, 14:17
Мнения: 78
Местоположение: Варна
За съжаление 90лв. за NGK свещи отидоха на вятъра. По-малко от 12к. км. по-късно вече са за хвърляне. Равносметката днес е нови кабели и свещи за 180лв. Съветвам всички, които си купуват автомобил втора ръка да сменят заедно със свещите и кабелите, аз направих грешката да не го направя.

_________________
Mazda 6 2.3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 21:23 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
luxor написа:
За съжаление 90лв. за NGK свещи отидоха на вятъра. По-малко от 12к. км. по-късно вече са за хвърляне. Равносметката днес е нови кабели и свещи за 180лв. Съветвам всички, които си купуват автомобил втора ръка да сменят заедно със свещите и кабелите, аз направих грешката да не го направя.


Ха ''честито" както се казва,още един в клуба. Пресен случай от преди месец няма със мазда 2 1.4 бензин/газ леко предърпване при рязко подаване на газ от 1300 до 2300 оборота и то от време на време и докато се установи от къде идва проблема дали от газовата или от другаде и за 4-5 дни каране и бобината спря да дава ток на 4ти цилиндър равносметката свещи,кабели и бобина. Та явно икономията от смяната на едното излиза по дебела след това....

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 21:34 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 25 Май 2016, 14:17
Мнения: 78
Местоположение: Варна
При мен не беше икономия, бях казал в сервиза да се сменя всичко, каквото е необходимо, защото не бях много наясно с нещата. Момчета обаче са преценили да ми спестят някой друг лев, кабелите са изглеждали добре.. Както и да е, здраве да е. Утре ще покарам повечко, дано проблемът е изчезнал напълно, че иначе и аз отивам на вариант всичко това + бобина :(

_________________
Mazda 6 2.3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 21:47 
Offline
фен

Регистриран на: 01 Яну 2016, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Пловдив
При мен също имаше проблем с придърпване при газ на ниски обороти. Смених свещите с 0.7 ngk и пак същата работа. Няколко хиляди км по-късно смених и кабелите и заспа... Знам, че "заминала" свещ може да прецака кабел, но за обратното - чувал съм го като теория,, но не ми се вижда логчно...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 22:43 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 08 Юли 2016, 10:37
Мнения: 182
Местоположение: Tutrakan
Ето го проблема при мен


Прикачени файлове:
IMG_2504.PNG
IMG_2504.PNG [ 965.8 KiB | Прегледано 20212 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 23:16 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
tih0mir написа:
Ето го проблема при мен


Toчно така изглежда заминала свещ от прескачане на искрата през лулата на кабелa, сменят ли се само свещите след от няколко стотин до няколко хиляди километра ще е същата работа. Работата пак ще опре до смяна на кабели и свещи или се влиза в една серия свещи - кабели - свещи - кабели докато не се сменят на куп :!:

http://easyautodiagnostics.com/chrysler ... -misfire-3

If evidence of a Carbon Track is found, BOTH the Spark Plug and its Spark Plug Wire MUST be replaced because a Carbon Track can not be removed. If you clean it/scrape it off, it will return!

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 11:04 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 08 Юли 2016, 10:37
Мнения: 182
Местоположение: Tutrakan
Да мерси за отговорите тъкмо пристигнаха и кабелите остана да ги монтирам .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 12:04 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
tih0mir написа:
Да мерси за отговорите тъкмо пристигнаха и кабелите остана да ги монтирам .


Правилното решение... Айде да няма вече ядове :zoom-zoom:

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 13:20 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Ное 2013, 17:10
Мнения: 45
Местоположение: София
Колеги да използвам темата и да попитам колко се очаква реално (знам, че теоретично е 100к км.) да е пробега на свещи NGK
Питам защото моите ги смених на куп кабели и свещи + "смазките" както трябва от колегата Тодор и след ~30/35k км. започна отново да придърпва. Колата е с газ на Ланди.
Някак не ми се струва готино на година и половина да сменям всичко. Сега даже някак се нагодих с придърпването и в ниски не я настъпвам, пък и някои в една тема беше казал, че тия коли се карали само във високи обороти ;) :D

_________________
Mazda 6 GG бензин 2.0/141к.с. - 2003г ex
Mazda 6 GH бензин 2.5/170к.с. - 2009г current


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 16:46 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 08 Юли 2016, 10:37
Мнения: 182
Местоположение: Tutrakan
Това беше моето временно решение лятото карах я 3000+ оборота да не придърпва. Но в този сняг карам с ниски обороти и беше ужасно


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 19:09 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 25 Май 2016, 14:17
Мнения: 78
Местоположение: Варна
lyubaka написа:
Колеги да използвам темата и да попитам колко се очаква реално (знам, че теоретично е 100к км.) да е пробега на свещи NGK
Питам защото моите ги смених на куп кабели и свещи + "смазките" както трябва от колегата Тодор и след ~30/35k км. започна отново да придърпва. Колата е с газ на Ланди.
Някак не ми се струва готино на година и половина да сменям всичко. Сега даже някак се нагодих с придърпването и в ниски не я настъпвам, пък и някои в една тема беше казал, че тия коли се карали само във високи обороти ;) :D


Повече трябва да им е животът. Смени следващия път и бобината - в комплект трите неща едновременно. Тогава би трябвало общо взето да няма никакви проблеми поне 70-80К. километра.

_________________
Mazda 6 2.3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 23:28 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Авг 2015, 10:13
Мнения: 84
Местоположение: София
Е то както сте тръгнали ... И двигателя смени, че някои на 100К са за хвърляне !!! Бобина се сменя ако има проблем в нея ! Когато има проблем със кабелите - се сменят в комплект (и четирите) не в комплект с алтернатора и акумулатора. За свещите важи същото. Сменя се което е проблемно, а не като пишман майсторите дето на финала казват "е поне знаеш, че си с нови части" и в багажника возиш четвърт работещ двигател. После ги връщаш обратно или на пазара.

_________________
Каквото повикало, такова се обадило


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2017, 00:31 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
Нещата около свещи кабели бобина са навързани. Прецакани свещи товарят кабелите и заминават кабелите след продължителното каране със заминали кабели поради променено съпротивление или пробив във лулите се товари бобината и заминава бобината. Смяната на нови свещи със стари кабели които са със избили лули ще прецакат отново свещите, смяната само на кабели със свещи като на снимката по горе ще прецака новите кабели и те така. Случай със съсед със друга марка кола но със същия "мазда'' мотор, за 2 години 3 бобини изхвърли (постепенно постепенно се започваше със предърпването в ниските докато започна да губи мощност в ниските и започва да работи на 3 цилиндъра а уж видими проблеми около свещи и кабели няма но въпреки всичко 2 пъти сменя САМО свещи докато заминаваха бобините) докато не смени кабелите и свещите със последната бобина и вече 3 години забрави къде се намира бобината.... :idea:

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2017, 16:06 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Май 2015, 14:51
Мнения: 21
Местоположение: София
Здравейте,
Нямах време да изчета всички мнения, за което се извинявам.
Ще споделя моя опит с този проблем
Карах Мазда 6 1800 120 к.с и на 1700-1800 оборота придърпваше. Ходих на майстор той огледа кабелите и не видя да им има нещо.
Купих си свещи NGK /след като проверих в сайта на NGK за моята мазда какъв модел дават/ - 25,00 лв бройката и придърпването изчезна.
Сложих и ГИ и след 2 месеца пак почна да придърпва. Закарах я на газаджийте и като извадиха новите свещи се оказа, че старите кабели са ги прецакали. Смениха кабелите и свещите /и двете на NGK/ и всичко заспа.
Та моя съвет е и свещите и кабелите да са NGK - двете струват 200 лв. Бобина в много краен случай и по-добре да е втора употреба оригинална, отколкото нова - алтернативна.

Поздрави,


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2017, 23:32 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
Поредната предърпваща мазда...причината на снимките... решението: нови кабели+свещи

Прикачени файлове:
11.jpg
11.jpg [ 186.78 KiB | Прегледано 19816 пъти ]


Прикачени файлове:
2.jpg
2.jpg [ 165.3 KiB | Прегледано 19816 пъти ]


Прикачени файлове:
3.jpg
3.jpg [ 163.53 KiB | Прегледано 19816 пъти ]


Прикачени файлове:
4.jpg
4.jpg [ 150.24 KiB | Прегледано 19816 пъти ]

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 10:43 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Яну 2016, 20:17
Мнения: 6
Местоположение: София
Здравейте колеги,

Тъй като и аз имам същият проблем с придърпването, което затихна след смяната на свещите, но отново започна да се появява и вече мисля и кабелите да сменя.

Може ли да изкажете мнение за тези кабели:
https://www.autopower.bg/%D0%BA%D0%B0%D ... 40061.html или тези
https://www.autopower.bg/%D0%BA%D0%B0%D ... 17920.html

Поздрави,


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 15:12 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 08 Юли 2016, 10:37
Мнения: 182
Местоположение: Tutrakan
Да ти кажа честно аз нямах пари за момента когато сменях свещите и кабелите и гледах кабели до 70-80 лв. После се замислих че и те ще са боклуци и взех тесла за 23 лв. Да чукна на дърво 3 месеца нямам проблем за сега.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2017, 08:36 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2013, 22:09
Мнения: 558
На Шестицата слагах NGK уж оригинални (кабели+свещи), които за моя изненада 3 години и 40 000 км се предадоха (оригиналните са карали 10 години и бог знае колко км а тея...) и по тая причина на Трибюта сложих значително по 'тънките' Марели и свещи Денсо пък колкото изкарат, от Коледа съм с тях за сега е екстра :)

_________________
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly !!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2017, 17:28 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Яну 2017, 09:15
Мнения: 4
Местоположение: София
!!!!


Последна промяна madnesso на 23 Апр 2017, 13:27, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб