Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:18

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 17:32 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:06
Мнения: 176
Местоположение: София
След смяната на съединителя барабар със скоростите започна да ми тежи пак педала при натискане. Взех ремонтен комплект гумички за помпата и като ги засменях - той също се спукал истинския педал. Заварка - всичко окей.
Е дааа ... ама не, от 2 дни почна да натежава пак, само че педала мръсен почна и да пука - треска и ... днеска го свалям отново. 140 кила месо живо съм. НЕМА ДА ОБЯСНЯВАМ КАК СЕ ЗАВРЕХ !

Вадя го, беше се напукала цялата конзола като пресъхнала нива или казано като на бабами петите. С телачката го закърпихме. 2 метра заварки станаха. Страшно е защо така се цепи тва уж железо?
Някой да го има така сходен проблем?
ПС. Факт е че, сега след кърпежа и доста игра с регулирането на оста дето натиска помпата и положението във височина на педала стана пак лекичък.
Що така тоя мръсен педал се пука отдолу бе хора?

_________________
Ръжда и целулит тръгнат ли - нема спиранe!!!
Mazda 6 2.3L Fobos 5 - Easy green gas pro


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 18:20 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Свали 20-25 кила и педала ще мърка....Тои е програмиран за 45-48 кг жълтури..... :D Не за здрави Българи.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 01:31 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Окт 2016, 10:08
Мнения: 40
Местоположение: Варна
Не е от килата. Слабо място им е.
На мойта вече беше заваряван, обаче при разглобяване за смяна на долна помпа и проверка на горната - направо му се накъса цялата стойка.
Оправи се със смяна на долната помпа и "нов" педал барабар със стойката, от колегата rally86. Сега всичко е идеалка.

П.П За справка аз съм 84кила.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 10:44 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Авг 2012, 19:44
Мнения: 40
Местоположение: Pleven
И на моята е заваряван колега,пукна се спойката и в момента не се връща педала,чудя се дали да ходя да му направят нова заварка с една планка да държи или да търся нов.Иначе и при мен е така,припуква,скърца понякога и се чува един гаден звук при натискане,нещо все едно стърже,имам чувството,че се чува и отвън..


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 13:28 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Окт 2016, 10:08
Мнения: 40
Местоположение: Варна
При мен цялата работа излезе около 120лв - педал, долна помпа и труд. (Помпата нова, педала втора ръка, обаче здрав.)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 23:12 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:06
Мнения: 176
Местоположение: София
Дали от помпа може да продължава да е тежък да му се невиди, днеска седнах на един проятел със същия леген като моя и педала му е далече по-мек от моя (звучи нелепо тва с мекия му педал)
Аз вече почвам да си мисля да свалям пак скорости деба... освен и долна помпа да ремонтирам..? Преди да е натрошила пак педала на 14 места и тогава да сменя и педала с нов на 15г.

_________________
Ръжда и целулит тръгнат ли - нема спиранe!!!
Mazda 6 2.3L Fobos 5 - Easy green gas pro


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 23:33 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Окт 2016, 10:08
Мнения: 40
Местоположение: Варна
По принцип от помпите става твърд педала.
От там идва и скъсването на стойката му и после се заварява.
Общо взето целият педал поема натоварването, което иначе се носи от помпите.
Има два варианта.
Първият - скачаш до някоя морга и вземаш двете помпи с уговорката да пробваш ще се оправи ли и от коя и да платиш само тази, която вземеш. Евентуално.
Втори вариант - купуваш нови. Комплекта беше около 120лв, ако не се лъжа. Пробвай пак същата уговорка за връщане на неползваната. Аз така направих. Взех горна и долна, обаче само долната остана.
Трети вариант - обезвъздушил ли си хубаво системата? Въпреки, че ако не е обезвъздушена ще пропадне педала, няма да е твърд.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2017, 13:11 
Offline
фен
2003 Mazda 6

Регистриран на: 16 Май 2012, 14:52
Мнения: 168
Местоположение: Пазарджик
Здравейте,

А маркуча между помпите как е? Че той има навика да се раздува и след това да се пука здраво. При мен само след смяна на този маркуч и педала стана по-лек.
Успех!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2017, 22:10 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:06
Мнения: 176
Местоположение: София
Ето ме пак, днеска за пореден път обезвъздуших, преточих системата с 2 думи и половина, маркуча е здрав, не прави аневризма никъде. Поръчах си комплект ремонтен за долната помпа, в събота ще я изкормя и нея да я ревизирам. Ако пак остане кУрав педала - скоростите ще напускат обекта, днеска се чух с човека от магазина за съединители (па добре че ми е дружка) ще минава притискателя по рекламация явно. Дано приключи само с ремонта на долната помпа.
Очаквайте развитие.
ПС. Ако я видите много евтино да се продава - ядосал съм се и съм я нарезал със секирата ! :D :D

_________________
Ръжда и целулит тръгнат ли - нема спиранe!!!
Mazda 6 2.3L Fobos 5 - Easy green gas pro


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2017, 20:52 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:06
Мнения: 176
Местоположение: София
Момчета, педала на съединителя как върви ориентировачно - за да не ги псувам залудо по моргите?
Понякога прекаляват - знаеме си ги

_________________
Ръжда и целулит тръгнат ли - нема спиранe!!!
Mazda 6 2.3L Fobos 5 - Easy green gas pro


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2017, 06:53 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Окт 2016, 10:08
Мнения: 40
Местоположение: Варна
Нямам идея как вървят. Моя го взех за 40лв.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2017, 20:02 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Има ли развитие по темата? Ремонтния комплект отрази ли се на долната помпа ? Моя съединител е много твърд, а има още доста живот. Да ме упътите към някой в София, който може да ми помогне с долната помпа ? Горната уж я гледаха и била ок ама нямам вяра на "майстор", който ми каза грешно местоположение на долната помпа.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2017, 12:00 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Авг 2012, 19:44
Мнения: 40
Местоположение: Pleven
Колеги,моя проблем най после е оправен.Взех си педала с целия механизъм от друга мазда на части,смениха ми го и да ви кажа,никога не е бил по мек и толкова добре да отделя,много отдавна трябваше да го направа това нещо,карам си с кеф сега.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2017, 07:22 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:06
Мнения: 176
Местоположение: София
Ами не, притискателя е клошарски много, ментак жесток явно. На моменти не се усеша че има педал, покараш и почвяа да стяга. Пак смених всички гумички пореден път, ей така за страх и успокоение ... амааа ..... чеп... с разширени вени. За сега е работещ, като изтреска - нов слагам, няма само с нея да се занимавам я :D

_________________
Ръжда и целулит тръгнат ли - нема спиранe!!!
Mazda 6 2.3L Fobos 5 - Easy green gas pro


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2017, 18:14 
Offline
фен

Регистриран на: 08 Юли 2016, 10:37
Мнения: 182
Местоположение: Tutrakan
Колеги и аз минах понсъщият път. Смених съединителя педала стана много лек , но пак се спука планката мисля че само на 1 място . Заварихме я с един ъгъл уж за по здраво. Сега се чудя да укрепя ли с още една планка с течен метал да я залепя. Дали ще държат тези лепила. И другият ми въорос започна едно скърцане на педала, напръсках с вд40 скърцането спря но леко вибрира при натискане и при отпускане , струва ми се че е от тази гумичка която влиза навътре като натискаме педала тя е точно зад педала. Горната помпа ли е това или друго


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2017, 22:40 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Окт 2016, 10:08
Мнения: 40
Местоположение: Варна
Горната помпа е. Долната е отпред до радиатора.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2023, 16:19 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Юли 2023, 16:10
Мнения: 1
Местоположение: България
Ами на мен ми се счупи планката на педала на съединителя и я заварихме в един сервиз. Изкара няколко седмици и се счупи ха заварките.пак го заварихме и сега искара 2 седмици и в момента педала пропада и не мога да включа нито 1ва нито задна.все едно нямам съединител.миналата година смених съединителя защото мислех че е от него.сега незнам какво да правя.не мога да карам колата.търся педал за съединителя целия комплект заедно с планката.но не мога да намеря.някакви идей.мазда 6 от 2010 год. Бензин GH


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2023, 09:14 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Не са ли еднакви с някои друг модел.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2023, 10:04 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 05 Сеп 2021, 13:27
Мнения: 70
Местоположение: Варна
Енчо Александров написа:
Ами на мен ми се счупи планката на педала на съединителя и я заварихме в един сервиз. Изкара няколко седмици и се счупи ха заварките.пак го заварихме и сега искара 2 седмици и в момента педала пропада и не мога да включа нито 1ва нито задна.все едно нямам съединител.миналата година смених съединителя защото мислех че е от него.сега незнам какво да правя.не мога да карам колата.търся педал за съединителя целия комплект заедно с планката.но не мога да намеря.някакви идей.мазда 6 от 2010 год. Бензин GH


горната помпа на педала прегледанахте ли я? щом сте сменили съединител(предполагам комплект) остава помпата да не е ок и оттам да "товари" педала при натискане, планката се осуква и съответно се чупи до заварката

_________________
Mazda 6 GH 2.0 Estate


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2023, 11:44 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Юли 2021, 16:25
Мнения: 11
Местоположение: Burgas
Енчо Александров написа:
Ами на мен ми се счупи планката на педала на съединителя и я заварихме в един сервиз. Изкара няколко седмици и се счупи ха заварките.пак го заварихме и сега искара 2 седмици и в момента педала пропада и не мога да включа нито 1ва нито задна.все едно нямам съединител.миналата година смених съединителя защото мислех че е от него.сега незнам какво да правя.не мога да карам колата.търся педал за съединителя целия комплект заедно с планката.но не мога да намеря.някакви идей.мазда 6 от 2010 год. Бензин GH

Колега намери ли педал? Сега и аз съм в дилемата дали отново да заварям или да търся педал. Моята е дизел двойка. Още повече се чудя дали от друга кола би станал.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2023, 20:57 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Юли 2021, 16:25
Мнения: 11
Местоположение: Burgas
Колеги, да не отварям нова тема. Педалът на съединителя май има разлика преди и след фейслифта на GH. Та след фейса май са вече с нов дизайн- та въпросът е заменими ли са и ще пасне ли новия на стария?
https://a.allegroimg.com/original/11a54 ... dy-osobowe
https://krik.bg/storage/li/119542/34f01 ... 8-12_3.jpg
https://a.allegroimg.com/s650/11fe51/c5 ... i-Mazda-OE


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб