Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:55

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Май 2017, 09:34 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Ное 2013, 17:10
Мнения: 45
Местоположение: София
Здравейте колеги,
имам задържане на преден десен спирачен апарат.Имам и някакво брутално стържене като на стар ръждясал метал с друг такъв при завой само на ляво също го идентифицирам някъде от спирачни апарати. Това стържене се появи след посещение при сервиз за "скърцане" от накладка. Смениха ми буталце на преден апарат. Лошото е, че след посещението нито скрибуцането изчезна, а се появи бонус стържене. В друг сервиз бяха ми сменили накладки, но така, че после трябваше да ходя да сменям маншон на полуоска (изкривили спирачни маркучи и те са протрили маншона).
Въпроса ми към вас обаче е, че колкото и да търся в нета и във форума немога да се престраша да отида в даден сервиз и да си оставя колата.
Чета теми и всеки път като се стигне до въпроса "Къде да отида на сервиз?", темите секват. Знам, че момчетата от Стамболийски и Костенец ги препоръчвате, ама не върви човек за накладки или други дреболии да се вдига на толкова километри.
Моля Ви сериозно да дадете препоръка за хора, които мислят като работят, така че като си оставя колата да не сънувам после кошмари.
А и в крайна сметка маздите не са малко, като се загледаш по улицата, колкото и да са здрави все се налага някой друг ремонт, няма ли някой който прави само това ?

P.S. Май трябва да поясня, че става дума за София

_________________
Mazda 6 GG бензин 2.0/141к.с. - 2003г ex
Mazda 6 GH бензин 2.5/170к.с. - 2009г current


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2017, 08:29 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 02 Ное 2013, 17:10
Мнения: 45
Местоположение: София
Колеги и тази тема ли ще стане като другите, щом стане дума за сервиз и се спира писането?
Никой ли не ходи на сервиз или никой не е доволен от неговия ?

_________________
Mazda 6 GG бензин 2.0/141к.с. - 2003г ex
Mazda 6 GH бензин 2.5/170к.с. - 2009г current


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2017, 08:53 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Може би проблема е че правиш едно в един сервиз, второ във втори сервиз, трето в трети ... така никой не носи отговорност за цялостния краен резултат. Когато е правено нещо в даден сервиз и има нещо нередно, нормално е да отидеш за преглед/рекламация отново там а не в друг сервиз ... поне по описанието така разбрах. В кой район/квартал на София си ?

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2017, 09:23 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 02 Ное 2013, 17:10
Мнения: 45
Местоположение: София
steich написа:
Може би проблема е че правиш едно в един сервиз, второ във втори сервиз, трето в трети ... така никой не носи отговорност за цялостния краен резултат. Когато е правено нещо в даден сервиз и има нещо нередно, нормално е да отидеш за преглед/рекламация отново там а не в друг сервиз ... поне по описанието така разбрах. В кой район/квартал на София си ?

Колега ходих 3 пъти за рекламация, накрая момчето вдигна рамене и каза не знам, не мога да направя друго.
Имам късмета за 4-те години в които я имам да не ми се е налагало да ходя по сервизи, но и в двата в които ходих се връщах за рекламации. А и човек трябва да е мазохист да се връща по 4-5 пъти като вижда, че не се справят. Пък може и да греша ....
Иначе района е източна София.

_________________
Mazda 6 GG бензин 2.0/141к.с. - 2003г ex
Mazda 6 GH бензин 2.5/170к.с. - 2009г current


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2017, 09:36 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Колега от известно време си правя колата тук. Последно сменях накладки и ми минаваха сирачен диск на струг. Преди това са ми оправяли теч от водна помпа, сменяхме полуоска и т.н.

Не са кой знае какво като сервиз, но не ти пробиват джоба като отидеш да си оправяш сметките.

Въпреки това имай едно на ум, защото последния път като ходих ми бяха загубили едната секретна гайка. Забелязах че я няма седмица след като си бях тръгнал от сервиза, та не знам дали там още е липсвала или е паднала някъде по път. Реално май си падат малко заплеси.

Отиди, виж на място и прецени.

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2017, 15:51 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Човека се занимава основно с Мазди, по информация преди това е работил в Мазда. Препоръчаха ми го, все още не съм ходил да го посетя ( надявам се да не е скоро ), намира се в кв.Горубляне Боби 0886919789 ... би трябвало да е познат на форума.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2017, 18:10 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 02 Ное 2013, 17:10
Мнения: 45
Местоположение: София
Благодаря ви колеги, подобни отговори очаквах :)
Лека вечер!
Edit: Други колеги също могат да дават свойте предложения.

_________________
Mazda 6 GG бензин 2.0/141к.с. - 2003г ex
Mazda 6 GH бензин 2.5/170к.с. - 2009г current


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Май 2017, 12:26 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Ное 2015, 22:14
Мнения: 39
Местоположение: софия
http://autoserviz-kardeni.com/ Автосервиз и монтаж на газови уредби(моята я сложих там),съвестни са и съм доволен от всичко което са правили.

Последно сменях съединител там и ми завариха планката на педала.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Май 2017, 13:33 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
lyubaka написа:
Иначе района е източна София.

тореадор69 написа:
http://autoserviz-kardeni.com/ Автосервиз и монтаж на газови уредби(моята я сложих там),съвестни са и съм доволен от всичко което са правили.

Последно сменях съединител там и ми завариха планката на педала.


Този сервиз определено е в източните райони ....

П.С. чудя се дали да го смятам за реклама :twisted:

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Май 2017, 20:32 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Ное 2015, 22:14
Мнения: 39
Местоположение: софия
Нещо грешиш,сервиза се намира точно до енерго ЗАПАД


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Май 2017, 16:42 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 05 Юни 2016, 15:50
Мнения: 71
Местоположение: София
https://www.google.bg/maps/place/Enbra+ ... 23.4086064

Петър се казва , доста кадърен.
Ето телефона : 0878680825


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2017, 08:05 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
тореадор69 написа:
Нещо грешиш,сервиза се намира точно до енерго ЗАПАД

=D>

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2017, 12:24 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 02 Ное 2013, 17:10
Мнения: 45
Местоположение: София
takev написа:
https://www.google.bg/maps/place/Enbra+Bulgaria/@42.649663,23.4076441,17z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x40aa865dbdae8eeb:0x2c476119a5548284!2z0LHRg9C7LiDigJ7Qv9GA0L7RhC4g0KbQstC10YLQsNC9INCb0LDQt9Cw0YDQvtCy4oCcLCDQodC-0YTQuNGP!3b1!8m2!3d42.6604781!4d23.3919697!3m4!1s0x0:0xd12eca3b162f1406!8m2!3d42.6513094!4d23.4086064

Петър се казва , доста кадърен.
Ето телефона : 0878680825



Благодаря колега, такива включвания очаквах, а и ми е доста наблизо :)

_________________
Mazda 6 GG бензин 2.0/141к.с. - 2003г ex
Mazda 6 GH бензин 2.5/170к.с. - 2009г current


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Май 2017, 08:52 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 02 Ное 2013, 17:10
Мнения: 45
Местоположение: София
Благодаря колега takev, чух се с майстора, за който ми даде контакт. Прие ме след два дни и за един ден я оправи колата.
Проблемите са ми били няколко, като всичките са от запичане на спирачни апарати. Ръждясали водачи, износени вътрешни накладки задни. Все проблеми от запичане. Тъпото е, че си мислех, че така ще стане и преди два месеца за това я закарах на другия сервиз и там ми казаха, че имам перфектни спирачки.
Сега малко и за сервиза да кажа. Като отношение съм доволен, макар, че с Петър си поговорихме само 5мин. като я погледна в сряда. В петък като ме приемаше и после като я вземах говорих с неговия помощник Любо, също приятен човек.
Като недоволство бих казал, че можеха да ме питат искам ли да направя въпросната смяна, приготви ХХ пари и ще ти сложим ей тази марка накладки. Обадиха ми се и диркетно казаха сумата и да си я вземам, което не ме изкефи.Аз исках друга марка накладки, а са ми монтирали Kashiyama. И труда ми се вижда малко скъп, но .... ако е наред всичко ще ги прежаля. А дали всичко е наред ще стане ясно след някой друг километър.

_________________
Mazda 6 GG бензин 2.0/141к.с. - 2003г ex
Mazda 6 GH бензин 2.5/170к.с. - 2009г current


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Окт 2017, 19:35 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 16 Сеп 2016, 17:58
Мнения: 45
Здравейте , предните спирачни апарати на 03 GG Дизел са заминали ,могат ли да се заменят с тaкива от дизел GH (предни апарати с основите) ?

_________________
Ако мъж отваря вратата на колата за жена си или колата е нова ,или жената...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2018, 08:23 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Юли 2018, 09:24
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
Здравейте,

Скоро станах собственик на мазда 6 GY 2006 2.0 бензин. Когато минавах технически преглед и тестваха спирачките, предната дясна даваше стойности почти два пъти по-високи от лявата. Усещал съм и при спиране на светофар как колата бие леко на дясно. Не го прави винаги но се случва. Та питането ми е това проблем със спирачния апарат, който евентуално да задържа или АБС не разпределя правилно усилието. Не светят лампи и прочее за АБС.

Ще сменя наклдките с нови, за да видя дали ще има разлика


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2018, 13:14 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
lyubaka написа:
Аз исках друга марка накладки, а са ми монтирали Kashiyama.


Добре са направили като цяло. Не съм чувал лошо мнение до сега за тази марка.

Факт е, че е трябвало първо да те питат, но като марка не са лоши.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2018, 08:57 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Юли 2018, 09:24
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
Смених накладките и сега всичко е ОК, спира и върви чудесно, друг остава въпроса, защо накладките бяха износени неравномерно - лява предна беше доста по-изхабена от дясната, но това си остава в сферата на догадките :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2018, 21:51 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Дек 2017, 21:02
Мнения: 11
Местоположение: Сандански
Ти хубаво си сменил накладките, но дали почисти и смаза водачите на спирачния апарат. Буталото лесно ли се прибра за да поставиш новите накладки, да не би да е клеясало. Добре е да се почистят и смажат с медна смазка или такава за целта леглата на накладките за да се движат свободно. Ако са изпълнени тези условия най-вероятно новите накладки ще се износват равномерно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2018, 07:52 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Юли 2018, 09:24
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
Ами ще покарам така и ще видя, но за в бъдеще определено ще трябва да раздвижа, почистя и смажа апаратите...Мерси за съвета!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2018, 16:44 
Offline
фен

Регистриран на: 19 Мар 2018, 21:58
Мнения: 164
Местоположение: Хасково
Днес забелязах, че предните колела особено дясното не се въртят свободно много ентусиазирано. Съответно и колата няма добра инерция.
Ще разглобявам апаратите за почистване и смазване въпросът ми е може ли някой да напише каква е процедурата или ако е коментирано нейде аз не намерих.
Благодаря

_________________
Mazda 6 TS D 143 ( GG 2.0 2007 )


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2018, 17:16 
Offline
любител
2009 Mazda 6

Регистриран на: 08 Дек 2016, 10:09
Мнения: 43
Местоположение: София
lyubaka написа:
Благодаря колега takev, чух се с майстора, за който ми даде контакт. Прие ме след два дни и за един ден я оправи колата.
Проблемите са ми били няколко, като всичките са от запичане на спирачни апарати. Ръждясали водачи, износени вътрешни накладки задни. Все проблеми от запичане. Тъпото е, че си мислех, че така ще стане и преди два месеца за това я закарах на другия сервиз и там ми казаха, че имам перфектни спирачки.
Сега малко и за сервиза да кажа. Като отношение съм доволен, макар, че с Петър си поговорихме само 5мин. като я погледна в сряда. В петък като ме приемаше и после като я вземах говорих с неговия помощник Любо, също приятен човек.
Като недоволство бих казал, че можеха да ме питат искам ли да направя въпросната смяна, приготви ХХ пари и ще ти сложим ей тази марка накладки. Обадиха ми се и диркетно казаха сумата и да си я вземам, което не ме изкефи.Аз исках друга марка накладки, а са ми монтирали Kashiyama. И труда ми се вижда малко скъп, но .... ако е наред всичко ще ги прежаля. А дали всичко е наред ще стане ясно след някой друг километър.



И аз имах същия проблем със задържане на задните апарати и същия отвратителен шум. И аз ходя при Петър в Дружба и съм много доволен, въпреки описаните му странности. Затова вече винаги питам преди да отида за цени и гледам изрично да му казвам преди да прави нещо да ми казва пари и какво що ще сменя. Иначе, че взима скъпичко - взима. Но работи бързо и качествено. Няма как иначе.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2018, 09:03 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Manny написа:
Но работи бързо и качествено.


Чак пък бързо :D

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2018, 16:51 
Offline
любител
2009 Mazda 6

Регистриран на: 08 Дек 2016, 10:09
Мнения: 43
Местоположение: София
VJS написа:
Manny написа:
Но работи бързо и качествено.


Чак пък бързо :D


Добре де. Сравнително бързо. :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2018, 17:33 
Offline
фен

Регистриран на: 19 Мар 2018, 21:58
Мнения: 164
Местоположение: Хасково
Та смених го най после. Преден спирачен апарат. Буталцето излиза най лесно с помпане на педала при запален двигател.
После при слагането ако не ползвате стария маншон с новия ще бъде малко трудно. Взех комплект на autofren seinsa та маншончето е меко не стои във форма удобна за поставяне и е играчка да се напасне със или без буталото
Решението е следното. Парче пл. тръба с вътрешен отвор малко по голям от буталцето. Нанизвате на нея маншона и така през нея бъркате и напасвате да си легне в каналчето. Прекарвате през тръбата буталото да влезе и притисне маншона в канала му и тогава вадите тръбата.
Или поставяте маншона и доближавате до него буталото. С предварително приготвена кукичка подкачате ръба на маншона и го плъзгате върху буталото.
Пак си е играчка.
Да се знае, че буталото може да се провери и без да се вади изцяло.
Помпите докато почти излезе.
Събирате маншона и виждате състоянието на буталото.
Маншон не може да се смени без да се извади буталото.
Поне на моя апарат. Четох в една тема че извадил човека маншона щото го държала пружинка.
Е на моя го притиска буталото.
В тоя форум е добре да се споделя кое как.
Виждам че в почти всички теми само питащи и никаква помощ.

_________________
Mazda 6 TS D 143 ( GG 2.0 2007 )


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2018, 20:53 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2014, 17:41
Мнения: 41
Местоположение: Варна
https://www.youtube.com/watch?v=rf-ONbg9-os
това е доста полезно. Накрая изкарването на маншона с въздух е добра идея. Хареса ми

_________________
Mazda 6 GY
2.0 diesel 143hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2018, 21:48 
Offline
фен

Регистриран на: 19 Мар 2018, 21:58
Мнения: 164
Местоположение: Хасково
stoyanmirev написа:
https://www.youtube.com/watch?v=rf-ONbg9-os
това е доста полезно. Накрая изкарването на маншона с въздух е добра идея. Хареса ми


Ваденето е по лесно ако просто на място при изгасен двигател като махнем накладките и пуснем тая част от апарата в съд напомпим с педала и буталото изскача. Няма и да опличкаме всичко наоколо със спирачна.
Слагането на маншона с въздух ми хареса.
Обаче сложи о- пръстена ей така без посока.
Нещото дето два дена ме шашка.
И ме накара 5 пъти да вадя и слагам буталото. Сега поне слагам маншона с поглед.

_________________
Mazda 6 TS D 143 ( GG 2.0 2007 )


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2018, 07:26 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 626

Регистриран на: 07 Яну 2009, 15:52
Мнения: 2947
Местоположение: Костенец
skype: rally86
Стария маншон се сменя задължитено,заради него е ръждясало буталото.Канала му трябва да е хубаво почистен.На комплектите които вземам не съм видял 0-пръстена да има посока

_________________

0888066013 0878651662


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2018, 14:53 
Offline
фен

Регистриран на: 19 Мар 2018, 21:58
Мнения: 164
Местоположение: Хасково
Някаква идея защо спира да се движи леко след престой? От натиска да изкара цялата смазка/течност ли?
Защото при мен така стана и никой не го е споменавал.
Не бях го прибрал докрай движеше се леко. След 10 мин. реших да го прибера и беше бетон.

_________________
Mazda 6 TS D 143 ( GG 2.0 2007 )


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2018, 10:26 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 626

Регистриран на: 07 Яну 2009, 15:52
Мнения: 2947
Местоположение: Костенец
skype: rally86
Радичев81 написа:
Някаква идея защо спира да се движи леко след престой? От натиска да изкара цялата смазка/течност ли?
Защото при мен така стана и никой не го е споменавал.
Не бях го прибрал докрай движеше се леко. След 10 мин. реших да го прибера и беше бетон.


Да така става защото канала на о-пръстена трябва да се почисти хубаво от ръжда.

_________________

0888066013 0878651662


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб