Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2017, 11:23 
Offline
любител
Аватар
2014 Mazda 6

Регистриран на: 17 Май 2008, 11:25
Мнения: 79
Здравейте колеги,
след 5-годишна забежка със един Сааб 9-3 СС, отново се върнах в семейството на Мазда.
Ето я красотата с която се сдобих вчера:
Mazda 6 - Ultimate - 2014 - 2.2 D - 129 kW
Изображение

Изображение

Все още е с пловдивски номера, но тази седмица ще я пререгистрирам.
Та имам няколко въпроса и дано можете да ми помогнете:
1. Какво е маслото, което се препоръчва за тази кола и на какъв интервал се сменя? Сервизирана е последно февруари месец в Швейцария и пише, че следващата смяна на масло е на 194 000 - в момента е на 175 000.
2. Маслото на автоматика сменя ли се през определен интервал? Скоростите си сменят плавно и без ритане и притропване, и ми се иска да си остане така :)
3. В сервиза на Мазда в Пловдив, където я прегледаха преди да я купя ми казаха, че леко сълзи масло от силикона, с който е лепен картера и трябва да се отлепи и силиконизира наново. Това на друго място може ли да се направи или само в Стар Моторс? Не за друго ама тези в Пловдив не ми вдъхнаха особенно доверие, не знам тук в София как стоят нещата.
4.В този ред на мисли - какви са ви наблюденията от сервиза на Стар Моторс София?
5.Иска ми се да си купя 17-ки джанти и на тях да си сложа зимни гуми. Може ли някой да ми каже какъв е размера на джантите който е подходящ?

Май е това към момента, ако се сетя нещо друго, ще питам :)
Благодаря предварително за споделените мнения.
Поздрави.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2017, 18:31 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Здравей,
от 1 до 3 немога да отговоря, е може би само за автомата, ама там отговора ми е" Незнам, карам я на сервизни и каквото кажат това е"/
за т.4 до момента немога да кажа че съм недоволен, карам колата там, казвам какво искам да ми се направи, те го правят аз плащам и така всяка година, като междувременно, между сервизните обслужвания няма грижи. До момента два пъти са ми сменали спирачна тезност, сменяла се на две години, а аз купух колата 2013 г. и веднъж накладки предни, ама защото аз ги накарах да ги погледнат и ако преценят да сменят. Най-скъпото сервизно ми беше 2015, защото тогава ми я краднаха колата и като я върнаха я закарах в СМ и казах всичко да проверят и сменят, та са ми сменили, предни накладки, масло+маслен филтър, спирачна течност, антифриз, въздушен филтър и филтър на купето (който сменям всяка година) + препрограмиране на двата ключа, та това по спомен 780 лв. беше тотал. Инак миналата седмица я карах на сервизно "4" сменени: масло+маслен филтър, въздушен, филтър на купето, втора смяна на спирачна течност, проверка на предни и задни накладки (ок бяха на по 50%) проверка на акомулатор и електролит (аз ги накарах) = 507 лв. с ДДС. Миналата година ги карах да проверят и климатика и фреона, казаха че около 15 мл. са напълнили и ми беше 400 лв. някъде. Винаги си ми издават електронния сертификат на колата разпечатан на листя, аз си ги събирам като тръгна някога да я продавам да си имам, и лепят разни лепенки на разни места кога и какво е сменено. За мен единственото странно е че като карам колата ни някои излиза да я погледне там ли е, в какъв вид я оставям.... дето се вика може да е със строшено нещо и после да ги обвиня че те са го направили ама както и да е....
За джанти, още лятото като я купих си зех 17" алуминиеви AEZ:
http://www.aez-wheels.com/AlcarKonfigur ... 3at&lng=en
уж са немски, карам ги вече 4-та зима не са се разпаднали, не е паднало покритието или каквото там може да се обели... имам си два комлекта гуми и джанти и само балансирам и сменям преди съответния сезон, слагаш и едни секрети, оргинални са към 100 лв. ама един колега във форума продава оргинални в пликче за доста по-добри пари, разрови се и ше го намериш.
Ами това е, ако има нещо пиши каквото мога ще споделям.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2017, 16:35 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Точка 3 трябва да я направиш преди точка 1 разбира се.Наи добре във Мазда понеже поне са виждали картер на този модел за разлика от почти всички останали....Даи да видим какво масло са и сложили че чак 20000 пробег си садизъм.......Тези лонг лаиф масла разказаха играта на много мотори от всякакви марки...Не пипаи автоматика без причина и проблем. Може и да е сменяно във чужбина щото е карана доста...Нали имаш история...

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2017, 10:09 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Честито колега, само хубави моменти с колата.
Аз да ти кажа нямам проблеми със Стар Моторс до сега и предишната мазда си обслужвах там след гаранцията.
И тук го дават по програма (пише го на разпечатката) смяната на маслото на 20 хиляди, но от Стар мотрс казват че за БГ е на 15 хиляди.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2017, 13:54 
Offline
любител
Аватар
2014 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2008, 11:25
Мнения: 79
Благодаря ви за отговорите.
А някой има ли решение на проблема с песните от USB порта, да не започват винаги от първата. А и дали има начин да разпознава че песните са в отделни папки ?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2017, 15:27 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
ghost_dog написа:
Благодаря ви за отговорите.
А някой има ли решение на проблема с песните от USB порта, да не започват винаги от първата. А и дали има начин да разпознава че песните са в отделни папки ?

да, както съм писал отидох в СМ, казах за този проблем, те казаха: "ДА" оставих колата и след 15 мин ми бяха сменили някакъв модул и ресетнали радио настройки и т.н. До колкото разбрах сме сменя блутуут модула които отговарял точно и за USB входа. Ето малко инфо за кампанията...
Изображение

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2017, 16:08 
Offline
любител
Аватар
2014 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2008, 11:25
Мнения: 79
Всичко много хубаво, но явно твоята е била в гаранция.
Днес бях в сервиза и като им казах за проблема, отговориха че трябвало да се смени блутут модула, но щял да ми струва хиляда осемстотин и няколко лева защото колата ми не била в гаранция.... :shock: :shock: :shock:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2017, 20:19 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
е как така, моята я купих лятото на 2013 и е в гаранция до 2019, европейса при това, нещо те връткат ми се струва...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2017, 20:39 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Ако е внос от Канада или Щатите може и да не минава гаранцията тук....но пък е била сервизирана във Швеицария... #-o

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2017, 13:01 
Offline
любител
Аватар
2014 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2008, 11:25
Мнения: 79
И на мен ми се стори много странно...предполагам защото е на 180 000 км и е изтекла гаранцията...
Нали гаранцията им е 5 години или 150 000 км. - което се случи първо.
Но хайде...това с гаранцията съм го прежалил...мислех че блутут модула е извънгаранционна акция за дефектен агрегат...както правят другите марки...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2017, 06:55 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Оооо, да това с километрите съм го пропуснал, ами виж аз реално това го смених на 3-тата година (2016) до тогава си карах така, освен това с пускането на песните от USB, други промени не съм забелязал, нито по отношение на самия телефон, нито по отношение на радио, така че аз не биг дал парите които ти искат, градско ако караш има достатъчно радиа и аз честно казано от USB почти не слушам, а пък в крайна сметка може да си направиш плейлиста и от телефона си да пускаш.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2017, 10:31 
Offline
любител
Аватар
2014 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2008, 11:25
Мнения: 79
То е ясно, че толкова пари няма да дам за такъв проблем. Ще си ги слушам винаги от първата песен и това е....
За всеки случай писах до представителството на Мазда в Австрия, защото те се водят нещо като главно представителство за района и са над Стар Моторс...да видим какво ще ми отговорят.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2017, 16:25 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Пробвай, много много не разчитай на СМ какво казват и отказват. На мен с други колеги (така наречените "гръцки" Мазди 6, които купихме нови от Гърция) ни отказаха гаранцията. Съответно след писане до Австрия и разлайване на кучетата, се оказа, че я признаха. Аз съответно вече си я бях обслужил и им показах среден пръст.
Та, пиши, нищо чудно да си кажат хората, че това е сервизна акция и обратно в СМ с една ехидна усмивчица :)

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2017, 00:22 
Offline
фен
2016 Mazda CX-5

Регистриран на: 09 Сеп 2011, 22:06
Мнения: 213
ghost_dog написа:
То е ясно, че толкова пари няма да дам за такъв проблем. Ще си ги слушам винаги от първата песен и това е....
За всеки случай писах до представителството на Мазда в Австрия, защото те се водят нещо като главно представителство за района и са над Стар Моторс...да видим какво ще ми отговорят.

И аз го имах този проблем, но се реши чрез ъпгрейд на фърмуера, което не струва пари. Съветвам те да провериш коя версия ти е фърмуера на инфотейнмънт системата. Отиваш на:
1. Ако ти е на български - Настройки - Система - около
2. Ако ти е на английски - Sttings - System - About

Дай снимка на версията, и ще ти кажа какво да правиш.

_________________
2016 Mazda CX-5 Ultimate 2.5i AWD 192к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2017, 21:53 
Offline
любител
Аватар
2014 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2008, 11:25
Мнения: 79
vddobrev написа:
ghost_dog написа:
То е ясно, че толкова пари няма да дам за такъв проблем. Ще си ги слушам винаги от първата песен и това е....
За всеки случай писах до представителството на Мазда в Австрия, защото те се водят нещо като главно представителство за района и са над Стар Моторс...да видим какво ще ми отговорят.

И аз го имах този проблем, но се реши чрез ъпгрейд на фърмуера, което не струва пари. Съветвам те да провериш коя версия ти е фърмуера на инфотейнмънт системата. Отиваш на:
1. Ако ти е на български - Настройки - Система - около
2. Ако ти е на английски - Sttings - System - About

Дай снимка на версията, и ще ти кажа какво да правиш.

Проблема е че съм преди фейслифта и при мен няма такава опция в менюто...
По принцип си свалих СД карта и през компа даунлоаднах някакъв ъпдейт, но това не промени по никакъв начин времето и начина на зареждане на песни....
А иначе Мазда Австрия ми отговориха:
"Thanks for your mail where you asked for a confirmation.

After this we´ve contacted our officially authorized Mazda dealer, Star Motors from Sofia to check this case.

Refering to your request we must confirm that the warranty period on your car expired on the 31. 03. 2017.

Therefore please understand that Star Motors could not perform any repair under warranty.

kind regards


Georg Hobel

Manager
Customer Service MCSEE"

С други думи....няма гаранция...няма ремонт на блутут модула :(


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2017, 09:08 
Offline
фен
2016 Mazda CX-5

Регистриран на: 09 Сеп 2011, 22:06
Мнения: 213
@ghost_dog - Мисля че можеш да си потърсиш правата извън гаранция, ако е признат дефект. Според горната снимка такъв бюлетин е излезнал през 2015г, когато колата ти е била в гаранция. Пробвай да намериш европейската версия на бюлетина. Аз също ще пробвам в местния сервиз.

Редакция: мисля че в европейските закони за гаранция има кауза за производствен дефект който е съществувал по време на покупката, още повече че е признат от производителя

_________________
2016 Mazda CX-5 Ultimate 2.5i AWD 192к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2017, 15:40 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Поне на фолксваген пасат примерно им сменяха до скоро дюзите на 2.0 дизел мотора 2006-2008год моделите ако не бъркам и то по сервизна акция независимо от притежателите им до момента.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2017, 17:15 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Колега, би ли постнал email адреса на австрийците. Пиша на софиянци но отговор йок. До колкото разбрах от миналата седмица всеки представител на Мазда за България е пряко подчинен на австрийците. Иначе съжалявам за проблемите с модула, дано намериш решение.

Sent from my C6903 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб