Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: CD changer проблем
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2017, 09:15 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Юни 2017, 08:59
Мнения: 10
Местоположение: София
Здравейте, от десетина дни карам Mazda 6 GY. Имам един досаден проблем с чейнджъра - забелязах, че в движение ако се върти диск, то по някое време музиката започва да се намалява плавно и така до "mute", след което замлъква, а дискът продължава да се върти. Когато сменя с друг диск пък, музика въобще не тръгва (макар, че чейнджъра обръща дисковете и новият също започва да се върти). Колата е 2005 година, преди фейслифта. Имал ли е някой подобен проблем? Дисковете са записвани естествено, като съм ги записвал на сравнително ниска скорост (не най-ниската).


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: CD changer проблем
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2017, 12:39 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Окт 2015, 14:17
Мнения: 19
Местоположение: Благоевград
Ами колега това дето си описал очевидно е блокирал сигнал за намаляване на звука, най-вероятно от блокирало/дефектирало копче на волана. Бих започнал от там.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: CD changer проблем
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2017, 14:46 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 21 Юни 2017, 08:59
Мнения: 10
Местоположение: София
Ако е това, възможно ли е при радио да го няма този проблем :? Получава се само на диск и когато замлъкне нито от волана, нито от врътката на централната конзола има някаква реакция, а в същото време на дисплея нивото на звука се променя. Щом сменя на радио всичко си е както трябва. Оправя се след рестарт на колата, но за кратко...


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: CD changer проблем
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2017, 17:31 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 19 Яну 2012, 11:24
Мнения: 301
Местоположение: гр Аш Чешка Република
Щом на радио няма проблем,илиминирай бутона на волана.Според мен е по сложен проблем.Пробвай с оригинален диск и ако е същото ,търси специалист.

_________________
Mazda 6 kombi /1.8 / 2006 / 86000 km


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: CD changer проблем
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 18:18 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 21 Юни 2017, 08:59
Мнения: 10
Местоположение: София
Повдигам тази тема отново, защото не съм намерил решение на този проблем, който е адски досаден. Пак уточнявам - колата е с Bose и чейнджър (очевидно). Какъвто и диск да пусна след 2 минути колоните от лявата страна замлъкват и звук има само отдясно. В началото е намляваше, но след едно откачане на акумулатора сега прави този номер. Пробвах с различни дискове, не са мръсни, не са надраскани - същото е. И също така на всички шестици ли радиоприемника е толкова слаб, че се смущава когато около мен, или зад мен има кола, или и това е проблем някакъв?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: CD changer проблем
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2018, 06:39 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2015, 19:03
Мнения: 74
Местоположение: Stara Zagora
bagercho написа:
Повдигам тази тема отново, защото не съм намерил решение на този проблем, който е адски досаден. Пак уточнявам - колата е с Bose и чейнджър (очевидно). Какъвто и диск да пусна след 2 минути колоните от лявата страна замлъкват и звук има само отдясно. В началото е намляваше, но след едно откачане на акумулатора сега прави този номер. Пробвах с различни дискове, не са мръсни, не са надраскани - същото е. И също така на всички шестици ли радиоприемника е толкова слаб, че се смущава когато около мен, или зад мен има кола, или и това е проблем някакъв?


За майстор си. Трябва да се измери съпротивлението на всяка колона от съответната страна, ако е под 4 ома да се сменят колоните, крайното стъпало също трябва да се провери дали не прегрява. Радиото си е супер ,връзката от антената до радиото трябва да бъде проверена при Вас. Ако имате вариант сменете целият модул за проба както и усилвателя, но най добре посетете майстор.

_________________
мазда6, 147к, газ


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: CD changer проблем
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2018, 10:35 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 21 Юни 2017, 08:59
Мнения: 10
Местоположение: София
Радиото го усилвам до край и няма никакъв проблем с колоните. Този "ефект" се получава само на диск, без значение колко е усилен. Обяснявам си го с прекъсване на връзката на по някакъв канал, или нещо подобно. За антената май също ще трябва доста разглобяване...


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб