Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 26 Май 2018, 14:03

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2018, 12:09 
любител

Здравейте.

Хайде и аз да кажа моята история с проблема с маслото и как точно се реши този проблем, защото гледам има доста въпроси. Преди 1 месец и малко купих моята Mazda 6 с двигател 2.3 бензин, 166 коня, фейслифт 2006-та година. Смених масло и филтри веднага. 1200км след това забелязах, че маслото го няма, просто го е изгорило. Веднага разбрах, че има проблем и успях да се свържа с правилните хора и да намеря човек, който се знае, че ги прави както трябва. Закарах му я, погледна я и резултатът от всичкото това беше следният :

Лагери 240 лева, шлайф + хонинг 110 лева, ревизия на главата 70 лева, гарнитура на глава 101 лева, масло и филтри 110 лева, сегменти 140 лева, гумички на клапаните 60 лева, водна помпа 70 лева и автомивка + обезмаслители общо 15 лева. Това са частите и нещата правени по нея, като те струват 916 лева.

Трудът беше 400 лева, та така стигнахме до обща цена от 1316 лева. За щастие колата съм я откарал на време, защото лагерите на втория цилиндър бяха точно пред превъртане, а от там щях да засегна и биелите, което щеше да вдигне цената драстично.

Та, да... Това е от мен. Надявам се да съм дал някаква парична идея за това как се решава този проблем.

Това е от мен, -1316 лева съм !

Всичко отне около 1 седмица ремонт при Влади Костенец.

Цените са ми давани от него, на доверие.

Изображение

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Яну 2018, 12:34 
фен
Аватар

Газ до ламарината и 1 милион км :)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Яну 2018, 21:08 
любител
Аватар
2007 Mazda 6

Честито, колега! Сега поне може да си спокоен, като проверяваш нивото на маслото. Интересно ми е дали се усеща положителна промяна в работата на мотора след ремонта - разход, ускорение, шум?

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 11:47 
любител
Автор на темата

За жалост нямам наблюдения. Нямах много време да свикна с колата преди ремонта и .... Не мога да кажа нищо по въпроса,
честно. Но да , сега съм спокоен, поглеждам го, но няма никаква промяна и си оставам щастлив.
Sky_Walker написа:
Честито, колега! Сега поне може да си спокоен, като проверяваш нивото на маслото. Интересно ми е дали се усеща положителна промяна в работата на мотора след ремонта - разход, ускорение, шум?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 18:56 
любител
Аватар

На мен друго ми е интересно, след като се отваря мотора. Вериги, водачи, обтегачи защо не се сменяват? Не съм имал кола с верига ама доколкото съм запознат те не са вечни, карат 250-300х.км. Огледал съм се в кола с такъв мотор, та сондирам мнения.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 21:01 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Diksata Тя колата ти е била пред сериозен проблем щом са сменяни лагери и шлаиф на главата... :? Множко са парите наистина но пък имаш вече здрав мотор.Дано нямаш проблеми със ръждата след година-две че ще стане неприятно..

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 08:26 
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

takev написа:
На мен друго ми е интересно, след като се отваря мотора. Вериги, водачи, обтегачи защо не се сменяват? Не съм имал кола с верига ама доколкото съм запознат те не са вечни, карат 250-300х.км. Огледал съм се в кола с такъв мотор, та сондирам мнения.

Еми комплекта е 750 лв (ОЕМ) ... отделно ако тръгне да сменя и вариатор (пак ОЕМ) там са още 600лв :)

Вероятно това е причината, за да не ги смени :Д

Изображение

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 16:44 
любител
Автор на темата

Всъщност истинската причина да не ги сменя е, че майсторът Влади ми каза, че ги е погледнал и всичко е наред, изглеждат добре и не са за смяна. Доверих му се.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 20:00 
любител
Аватар

VJS написа:
takev написа:

Еми комплекта е 750 лв (ОЕМ) ... отделно ако тръгне да сменя и вариатор (пак ОЕМ) там са още 600лв :)

Вероятно това е причината, за да не ги смени :Д

Да то ясно че парите винаги са проблема, за това караме стари кошници, а не чисто нови от магазина ;) . Но пък ако колата е направила едни 220-250х.км., и ти да отвориш мотор и да не смениш веригата ми се вижда по нерентабилно. То след 20-30х.км. като и дойде време за смяна ще натовариш сметката с още едни 350-400лв (предполагам) за труд само. :)
Разсъждавам само де, все пак малко са колите на които можеш да провериш цялата история и да си сигурен, че е на километрите на които пише. ;)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 20:29 
фен

Ако поназнайвате руски, в тубата има доста подробни клипове как точно се прави ремонт на фордо-маздовските бензинови двигатели. А и на доста японски и корейски. Показват и обясняват подробно диагностиката, измерване на цилиндрите, реглаж на клапани и някои доработки на главата на буталата и смазочната система. Поръчват сравнително качествени китайски ремонтни комплекти за съответния двг, като само малка част от детайлите нямат заместители. Посочват и цените на цялостния ремонт, когато собствениците на автомобилите го разрешат.
Нагледах се на поразии от некачествени масла, горива и откровени ментета. Някои от автомобилите бяха с доказан реален пробег между 24000 (Kia) и 80-90000 Mazda 6.
KPOWERtuning https://www.youtube.com/results?search_ ... OWERtuning

Дали има и у нас такива специалисти - с умения, знания, опит и достъп до специализирани машини за металообработка?

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа