Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 06:51

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 517 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2018, 18:02 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Не исках да ви раздразня. :( В книжката към комплекта пише, че е за закупилите Мазда 6, явно като компенсация, че не сме взели CX-5-ца.

Чашката е малка - като за кафенце, ключодържателя малко ми надува джоба, а тефтерчето не може да събере всичките документи, които имам покрай колата.

Дойде горе-долу след 2 месеца.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2018, 19:23 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
emokar написа:
Не исках да ви раздразня. .......... Дойде горе-долу след 2 месеца.


дописвам си мнението:

- Спомням си, че отговаряхме на някакво проучване, като нови клиенти, което дойде по мейл ... и се показахме като много доволни ... може и да има връзка.

- Краткото ревю, което написах малко по нагоре, не беше с цел да оплюя подаръците, а да им опиша практическата насоченост с цел да запозная колегите, които нямат тези неща.

П.П. Жена ми приватизира чашката ...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2018, 21:22 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Creep написа:
Тези оригиналните 17"-ки ми ги предлагах на промоция в СМ, в комплект със зимни гуми Bridgestone LM001 и включен монтаж за 1999 лв, което си е супер оферта, стига да не си предубеден към Bridgestone.

А тъй като аз съм предубеден към тази марка, купих си ето тези джанти на BORBET, които са 100% за нашия модел 6-ца, всеки един от параметрите отговаря на този на оригиналните 17"-ки и са произведени в Германия:

Цена: 210 лв/бр., от БГ онлайн магазин

За гуми мисля Dunlop или Goodyear, ще решавам като му дойде времето...


Подобна промоция имаше и при мен, като взимах колата, но реших тогава само джантите от СМ, а гумите купих отделно. Даже човекът, който ми предаваше колата каза притеснено "Станала е голяма грешка, забравили сме ви да ви монтираме гумите върху джантите. Сега те са в багажника, ако искате да ни ги оставите и утре да минете да вземете готовите гуми с джанти."

Успокоих го и така :)

Иначе предпочитам Continental, особено за зимата.

Това ли е сайта?
https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/7/15210247/

Намерих тъмния вариант на твоите, който повече ми допада. Как купуваш джанти без да си ги видял наживо :) ?

Тези също ми харесват, но не съм чувал марката.
https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/7/15210247/

emokar написа:
П.П. Жена ми приватизира чашката ...

Тъкмо щях да питам дали няма адрес или нещо подобно, за да си поръчам чашка поне. Сега и двамата нямаме :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2018, 23:05 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
skydancer написа:
Тези също ми харесват, но не съм чувал марката.
https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/7/15210247/


Екстра са, и аз ги харесах, но вътрешния отвор го дават 72.6, а според някои сайтове за 6цата би трябвало да е 67.1.
5 мм хлабавина не е ли много ... ?

https://www.wheel-size.com/size/mazda/m ... d-eudm-173


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2018, 08:25 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
skydancer написа:
Това ли е сайта?
https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/7/15210247/

Намерих тъмния вариант на твоите, който повече ми допада. Как купуваш джанти без да си ги видял наживо :) ?

Тези също ми харесват, но не съм чувал марката.
https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/7/15210247/


Да, това е сайта, но си дал два пъти един и същи линк.
Тъмните на мойте са тези и не ми харесаха (на снимка): https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/7/15202062/

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2018, 08:43 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
skydancer написа:
jeffw720 написа:
Натоварена здраво. Тук е без хората вътре. Трябваше да я снимам и с 4 човека. :)


Тази тротинетка не можа ли да я вкараш вътре :)



Няма човек, грам място не остана, а и не се сгъва тая пущина, трябваше да снимам вътре как изглеждаше. :shock:
Игла нямаше къде да сложа. Естествено съм свалил щората на багажника, за да може да бутам всичко.
Нищо, на другото море ще щракна с куфарите. :)
Домързя ме и моето колело да сложа, но следващия път и то ще е отзад. :)

Аз джанти си взех от Богров, гумаджията, много съм доволен. 500 лв. 4бр. 17" за зимни. От Мазда са си. Перфектни. Погледнете все пак и там, нищо не ви пречи да се разходите и да проверите. ;)

https://www.google.bg/search?q=%D0%91%D ... e&ie=UTF-8

Ей ги тия наще или по-скоро мойте, дето се белят :)))

http://gumibogrov.com/inventory/5960/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2018, 09:07 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Creep написа:
Да, това е сайта, но си дал два пъти един и същи линк.
Тъмните на мойте са тези и не ми харесаха (на снимка): https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/7/15202062/


Да, пуснал съм без да искам два пъти линка. Исках твоите в черен вариант да покажа.

На такава снимка няма как да вярваш. Пише glossy, a изглежда мат. Трябва наживо, ако са на кола още по-добре.

Тези от Мазда (design 60A, които показах снимани в шоурума) ги гледах на една 6-ца сложени и стоят доста добре. А и зимните са ми същите, само че светли.

Вторите, както emokar каза, отворът им е по-голям и ме съмнява, че са удачни.

jeffw720 написа:
Няма човек, грам място не остана, а и не се сгъва тая пущина, трябваше да снимам вътре как изглеждаше. :shock:
Игла нямаше къде да сложа. Естествено съм свалил щората на багажника, за да може да бутам всичко.


Позната история. Махнахме двойната детска количка, ама сега возя две колела + две тротинетки. Тротинетките са от Декатлон и се разглобяват.

Предполагам скоро и автобокс на багажника ще трябва ...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2018, 17:44 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
emokar написа:
Не исках да ви раздразня. :( В книжката към комплекта пише, че е за закупилите Мазда 6, явно като компенсация, че не сме взели CX-5-ца.
....


А на тези с СХ-5, като компенсация, че не сме взели 6 :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2018, 17:51 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
emokar написа:
emokar написа:
Не исках да ви раздразня. .......... Дойде горе-долу след 2 месеца.


дописвам си мнението:

- Спомням си, че отговаряхме на някакво проучване, като нови клиенти, което дойде по мейл ... и се показахме като много доволни ... може и да има връзка.

- Краткото ревю, което написах малко по нагоре, не беше с цел да оплюя подаръците, а да им опиша практическата насоченост с цел да запозная колегите, които нямат тези неща.

П.П. Жена ми приватизира чашката ...


На мен никой от Мазда не ми е искал мнението за качеството на обслужването в СМ.
За сметка на това Тойота и Нисан винаги ме интервюираха по телефона, след всяко посещение на обектите им...

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2018, 18:50 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Kaizera написа:
emokar написа:
Не исках да ви раздразня. :( В книжката към комплекта пише, че е за закупилите Мазда 6, явно като компенсация, че не сме взели CX-5-ца.
....
А на тези с СХ-5, като компенсация, че не сме взели 6 :)


с най - добри чувства към вас! Това бе закачка да ви вкарам малко в дискусия, не че е важна, но да разчупя малко ....

Влизах в новата CX-5-ца, която е в момента в салона на СМ и само адмирации. Само един пример ще дам: седалките на CX-5 Ultimate са кожа - изцяло, докато на 6ца Ultimate е с изкуствени елементи. Стъклата могат да се вдигнат при изгасен двигател, докато при 6цата не ;) (имам в предвид изгасен от старт/стоп и минали 30-те секунди времеви прозорец или отворена врата)

Creep написа:
На мен никой от Мазда не ми е искал мнението за качеството на обслужването в СМ.
За сметка на това Тойота и Нисан винаги ме интервюираха по телефона, след всяко посещение на обектите им...


Ако си дал GMAIL, писмото им е влязло в СПАМ фолдъра, при мене такъв беше случая, Те изпращат второ след още седмица. Ако изпуснеш после си пишеш с кол центъра и те пускат пак, ... аве ... смятай щом Гугъл смята мейл сървъра им, текста в писмото или подателя за потенциален спамър. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2018, 19:59 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
emokar написа:

с най - добри чувства към вас! Това бе закачка да ви вкарам малко в дискусия, не че е важна, но да разчупя малко ....



Съжалявам, че съм прозвучал като обидена госпожица, далеч нямах това превид. Абсолютно схванах закачката и реших да я върна ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2018, 20:14 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
Новата 6-ца е със седалките на новия СХ5, само дето на мен лично изобщо не ми допада формата и кожата... въпрос на вкус.

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2018, 21:20 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Вероятно формата е такава поради факта че вече има и обдихване. Между другото днес гледах ревю от Англия, където показваха и GT верия на 2,5 мотора който беше с турбо и 420 Nm въртящ момент, незнам дали Англия вече не се брой към европейския пазар, ама явно не само за УСА ще има турбо.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2018, 07:48 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Някой да е забелязал да му чукат клапаните при първо палене сутрин. Аз май питах вече ама... става въпрос за сх5 2.5 на 32к километра.
П. С. Мойто мнение много добре знаят какво е и въобще не ми се обаждат.
П. С. Забелязали ли сте, че на джантите пише made in china
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2018, 09:45 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Kaizera написа:
.... Абсолютно схванах закачката и реших да я върна ;)
Sent from my iPhone using Tapatalk

@Kaizer, следващата бира да е от мене :beer:

nnikbg написа:
П. С. Забелязали ли сте, че на джантите пише made in china
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

@nnikbg, значи са оригинални. :) Нали знаеш на коя кола в БГ няма страшно да купиш резервни части менте .. GreatWall. Ще погледна и моите джанти, но едвали ще са различни от твоите .. а само за инфорамция, в OLX има няколко (да не кажа пълен) с 19'' от тези дето се "белят".


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2018, 09:50 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
nnikbg написа:
Някой да е забелязал да му чукат клапаните при първо палене сутрин. Аз май питах вече ама... става въпрос за сх5 2.5 на 32к километра.


На първо палене сутрин колата работи в изнасилен режим за да подгрее по-бързо катализатора и е доста шумна, не знам как различаваш чукане на клапани в цялата какафония...

emokar написа:
Ще погледна и моите джанти, но едвали ще са различни от твоите .. а само за инфорамция, в OLX има няколко (да не кажа пълен) с 19'' от тези дето се "белят".


Как се познават тези, дето се белят?

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2018, 10:08 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Creep написа:
Как се познават тези, дето се белят?

jeff беше писал преди. Виж тук.

https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php ... 59#p431759


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2018, 10:24 
Offline
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Регистриран на: 20 Сеп 2006, 11:26
Мнения: 263
Местоположение: Sofia
nnikbg написа:
Някой да е забелязал да му чукат клапаните при първо палене сутрин. Аз май питах вече ама... става въпрос за сх5 2.5 на 32к километра.
П. С. Мойто мнение много добре знаят какво е и въобще не ми се обаждат.
П. С. Забелязали ли сте, че на джантите пише made in china
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Аз не съм забелязал мойте да чукат, иначе колата сваля оборотите за около минута, което си е нормално. Колата вече е на 33к.
Да се включа и аз за джантите и гумите. Да 19'' са Made in China. Явно вече на 3 генерация са така. Аз нямам никакви следи от лющене на боя и други подобни. За зимата си ползвал 17" от старата. Когато я продадох беше зима и 17" ми останаха и ги оборудвах със зимни гуми за новата.

Летни 19"
Прикачени файлове:
IMAG2293.jpg
IMAG2293.jpg [ 256.6 KiB | Прегледано 9881 пъти ]


Зимни 17"
Прикачени файлове:
IMAG3197.jpg
IMAG3197.jpg [ 213.6 KiB | Прегледано 9881 пъти ]

_________________
Mazda 626 GC 2.0, 1983 - липсва ми
Mazda MX-5 NB 1.6, 2004 - на служба
Mazda MX-6 2.5, 1993 - на служба
Mazda 6 Sport Combi 2.5, 2016 - на служба


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2018, 10:58 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Точно, като мине цялата какафония. Много ясно ги чувам хидравличните компенсатори на клапаните. Това започна след втората смяна на маслото, наляха от оригиналното Мазда. Предполагам е от него.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2018, 13:09 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Аз съм нов тука в групата на MY2013-MY2017, ама да питам за София ... отделно от четвъртъчната среща на Екото, не се ли срещате някъде? Да се обменят идеи за интериор, екстериор, на лафче все се научава нещо полезно, и т.н. Преди някой беше предложил за НИМ.

Аз мисля да слагам радар-детектор и видеорегистратор до 2-3 седмици, но стига да ми остане време.
Мисля да са по прикрити, та ако някой мисли подобни идеи да се разговорим.

За сега мога да покажа само резервната гума. Не исках да оставам с ремонтния комплект ... да не започвам темата с гумата, че е дълга ... та ако някой иска да види как се е получило.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2018, 16:10 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
В началото на Март месец тази година си взех от СМ 4 джанти 17" с 4 зимни гуми + демонтаж на 19-ките и монтаж + баланс на тези. Целия "масраф" излезе 2520 лв. Скромните ми впечатления бяха добри от гумите, а джантите изглеждат прилично. 19-ките ми харесват повече, разбира се, но май наистина возят малко по - твърдо, макар че съм доста далеч от принцесата в приказката за граховото зърно и не ми е толкова чувствителен "задния датчик".


Прикачени файлове:
Capture.PNG
Capture.PNG [ 196.67 KiB | Прегледано 9861 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2018, 16:22 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Привет,
аз имам видео-регистратор и радар детектор, до преди да ми гепят колата ползвах Garmin DashCam30 и Snooper 3p, като си плащах за ъпдейтите на снупера, сравнително точно му работеше базата, като детектор не беше нищо особено, но както казах като ми гепиха колата си ги бяха "набрали". Сега ползвам друг видео регистратор, като идеята ми беше да може да се сваля сравнително лесно, сле малко търсене се спрях на ето този:
https://www.nextbase.co.uk/dash-cams/412gw-dash-cam/
интересното е че самото захранване е в стойката, камерката не се завива към стойката, а има нещо като магнит и е на слици, така свалянето на бензиностанция, крайпътно заведение е детска игра, просто издърпваш. За да не се умотавам с жици си купих и допълнително захранване, което обаче още не съм монтирал иначе ето го:

https://www.amazon.co.uk/Nextbase-Camer ... 8NCM0RSYEV

идеята ми е да го монтирам отстрани в кутията с бушони дето е долу ниско до шофьорската врата, а кабелчето за захранване да искарам през колонката и покрай кабелите на вътрешното огледало, но още не съм го направил. Като регистратор е ОК има си батерия която дава до 30 мин автономия, има GPS, модела 512 има и антиреглексно покритие на лещата.
Като радар-детектор в момента ползвам Snooper4p пак си плащам за ъпдейт на Aura базата, но тая година ще ми е за полседно, GPS-а му бачка добре и повечето стационарни камери ги има, колкото и да е странно все още не съм се сблъсквал със стационарта камера от тези новите Унгарските, дето са с лазер, за да видя от колко далеч лазер-детектора ще реагира. В Инсигнията ми, дето имах преди маздата имах модулен радар детектор, Beltroniks STI-R който бачкаше уникално добре, но кофтито на модулните е че като се сложи, след това за да се демонтира си е мъка. а и на мен дисплея ми го бяха вградили в централната конзола и реших да продам колата с него.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2018, 17:33 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
bgfrayman написа:
Привет, аз имам видео-регистратор и радар детектор,


И аз мисля захранването (допълнително) да е от бушоните и кабела да мине покрай колоната и отгоре зад кората на тавана (захранване и за детектора и видеото). Има кабели с конектори за 2 бушона, които се включват в дупката на някой от бушоните. От там подаваш на захранването, което си показал.

Радар-детектора ми е най - обикновена Кобра, върши някаква работа и мисля да я сложа с магнитчета върху огледалото. Така ми беше на предишната кола и не се забелязва много лесно. Лесно се маха и прибира. Друго, мисля си дали има място отгоре зад конзолата/плафона и детектора да го напъхам там и да не се бара изобщо, но лятно време покрива се напича яко, дали няма да прегрее, дали ще засича, и т.н. но ще го мисля ...

Изкефи ме стойката на Nextbase-a който си взел. Хитра работа. Аз имам един Rexing и мисля да го сложа високо на стъклото почти до тавана и до датчиците на Маздата, които са зад огледалото. Виждал съм го как седи там и почти не си личи, че е нещо отделно. Пак може да се махне, но не е като Nextbase-a. Нямам снимка на това, което съм виждал, но ето примерно за идеята:

https://twstatic.net/attachments/201607 ... g.1102169/

Трябва само да намеря време за монтажа, че не ми се иска да претупвам за 1 час, а Рексинга има и втора камера, за която кабела мисля да го прекарам под корите по пода (предполагам ще има място), да не е отгоре защото там са завесите и не ми се иска да има нещо около тях дето да им пречи ...

Stefanicio написа:
В началото на Март месец тази година си взех от СМ 4 джанти 17" с 4 зимни гуми

Джантите тези ли са?
https://www.jenningsmotorgroup.co.uk/sh ... loy-wheel/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2018, 18:25 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
emokar написа:
Радар-детектора ми е най - обикновена Кобра, върши някаква работа и мисля да я сложа с магнитчета върху огледалото. Така ми беше на предишната кола и не се забелязва много лесно. Лесно се маха и прибира.

За детектора, трябва да се има в предвид следното, там ще върши работа срещу старите TDR40 или каквито там бяха радари, който си лъчат на определена честота, новите лазери+камера реално ползват лазер за измерване + високо скоростна камера за заснемане. До колкото изнамерих радарите са Унгарски, лазера е на 905 nm и е калс-3 т.е. не е особено качествен, самият лазер за да ти засече скоростта му трябват поне два пусла, според производителя двата пусла са през 200 ms. лазера може да мери до 1200 метра, НО, тук става интересно, самата камера снима на светло до 150 метра, а на тъмно до 100 метра. Тук е въпросът, дали милиционерите, са надънили обхвата на лазера на макс, т.е. на 1200 метра, тогава реално може да хванеш сигнала от достатъчно далеч че да можеш да намалиш. Самият клас на лазера какво означава, в при клас-3, на 100 метра ще има "петно" с радиус 30 см. като прогресивно се увеличава, т.е. на 200 метра "петното" ще е с радиус 60. см или кръг от 1,20 метра. Казват че насочвали лазера в областта на номера, така че реално от 200 метеа има голям шанс "петното" да е на нивото на предното стъкло, така че ако монтираш детектор с опция за засичане на лазери, се опитай да го монтираш максимално ниско на предното стъкло насочен към пътя, така има по-голям шанс да писне от сигнал от предна кола.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2018, 19:26 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
bgfrayman написа:
За детектора, трябва да се има в предвид следното

Това, което каза е интересно и полезно. Кобрата ми уж има "умения" да вижда лазери, следователно ще преосмисля монтажа. Мерси!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2018, 06:53 
Offline
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Регистриран на: 20 Сеп 2006, 11:26
Мнения: 263
Местоположение: Sofia
Аз ползвам ей този видеорегистратор:
https://dashcamtalk.com/mini-0903-nano-q/
Исках нещо малко и компактно и това ми хареса, тъкмо беше излязло като модел а и се бях заканил, че като взема тая кола видеорегистратор задължително. Малко по късно си взех и кабелче за постоянно захранване но още не съм го сложил. Като гледам няма и да го сложо, защото смятам този видеорегистратор да го преместя в някоя МХ-6, а за тази да взема нещо по-ново. Иначе това работо доста добре, само нощните не ми харесват. Не е с батерия а с кондензатор.

Относно радар-детектор - не ползвам :-)

_________________
Mazda 626 GC 2.0, 1983 - липсва ми
Mazda MX-5 NB 1.6, 2004 - на служба
Mazda MX-6 2.5, 1993 - на служба
Mazda 6 Sport Combi 2.5, 2016 - на служба


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2018, 10:50 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Попаднах на конфигуратор за джанти и споделям.
Избирате си модела на колата, цвят и после си цъкате по джантите да видите как стоят.
Нямах време да задълбая много. Видях само, че няма оригиналните на Мазда, но не ги знам и като магазин какви са тези...
Идеята беше за визуално да се видят как стоят, а има и познати марки.
Преполагам, че могат да се намерят и от други магазини.

https://www.barzgumve.com/rims/rim-sele ... 2967725170


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 15:51 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
От както взех колата съм с регистратор и никога до сега не съм го свалял. Колата отйраднаха, ама камерата си беше там :) хеехехе
Радар никога не съм имал. Не мисля, че у нас помага много, особено с новите триноги, които са с лазер. Ако някой знае повече и радара го е спасявал от тринога, нека споделя, ще ми е интересно.

Иначе след като смених двете джанти, ето какво се случва с другите две:

Зумнете, за да видите какво точно се случва :?

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 16:11 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Няма такъв филм, като не може да се засече.... Ето го производителя:
https://www.arh.hu/index.php/en/product ... rh-s1.html
Винаги когато има измервателно устройство, било то лазер или радар работещ на определена честота, то това може да се засече. Единственият начин е както са го направили по магистралите в Сърбия, снима се номера при влизане на магистралата и после на излизане пак се снима номера, като има заложено време за минаване между путарините, подобно беше и на магистрала Люлин на последния тунел, маркировка на пътя, и се следи за колко време минаваш определен път.
За триногите както съм писал по-горе, а както е описано и в сайта на производителя, имаш лазер от определен клас и с определена мощност, най-малкото ако по случайност ти светнат в окото да не ти изгори ретината, та врътката е да засечеш първия пулс ида реагираш преди следващите. Аз се надявам нашите милиционери да са напържили лазера на макс, а както се вижда камерата снима на 150 метра макс.... Та ако засечеш лазера на 1000 метра, имаш 800 метра да намалиш...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 16:16 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
ОК, съгалсен съм с теб. Какъв детектор тогава би ми вършил работа? Мислил съм си и искам да си сложа.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 517 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб