Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 517 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2018, 20:11 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Нямам идея, не си спомням за такава настройка, освен пак да огледам. На СХкта с какъв телефон е било?

Sent from my ASUS_X008D using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2018, 20:14 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
iPhone, но беше преди година и нещо.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2018, 21:02 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Живот и здраве на есен с Apple CarPlay или Android auto....


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2018, 21:08 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
И аз чух, че Мазда Япония преосмисляли това и май ще има ъпдейт на мултимедията и ще го разрешат. Ама кога не знам... нали това имаш в предвид?

Sent from my ASUS_X008D using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2018, 21:19 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
emokar написа:
И аз чух, че Мазда Япония преосмисляли това и май ще има ъпдейт на мултимедията и ще го разрешат. Ама кога не знам... нали това имаш в предвид?

Sent from my ASUS_X008D using Tapatalk


Само да не направят, като много от "обичните" ни производители на техника: Новите благинки само в новите модели, а "старите" без. Въпреки това стискам палци да има ъпдейт на мултимедията и да има Android Auto. Като цяло съм фен на Google Maps и би ми допаднало много да ги използвам на фабричната навигация в колата :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2018, 22:45 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
emokar написа:
И аз чух, че Мазда Япония преосмисляли това и май ще има ъпдейт на мултимедията и ще го разрешат. Ама кога не знам... нали това имаш в предвид?

Sent from my ASUS_X008D using Tapatalk



Сега новата 6-ца уж от “края на лятото” ще идва с възможност за АСР или АА, за вече закупените ще може да се добавя. За останали модели май още не е ясно кога и кой, ама дано е скоро.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2018, 06:46 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Неразбирам защо мазда се дърпат от Mirror Link, просто като го видях как работи се шашнах...
А не е като да няма азиатски производители, Хонда, Кия, Хюндай...
https://www.youtube.com/watch?v=N67CgMzGr0k

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2018, 08:02 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Кой иначе ще им купува навигацията за по 1400 лева... нещо което реално струва около 100 лв


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2018, 08:34 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Е то екран така или иначе си трябва де, при всички коли на ВАГ екрана си върви с навигацията, която така или иначе си купуваш, но тази опция разширява възможностите. Гледам че в списъка с подържани апликации има сиджик, при последното ми пътуване го ползвах вместо том-том-а работеше абсолютно точно, а за 1,9 евро си купих и плъгина за спиид камери, показа ми ги всички със 100% точност, ама ако имаше чалъм да си го "прожектирам" на талавизора на колата ....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2018, 08:43 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Kaizera написа:
Кой иначе ще им купува навигацията за по 1400 лева... нещо което реално струва около 100 лв
Sent from my iPhone using Tapatalk


@bgfrayman, Mirror Link-a е супер, едва ли смураите ще го вкарат в Мазда ...

@Kaizera, То така стана, че в послено време за коли на склад започнаха да я пишат подарък.

Аз понякога ползвам Waze и съм доволен, следи трафика, дава добри маршрути в София, и е видимо, че уцелва в повечето случаи ненатоварени улици. За трафика естествено иска интернет. E ... има и случаи не се справя много добре, но са редки.

Не знам какво ви е мнението за HEREто, аз все още имам малко часове с нея и според мене работи като бейсик навигация, ще те закара от А до Б, уж има трафик, ама за БГ никакъв го няма. Около София има всички по нови отсечки и кръгови което прави добро впечатление.

Правих сравнение между Вазе-то и ХЕРЕ-то на магистрала Тракия, ХЕРЕ-то го бях вързал към ВиФи към телефона уж да ползва трафик данните. На едно място бяха спряли от поддръжката на пътищата и бяха турнали ограничение и стрелки, беще временно, нещо поправяха манитела, ХЕРЕ-то не знаеше за това, но на Вазе-то ми излезна предупреждение, че е репортвано това събитие.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2018, 12:06 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
bjrov написа:
ivan1 написа:
Като стана дума за i-stop ,вече имам едно дърво. :)


И както почнахте да казвате на кои какво не му харесва :D на мен не ми допада това,че борд компа е много смотан.
Като загасиш и започваш трипа от начало а човек за да мине някакво дълго разтояние все пак трябва и да си почива, абе на ВАГ е в пъти по-добър.


Честно ли хаха :D Дори на старите кошници е по-добре. Не бях чувал такава простотия.
Иначе за боята те сами се хвалят, че (червената поне) е само 100 микрона дебел слой. Като прибавите и че заради еко нормите вече са на водна основа и в пъти по-кекави, работата не е на добре

+1 за WAZE. Все пак показва камери, триноги, патрулки. В чужбина маркират и препятствия, дупки, клони. На бай ганьо тук блее и пише по фейсбук.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2018, 12:18 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
vladki4 написа:

Честно ли хаха :D Дори на старите кошници е по-добре. Не бях чувал такава простотия.
Иначе за боята те сами се хвалят, че (червената поне) е само 100 микрона дебел слой. Като прибавите и че заради еко нормите вече са на водна основа и в пъти по-кекави, работата не е на добре

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk


Както се казва: "За толкоз пари - толкоз". Не зная, защо се хвалят за дебелината на боята, при условие, че това не е плюс, а минус. Боядисването (грундирането) на метал е за защита от корозия и други външни влияния, затова трябва да е направено достатъчно надеждно. За съжаление при моята червената кола, боята и лака служат май само за "фаца".
Много негативна започна да става темата, да не изплашим някой от четящите, и колебаещите се. Нещата, които посочваме, като минуси ги има и при другите марки и дори са доста повече, отколкото при Мазда 6. Колебаех се дали да не се спра на Mercedes CLA, но един приятел има такъв и вътре в автомобила не можеш да познаеш, че караш "премиум" марка. За парите си 6-цата предлага най - много от всички други модели, които ми бяха в таргета :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2018, 15:11 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Аве колата си е супер, аз за сега съм доволен.
Карам си и си свиркам както се казва, и Бозето също :),
Ще видим до кога ...

Но има и нещо което ми направи впечатление, дали си внушавам не знам:

1. по магистралата като ме видят да се приближавам с тези намръщени дневни и ми правят път, а не карам бързо. Аз и не ги притискам и когато някой не ме е забелязал или не бърза, си го чакам на прилично разстояние, но обикновенно бързо се прибира, а преди със старата кола не бе така.

2. В градски условия, колегите на пътя, като че ли станаха по отзивчиви и ми дават път и като карам по бавно и не ми свиркат. :)

... странна работа, една нова кола до какво води ...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2018, 18:15 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
vladki4 написа:
bjrov написа:
ivan1 написа:
Като стана дума за i-stop ,вече имам едно дърво. :)


И както почнахте да казвате на кои какво не му харесва :D на мен не ми допада това,че борд компа е много смотан.
Като загасиш и започваш трипа от начало а човек за да мине някакво дълго разтояние все пак трябва и да си почива, абе на ВАГ е в пъти по-добър.


Честно ли хаха :D Дори на старите кошници е по-добре. Не бях чувал такава простотия.
Иначе за боята те сами се хвалят, че (червената поне) е само 100 микрона дебел слой. Като прибавите и че заради еко нормите вече са на водна основа и в пъти по-кекави, работата не е на добре

+1 за WAZE. Все пак показва камери, триноги, патрулки. В чужбина маркират и препятствия, дупки, клони. На бай ганьо тук блее и пише по фейсбук.

Не се изказах правилно основният комп си върви постоянно, този които е за трипа се нулира при палене. Имах предвид ако минеш днес примерно 500км и искаш да видиш разхода за този трип, трябва в началото му да нулираш основният БК ако забравиш не става.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2018, 19:15 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
emokar написа:
Аве колата си е супер, аз за сега съм доволен.
Карам си и си свиркам както се казва, и Бозето също :),
Ще видим до кога ...

Но има и нещо което ми направи впечатление, дали си внушавам не знам:

1. по магистралата като ме видят да се приближавам с тези намръщени дневни и ми правят път, а не карам бързо. Аз и не ги притискам и когато някой не ме е забелязал или не бърза, си го чакам на прилично разстояние, но обикновенно бързо се прибира, а преди със старата кола не бе така.

2. В градски условия, колегите на пътя, като че ли станаха по отзивчиви и ми дават път и като карам по бавно и не ми свиркат. :)

... странна работа, една нова кола до какво води ...


Аз забелязах абсолютно същото и по двете точки. Още повече, че и СХ-5 е “по-злобна” ;)

Иначе..... явно 1,6 е минимума който може да показва БК. Това е 14-15 км спускане.
Прикачени файлове:
IMG_0237.JPG
IMG_0237.JPG [ 383.92 KiB | Прегледано 9036 пъти ]



Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2018, 19:45 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
Има ли начин Trip A на малкото екранче да показва средния разход за конкретния трип (дето го показва в "Разход на гориво" апп-а от снимката) и да се ресетва сам при всяко палене? Така беше при Кашкая...

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2018, 20:45 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Абе кажете кога да се съберем да се видим и да си поговорим :))) Някоя вечер примерно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2018, 20:50 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Creep написа:
Има ли начин Trip A на малкото екранче да показва средния разход за конкретния трип (дето го показва в "Разход на гориво" апп-а от снимката) и да се ресетва сам при всяко палене? Така беше при Кашкая...


Аз не намерих, само текущия дълъг цикъл ... В началото даже реших, че го няма никъде, защото бях свикнал от VAG да го гледам на MFD/MFA. Трипа се вижда само на 7 " екран.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2018, 08:09 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
jeffw720 написа:
Абе кажете кога да се съберем да се видим и да си поговорим :))) Някоя вечер примерно.

Аз от време на време ходя на Еко-то в четвъртък вечер.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2018, 08:16 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
+1, за събиране

Sent from my ASUS_X008D using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2018, 09:03 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
На няколко пъти предлагам НИМ като място, но се подминава :)

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2018, 09:21 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Аз съм ок за НИМ :)

Sent by Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2018, 10:17 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
И аз, широко е, спокойно, ако искате сега през уикенда

Sent from my ASUS_X008D using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2018, 12:58 
Offline
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Регистриран на: 20 Сеп 2006, 11:26
Мнения: 266
Местоположение: Sofia
Аз съм ок за там, близо съм и стига да не работя, защото съм дежурен този уикенд, ще се радвам да се запознаем.

_________________
Mazda 626 GC 2.0, 1983 - липсва ми
Mazda MX-5 NB 1.6, 2004 - на служба
Mazda MX-6 2.5, 1993 - на служба
Mazda 6 Sport Combi 2.5, 2016 - на служба


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2018, 13:03 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
Има вариант на трип А , при всяко нулиране на километрите на трип А да нулира и средният разход. При този вариант може да се засича средният разход с много почивки по пътя.


Прикачени файлове:
LongScreenshot_2018-06-15-16-34-52~01.png
LongScreenshot_2018-06-15-16-34-52~01.png [ 328.79 KiB | Прегледано 8951 пъти ]
LongScreenshot_2018-06-15-16-34-28~01.png
LongScreenshot_2018-06-15-16-34-28~01.png [ 411.07 KiB | Прегледано 8951 пъти ]

_________________
Mazda 3 g120 2017


Последна промяна ivan1 на 15 Юни 2018, 16:01, променена общо 1 път
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2018, 15:54 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Аз съм повече за през седмицата някой ден, защото уикенда може би повечето сме на някъде, знам ли. Аз гледам събота и неделя да не оставам в СФ.
Трябва само да се даде няколко дни предварително датата и който може може, който не, другият път. :) То е ясно, че няма как всички да можем.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2018, 19:14 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Аз съм с такава от еВау, но мога да проверя чак в понеделник, като се приберем. Ще проверя и ще пиша, ако някой друг не го е свършил междувременно. Но мисля, че картата за Европа е една и най-вероятно няма да го има. Защото ако го имаш карта купувана в БГ и те спрат в Германия, това не е извинение и ще те глобят. Та най-вероятно изобщо не са ги добавяли.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2018, 22:03 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Апр 2018, 16:49
Мнения: 57
Местоположение: София
emokar написа:
Аве колата си е супер, аз за сега съм доволен.
Карам си и си свиркам както се казва, и Бозето също :),
Ще видим до кога ...

Но има и нещо което ми направи впечатление, дали си внушавам не знам:

1. по магистралата като ме видят да се приближавам с тези намръщени дневни и ми правят път, а не карам бързо. Аз и не ги притискам и когато някой не ме е забелязал или не бърза, си го чакам на прилично разстояние, но обикновенно бързо се прибира, а преди със старата кола не бе така.

2. В градски условия, колегите на пътя, като че ли станаха по отзивчиви и ми дават път и като карам по бавно и не ми свиркат. :)

... странна работа, една нова кола до какво води ...


Всичко е точно така и на мен лично много ми харесва..
Някой беше писал по-горе, че кара 120-140, на мен ми е жал кола с такава визия, с 19-ки джанти и две “фунии” отзад да я карам леко :)) На магистралата съм само лява лента 170, с по едно контролно (не арогантно) присветване отдалеч, да ми направят път. Вярно е, че не возя жена и деца и мога да си го позволя. Подмладих се с нея :))

_________________
Mazda 6 GJ 2013, Sedan, Ultimate /2.2D Auto 201 hp, 499 NM/
"Ако след като слезеш от колата си не се обърнеш да я погледнеш поне веднъж, значи не си избрал правилната кола. Същото е и с жените."


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2018, 11:45 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Kaizera написа:
Аз съм с навигация от еВау.....


За жалост няма камери за Германия. По-долу е списъка с всички налични камери:


Прикачени файлове:
nav.jpg
nav.jpg [ 590.4 KiB | Прегледано 8829 пъти ]

_________________
Изображение
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2018, 13:33 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
[Maverick] написа:
emokar написа:
Аве колата си е супер, аз за сега съм доволен.
Карам си и си свиркам както се казва, и Бозето също :),
Ще видим до кога ...

Но има и нещо което ми направи впечатление, дали си внушавам не знам:

1. по магистралата като ме видят да се приближавам с тези намръщени дневни и ми правят път, а не карам бързо. Аз и не ги притискам и когато някой не ме е забелязал или не бърза, си го чакам на прилично разстояние, но обикновенно бързо се прибира, а преди със старата кола не бе така.

2. В градски условия, колегите на пътя, като че ли станаха по отзивчиви и ми дават път и като карам по бавно и не ми свиркат. :)

... странна работа, една нова кола до какво води ...


Всичко е точно така и на мен лично много ми харесва..
Някой беше писал по-горе, че кара 120-140, на мен ми е жал кола с такава визия, с 19-ки джанти и две “фунии” отзад да я карам леко :)) На магистралата съм само лява лента 170, с по едно контролно (не арогантно) присветване отдалеч, да ми направят път. Вярно е, че не возя жена и деца и мога да си го позволя. Подмладих се с нея :))


Какъв разход ти дава с такова каране?


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 517 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб