Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:17

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2018, 22:12 
Offline
любител
2004 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 20:57
Мнения: 4
Местоположение: Gabrovo
Здравейте,
От скоро време имам следния проблем. Става въпрос за Мазда 6, 2004-та година, 2000 кубика, дизел, 121 коня. Чува се странен шум от двигателя или съединителя, нямам представа, но е някъде под капака :) . Въпросният шум представлява нещо като леко тропане смесено с малко скрибуцане, не мога точно да го опиша, но е нещо между тези два звука. Интересното за мен е, че го прави само на ниските обороти, някъде между 750-1250 долу горе. Чува се няколко секунди (4-5) и се оправя. Чува се много ясно, когато колата стои на празен ход и и подам леко газ. Иначе докато я карам се чува само, когато сменя някоя скорост по-отрано и колата работи на ниските обороти. Първоначално познати ме бяха навели на мисълта, че това е някоя ролка и ще се размина евтино. Но преди няколко дена осъзнах, че когато натисна съединителя, звукът се изчиства и няма нито тропане нито скрибуцане, с две думи перфектен звук. Разбиранията ми от коли стигат до там, колкото да си сменя накладките и въздушния филтър :oops: , но предполагам, че щом звукът се изчиства, когато натисна съединителят, то проблемът е в съединителя. Което доста ме уплаши след като прегледах цените за комплект съединител и маховик... Големи суми като 2500 ме плашат та и за това пиша тука. Първо, дали е съединител? Второ, ако е от него, се надявах да се размина с аксиален лагер, но до колкото прочетох в друг форум, там скрибуцането започва когато натиснеш съединителя, а при мен е точно обратното. Най-вече ме притеснява маховика, защото е най-скъп. Винаги ли при смяна на съединител, трябва и маховик да се сменя? Възможно ли е това да е от маховика? Също от известно време колата понякога пали мудно. Иначе казано, някога се случва да запаля чак от втория-третия път. Моля ви, някой който има на идея от какво е това или е имал подобен проблем да пише. Благодаря предварително!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2018, 18:48 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 05 Юни 2016, 15:50
Мнения: 71
Местоположение: София
Най-честата причина е маховика, той се разбива и дрънчи точно в ниските обороти.
Самият факт че при натиснат педал на съединителя звука изчезва е признак за износен маховик.
Иначе можеш да смениш само съединител без да попаш маховика, но така ще платиш за два ремонта ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2018, 09:15 
Offline
любител
2004 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 21 Апр 2018, 20:57
Мнения: 4
Местоположение: Gabrovo
Благодаря колега, ще го имам в предвид :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2018, 20:55 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
Здравей,
само да добавя,че цената на съединител + маховик за твоята кола е наполовина от сумата която те плаши ;)
Ако възнамеряваш да я караш още 3-4г. поне по добре ги смени .

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 08:52 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
VaskoVulev написа:
Здравей,
само да добавя,че цената на съединител + маховик за твоята кола е наполовина от сумата която те плаши ;)
Ако възнамеряваш да я караш още 3-4г. поне по добре ги смени .


По последни данни е около 1300-1400 комплекта без труда по смяната.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 12:57 
Offline
любител
2004 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 21 Апр 2018, 20:57
Мнения: 4
Местоположение: Gabrovo
Значи аз нещо съм в грешка. Не съм се ровил особено, но това което видях в първите резултати е между 900-1200лв комплект съединител БЕЗ маховик и вече маховика отделно за още толкова.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 21:13 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
stanimir.iliev написа:
Значи аз нещо съм в грешка. Не съм се ровил особено, но това което видях в първите резултати е между 900-1200лв комплект съединител БЕЗ маховик и вече маховика отделно за още толкова.

Нещо не си ровил където и както трябва :P Ти си с по малкия диаметър съединител/преди фейса/ и цената на комплекта съединител+маховик ти е под 1200лв.ОБЩО ;)
Обърни се към колегата martod на лично ако искаш да ти даде съвет и по ниска цена /съответно смяна ако не можеш да се справиш сам :)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2018, 21:28 
Offline
любител
2004 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 21 Апр 2018, 20:57
Мнения: 4
Местоположение: Gabrovo
Благодаря на всички, че взехте отношение към проблема. Изключително съм радостен, че цената е на половина от тази за която се опасявах :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб