Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 10:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Май 2018, 15:20 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Яну 2018, 11:27
Мнения: 36
Местоположение: sofia
Привет,
Нов съм във форума и пиша за първи път. Прегледах подобните теми, но не намерих проблем, който да е съвсем сходен с моя, за това реших да направя нова, моля да ме извините ако не и е тук мястото.
От 5 месеца карам мазда 6 2.3 166hp, 2002г. След дълъг път от София до Варна, докато паркирам пред блока съединителя остана в средата. Пробвах да тръгна леко напред и си работеше перфектно, но пак заседна на същото място. Побутнах го с крак и се вдигна рязко. Реших да отида при майстор. Първия ми каза че трябва да се смени целия съединител, обяви ми цена около 1000лв с труда. Аз се усъмних, защото на практика съединителя си работи и отделя добре. Отидох при втори майстор, който пък ми каза че няма как да е съединителя. Смехме горната помпа. Педала стана малко по-лек, но проблема си остана. Горе долу веднъж на 100 натискания педала засяда в средата. А откакто смених помпата, почти всеки път при отпускане се връща почти до края, остават му 1-2см. След като си отлепя крака педала се връща сам до края, и се чува силен звук като да се удря в нещо. Тъй като нямаше как да отстраня проблема се върнах така до София и от тогава съм навъртял около 1500км, предимно градско.Трябва ли да сменям целия съединител? Някои казват, че просто взима въздух и трябва да сменя и долната помпа. Преди това пробвахме само с обезвъздушаване - не става. Въпросът ми е какъв е проблема според вас? Може ли да ми препоръчате читав майстор, който разбира от тези коли, защото попадам все на хора от които не съм доволен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Май 2018, 07:14 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2015, 19:03
Мнения: 74
Местоположение: Stara Zagora
Не зная дали това е твоят отговор, но миналата седмица педала на съединителя ми остана долу. Посетих сервиз двете помпи бяха разглобени и тествани, но се оказа, че работят нормално. Педала обаче си оставаше долу. След десетина напомпания се пръсна маркучето което е до долната помпа. Запушило се . Опитах да го поръчам .но никой го няма в наличност в цялата страна макар да го предлагат. В гр. Стара Загора от където съм има фирма която прави по поръчка хидравлични маркучи. За 17.50 лв. ми го изготвиха на момента . Смених и течността и проблема се разреши. Цена в Мазда с доставка 5 дни 100лв. без монтаж за маркуча.

_________________
мазда6, 147к, газ


Последна промяна emaidkd на 07 Май 2018, 08:50, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Май 2018, 12:21 
Offline
фен
2003 Mazda 6

Регистриран на: 16 Май 2012, 14:52
Мнения: 168
Местоположение: Пазарджик
Здравейте,

Тези маркучи са си слабост, като остареят се надуват и губи налягане. Профилактичната смяна няма да е излишна. И преди е коментирано във форума, че са съвместими с по-старите модели мазди. Аз лично съм го сменял с този:

https://www.autopower.bg/%D0%BC%D0%B0%D ... 15474.html
кода на алтернативния е: GJ6A-41-380
Нямаше разлика с оригиналния.
Успех.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Май 2018, 18:49 
Offline
фен
Аватар
1997 Mazda 323

Регистриран на: 24 Дек 2008, 09:00
Мнения: 272
skype: troops1572
Колега огледайте добре и самата конзола на която е захванат педала на съединителя/Проблема според мен не е от дисковете...Евентуално горна или долна помпа...както и маркучетата.

_________________
MAzda 323 BA S на части.0898744550


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Май 2018, 01:29 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Яну 2018, 11:27
Мнения: 36
Местоположение: sofia
Благодаря за мненията. Ще пробвам първо с въпросния маркуч и ще дам инфо относно резултата. Дано се окаже това.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2018, 21:55 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Яну 2018, 11:27
Мнения: 36
Местоположение: sofia
Чак сега имах възможност да закарам колата на ремонт. Майстора ми обясни, че са ме излъгали и не са ми сменили горната помпа. За съжаление не бях в България и не можах да стана свидетел на това, но проблема се оправи. Пробвах я София-Бургас-Варна и не съм имал никакви проблеми.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2018, 11:18 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Яну 2018, 11:27
Мнения: 36
Местоположение: sofia
Забравих да допълня. Взе ми 40 лв с труда :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 22:45 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Яну 2018, 11:27
Мнения: 36
Местоположение: sofia
Привет колеги. След цялата хамалогия проблема пак се появи. Моля ви помагайте, къде да отида да ми видят колата?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2018, 13:21 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Авг 2014, 14:04
Мнения: 85
Местоположение: Чехия
При Марин в Стамболийски.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2018, 16:30 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
петка написа:
При Марин в Стамболийски.

Или при Владо(rally86) в Костенец, че е по-близо до София, ама и 2-мата ще свършат работа.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2018, 12:49 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Яну 2018, 11:27
Мнения: 36
Местоположение: sofia
Оказа се запушен маркуч, оправихме го, за сега няма проблем


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2018, 21:07 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Яну 2018, 11:27
Мнения: 36
Местоположение: sofia
Колеги моля помагайте. След като смених маркуча проблема пак се появи. След известно време съединителя започна да приплъзва. Смених целия съединител с комплект Luk + горна и долна помпа. След 2 месеца и около 5000 километра педалът отново започна да засяда по средата от време на време и трябва да го върна с крак. Освен това при натискане в средата на хода се чува нещо като цъкане, а когато педала стигне до долу се чува нещо като скърцане/стържене. Не мога да го определя нещо средно е. Забелязвам че самия съединител отделя много рязко, съвсем в началото на хода на педала. Първа започва да влиза все по трудно. Имате ли някакви идеи къде да търся проблема?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 13:45 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
damiandimitrov написа:
Колеги моля помагайте. След като смених маркуча проблема пак се появи. След известно време съединителя започна да приплъзва. Смених целия съединител с комплект Luk + горна и долна помпа. След 2 месеца и около 5000 километра педалът отново започна да засяда по средата от време на време и трябва да го върна с крак. Освен това при натискане в средата на хода се чува нещо като цъкане, а когато педала стигне до долу се чува нещо като скърцане/стържене. Не мога да го определя нещо средно е. Забелязвам че самия съединител отделя много рязко, съвсем в началото на хода на педала. Първа започва да влиза все по трудно. Имате ли някакви идеи къде да търся проблема?


https://forum.mazdabg.com/memberlist.ph ... le&u=21545

Като си от София звънни на колегата и се разберете да му я закараш до Костенец.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2018, 20:58 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Яну 2018, 11:27
Мнения: 36
Местоположение: sofia
колеги открих проблема. Планката на самия педал се беше счупила на две места, което води до не добра работа на съединителя и всякакви странни звуци отдолу. Завариха ми го за 30 мин и 30 лв и сега все едно имам нова кола


Прикачени файлове:
45688922_263468744358702_1259704875600576512_n.jpg
45688922_263468744358702_1259704875600576512_n.jpg [ 55.35 KiB | Прегледано 8899 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2018, 23:38 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Дек 2018, 23:29
Мнения: 2
Местоположение: валсал
Здравейте колеги . имам проблеми със съединителя на колата потънал е до долу и не фухнционира . като се движи колата превключвам скоростите с междинна гас . Дали според вас е някоя от помпите горна или долна или нещо друго. Мога да изправя Сединителя с рака ,но като се натисне не изпалнява никаква функция и си остава долу. Мисля да легна под колата и да огледам дали има теч отдолу и ако се вижда долната помпа.

Благодаря предварително за някаква информация и съвет ако предложите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2018, 17:43 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Яну 2018, 11:27
Мнения: 36
Местоположение: sofia
виж спирачната течност дали е намаляла драстично. На мен ми се случи същото преди месец, оказа се горна помпа. Ако майстора ти се чуди дали е горна или долна и ти каже че иска да вземеш и двете мога да ти услужа с работеща долна, за да пробвате. Макар че тя не е скъпа.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2018, 17:45 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Яну 2018, 11:27
Мнения: 36
Местоположение: sofia
Като го оправите виж и тая планка, която съм постнал горе дали е здрава че май често се чупят. Ако не задължително я закарай да ти я заварят.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2018, 20:25 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Дек 2018, 23:29
Мнения: 2
Местоположение: валсал
благодаря за информацията и аз си мисля че е горна помпа ,защото легнах под колата и огледах долната помпа за течове и нищо не забелязах . пробвах да обезвъздуша ,нищо не се пормени. Утре ще пробвам да ги поръчам и двете помпи намерих ги общо за 50 лв. и докато ми ги доставят понеже сам в чужбина и така. Надявам се да не е съединителя. И планката ще проверя видях снимката по горе. спирачната течност не е намаляла драстично


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб