Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Май 2018, 16:44 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Привет,
в началото на м.Май получих мейл от мазда в който ме уведомяват в максимално кракти срокове да посетя сервиз, тъй като за Mazda6 GJ, произведени от 31 Юли 2012 до 18 Ноември 2014, имало сервизна кампания и извикват всички автомобили от този период, моята е произведена Април 2014 и съм я купил Юни 2013. Кодът на сервизната кампания е AH030A_Mazda6 GJ и е свързан с инспекция на механичната ръчна спирачка, вероятно за колите с ел.таква не е необходимо посещение, такива мисля са фейса от 2015, незнам как стой въпросът с СХ-5 обаче. Ето какво съдържа мейла:
"ОТНОСНО: Сервизна кампания

AH030A_Mazda6 GJ_Инспекция механична ръчна спирачка

Уважаеми Г- жо/ Г- не:
Мазда Мотор Корпорейшън извършва постоянен мониторинг на качеството на произвежданите от нас
автомобили. В тази връзка ние преценихме, че е необходимо да бъде извършенa проверка на автомобили
Mazda6 GJ, произведени от 31 Юли 2012 до 18 Ноември 2014
Ако сте получили това писмо, Вашия автомобил е включен в сервизната кампания.
Какъв е проблемът?
При ниска външна температура, на автомобили с механична ръчна спирачка е възможно, поради лошо
уплътнение на защитния маншон, да проникне вода в спирачния апарат. В резултат на това задвижващия
механизъм на ръчната спирачка, който е част от спирачния апарат може да корозира, което да доведе до
увеличение на плъзгащото съпротивление на механизма. В резултат на корозията на механизма, спирачния
апарат може да блокира, което да предизвика намалена сила на задържане на ръчната спирачка. Това
може да предизвика неочаквано движение на автомобила , ако е паркиран на склон , което увеличава
риска от сблъсък.
Какво ще направи Мазда?
Вашия оторизиран сервизен център ще направи инспекция на задвижващия механизъм на ръчната
спирачка на задния ляв и десен спирачен апарат. Ако има установена корозия, спирачния апарат ще бъде
подменен с модифициран такъв. Ако не се установи корозия на механизма, защитния маншон на
спирачния апарат ще бъде подменен с модифициран такъв.
Инспекцията и ремонтът ще са напълно безплатни.
Колко време ще отнеме?
Инспекцията и подмяната ще отнемат приблизително час и половина. Възможно е времето за ремонта да
се увеличи.
Какво трябва да направите Вие?
Mazda е загрижена за Вашата безопасност и Ви препоръчваме да се свържете с оторизиран сервизен център
и да си запишете час за инпеция на Вашия автомобил Mazda6 възможно най- скоро. Не е необходимо да
носите копие от това писмо в сервиза, но това може да помогне при процеса на регистрация
Важно! До извършването на проверката / ремонта, при паркиране на автомобила, моля, не забравяйте да
натиснете спирачния педал, след което дръпнете ръчната спирачка. Преместете лоста за смяна на
скоростите в положение P, ако е снабдена с автоматична скоростна кутия или, ако е снабдена с ръчна
скоростна кутия, преместете лоста на скоростния лост към 1-ва или 3-та предавка. Изключете двигателя,
след което бавно освободете педала на спирачката.
Променили сте адреса си или сте продали автомобила?
Ако е настъпила промяна в адресът Ви или сте продали притежавания от Вас автомобил, моля да ни
изпратите актуална информация за новия Ви адрес или собсвеник на автомобила.

Ако сте наемодател на конкретния Mazda автомобил, ви препоръчваме да изпратите това уведомление на
лизингополучателя, тъй като е важно настоящия ползвател на автомобила да бъде информиран за тази
recall кампания.
Имате въпроси?
Ако имате въпроси свързани с настоящата сервизна кампания, моля свържете се с Вашия оторизиран
сервизен център или с представителството на Мазда в България

Вашето удовлетворение е приоритет за Mazda. Активно работим, за да подобрим продуктите си и да
увеличим Вашето задоволство от ползването на Mazda.
Искрено се извиняваме за причиненото неудобство."

Тъй като при мен предстоеше посещение за сервизно облужване, се обадих на телефоните от сервиза и попитах до колко е спешно/фатално, тъй като така или иначе ми предстой сервизно, обадих се на 11.05, а трябваше да мина сервиз до 31.05, от сервиза ми казаха че мога да изчакам и да се съчетаят двете неща.
Днес откарах колата за смяна на масла и филтри и бе направен преглед по описаният по-горе проблем и резултатът е, че са ми сменили заден ляв спирачен апарат, само него десния бил ОК. Явно при мен се е появил проблмът и оправията е била смяна.
Съветвам колегите с коли от този период, които не са получили мейл или не са минавали скоро през сервиз да се обадят поне да видят какво ще им кажат, незнам как стой въпросът за коли извън гаранция и дали и те могат да изискят преглед и отстраняване на евентуален проблем.

надявам се да съм бил отполза.

поздрави

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб