Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1253 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 20:55 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
bgfrayman написа:
ами Артеона дефакто наследява Пасат СС, който по същество си е Пасат, просто скосен като купе, а пък пасата си е в класа на М6 както и да го гледаш. А8 е в друг клас, даже А6 чисто като размери е маааалко по-голям, а пък А4 маааалко по-малък.


В грешка си. Артеона е на изцяло нова платформа, която Фолксваген са стартирали и това е първата кола носеща я. Тази платформа е взаимствана като конфигурация, но с много доработки, разбира се, от Ауди А5 Спортбек, а като големина е нещо средно между Ауди А5 Спортбек и Ауди А7. От догидина се очаква от VW да стартират нови модели на тази платформа.

jeffw720 написа:
Нов ли?
Иначе си е много пари
Но и да не е чисто нов пак си струва


Нов, да, и то с много неща наблъскан. R-line се води върховото изпълнение и ако не му дослагваш още прекалено много неща, може да се вземе за 82-83к. Иначе базовата цена на Артеон е 53к. С най-малкия пакет, като му добавиш някакви неща и с някой от по-малките мотори, можеш да си вземеш чисто нов Артеон на цена от 65-70к.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 20:56 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
Tyrael написа:
bgfrayman написа:
ами Артеона дефакто наследява Пасат СС, който по същество си е Пасат, просто скосен като купе, а пък пасата си е в класа на М6 както и да го гледаш. А8 е в друг клас, даже А6 чисто като размери е маааалко по-голям, а пък А4 маааалко по-малък.


В грешка си. Артеона е на изцяло нова платформа, която Фолксваген са стартирали и това е първата кола носеща я. Тази платформа е взаимствана като конфигурация, но с много доработки, разбира се, от Ауди А5 Спортбек, а като големина е нещо средно между Ауди А5 Спортбек и Ауди А7. От догидина се очаква от VW да стартират нови модели на тази платформа.

jeffw720 написа:
Нов ли?
Иначе си е много пари
Но и да не е чисто нов пак си струва


Нов, да, и то с много неща наблъскан. R-line се води върховото изпълнение и ако не му дослагваш още прекалено много неща, може да се вземе за 82-83к. Иначе базовата цена на Артеон е 53к. С най-малкия пакет, като му добавиш някакви неща и с някой от по-малките мотори, можеш да си вземеш чисто нов Артеон на цена от 65-70к, щото директно за 53к, ак осе вземе... ще е яко упощен... :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 20:57 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
Моля този пост да ми бъде изтрит от модераторите, че бъгна нещо. Извинявам се


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 21:51 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@Tyrael - вероятно е така, просто някъде наскоро четох че вече нямало да има СС и даваха това животно като заместник в тая низша.

Така и така си чешем езиците, незнам гледали ли сте Алфа Джулия, те се га се разшириха в освободените от СМ помещения. Топ модификацията им къса мерцедес C63 AMG и M на БМВ, а и даде най-добро време на Нюрбургринг за класа си.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 22:13 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
160 бона е, към 500 коня :)))


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 22:18 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
jeffw720 написа:
160 бона е, към 500 коня :)))

Е, модела започва от към 36К EUR, за дизел 150 коня :-) бруталното е че можеш да си поръчаш керамични дискове за 15 бона, а и на жабарите неможе да им се отрече докарали за я на фаца.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 22:23 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
като турнеш и още някоя и друга екстра и ще я докараш до 3 мазди, а керамичните дискове са налични само за Quadrifoglio-to, за другите не са опция.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 23:31 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
Алфата е страхотна, но много скъпа, а реално аз каквато и кола да гледам, винаги ще клоня към по-големите по мощност мотори. Сега алфа ли, артеон ли - ще ми е кеф да имам някоя от върховите версии, а не 140-150 коня. Това гледам и в Мазда и си скубя косите, че американците имат 2.5 Турбо.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 07:43 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Tyrael написа:
Алфата е страхотна, но много скъпа, а реално аз каквато и кола да гледам, винаги ще клоня към по-големите по мощност мотори. Сега алфа ли, артеон ли - ще ми е кеф да имам някоя от върховите версии, а не 140-150 коня. Това гледам и в Мазда и си скубя косите, че американците имат 2.5 Турбо.

По принцип и аз съм като теб. Като гледам, гледам възможно най-високото изпълнение и най-мощният мотор да взема. Няма да има турбо за България, съответно ще сменям марката. Но не само това е причината. Ще взема друга... живи здрави после друга и т.н. Да сме здрави да ги сменяме, това е важно. Преди маздата карах кола с малък мотор, но стурбо и сега 2.5 ми се струва не достатъчно добра. Трябва да я вкараш над 3000-3500 об., за да се сучи нещо. При кик има замисляне, но... такова е :)
Красива е. Ама само заради фейслифта да я сменям... не си струва. Ще търся нещо по-различно и задължително 4х4.
Алфа гледах Стевио, което е техния СЮВ. Прекално скъпо, а дилъра ме убеждава колко ниско бил сложен двигателя, как от БМВ било взаимствано не знам си какво и разни други щоротии, ама като го питах що е толкова скъпа и как ще се борят с вече изграденото име на конкуренцията... нищо не каза. И то е показателно колко се купуват тия Алфи. Ако висиш цял ден на Цариградско примерно, я мине 1 нова Алфа, я не. :) А другите?
Иначе, като говорехте за точка А и точка Б и предвижването между двете... кой от вас ще си купи нова Дачия, която да го движи от А до Б? Май никой, нали? Нормално е и човек е така изграден, което движи прогреса като цяло, да иска още и още, и още, и още... повече, по-хубаво, по-ново.

Мазда не дава опции на конфигуриране, това е проблема. 4 пакета и 4 двигателя и толкова.
Ама искаш подгрев на седалки в ниското ниво? Сори пич, купи си Ултимейт (примерно).
Искаш ел. седалки (нещо елементарно), пак отиваш на 70 бона за една скапана ел. седалка, която дори не се удължава.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 09:17 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
^Абсолютно съм съгласен с всичко, което казваш. За това ще се пооглеждам още малко, докато намеря идеалната кола или ще изчакам догодина да събера още малко пари и да взема една БМВ Г30. Обаче вчера какво се случи - излизам обедна почивка и пресичам една пешеходна пътека към мястото, където обядвам и на пешеходната се появява една Мазда 6 и чака да мина заедно с другите хора. Беше тази най-последния фейслифт и с трейд марк червения многопластов цвят. Хората около мен, че дори и аз, се втренчиха и почнаха да казват: "Егати брутално яката кола, кой знае колко струва, бих се возил/а в такава и тн...". Е прави са, много е яка :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 09:38 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Tyrael написа:
^Абсолютно съм съгласен с всичко, което казваш. За това ще се пооглеждам още малко, докато намеря идеалната кола или ще изчакам догодина да събера още малко пари и да взема една БМВ Г30. Обаче вчера какво се случи - излизам обедна почивка и пресичам една пешеходна пътека към мястото, където обядвам и на пешеходната се появява една Мазда 6 и чака да мина заедно с другите хора. Беше тази най-последния фейслифт и с трейд марк червения многопластов цвят. Хората около мен, че дори и аз, се втренчиха и почнаха да казват: "Егати брутално яката кола, кой знае колко струва, бих се возил/а в такава и тн...". Е прави са, много е яка :)
Нормално е. Все пак излезе преди седмица :) Външен вид има, никой не отрича и не спори. Ако е била и измита, ефекта е ясен. Избора е твой. :)
Иначе между новата 5-ца на БМВ и новата Мазда няма база за сравнение, но и цената е...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 09:53 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
Другият вариант за БМВ - коли на склад, върнати от лизинг, в гаранционен период. Има тук-таме яки, но предимно са 1-ва серия, Х1 и Х3. Инак, гледам има и предпоследната петица (Ф10), ама години 2013-2014. Това би трябвало да е извън гаранция, но не пише. Ако ен са, то уж са проверени автомобили, на реални, малко километри, но колко е така...


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 09:56 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Aлфата е много красива и с много приятен интериор и красив кожен салон. Обаче е страшно тясна - В-колоната почти опира в рамото, трудно се влиза и излиза, видимостта е доста малка, малки прозорци. Пак заради В-колоната като се оглеждаш наляво трябва да се наведеш, толкова напред е изнесена.
Освен това заради ускореният си цикъл на разработване от само 2 години чувам, че имат много проблеми с електроника и цялостна надеждност.
Просто Фиат и Ферари се разделиха и са искали преди това да използват инженерите им и да бързали..


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 11:04 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 29 Яну 2015, 11:28
Мнения: 208
Местоположение: София
bgfrayman написа:
@Tyrael - вероятно е така, просто някъде наскоро четох че вече нямало да има СС и даваха това животно като заместник в тая низша.

Така и така си чешем езиците, незнам гледали ли сте Алфа Джулия, те се га се разшириха в освободените от СМ помещения. Топ модификацията им къса мерцедес C63 AMG и M на БМВ, а и даде най-добро време на Нюрбургринг за класа си.


Мой близък приятел карара Quadrifoglio, синя, с жълти спирачни апарати. Ако има по-хубава кола в момента на пазара от Мазда, то това е тази. Имал съм удоволствието да я покарам и трябва да призная, че първият път като я настъпих, направо ми изправи косата. Тия 500 коня не са шега и "геройства" са излишни. При екстремно каране колата изисква пълна концентрация. Великолепно окачване и волан. Карал съм и други автомобили над 400 коня, но това е автомобилът, който най-много ми хареса, просто усещането е уникално.
Минусът за мен е, че колата не е много широка вътре, а и това окачване и тези джанти просто не са за нашите пътища. Постоянно си в стрес да не нацелиш някоя "изравнена" шахта или в най-лошият случай - дупка.

Много "кола" направиха пичовете от Алфа, избиха рибата. Все пак това е съвсем различен клас автомобил и сравнения с Мазда са просто излишни да се правят.

_________________
Mazda 6 2013 Takumi XR 2.0 155hp petrol


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 11:10 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
А някои има ли идея защо мазда "замразиха" MPS версиите си? Ако ги имаше там щеше да е един мноого интересен ъгъл, мазда, алфа, мазерати и фиат за цвят :-) Реално всичките им конкуренти си поддържат спортните версии, OPC, VR, RS, Cupra, ST. Че даже и останалите японци STI, Type-R, май само мистубиши казаха че нещо EVO X щял да е последният.

@ blackha7 - какво да кажем:
https://www.youtube.com/watch?v=4-4c6E77obs
и AMG и M power не правят спортисти от вчера :-)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 11:19 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
^Дори Митсубиши няма да спира Евото. Просто от тук нататък няма да е лека кола, а нещо като мини СУВ. Но да - какво стана с MPS, наистина?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 12:05 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
bgfrayman написа:
А някои има ли идея защо мазда "замразиха" MPS версиите си? Ако ги имаше там щеше да е един мноого интересен ъгъл, мазда, алфа, мазерати и фиат за цвят :-) Реално всичките им конкуренти си поддържат спортните версии, OPC, VR, RS, Cupra, ST. Че даже и останалите японци STI, Type-R, май само мистубиши казаха че нещо EVO X щял да е последният.

@ blackha7 - какво да кажем:
https://www.youtube.com/watch?v=4-4c6E77obs
и AMG и M power не правят спортисти от вчера :-)
Защото са малки и не им стигаше ресурс да разработват нови поколение двигатели, визия и да правят MPS. Колкото и нищожни промени да ви се струват, за тях е бил голям напън. А и преди последното поколение с по-хубавият им дизайн продажбите им не са били дори толкова добри, колкото сега. Сега пък разработват нов RX, което е голям безмислен (икономически) експеримент за много пари, нов дизайн, пак нов двигател и т.н.
Един ден ако имат възможност да си поемат въздух съм сигурен, че пак ще направят MPS, но с тези изисквания за емисиите, електромобилите и т.н. няма да е скоро

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2018, 00:38 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Апр 2018, 16:49
Мнения: 57
Местоположение: София
Алфа за 160 000 лв ?!? и 1500 коня да е - мерси.
Тея коли се обезценяват със скоростта на светлината, за справка вижте колко струва Алфа 159 в момента.
Като ви се кара изтребител - явете се на търг към МО, пускат чат пат Миг-21 на стартова цена 40к.
12000 коня - гарантирани :))

_________________
Mazda 6 GJ 2013, Sedan, Ultimate /2.2D Auto 201 hp, 499 NM/
"Ако след като слезеш от колата си не се обърнеш да я погледнеш поне веднъж, значи не си избрал правилната кола. Същото е и с жените."


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2018, 07:05 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Тогавашните и сегашната Алфа, нямат много общо, мисля. Нито като бизнес логика, нито като изработка, нито като имидж, нито като цена.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2018, 08:22 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
И кожата на седалката си заминава. Е няма такава трагедия. Това е шофьорската седалка. Точно между краката, където има най-малко допир и триене. Ако се вгледате, ще видите ясно проблема. Седалка на 2 години. "Уникално качество" от Мазда за 60 бона. Няма такъв смях. А кожата я мажа с някакви млека и масла. Пълен ташак.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2018, 08:23 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Пропуснах снимката...Изображение

Ето още една снимка

https://imgur.com/a/trgGlKJ
Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2018, 10:23 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
Мисля, че си си отговорил сам за проблемите. Не ги мажи с нищо, нито волана нито седалките.

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2018, 10:35 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
С какво се почиства кожата? Става ли с чиста навлажнена кърпа?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2018, 11:45 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Аз ги чистя само с навлажнена кърпа. Имам два вида препарати за кожа, но само дето си стоят в шкафа.

Sent by Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2018, 14:48 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Последна промяна bjrov на 19 Авг 2018, 14:50, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2018, 14:49 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
jeffw720 написа:
И кожата на седалката си заминава. Е няма такава трагедия. Това е шофьорската седалка. Точно между краката, където има най-малко допир и триене. Ако се вгледате, ще видите ясно проблема. Седалка на 2 години. "Уникално качество" от Мазда за 60 бона. Няма такъв смях. А кожата я мажа с някакви млека и масла. Пълен ташак.

Какво им е?
Изглежда здрава, аз не виждам проблема.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2018, 15:02 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Огромна част от препаратите не ми миришат приятно, дори и на марки като сонакс, макгуайър. Да не говорим че са с гланц и кожата ще лъска след това, нещо което не бих и причинил. Аз за това още не съм решил с какво. За сега чистата много изтискана кърпа върши работа.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2018, 19:32 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
jeffw720 написа:
И кожата на седалката си заминава. Е няма такава трагедия. Това е шофьорската седалка. Точно между краката, където има най-малко допир и триене. Ако се вгледате, ще видите ясно проблема. Седалка на 2 години. "Уникално качество" от Мазда за 60 бона. Няма такъв смях. А кожата я мажа с някакви млека и масла. Пълен ташак.

Понякога лятото със къси панталони се случва да я навлажниш кожата.Ако отидеш сред това на автомивка момчетата си мислят че е някакви избелели зацапани ивици понеже се различава леко .....съответно го третират със препарат за почистване на тапицерия които си е различен.Другият вариант е да си ползвал бебешки млека и там подобни....но те са за бебе не за теле.Нищо чудно да избелват със времето боята във кожата на седалката ти.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2018, 08:58 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
Здравейте Колеги,
Някой има ли впечатления или информация за новия двигател 2.5i 194HP, SkyactivG с технология за изключване на цилиндри? Има ли реална икономия на гориво и полза от тази система? Плюсове и минуси на системата/двигателя?
Знам че този двигател се предлага за Mazda 6 и CX5.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2018, 14:14 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Shimo написа:
Здравейте Колеги,
Някой има ли впечатления или информация за новия двигател 2.5i 194HP, SkyactivG с технология за изключване на цилиндри? Има ли реална икономия на гориво и полза от тази система? Плюсове и минуси на системата/двигателя?
Знам че този двигател се предлага за Mazda 6 и CX5.
Много е нова още, преди месец се появи на сайта и още никой не се е похвалил във форума.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1253 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб