Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 12:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1253 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 10:31 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
3+2 мисля че си струва, ами провери за резервната гума и добре питай за подаръците (аларма, боя металик) защото ще е голяма изненада ако ги подаряват и се меткай :-)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 10:32 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
Да се похваля или оплача - незнам какво е точно: Вчера разгледах и покарах за малко Супърб комби модел 2016 (на 24000 км) - накрадко:
Купето е просторно багажника също
Двигатело е ок но както казах дизела не е моето
Вози меко но и се накланя повече от колкото очаквах в завои. На леки неравности на пътя с не висока скорост се усещата странни леки пънчове (подскачания , подмятания????) Аз харесвам по стегната и твърда возия (субективно мнение)
Добре е обезшумено купето.
На пръв поглед изглежда добре но като се загледаш в качеството на материалите се забелязват и усещат доста твърди пластмаси - на паваж си поскърцва звучно независимо от меката возия.
Незнам какво е нивото на обурудване но е видно че е наблъскано с много екстри - кожата вече се е втвърдила и захабила особено на шофьорското място
Собственика каза че някои от системите за сигурност не работят както трябва (както се очаква). От Шкода му казали че със софтуерен ъпдейт ще се оправи
Има прекалено много копчета и врътки особено около лоста за скоростите - предпочитам по изчистен дизайн на таблото (субективно мнение)
Навигационния дисплей е разположен по ниско в средната конзола - това отклонява много вниманието на водача от пътната обстановка и пак много копчета. Ако не си ги научил на изуст заедно с комбинациите може да боравиш с тях само ако си спрял. Иначе поне настройките са интуитивни.
Задната камера е с лоша резолюция. Не е по различна от тази на мазда 6 2017 която също съм разглеждал
Нещо интересно - колата има електрическа 5 -та врата с опция да се отваря като си сложиш крака под задната броня - реално от 5 опита успяхме да я отворим само ведъж с крак но с цената на това да си изцапам обувките защото трябваше да допра долната част на колата. Собственика каза че тази екста я ползва само от дистанционното или от бутона в купето.

Това е най общо, Доволен съм от колата, хареса ми, но съм неприятно изненадан от качеството на изпълнение и от бързата амортизация на някои компоненти. (В момнта карам 17 годишна мазда 6 която скърца по малко :()


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 10:57 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Не очаквай, качеството на сегашните да е както на 17 годишната ти мазда, не искам да защитавам шкода, но и моята поскръцва тук таме, чуват се вече разни паразитни шумчета, а е на 63 К. км. спи в гараж, поддържа се според предписанията.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 11:30 
Offline
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Регистриран на: 20 Сеп 2006, 11:26
Мнения: 263
Местоположение: Sofia
Аз вече съм на 35 хил. км за 2 години и 4 месеца.
Проблема който съм имал беше преди няколко месеца, просълзи масло от двигателя. Смениха гаранционно семеринг на колянов вал. Засега всичко е наред. Не съм срещал писано за моя проблем по чуждите форуми както и тук. Надявам се да е било единичен случай.

_________________
Mazda 626 GC 2.0, 1983 - липсва ми
Mazda MX-5 NB 1.6, 2004 - на служба
Mazda MX-6 2.5, 1993 - на служба
Mazda 6 Sport Combi 2.5, 2016 - на служба


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 11:46 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
littlematrix написа:
Аз вече съм на 35 хил. км за 2 години и 4 месеца.
Проблема който съм имал беше преди няколко месеца, просълзи масло от двигателя. Смениха гаранционно семеринг на колянов вал. Засега всичко е наред. Не съм срещал писано за моя проблем по чуждите форуми както и тук. Надявам се да е било единичен случай.

Не си единствен, за съжаление:
viewtopic.php?f=72&t=33025&p=434450#p434445
то ако питаш по сервизите на тях винаги им е за първи път...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 14:34 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
Колега littlematrix, какви са ти впечатленията от 2.5 192hp, 2016 - пъргавина, возия. Сподели каквото се сещаш. Аз съм се насочил към същия двигател който вече е с изключване на цилиндри. Благодаря предварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 15:00 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Shimo написа:
//??
Нещо немога да разбера...!


Кое не можеш да разбереш? Всичко е ясно. "Да влезе умрелия". [FACE WITH TEARS OF JOY] Мненията тук са от хора с нови коли, купени от дилъра. Същите тези мнения са ОБЕКТИВНИ, а не на някой, за който Мазда е първия що годе читав автомобил, който кара и сега го хвали все едно е топ. Има безброй недостатъци. Сигурно и с другите марки е така. Даже съм сигурен, че е така, но тук обсъждаме Мазда.
Прочети другите 2-3 теми и ще разбереш какво й куца на Маздата. И ако има нещо конкретно, задавай конкретни въпроси. Ще получиш обективен отговор. Ако искаш може и да се видим за тест. [WINKING FACE]

Иначе за "подаръците". Това са измишльотини. Всички Мазди са си металик и с навигация. А ако гумени стелки и калъф за документи за 20 лв. се брои за подарък... остай. Дилъра така го представя. Подарък би било да ти направят 0.01 % отстъпка от крайната цена, което няма да се случи. Лев няма да ти свалят :D

Иначе за 2.5... с какво може да те изненада? С нищо. 250 Нм с какво да те изненадат, ако не си над 3000-3500 оборота? С нишо. [FACE SAVOURING DELICIOUS FOOD] 19" джанта, вози твърдо, но е красива. Колата е добре като цяло, но има мноооого какво да се желае.

Проблем имах със стоп машинката на спирачката. На връх нова година ме остави в Сърбия. Разправия огромна. После я смениха гаранционно. Качеството на кожата е плачевно. За 2 години, два волана гаранционно смених. Сега и седалката е тръгнала. Лака на 19-ките се лющи като стара шпакловка. [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES] Иначе е добре колата. [FACE WITH TEARS OF JOY]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 16:31 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
Както казах няма идеални неща. Проблема е че прочетох повече негативни неща. За позитивите - "Иначе е добре колата". Същата работа и във форума на Шкода за супърба. За тези коли поне даваш 50-70000 лв и после мрънкаш за дребилии. Ами ако дадеш 100-200000лв за някой Мерцедес или БМВ и срешнеш същите тези дреболии??? Щом е сложна техника занчи има опция да се развали. А щом ти дават гаранция значи има опция да се оправи без това да ти струва допълнително. В тая работа има малко и доза късмент, а и зависи как я експлоатираш. Преди години мой познат си купи тогава най новото Ауди А6 автоматик с много екстри - 120000лв. След 5000км му се прецака скоростната кутия и трябваше да се подмени изцяло гаранционно. Цялата разправия обаче отне 6 месеца. Оказа се че е фабричен дефект - такъв му бил късмета. Това не значи че всички Аудита са дефектни или скапани. Той продължава да си го кара и днес е на над 300000 км и незнам да е имал други сериозни проблеми.


Благодаря на всички за изказаните мнения!
Утре ще правя тест драйв на новата Мазда 6 и ще дам малко отзиви от първа ръка.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 16:40 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Бензин ли ще караш?

Иначе си прав. Всичко може да се повреди, но нервите и времето гаранцията не ги покрива.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 17:28 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
Да 2.5 194HP бнензин модификация Такуми


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 18:20 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Shimo написа:
Да 2.5 194HP бнензин модификация Такуми

Колега Shimo, не ми се пишеше в тази тема, че разни хора разни идеали, но как бих избирал:

1. Не слушам разни "Обективни" мнения, защото авторите им обикновенно не са съвсем обективни.
2. Не слушам разни "Фенски/Пристрастни към дадена марка" мнения, поради горното.
3. Правя тест драйв на това, което мога и харесвам като марки и модели в рамките на ценовите граници.
4. Сядаш и си правиш таблица на моделите между които ще избираш, конфигурираш си каквото искаш ти и смяташ цени, гаранция, обслужване, обезценяване, абе каквото се сетиш, ако си прагматично настроен. Ако си емоционален тип, може и без таблица.
5. Мислиш.

П.С.
На въпроса за бензиновия двигател и скоростната кутия - от тях не очаквай проблеми.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 20:10 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@ihristov - а според теб, колега, кое мнение е обективно? мнението на някои който е карал само мазда и всичко друго е ебаси боклука, зашото така е решил понеже той кара няй-яката кола на земята понеже няма как да се прецака в избора си, или мнението на някои който е минал през доста други "боклуци" и сега кара мазда от която не е очарован, не я мисли за боклук но има достойството да каже абе прецаках се?
Защото мен не ме е срам да кажа прецаках се и няма да прикривам очевидните недостатъци на една прехвалена марка, само и само да се наслаждавам след това на несъмнените оплаквания от други горди ползватели, сблъскали се с прословутото японско качество.
Може и да изглежда дразнещо в очите на повечето колеги тук, но преди мазда съм минал през 4 различни производителя, като колите също са били купувани нови, а това мисля доказва че не гледам нито фенски, нито имам пристрастия към марка, модел или производител, не са бил премиум марки, тъй като бюджет ми не го позволява, но се пак са достатъчна база за формиране на мнение и последащо сравнение.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 20:49 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1106
Местоположение: София
Колеги според мен и двамата сте прави има фенски мнения има и крайни а истината е по-средата :D .
Колегата ще покара ще посмята и ще направи правилният избор :thumbsup: със сигурност.
Аз лично се учудвам какви екстри се коментират, които за мен за незначителни ама явно за другите не са. Приложения,андроид, инчове на екрана, подгреви, обдухвания, системи, сигнализирания и т.н.
Аз си признавам покарал съм различни коли от различни марки (не премиум), но нови закупени тази ми е третата. И най-много се кефих като си купих GH 2.5 бенз на 3.5 години и я карах доста цели 5 години.
Няма какво да си кривим душата всички имат + и - и въпрос на баланс.
На сегашната ми 2016 за мен най-големият - е обезшумяването а + са завиващите ЛЕД фарове. Не съм ги търсил като екстра просто така се случи. Относно пътното поведение нямам никаква забележка, също така и AWD системата ми допада.
Да не би Опел,Шкода, Форд и другите да нямат минуси имат както и Мазда и явно във форумите се изтъкват доста.
Та колега Shimo всичко е въпрос на баланс каквато и марка автомобил да избереш ще разбереш за минусите и остава да се кефиш на плюсовете. От друга страна за един минуса може да е 0 за друг или дори плюс.
Успех с избора и кажи как се усети след теста утре, на мен ми допадна Такумито :wink: въпреки че е обезшумено спрямо моята, но за мен ми се стори не достатъчно.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 21:08 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
По въпроса с подаръците... за мен навигация, аларма и имобилайзер си е чисто набутване в СМ. Общо искат към 2800лв за неща които можеш да вземеш за около 500 до 1000 лв. Картата с навигацията е 80-100, имобилайзера е 200 лв с монтаж, абсолютно същия. Вече при алармата има варианти, но това което те предлагат, другаде е на цени 200-250 лв. За 700 лева, колкото искат ще си сложиш в пъти по-добра аларма.
Другите неща които пробутват, наистина са възможно най-евтиното от магазина за 1 лв... това което бяха сложили: аптечка - нещо което им е струвало 3-4 лв , ключ изглежда добре, крик с марката райдър.
Цената на резервната гума с кората е 1100-1200, само гума може да се намери за 150-200 лв в олх, примерно.

За мен нещата са кола+боя(освен ако не я дадат подарък), евентуално стелки, ако държиш да са оригинални, гумените им са хубави. За багажника си взех от амазон за 80 лв, пасва почти идеално, малко по-тънка е от оригиналната, пак има борд, има и обозначение къде да изрежеш за куките (ако искаш) и не мирише.

Едит: отстъпката която ми направиха беше около 4%

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2018, 22:58 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Тест тест, колко да е тест. По Брюксел, излизаш на Цариградско, той ти вика дай газ, ти настъпваш, след 3 мин. си на Нови Хан и обръщаш, от там пак газ и се прибираш. Очарован си, а и няма как да е другояче. Караш чисто нова кола. За 10 мин. кое по-напред да следиш? После... кур (без извинение). Няма дори комфорт модул. Карах Поло 97 г. и имаше такъв. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 06:56 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@Shimo - колега ако си го решил и колата ти е на сърце взимай. Ще си позволя да напиша няколко неща на които да обърнеш внимание преди/след тест драйва.
1. погледни мокета на пода дали е залепен изцяло, хвани някоя от тапите на които се захващат стелките, ако не е залепен за пода ще тръгне да се вдига. Това създава риск на всяка една автомивка да ти "изскубнат" тапите като тръгнат да махат стелките, с времето самия мокет старее.
2. погледни хубаво уплътненията на вратите, добре ли са захванати към вратите или са на щипки, ако са на щипки през 10-20 см. рално има шанс от скъсване при змръзване (да някои ще каже ами мажате ги... колата ми спи в гараж, мажа ги със силикон 2 пъти в периода Октомври-Март, но през деня е на вън и пак залепват)
3. провери дали при изгасена кола и отворен прозорец той ще се затвори при заключване (комфорт модул)
4. провери дали вратите ще се заключат при потегляне
5. провери, въпреки че е слънчево, когато работят чистачките и угасиш колата, дали се "паркират" в долно положение или си оставят на позицията в която са били когато натиснеш start-stop бутона.
6. провери управлението на стъклата, по-конкретно когато блокираш задните стъкла от бутона на шофьорките контроли, дали се блокира и преден десен прозорец, на пасажера - безумно според мен.
7. гледам вече че се предлага шумоизолирана жабка, ама само при ултимейт, направи си устата за отстъпка, един велур е да му се невиди, защо го няма за всички.

Останалото е да провериш хубаво осветяването на всички контроли и бутони, вкарайте я на тъмно на някои паркинг на мол, пробвай информационната система, закачи си телефона, виж какво тръгва и какво не. Беше писал че искаш програмируем бутон за гаражна врата, имай в предвид, че Такуми е с безрамково вътрешно огледало, т.е. бутони на него няма, виж в някоя в шоуруума дали има такава с бутони, защото на моето огледало има само едно копче и то е Он/Офф на затъмняването.
И не на последно място както каза колегата jeffw720 - не се оставяй новата кола да те заслепи, ако имаш въпроси задай си ги, това поне още е безплатно.

Ако решиш да я взимаш, честита да ти е !

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 07:15 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
bgfrayman написа:
...


Абсолютно мисля, че колегата я е избрал вече. Нека да я кара със здраве. Важно е да го кефи. Аз също исках Мазда и я взех. Красива е.
Да сме здрави, пък ще ги сменяме колите. :)

Задължително питай за поне 2 лв. отсъпка. Едно време като си купих Фокуса от Мотопфое ми подариха 4 зимни гуми, отделно от 7% отстъпка. Знам, че си ги калкулират по друг начин и нема да се преебът те, ама да те погъделичкат малко. :wink:

Иначе тва с чистачките и спирането на средата на джама го бях забравил. :D Голям е цирк. То с прозорците е същото. :lol:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 08:31 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
Абе, има си дразнещи неща колата и това че ги изказваме не означава, че сме хейтъри. Истината е, че в България нагласата ни е такава, че сравняваме колите по финансови показатели в момента на покупка, а не по други по - обективни. Даваш 70+ хиляди за най - наточената Мазда и очакваш тя да е светлинни години над 5 - 6 годишната Е-Класа на някой твой приятел, която е на половин цена. Е да, ама не. Реалността е, че притежаваш среден клас кола, която има много готини неща, но също така ѝ липсват други, които някак си ги приемаш за даденост. Карам Мазда и ми харесва много, но харесвам ли абсолютно всичко? Не. Ако карах Мерцедес за 130 бона дали щеше да ми харесва повече от Маздата? Вероятно да. Дали щеше да ми харесва всичко в него и да го намирам за перфектен? Ами вероятно не. Хората нямаме задоволяване :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 08:58 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Най-жалкото е в случая че не сравнявам маздето с мерцедес, ауди или бмв, даже и през ум не ми минава, а със смотания леон на жената за който плати 21К. по-малко :-( да там не сравнявам място за пътници, багаж и двигател, а точно тези дребни нещица, които веднъж като видиш и после само в тях мислиш. Оказа се даже че на жената колата в менютата си има настройка на зимен и летен размер гуми и като си въведеш размета, реално променя показанията на скоростомера, не се налага да смяташ с колко карам, да вадя или слагам километри, за да го докараш точно....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 09:25 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Аз мисля следваща да ми е Сеат Леон Купра СТ. Хем комби, хем 300 к.с. с турбо хем 4х4, хем същите пари. Андроид, фул лед, адаптивно окачване с 4 режима, дигитален километраж, стъклен покрив и т.н. и т.н. Живи здрави само...

Ако ми кажете, че е изнасилен двигателя, ще кажа, че не мисля да я карам 10 години


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 10:03 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
За автоматичното заключване на вратите при потегляне - знам че при някои марки модели от по новите серии от отпреди 2-3 години например тази функция умишлено е махната заради сигурност при инцидент. Шкода октавия 2015 и VW Туран 2016 също го нямат. При Мерцедес имаспециална система с шокови датчици и при удър или преобръщане се задейства отключване. Но тук има недостатък - ако занеш къде точно са датчиците, с лек и премерен удър можеш да отключиш колата без да я повредиш и така да я достъпиш без ключ. (последното ми го демонстрира един автоключар) При мазда със сигурност я има поне за моделите до 2009г. за другите по новите несъм проверявал лично но виж това :

https://mazda.bg/serviz-i-aksesoari/%D1 ... %BB%D1%8F/

Отваряте ръководството за мазда 6 и от страница 3-19 (Врати и ключалки) надолу е поисано как да се настрои (не е съвсем лесно) и може да зависи от обурудването.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 10:03 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 856
Местоположение: Варна
Tова с чистачките е много досадно. Всичките 2 пъти в годината, в които ми се случи ме кара да се съмнявам в смисъла на живота и дали сме сами на планетата. :lol:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 10:09 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Shimo написа:
Отваряте ръководството за мазда 6 и от страница 3-19 (Врати и ключалки) надолу е поисано как да се настрои ....


Автоматичното заключване го има за US, Australia и пр. За Европа е махнато.

В някоя друга тема го дискутирахме точно това ...


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 11:03 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
vladki4 написа:
Tова с чистачките е много досадно. Всичките 2 пъти в годината, в които ми се случи ме кара да се съмнявам в смисъла на живота и дали сме сами на планетата. :lol:

Сарказъма ти въобще не е на място, въпреки че колата ми е на закрито доста повече от два пътми ми се случва като я вкарвам по наклона към гаража да се стича вода от покрива и чистачките отново да се включат, или трбява да седя в гаража с работещ двигател докато всичко отмине...?
Към колегата който ще прави тест днес, не се сърди това което съм нахвърлял като неща върху които да обърнеш внимание съм ги писал чисто добросърдечно с цел да помогна и/или да повдигна вниманието върху разни "дреболий"

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 11:22 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
@bgfrayman - Няма място за сърдене - да не сме деца.
Даже благодаря много за съветите - ще обърна внимание!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 11:40 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
skydancer написа:
Shimo написа:
Отваряте ръководството за мазда 6 и от страница 3-19 (Врати и ключалки) надолу е поисано как да се настрои ....


Автоматичното заключване го има за US, Australia и пр. За Европа е махнато.

В някоя друга тема го дискутирахме точно това ...

Вече го има от ниво Чалендж. Води се ADL, даже пише, че има функции и възможност за различни настройки.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 16:58 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
Няма какво да се сърдим, големи хора сме, всеки си казва. Не сме в детската градина. Колегата bgfrayman ме кефи, защото е много детайлен точно кво и що + това има опит доста с други марки от сходен клас коли, така че е ценен. Освен това на него не му върви с тази мазда, имам чувството, че нещо кофти кола му се е паднала, после май му я и откаднаха и я нямаше за седмица две - някакви такива.

Мазда 6 е точно това, което е - семеен седан среден клас. Правен в Япония в Кобе, това поне е сигурно, с претенции за качество и субективно външен вид (тука май не е субективно даже май, всички я харесват особено в червения signature цвят). Освен това айде честно да си кажем, евтинка е за толкова кола. Опел Инсигния може би е подобна, другите са по-скъпи. Шкода не съм убеден, че имат нещо в тоя клас, за мене Суперб е леко по-горе (да не се лъжем, по-голяма е, по-широка, можеш да си я взеш 260 коня 4 х 4 и прочие), Октавия е по-малък. Много добре са ги нацелили пакетите готови да не се мъчиш като германските, изключвам само 19" ките за добрите двигатели в горните гами, които за мене за безумни, повече от 17-18 на тая кола е безумно.

Така че нека всеки си казва и не се карайте. Аз от моята съм доволен. Два проблема за 5 години и 2 месеца - лявото ел. нагласяне на огледалото спря да работи и поради някаква причина не било гаранционно. Поправката, 500 кинта, което... колата вече не е нова, не знам каква и е стойността точно, застрахована е на 27 бона, ама 500 лева за това... Другото, появи се влага в задния фар, което Стар Моторс го оправиха и изчистиха ама не знаели от кво е ако се появило пак да се обадя.

Иначе другото е супер, колата е невероятно но гледайте и какво пише - 50 хиляди километра, тя практически не е карана. Шума е единственият ми по-сериозен проблем.

А, и съм много доволен от Мазда напоследък сервиза, поне са културни и отзивчиви и не са темерути. Евроинс (те май са си партия с Мазда, мисля са всички под шапката на Еврохолд) са перфекти със щетите и супер културни и цивилизовани, скоро пребоядисвах 4 елемента и едно леко ударено и без коментар и нищо го оправиха максимално бързо за седмица.

Всеки си прави избор, за мене това е много добра кола и си мисля, че втора ръка тази генерация ще е добра покупка, че изглежда здрава и без проблемите в ръждате с предните генерации. Лично за мене проблемите на frayman са малки и ако не беше ги написал нямаше да ги забележа при моя, а моята май ги няма и тези проблеми или поне повечето, може да е извадил късата клечка.

Щях да я продавам, ама понеже няма нова шестица ще я карам още, точно и я боядисаха и стегнаха, смених и гумите, живот и здраве още 3 години ще се кара това.

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 16:59 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
[double post]

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 17:15 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
Еииии...тъкмо щях да ти правя оферта и това пребоядисване ме сецна.... :mrgreen:
Моделът наистина е супер добър и за мен.Като чета из другите форуми нови модели какви проблеми и некачествени материали имат това със липсата на някои екстри се преглъща.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018, 17:29 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
Пребоядисване на детайлите е неизбежно, братле, и ако някой ти каже "оригинален цвят" на кола карана 5 години в София ще го поздравя. Едно надиране с ключ нарочно на вратата на щофьора, два детайла са ме удряли в паркингите по моловете най-вече при паркиране и отзад накрая един ме е нацелил (пак паркиран) и ми хлътна бронята с няколко сантиметра долу (пластмаса). Ама нищо фатално, просто... Даже аз ги отлагам тия за поне 1-2-3 години ама хлътналата броня и този с ключа дето се беше подписал стана прекалено и се раздействах.

Аз лично само като се разхождам в София почти не съм видял кола в отличен вид. 5 години едно пребоядисване ако не направиш - не знам, трябва си ебати късметлията.

Ама това Мазда го правят при тях, тоя синия цвят на колата дето го гледаш същото е, като нова е в момента. Каското си го покри, всичко точно.

Неизбежни работи и то даже аз леко съм минал като гледам познати. Най-вече, че ми се размина легендарната градушка софийска преди 4 години.

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1253 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб