Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1253 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 42  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 16:30 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
@bgfrayman, няма разлика между двете страни по отношение на разпалеността и желанието, с което защитават тезите си. За това мисля, че няма да се успокои писането. От двете страни вече всички възможни доводи са казани, не се ли усещате, че циклите?

Аз харесвал споровете, но и не тези, които започват от начало и не приключват с изводи.

Можеш да ми кажеш: "Не чети, като не ти харесва", е да, ама всеки един от вас казва понякога и верни неща, което е ценното, за това прдължавам да чета, ама ... това повторение, ми е като "Edge of tomorrow" с Том Круз ... все чакам да уцеля правилната комбинация от доводи :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 16:34 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
Shimo написа:
А тва нашите проблеми тук които нищим са дребна работа, направо капка в морето :D

О, проблеми с новите автомобили има всяка една компания. Тук е Мазда форум и собствениците описваме проблемите на Мазда. Според мен, ако негативизма не е твърде агресивен е доста полезно за бъдещи собственици и изобщо заинтересовани хора, да прочетат минусите и да знаят, какво да очакват. Понякога дори на съответния кандидат купувач това на практика може да му е първата нова количка и може да има романтични представи, че всичко е цветя и рози. Е, не е така при Мазда, а и каквото съм чувал от приятелите ми с други марки (нови автомобили, не "нов" внос) е същото и там.
Моята 6-ца ултимат е вече на година и половина, и си има кусури, които на моменти ме побъркват, но беше добра сделка, когато я купих за текущия момент (финансово, емоционално и всякакво състояние). Тук някой по - горе каза, че вече новата 6-ца я има в конфигуратора и влязох да видя, колко ще ми излезе, ако трябва да сменя моята с новия модел и ниво + екстри, които ми харесват. Излезе ми 83 923 л.в. с ДДС. Лично за мен, това са си много пари за Мазда, пък била тя и с всички екстри, които ми харесват. С подобни екстри си конфигурирах и Mercedes E 220d 4matic и ми излезе към 115 000. Когато дойде време за смяна на сегашната, май няма да си взема Мазда :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 16:39 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
https://www.mazda-forum.info/attachment ... pdf.62517/

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 16:42 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
stratsimir написа:
bgfrayman написа:
vladki4 написа:
ми в темите с СХ-5 пишат активно 5-10 колеги, тези двама са с ново закупени автомобили, има и други, на един колега турбото му гръмна, но това е нов внос та там всичко може да се очаква.


Моята скоро стана на 6 години и 100 000 км и не съм имал нито 1 проблем, затова и много няма какво да пиша там.


Както при колегата stratsimir така и аз от 2010 насам съм писъл много малко, защото не съм имамл проблеми.
Аз ще добавя следното - моята стана на 15 години и 250000км (7 години и 72000км първия свобственик от БГ СМ с доказана история и никакви проблеми и 8 години аз) и до този момент освен консумативи аз съм сменил един носач и 2 предни амортисьора. (де да беше така с VW и Сеат преди това, предвид че бяха и по нови тогава)

Сега търся съвет за покупка и предоставям мнения и ревюта на това корто съм тествал. Реално излиза че активно пишещите 5-10 колеги за СХ-5 са тези с проблемите, но не и всички които са си купили този автомобил. Същото важи и за собствениците на Маза 6 или на БМВ или на коя да е друга марка и в кой да е форум - пише само този който има проблем и търси съвет или решение, когато е изпаднал в безисходица. Явно от там се получава ефекта да виждам толкова негативни мнения за колите (не само тук).


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 16:47 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Минусите са си минуси. Всички коли ги имат.

Kонфигурирах си Мазда 6 комби Evolution 2.5 AT. Излезе 62 хил. с боята. То напрактика не виждам какво можеш да добавиш, така че това е крайната цена.

@Shimo е обикалял доста наскоро и съм склонен да му вярвам за качеството на материалите в другите марки, визирам Insignia и Superb. С новата Insignia съм нямал допир, но разгледах Superb и правих тест-драй на Octavia 3 FL наскоро. Ами не виждам с какво да са по-добри от Маздата. Това турбо, което толкова ви липсва, беше умряла работа в Октавията (новия 1.5 TSI 140 или 150 к.с.). Я го усетиш, я не. Отделно, че на VW хич им нямам доверие като стане въпрос за надеждност. А и нали се сещате, че няма модел без проблеми. Единия си кара 6 години без нито един, другия сменя Х неща. Има си статистики за тая работа. Мазда има задоволителен процент на повреди. Който иска съвсем безпроблемна кола може да се насочи към Lexus. Те водят в класациите по безпроблемност всяка година. :)

Та @bgfrayman, ти ако днес търсеше нова кола, какво би погледнал в тоя ценови диапазон, което да е по-добро от Маздата? Според мен там е разковничето. Помисли тук "на глас" дето се казва. Интересно ми е за кой модел в тоя ценови диапазон можеш да кажеш с лекота, че превъзхожда Мазда 6.

Иначе темата е интересна и няма нужда никой да се засяга за каквото и да било. И аз догодина ще съм под подобна дилема най-вероятно, и гледам точно този сегмент.

Другото, което е, е че във форумите влизат хора предимно с проблеми. Затова съм склонен да вярвам повече на статистики отколкото на мнения във форум. Някой се регистрира във форум да пита преди да купи и да се похвали след покупката. Ако няма проблеми, повече не пише. Та това, че пишат 5-10 човека в раздела за CX-5, далеч не означава, че са продадени 10 бройки. Има стотици доволни клиенти, които сигурно даже и не са чували за този форум.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 17:18 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
Stefanicio написа:
Shimo написа:
А тва нашите проблеми тук които нищим са дребна работа, направо капка в морето :D

О, проблеми с новите автомобили има всяка една компания. Тук е Мазда форум и собствениците описваме проблемите на Мазда. Според мен, ако негативизма не е твърде агресивен е доста полезно за бъдещи собственици и изобщо заинтересовани хора, да прочетат минусите и да знаят, какво да очакват. Понякога дори на съответния кандидат купувач това на практика може да му е първата нова количка и може да има романтични представи, че всичко е цветя и рози. Е, не е така при Мазда, а и каквото съм чувал от приятелите ми с други марки (нови автомобили, не "нов" внос) е същото и там.
Моята 6-ца ултимат е вече на година и половина, и си има кусури, които на моменти ме побъркват, но беше добра сделка, когато я купих за текущия момент (финансово, емоционално и всякакво състояние). Тук някой по - горе каза, че вече новата 6-ца я има в конфигуратора и влязох да видя, колко ще ми излезе, ако трябва да сменя моята с новия модел и ниво + екстри, които ми харесват. Излезе ми 83 923 л.в. с ДДС. Лично за мен, това са си много пари за Мазда, пък била тя и с всички екстри, които ми харесват. С подобни екстри си конфигурирах и Mercedes E 220d 4matic и ми излезе към 115 000. Когато дойде време за смяна на сегашната, май няма да си взема Мазда :)


Не ми е нито първа нова кола нито ще е последна надявам се. През доста от времето от както съм шофьр съм имъл по 2 коли едновременно , по едно време и 3. Една по стара количка винаги си трябва за някаква работа да вършиш да товариш и ако ти служи вярно и безпроблемно си заслужава стига да можеш да си го позволиш да имаш повече от една кола. Пък новата кола си е нова. С нея си правиш кефа и си я караш основно. В къщи шофьорите сме двама и доста често се налага да имаме 2 коли.

П.С. Как успя да конфигурираш цена от 83 923 л.в. с ДДС за мазда 6 бе човек аз с 300 зора я докарах до 79000? А и за сравнението с Мерцедес - тая разлика от над 31000 лв по твоите сметки хич не е малка. За тия пари можеш да си вземеш още един не лош нов автомобил! Щом имаш възможности - жив и здрав =D> . Както беше казал друг коклега от форума, ако имах едни 150К излишни (заделени за кола) въобще нямаше да си мисля да купувам мазда, и е прав :D

Айде със здраве!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 17:40 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@ enen - със сигурност щях да тествам и мазда, в никой слиучай не съм я отписал, аз за съжаление останах разочарован от изпълнението. Много колеги бързат да ме заклеймяват, но ако внимателно се върнат на мненията ми пиша неща на които да се обърне внимание, които съм имал и които ми липсват, за някого може да са ненужни глезотии за друг не, аз съм от вторите. Всеки може да прецени дадено нещо до колко му е важно или не, сега ако пак гледам мазда доста по-обстойно ще огледам тези детайли, до колкото виждам от коментарите доста неща вече са налични.
Та на въпроса: мазда (вероятно пак бензин), опел , вероятно новото Пежо 508, форд за съжаление закъсняха много с новото мондео, имам и скрит фаворит сеат леон екпиринс 4х4. Това последното гледах като ми гепиха маздата 2015 с 1.8 TSI мотор тогава ми напрвиха оферта с почти всички пакети и излезе някъде около 50К, да наясно съм че е с около 20-30 см по-къса от маздата но имам приятел с такава с две деца на 7 и на 2 години и не страда от липса на място, а количката е много приятна. За пермиум марки нямам ресурс, е освен ако не брукна на дълбоко в диагоналката ;-)

P.S.
За съжаление с този даунсайзинг не мисля че нещата отиват на добре, та ако нещата с ДВГ-тата продължат да се спичат, бих огледал за водородни алтернативи, тойота мирай се продавала доста добре в япония и австралия, хонда имали водороден сивик, като само в калифорния давали 15000$ бюджет за зареждане. На последното експо в женева пък на щанда на мерцедес черешката била mercedes glc-f-cell, а и самите дайлер бяха казали че заедно с правителството в германия мислят за сусидиране с 1 милиард за исграждане на станции за водород

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 18:35 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Хубаво водородна, но за БГ къде ще зареждаш? :) на Месер в Дружба ли ще я закараш? Гледам, и че Шел май имат ...


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 19:53 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
А аз за някакво, много евентуално бъдеще говорех, за момента производството на ел.енергията както и лития за батериите, оставят еко отпечатък колкото един двг автомобил...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 20:47 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
Shimo написа:
Не ми е нито първа нова кола нито ще е последна надявам се. През доста от времето от както съм шофьр съм имъл по 2 коли едновременно , по едно време и 3. Една по стара количка винаги си трябва за някаква работа да вършиш да товариш и ако ти служи вярно и безпроблемно си заслужава стига да можеш да си го позволиш да имаш повече от една кола. Пък новата кола си е нова. С нея си правиш кефа и си я караш основно. В къщи шофьорите сме двама и доста често се налага да имаме 2 коли.

П.С. Как успя да конфигурираш цена от 83 923 л.в. с ДДС за мазда 6 бе човек аз с 300 зора я докарах до 79000? А и за сравнението с Мерцедес - тая разлика от над 31000 лв по твоите сметки хич не е малка. За тия пари можеш да си вземеш още един не лош нов автомобил! Щом имаш възможности - жив и здрав =D> . Както беше казал друг коклега от форума, ако имах едни 150К излишни (заделени за кола) въобще нямаше да си мисля да купувам мазда, и е прав :D

Айде със здраве!

Конфигурирах маздата, като сегашната ми, само дето избрах ниво Такуми, а моята е ултимат (най - високото когато я взех). Разликата от 30+ хиляди за Мерцедес изобщо не е малка, но то така или иначе и на маздата цената отива вече към тази на апартамент, та може да си кажа майната му и да избера по - скъпата. Сега, някой сигурно ще ме помисли за глупак, че бих дал толкова пари за кола, а не да ги вложа в недвижимо имущество, но първо, че не ми трябват още апартаменти и второ веднъж се живее и тези пари няма да ги нося в гроба. Така де, всеки да си преценява за себе си и да си купува това, което му е на сърце, пък майната му на останалото :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2018, 19:38 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Айде за който иска, Q8 ;-) "парат не се барат"

цитат: "Πpoизвeждaният в зaвoдa в Бpaтиcлaвa Аudі Q8 вeчe мoжe дa бъдe пopъчвaн в Бългapия, ĸaтo в дилъpcĸaтa мpeжa имa ocигypeни и тecтoви aвтoмoбили. Цeнитe нa мoдeлa в Бългapия cтapтиpaт oт 152 461 лв c ДДC - зa ĸoлĸoтo ce пpoдaвa и Роrѕсhе Сауеnnе"

https://money.bg/auto/novoto-audi-q8-mo ... 0%B8%D0%B8


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 13:30 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
Здравейте Колеги,

Искам да се похваля с поръчката на новият ми автомобил - Мазда 6 Спорт Комби 2.5i 194Hp, Ниво Такуми, цвят бяла перла + почти всички допълнителни екстри за модела! Колата очаквам да пристигне през ноември тази година :)

За песимистите и тези които не вярват в промяната - от СМ ми направиха близо 14% отстъпка от цената на автомобила (тука не става въпрос за последни бройки преди фейслифт, а за най-новия модел с най-високото ниво на обурудване и то по поръчка - не за наличен автомобил), както и специална оферта за лизинга (Благодарение и на Международен Панаир Пловдив) - разбира се това не стана без продължителни преговори :).


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 13:34 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Честито!
Тръгна от революшън та стигна такуми :-)
Колко излезе тотала, ако не е тайна?

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 13:39 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
Error


Последна промяна Shimo на 04 Окт 2018, 11:59, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 13:53 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
добра е цената, а и ноември его къде е :-) както ти бях писал взел зи нещо дето пътува насам, както аз направих :-)
С крика и гуната нещо :-)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 14:20 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
bgfrayman написа:
добра е цената, а и ноември его къде е :-) както ти бях писал взел зи нещо дето пътува насам, както аз направих :-)
С крика и гуната нещо :-)



Само крика и гумата не ми дадоха :(. Запъна се на това и не го даде. Иначе последно се пазарихме и отстъпи за 1000лв но не даде крика и гумата, които всъщност струват точно толкова.
Иначе допълнителното обурудване е избор на цвят, навигация, гумени стелки, секретни гайки, гумена вана за багажника и аларма+имобилайзер - заради последното, че го има ми намалиха и каското, което е по голямата отстъпка всъщност. Направих си устата и за Андроид ауто ъпгрейта, но не стана :(
Относно това дали пътува - не съм сигурен защото си избрах цвят който не е много разпространен. А и дилъра каза че за транспорт е предвиден 1 месец, а и уточни, че като казва ноември може да означава края на месеца :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 15:03 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
Shimo написа:
bgfrayman написа:
добра е цената, а и ноември его къде е :-) както ти бях писал взел зи нещо дето пътува насам, както аз направих :-)
С крика и гуната нещо :-)



Само крика и гумата не ми дадоха :(. Запъна се на това и не го даде. Иначе последно се пазарихме и отстъпи за 1000лв но не даде крика и гумата, които всъщност струват точно толкова.
Иначе допълнителното обурудване е избор на цвят, навигация, гумени стелки, секретни гайки, гумена вана за багажника и аларма+имобилайзер - заради последното, че го има ми намалиха и каското, което е по голямата отстъпка всъщност. Направих си устата и за Андроид ауто ъпгрейта, но не стана :(
Относно това дали пътува - не съм сигурен защото си избрах цвят който не е много разпространен. А и дилъра каза че за транспорт е предвиден 1 месец, а и уточни, че като казва ноември може да означава края на месеца :)



Едни Рън флат гуми + ремонтния комлект който си го има и майната и на резервната гума. Ако пък има нещо по сериозно - MES – Mazda Europe Service – 24/7 Mazda Road Assistance.
Така или иначе заради нея ще си изгубя и долното ниво на багажника (което е обособено под кората на пода на багажникиа), както и специалното място за задната щора и мрежата зад задните седалки, които могат да се свалят и прибират също под багажното пространство, когато се налага да товаря нещо по обемно :). Това да носиш резервна гума си има и недостатъци не само предимства. Пак добре че при мазда не са направили нещата като при опел - там ако искаш да имаш резервна гума патерица трябва задължително да се откажеш от премиум аудиото БОСЕ, защото баса и усилвателя заемат цялото място за патерицата и немогат да се вместят заедно с гумата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 16:16 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
Малко инфо и за Андроид ауто ъпгрейта (извинявам се че го пиша в тази тема) - по официална информация приложението което е за смартфона не се поддържа за БГ. Аз пробвах и е така. Има опции, заобиколни да се инсталира това приложение, но има няколко проблемни неща:
1. Да си рутнеш телефона
2. Да не си рутваш телефона но да смениш местоположението. При това положение може да изгубиш някои опции за региона които в новия са по различни или ги няма
3. Заради горните 2 неща не е сигурно до колко добре ще работи като се свърже с колата.
4. Съществуват и недостатъци относно езика - БГ се поддържа от Андроид но в комбинация с Андроид ауто изглежда че не е доизкусорен (вероятно и за това официално не се поддържа)

Възможно е заради описаните проблеми не всички опции да работят коректно и това да доведе до лошо впечатление към АА, а реално това да не е така.

Относно инсталацията:
Има хардуерна и софтуена такава. Общо отема около 2 часа.
Хардуерната е да се смени предния USB модул с нов и да се свърже с дисплея. За целта се разглобява почти цялото предно табло (на мен лично това хич не ми харесва).
Софтуера е да се ъпдейтне фърмуера на инфотеймът системата.

На въпроса към дилъра: "Защо предлагат опция като АА, която в БГ официално неможе да се ползва заради приложението?" Отговора беше:"Клиентите го искат" :shock:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 16:21 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Всичко звучи супер.
Само да те предупреда за MES - като ти дойде колата и ти дадат картата прочети внимателно условията с дребните букви на гърба, поне на моята пише:
" Услугата MES е валидна до 10г. от първоначалната регистрация на автомобила при извършване на задължителните периодични прегледи в оторизиран сервиз на Мазда на 1г. или 15 000 км. " Казвам го понеже повечето колеги за недоволни от сервиза на мазда и само чакат да им изтече гарнцията за да избягат. Аз нямам от какво да съм недоволен, освен че 3-и пъти са ми сменили маслото с не "оргинално" но отговарящо на предписанията, на четвъртия път обаче след изричната ми забележка са ми сложили декселия :-)
А може и от jeff да потърсиш мнения.... ясно е че с него сме хейтъри, ама той имаше малко кофти премеждия по нова година в сръбско...
Аз да ти кажа като пърувах тая пролет си купих един калъф на мишелин и си метнах една от зимните гуми на задната седалка, не ми се рискуваше до прага и обратно.
За рън-флат имам авер с едно бмв дето само с такива кара можеш да се прибереш но имаше ограничение пробега и наруши ли се структурата фърляш после.

Горното го приеми като съвет не като упрек :-)

P.S.
А някои пробвал ли е с Епъл как върви защото само АА се дискутира?

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 16:32 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
bgfrayman написа:
Всичко звучи супер.
Само да те предупреда за MES - като ти дойде колата и ти дадат картата прочети внимателно условията с дребните букви на гърба, поне на моята пише:
" Услугата MES е валидна до 10г. от първоначалната регистрация на автомобила при извършване на задължителните периодични прегледи в оторизиран сервиз на Мазда на 1г. или 15 000 км. " Казвам го понеже повечето колеги за недоволни от сервиза на мазда и само чакат да им изтече гарнцията за да избягат. Аз нямам от какво да съм недоволен, освен че 3-и пъти са ми сменили маслото с не "оргинално" но отговарящо на предписанията, на четвъртия път обаче след изричната ми забележка са ми сложили декселия :-)
А може и от jeff да потърсиш мнения.... ясно е че с него сме хейтъри, ама той имаше малко кофти премеждия по нова година в сръбско...
Аз да ти кажа като пърувах тая пролет си купих един калъф на мишелин и си метнах една от зимните гуми на задната седалка, не ми се рискуваше до прага и обратно.
За рън-флат имам авер с едно бмв дето само с такива кара можеш да се прибереш но имаше ограничение пробега и наруши ли се структурата фърляш после.

Горното го приеми като съвет не като упрек :-)

P.S.
А някои пробвал ли е с Епъл как върви защото само АА се дискутира?



Приемам съвета :)
За първите 3 години докато със сигурност съм в гаранция ще ползвам MES, а после в зависимост от качеството на услугата и сервиза ще помисля дали да удължавам или не. Ако не купувам си една патерица и ще я хвърлям в багажника при по дълго пътуване и така :idea:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 19:03 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
АА не иска руутване.
Сваля се APK от apkmirror и работи на други мултимедии.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 19:27 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Сеп 2018, 19:28
Мнения: 59
Местоположение: София
Да, не иска туутване, просто инсталираш апк-то на тел и си тръгва.

Shimo, доста добра цена си постигнал, аз поръчах същата, но червена. При мен допълнителните неща бяха повече (вкл. и сертификат N1) и цената стигна 79. След отстъпката в крайна сметка 68800. Прецакан съм спрямо теб с един долу-горе с един комплект зимни гуми с джанти 17-ки. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 20:15 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
или си регистрираш втори акаунт в друга държава и го инсталираш под него ;-)
@Shimo -само с 3 г. ли ще я оставяш? доплати си за още 2 или 3 според мен има смисъл.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 20:53 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Доплащане за още 2 години е към 680лв. и честита придобивка! И безаварийно обикаляне по европата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 21:09 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Shimo написа:
Малко допълнителна информация:
Каталожна цена на автомобила за ниво Такуми = 72000
Допълнително обурудване = 4000
Общо = 76000
Общо отстъпки = 11000
Крайна цена = 65000

За сравнение Еволюшъна (от който тръгнах) с почти същото допълнително обурудване излизаше към 61000. За тези допълнителни 4К не умувах много много :)


Браво. Със здраве да се кара, да е здрава и да те радва. Избора ти е чудесен.

За цената. Още ли се връзвате на тия врътки на дилърите, че била еди колко си, ама специално и само на теб ти направиха голямата отстъпка? :D
Цената е такава, каквато е. Всеки, който отиде ще вземе същата кола за абсолютно същите пари.

Виж, важно е ти да си доволен. Нас ни заеби. Ние само си лаламе. :oops:
Ако не друго, поне цвета си уцелил. =D>


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2018, 21:12 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
+1 за цвета. Бялото носи на драскане, е виж ни нас със тъмните и ... финното покритие наречено 2-3слоен лак.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2018, 20:23 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Сеп 2018, 19:28
Мнения: 59
Местоположение: София
Доплащането за +2г. гаранция на мен ми струва 750 лева. От София съм, но поръчах колата в Бургас, защото там ми харесаха хората повече и смятами там да я обслужвам. Колата пристигна преди две седмици и се надявам в сряда документите да са готови и да отида си я взема. :-)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2018, 09:41 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
Milen_Petrov написа:
Доплащането за +2г. гаранция на мен ми струва 750 лева. От София съм, но поръчах колата в Бургас, защото там ми харесаха хората повече и смятами там да я обслужвам. Колата пристигна преди две седмици и се надявам в сряда документите да са готови и да отида си я взема. :-)


Ето и всички опции които могат да се ползват за нов автомобил и удължаване на гаранция:
"С удължената гаранция на Mazda можете да пътувате в рамките на цяла Европа надеждно защитени в случай на непредвидени разходи за ремонт дори и след изтичане на 3-годишната фабрична гаранция на автомобила.
Можете да сключите удължената гаранция на Mazda:

При получаването на новият Ви автомобил Мазда
Преди изтичането на на гаранцията на производителя в рамките на 36 месеца или 100 000 км общ пробег от датата на първа регистрация


Фабричната гаранция може да се удължи чрез следните опции:

3+2 години или общ пробег на автомобила от 150 000 км
3+5 години или общ пробег на автомобила от 160 000 км.


Удължена гаранция MAZDA6

3+2г плащане при получаване на новият автомобил = 626 BGN
3+2г плащане до 36 месеца и преди 100 000км = 719 BGN
3+5г плащане при получаване на новият автомобил = 2 639 BGN


Посочените цени са в лв с ДДС."

Ако ми хареса обслужването и нямам проблеми с СМ ще се възползвам от опцията 3+2г плащане до 36 месеца и преди 100 000км = 719 BGN. Така ще имам време от 3 години или 100000км да видя как се справят :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2018, 11:12 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Ами аз лично, като изключим терикатлъка че са наливали Орлиин Платинум масло, ако не им кажеш да ти сипнат Декселия други драматизми на съм имал. Странно ми е малко че като оставям колата не излиза приемчик с протокол, да я види удряна ли е, колко гориво има, на какви километри е и дали е там като цяло, защото може да им занесеш документите и ключа и да се чудят къде е колата, ама...
Иначе са любезни, веднъж жената я кара за сервиз, заедно с хлапето, бяха се обадили за такси с детско столче, на хпалето шапка и бало бяха подарили, така че в това отношение са любезни.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2018, 16:57 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
bgfrayman написа:
Ами аз лично, като изключим терикатлъка че са наливали Орлиин Платинум масло, ако не им кажеш да ти сипнат Декселия други драматизми на съм имал. Странно ми е малко че като оставям колата не излиза приемчик с протокол, да я види удряна ли е, колко гориво има, на какви километри е и дали е там като цяло, защото може да им занесеш документите и ключа и да се чудят къде е колата, ама...
Иначе са любезни, веднъж жената я кара за сервиз, заедно с хлапето, бяха се обадили за такси с детско столче, на хпалето шапка и бало бяха подарили, така че в това отношение са любезни.



Ти как точно разбра че са ти наляли друго масло, че и точно "Орлиин Платинум масло" - някой ти каза или?
Интересно ми е и защо са го направили предвид че взимат доста пари за сервизиране - на мен ми казаха над 500 лв зако за маслото филтрите и пълна инспекция на автомобила още след първата година??? :shock:
Декселия - това всъщност не се ли произвежда от Кастрол?

Мерси предварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1253 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 42  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб