Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 06:21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1253 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2018, 11:32 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
https://youtu.be/JqLAruSyPQQ

Томас както винаги си е свършил перфектно работата. Иначе от колата малко смесени чувства. Най-вече заради новите седалки и намаленото място за втория ред пътници. А и липсата на 2.5Т за Европа.

Иначе браво за Apple Car Play/Android Auto, обезшумяването, по големият с 1" екран и по-бързата мултимедия, новото приборно табло , управлението за огледалата и частично подгряване на предното стъкло.

По-големият дизел е 184 к.с., а не 190 както е в Австралия ако не се лъжа.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2018, 16:02 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
Да не забравяме и четирите камери, даващи 360-градусов обзор, макар и с безобразно ниска разделителна способност. Точно тези камери най-много ми липсват от кашкая...

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2018, 17:23 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Мерси за видеото,
това което още забелязах е, че има пръскалки на фаровете, за разлика от предишната.
Но отново няма хидравлика на предния капак и автоматично отваряне на багажника,
нещо което не е много трудно за изпълнение и би допълнило премиум целта.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2018, 20:02 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Това с амортисьорите на предния капак е бял кахър. Не се изисква R&D.

Те да сложат адаптивни амортисьори на гумите с 2-3 режима на работа, 2.5Т и още две предавки на кутията, пък нека си вдигам капака на ръка :)

Sent by Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2018, 20:20 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
За мен е недопустимо една никаква Шкода или Сеат без да имат каквито и да било претенции за нещо премиум (изключение може би Съперб), да имат 4 турбо бензинови мотора, да имат автоматично отварящи се врати на багажника, амортисьор на предния капак, 4х4 на седановите версии и всякакви комбинации на всевъзможни екстри за всички нива на оборудване, мотори и избор на скоростна кутия.
Супер много ме кефи Мазда като дизайн, комфорт, материали и въобще като цяло, но горните неща не мога да ги преглътна.. Отделно от 2012 тъпчат само "фейслифтове" с почти никакви промени, явно наистина им вървят продажбите. Но чашата преля с тоя 2.5Т, който ще го гледаме само на снимка или по автосалоните "нов внос'.
Разочароващо..

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2018, 22:12 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 29 Яну 2015, 11:28
Мнения: 208
Местоположение: София
donpeev написа:
За мен е недопустимо една никаква Шкода или Сеат без да имат каквито и да било претенции за нещо премиум (изключение може би Съперб), да имат 4 турбо бензинови мотора, да имат автоматично отварящи се врати на багажника, амортисьор на предния капак, 4х4 на седановите версии и всякакви комбинации на всевъзможни екстри за всички нива на оборудване, мотори и избор на скоростна кутия.
Супер много ме кефи Мазда като дизайн, комфорт, материали и въобще като цяло, но горните неща не мога да ги преглътна.. Отделно от 2012 тъпчат само "фейслифтове" с почти никакви промени, явно наистина им вървят продажбите. Но чашата преля с тоя 2.5Т, който ще го гледаме само на снимка или по автосалоните "нов внос'.
Разочароващо..


Какво за Superb-a? Карал съм 2017г. модела (всички екстри възможни, комби) не веднъж, еми сори, но не може за 80 бона кола вътре да е с толкова "премиум" пластмаса и "премиум дизайн". Въпрос на вкус може би, но за 80к почти е недопустимо. За мен интериора е направо грозен и по никакъв начин не изглежда премиум, а и материалите на допир дори не са премиум. Екстериорът иначе не е лош, първият Superb, който ми харесва визуално.

Иначе Маздата съотношение цена - качество си е много добре. Хубавото при Мазда е, че слушат потребителите, ето - по-голям мотор - дадоха го (за съжаление не и при нас), рева се 3 години за Apple Car Play и Android - дадоха го и още други промени като heads-up дисплея и т.н. Интересно ще е като изкарат новия Kodo дизайн, а и аз тайничко се надявам и на нова серия Mazdaspeed...

_________________
Mazda 6 2013 Takumi XR 2.0 155hp petrol


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2018, 22:23 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
четох, че ще предлагат Apple Car Play и Android като оригинален аксесоар за по-старите модели. Доколкото намерих инфо в нета, въпросния аксесоар ще е нов USB/SD card модул за в подлакътника, който ще поддържа като допълнителен бонус и по-бързо зареждане (1.0А vs 0.5A по USB)...

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2018, 06:51 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
никаквите Шкоди явно слушат потребителите си и те - от 2016 имаме carplay & androud auto - макар аз да не ги ползвам лично (300лв е екстрата).
За амортесьорите на предния капак - новите генерации нямат, но за малко пари има комплекти.
Дали Супърба не е качествен - не мисля,че 6цата е по-различна. Бих ги сложил на едно ниво, като пространството на Супърб е повече определено. С двигател 280кс и 4х4 е добре :)
6цата си плаче в Европа за 2.5 турбото не ги разбирам защо не?Явно не са си постигнали нормите на емисиите.

blackha7, нищо лично обаче ти караш най-правилната за мен Мазда дори към момента. И аз да имах такава нито новите,нито други марки щяха да ми харесват ;) Но са рядкост на пазара

Мазда не им пука за потребителите им, нямаше да ви обезценяват колите през 2г с фейслифтове. То дали не стана и всяка година вече...
Не че на другите им пука, но поне е по-рядко. Все си преебан така,че карайте каквото имате и това е


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2018, 22:32 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 29 Яну 2015, 11:28
Мнения: 208
Местоположение: София
TTodorov написа:
никаквите Шкоди явно слушат потребителите си и те - от 2016 имаме carplay & androud auto - макар аз да не ги ползвам лично (300лв е екстрата).
За амортесьорите на предния капак - новите генерации нямат, но за малко пари има комплекти.
Дали Супърба не е качествен - не мисля,че 6цата е по-различна. Бих ги сложил на едно ниво, като пространството на Супърб е повече определено. С двигател 280кс и 4х4 е добре :)
6цата си плаче в Европа за 2.5 турбото не ги разбирам защо не?Явно не са си постигнали нормите на емисиите.

blackha7, нищо лично обаче ти караш най-правилната за мен Мазда дори към момента. И аз да имах такава нито новите,нито други марки щяха да ми харесват ;) Но са рядкост на пазара

Мазда не им пука за потребителите им, нямаше да ви обезценяват колите през 2г с фейслифтове. То дали не стана и всяка година вече...
Не че на другите им пука, но поне е по-рядко. Все си преебан така,че карайте каквото имате и това е


Оо, да, абсолютно съм съгласен за фейслифтовете, всичко е с цел продажба, а и Мазда е една от най-караните коли в Австралия например, много ги харесват, за Щатите е много трудно да се каже, защото там има различно, а и много по-многобройно предлагане. Определено ще засилят нещата сега с 2.5 мотора, но големият бум и ръст за марката ще е при новата Mazdaspeed серия според мен, когато и да е тя. А иначе в таз годишния сегмент на Мазда хич не са лоши новата Хонда Акорд (с "хубавата задница") и Toyota Camry.
Всичката тази конкуренция е здравословна за пазара и трябва да се радваме. :)

_________________
Mazda 6 2013 Takumi XR 2.0 155hp petrol


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2018, 00:12 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
http://mazda.bg/all-new-mazda6/

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2018, 08:26 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
Цена: попитайте ни

Колко време им трябва?!

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2018, 12:20 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 29 Яну 2015, 11:28
Мнения: 208
Местоположение: София
Creep написа:
Цена: попитайте ни

Колко време им трябва?!


В Щатите е към 60 000лв. signature, тук според мен ще е около 65-68k лв. ultimate изпълнението.

_________________
Mazda 6 2013 Takumi XR 2.0 155hp petrol


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 06:10 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Много ми е чудно за какво са ви коли с мощност над 200 коня...?
Комплекси ли ще избивате,гонки ли ще правите или имате излишни пари за трошене за гориво,ремонти,поддръжка или юркане по "хубавите" ни пътища.
За да хареса някой пък сегашната Шкода ...трябва или да е мазохист или да няма никакъв естетически вкус.
Няма в момента по-грозна кола от Шкода независимо за кой модел става дума ...
То ръбове,то дялано,като с брадва все едно гледам кола от конструктор на Лего.
Освен четирите колела в Шкода и всички от групата на Volkswagen друга прилика и основания за сравнение с Мазда аз не виждам.
Във всяка една нова мазда за момента има всичко необходимо за да се пътува с удоволствие и шофирането да предлага нужните емоции.
Не знам защо изобщо намесвате други марки във форум на Мазда. Който се интересува спокойно може да намери всичко в интернет или да пита по другите форуми.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 06:44 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
Не е до конете, по-скоро е до турбото. Нека да вкарат турбобензин в 6-цата и за това купе 150-160 к.с. ще са му супер и ще има по-добра динамика от 2.5 190 к.с.
Относно Шкода, това си е явно твое мнение. На мен , а и на доста хора, ни харесва Шкода. Съпърб си е сериозен автомобил и за цената предлага много повече "кола" от Маздата. То като почнеш с избора на мотори и трансмисия, турбобензина, минеш през 4х4, отопление на предния джам, мултимедията, изборът на всяка една екстра в конфигуратора, багажното пространство, електрическото затваряне на 5-тата врата, даже и простият избор на джанти, за да не те вози като каруца най-високото ниво с тия 19 по нашите хубави пътища, по-малкото чакане при поръчка, огромно количество коли на склад, по-добрият дилър и отношение, цените на обслужването и периодите.... Да това са все неща, които в Мазда ги няма и не си приличат двете коли, както казваш.
Относно форума, тук повечето сме реалисти и гледаме да си изказваме обективно мненията, за разлика от други, но явно ти си си сложил червените очила (на Мазда червеното) и си почнал да обясняваш кое не било кола и колко гуми имало. Аз с ръка на сърцето казвам, че в момента ако трябваше да купувам кола бих взел Шкода Съперб, пък като те издухам на магистралата, няма да видиш нито една от четирите гуми, а само задната броня и номера.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 10:08 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Напълно подкрепям donpeev, това която тук повечето колеги коментират като извънземно и иновативно е налично пти конкурентни марки от повече от 5 години и не говорим за премиум клас.
@niko64 - колега след като толкова ревностно защитаваш марката и си толкова доволен би ли споделил както в повече има в маздата ти което не е налично в другите автомобилни производители и какво толкова ти харесва? Питам защото то и в дачиите има всичко необходимо да отидеш от т.А до т.Б сигурно и комфортно? Или си на пиринтципа, карам мазда и всички останали са ебаси боклуците, защото така, извинете ме, ама исказванията приличат малко на печално известните БМВ фенове: "... бумата си е бума, другите са боклук..."

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 12:53 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Не разбирам какво се палите, всеки има прави на мнение. За мен Шкодите също са изключително грозни и дървени. Колкото до какво има.... еми то ако няма нищо, кой ще се излъже да изсипе тези луди пари които искат за една Шкода. Но пак казвам всеки си има мнение. Маздата има всичко необходимо да се чувстваш приятно и комфортно е колата. Чудо голямо, че нямала амортисьор на предния капак, Apple CarPlay (вече ще има) или пък турбо бензин. Не искам да засегна никой, но точно от такъви “шофьори” дето само се издухват по магистралата сме на това деридже. Като толкова не ви харесват маздите, като сте такива разбирачи и познавачи, защо си ги купихте?
Аз съм доволен и щастлив с покуката си, а дали бих си купил пак Мазда? На мен примерно от Хонда, Тойото, Шкода, Сеат, Пежо и Мазда които гледах ми харесаха най-много Маздите (всички модели) и Toyoto CH-R (но ми дойде клоустрофобична на задния ред). Oт там нататък хич не ме интересува какво повече предлагали като екстри Шкода, Хонда или някой друг. Според мен българина е грешно устроен, каквото и да има той все му търси кусури и гледа другаде. Карайте си колите със здраве и не се впрягайте толкова.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 13:04 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Kaizera написа:
Не разбирам какво се палите, всеки има прави на мнение...Карайте си колите със здраве и не се впрягайте толкова.


Абсолютно подкрепям тези две изречения.

П.С
Извън темата, в добавка само да кажа, че Шкодите за мен не са никак лоши, който се огледа малко повече по улиците тук(и в чужбина) ще забележи колко много са станали. Това, че ги купуват хората разбира се не ги прави по-добри или по-лоши, просто въпрос на лична преценка.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 13:57 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
Разбира се, че всеки ще кара каквото му е кеф. Само, че колегата niko64 взе да нарежда къв трябвало да бъде човекът, харесващ Шкода и какви вкусове да има и съответно искам да чуя неговите доводи с какво Мазда 6 е по-добра от Шкода Съперб ?
Относно изказванията, че Мазда 6 си имала всичко необходимо, не е така, защото няма доста неща, които при конкурентите са факт от години (описани са по-долу). Та стига сте повтаряли, че Мазда 6 имало всичко необходимо. И Great Wall-ът на жена ми има всичко необходимо по тая логика, защото тя освен климатик и фарове друго не ползва.
С "издухването по магистралата" исках да кажа, че Шкодата върви много повече, а кой как кара си е друг въпрос.
Аз ще кажа примерно с какво Съпърб е по-добър от Мазда 6:
- избор на ниво,мотор, скоростна кутия - почти всякакви комбинации. При Мазда всичко е точно фиксирано, не можеш да вземеш 2.5 мотор с ниско ниво, нито да си избираш кутия.
- турбобензиновите мотори (няколко вида) - и да, в Мазда 6 няма, няма и да има в България!
- 4х4 - може да го имаш без да караш комби.
- динамика - тук просто няма какво да говорим. Маздата няма абсолютно никакъв шанс, а ако заговорим за revo stage... :shock:
- мултифункционалност - плюете Шкода, ама тя е марката с най-широки купета и най-големи вътрешни пространства. Огромен багажник, ниши, кутии и т.н.
- възможни екстри като подгрев на предно стъкло, електрическо отваряне на багажник, джанти, седалки, разни щори и др.
- дилър, обслужване, чакане при поръчка, наличност на склад - много поздрави на Стар Моторс ако четат!
- цена

Единственото предимство на Мазда 6 според мен е дизайна на интериора и екстериора. Яка е, красива е, но нищо повече. Друго предимство не виждам, нито при мотора, нито динамика, нито функционалност, нито екстри, нито обслужване, нито цени. Прословутият 2.5Т дори няма да се предлага в България, а излизат единствено с "чисто новата Мазда 2018", която е като лек фейслифт на 6 годишен модел. Просто се излагат.
И да уточня, че не плуя марката Мазда, а констатирам факти и неща, които лично, а явно и други хора, ги дразнят.
Карам Мазда по стечение на благоприятни за мен обстоятелства, доволен съм, има какво да се желае, но не съжалявам за избора си.
Сега ако сега трябва да си купувам нова, не бих взел Мазда 6 на тази цена. Просто има екстри, които ако искам да ги имам трябва да взема Ultimate за 63 000 лв., а при една Шкода са налични за всички нива и мотори, а желаният Съпърб ще ми легне около 52-3 000 лв. Не мога да разбера така и така се прави поръчка, чакаш сума време до де дойде от Япония, защо не ти дадат да си избираш екстри ?! А Мазда имат 3 мотора с 4 нива, и дори нямат на склад коли.. Каква е тая търговска практика не мога да разбера..

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 14:11 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 856
Местоположение: Варна
А вие защо нареждате пък хората които си харесват марката ВЪВ форума на съответната марка. Защо не отидете във форума на шкода и да си я хвалите там, съответно и да си плюете маздите на спокойствие. Тезата ви е пределно ясна, но е било така далеч преди вие да си купите вашите коли и ще остане така за години напред. Като се казва, на който не му отърва да се изнася. Къде е концерна на ВАГ, къде Мазда (и като мощ, и като близост)
Не разбирате май, че няма да откажете почитателите на марката от нея, колкото и да адвокатствате. Аз харесвам и доста други марки (някои, от които не бих си купил), но си пиша за тях в съответните форуми. Начетох се за тая просволута Шкода тук, от пъпа ми излезе.
Добре, че сте вие да ги купувате тия гадни Мазди нови, че да не се набутваме ние ihihim :D

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 14:21 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@Kaizera - ами сега ще ти отговоря, но предварително предупреждавам, че списъкът ще е дълъг.
Първо защо си купих мазда, 2008-2012 бахя ОК, разгледах форума и сякаш са преодолени проблемите с двигателите и ръждата преборена, викам си явно се движат в правилна посока. Излезе нов модел с изцяло нова визия която не споря хубава е, взех кола за тест драйв, понеже бензина ми беше голяма неизвестна, до 2013 бях само на дизели, покарах час-два и ми се стори Ок, а и до ден днешен мотора и скоростите са единственото кхм което нямам забележки. Както и да е платих колата и зачаках, в моя случай около 2 месеца понеже съм с връзки и ми показаха какво пътува към европа, та платих кола която е напът. Доде коата и започнах да откривам това онова което до сега ми е било налично но сега йоик..., ето някои констатации:
1. Коментираната липса на амортисьори на предния капак, самата щека е разположена точно над радиатора и лятото след дълъг преход, спиране на бензиностанция за наливане на течност за чистачки е малък празник, или трябва да чакам да се охлади изцяло...?
2. Огледалата ме се прибират при заключване, предната ми кола можеше, а и на жената от грозните VAG автомобили може...
3. Липсва комфорт модул на срклата , забравн отворен прозорец си остава отворен.
4. Липсва автоматично заключване след потегляне
5. Незнам при другите каке но аз карам с чистачки на авто и когато работят и угася колата си остават на средата на прозореца, като на москвич. Трябва да врътна на off врърката, да угася от бутона и после пак на ауто...
6. Вали предните чистачки работят, включвам на задна и задната чистачка не тръгва автоматично, преди сеат, жената караше клио3 което нямаше автоматични чистачки, но когато предните работят и включиш задна скорост, то задната тръгваше автоматично.
7. Заден капак, няма и не се предлага автоматочно отваряне или такова с бутон, еми опел астра от преди две години предлагат автоматично отваряне със сензор под задната броня.

Сега минаваме към интериора.
8. Незнам при вас как е, но при мен тапицерията на тавана при предния прозорец е като отрязана с макетно ножче, липсва каквото и да е обкантване.
9. Информационна система, пълно разочарование, до някъде оправена във фейса от 2015, но към днешна дата изостава от конкуренцията яко...незнам дали екрана е порастнал беше 7" от 2015-2017, сега по едни ревюта пишат че е 8. Другаде казват че си е същата, да ама конкуренцията слага 9 че и нагоре.
10. Липсва каквато и да е шумоизолация на жабката, както и ниши за закрепване на моливи например (на инсигнията ми беше с велур отвътре и имаше щипки и ниши)
11. Надявам се да е оправено сега, но при мен на вратата на шофьора свти нощем само копчето на шофьорското стъкло, останалите, както и това за огледалата, не.
12. Блокирането на задните стъкла блокира и това до шофьора, демек предна дясна врата, защо?
13. Липсва, а и не се предлага бленда против заслепяване за външните огледала..
14. Липсва цифрово показание на скоростта на трип компа.
15. Уплътненията на вратите не са плътно и изцяло залепени към рамката на вратата,а са на щипки през 10 см. Постоянно мажа уплътненията ми със силикон, за да не залепват, но въпреки всичко зимата съм имал моменти в които при отваряне на врат Виждам, как уплътнението се "дърпа". Със стареенето това са предпоставки за скъсване, а да не говорим че част от шума е и от това.
16. Липсва каквото и да е амбиентно осветление. И в инсигнията и в сеата на жена ми има някакви диоди във вратите които осветяват джобовете на вратите, а на жената има и във витрешното огледало, което осветява мястото между седалките. Незнам как го правят не не се вижда че има нещо докато не си мушнеш ръката там и въобще не е натрапчиво.

Оставям на страна другите екстри които конкуренцията предлага като елементарни неща, например безжично зарядно за телефон, в отделението за багаж между предните седалки, или пък глезотии като подгрев на дюзите на чистачките....

Та точно това внимание към детайла отличава малките от големите. Инак до ръбатия дизайн, ми то и Ламботата са ръбати, ама всеки въздиша по тях ;-)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 15:01 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
@bgfrayman, не ме разбирай погрешно не споря, че маздата е най-великата. Нито съм карал всички марки, нито съм се интересувал много. Абсолютно е безполезно да спорим кое от нещата е нужно и кое не, а и доста от нещата вече ги има. Но почти всичко което изброяваш може да се забележи при тест драйв, естествено, ако целенасочено го търси, но предполгам, че съвсем нормално просто си очаквал да ги има.

@donpeev, както каза предимство на Мазда (и на СХ-5) е дизайна на интериора и екстериора, като добавим, че колата е надеждна лично на мен ми е достатъчно да я харесам. Може би заради професията, но на първо място при мен идва дизайна, практичността винаги ми е била "екстра" при избора. Просто ако не ми харесва едно нещо, няма как да го ползвам с кеф, не само за колите.

Наистина съм съгласен, че това, че форума е на Мазда не означава да се хвали и говори само за Мазда, нормално е когато някой избира да се търсят много и различни вариант. Все пак парите които се дават за една кола, в нашата мила родина са си сериозна сума. Няма смисъм да се караме, по-добре да караме с кеф автомобилите, пък че нещо било в повече или по-малко здраве да е. В края на деня важното е всеки да се прибере при семейството си жив и здрав, пък кой с кактото го кефи!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 19:29 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
Аз не че хваля толкова Шкода, просто се опитвам да посоча това, което ме дразни в Маздата, а го има в някви второстепенни марки на ВАГ, използващи старите технологии на VW. И е хубаво да има писано за такива неща, за да може някой ако чете, търси информация и мнения да попадне на някоя такава тема. Аз като съм търсил нещо, отварям определен форум, чета и се оказва, че масово само се хвали техният продукт, а човек търси критиката, за да прецени дали този продукт покрива потребностите му и отговаря на очакванията.
Защото колегата bgfrayman ако беше прочел някъде за тези "забележки" можеше да направи друг избор или най-малкото да е подготвен и информиран какво да очаква.
Както през 2008 Инсигниата и този дизайн като цяло спаси ГМ от фалит, направиха фейслифт чак 2013, а новата Инсигниа дойде през 2017 (9 години без нов модел), така явно и при Мазда са ударили "джакпот" с този дизайн и докато вървят продажбите няма да предприемат голяма промяна..

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 19:49 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
Колеги, явно повечето не са отворили PDF файла, за да видят какво предлага новата Мазда 6. Пише че има и автоматично заключване ADL, както и подгряване на предното стъкло. Обаче забелязах ,че имат нова система за тестване разхода на гориво и се вижда че разхода е станал по-висок, за един и същ двигател, т.е станал е по-близо до реалния.

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 20:51 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@vladki4 - колега, не се изявявам като адвокат на никого, не рекламирам определена марка, но немоа да преглътна това което съм имал и съм очаквал да получа от кола за която съм дал над 10К. повече в сравнение с тази която съм продал. Да дадеш повече пари, а да получиш по-малко е разочарование вярвай ми. Мисля че спазвам правилата на форума, а именно добрият тон и не мисля че след като е форум на мазда трябва да се пишат само хвалебстив и потерибтелите да пръцкат цветни дъгички от кеф че карат мазда. Можеш да прочетеш първото ми мнение, по-скоро въпрос, във форума и да видиш какво са ми отговорили другит колеги, всъщност "посрещането" беше доста грубо...
@Kaizera - с два часа тест... съмнявам се, уж трябваше да я карам за weekend, ама....
@ivan1 - факт не съм чел, но дори и така да е нали рабираш че това са елементарни неща налични при конкуренцията от години, а на нас ни се рекламират като "ектри".... със сигурност ще се разходя до шоу-руума, тъй като работя съвсем на близо и ще споделя дали има подобрения в някои от 16-те неща дето съм описал. Относно ADL така като чета пише:опции за настойка и избор на функционалност. Така както е описано не става ясно дали се заключват при движение или не, може и да е добавено, може и да не е... Това с отоплението на предното стъкло, незнам но не го откривам, има само: "Предни и задни въздушни завеси" което в никой случай не е отопляемо предно стъкло.

Абе листата пак е пълна с "изненади"...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 21:16 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
Има го, малко по надолу в следващата таблица.

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 22:11 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
Подгряването на предното стъкло е само в зоната на чистачките и при черните странични кантове, където се "натрупва" снега, след като минат чистачките. На стария ми Кашкай J11, подгряването беше на цялата видима част на предното стъкло - отново разочарование..

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2018, 23:58 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Маздата е супер с атмосферния двигател - това й е чара, аз заради него щях да я купя. 2.0 супер пасва на 3ката примерно 120кс, само щях да сгреша, че нямаше да взема 165кс версията.
Но пусто някой каза "поздрави на Стар Моторс" - еми поздрави и от мен! Отделно поздрави на крадците, че ги крадат! Тези две неща ме спряха, инак щях да съм си доволен с тройчица 2ка бензин Революшън.

Аз не робувам на марки - с кеф щях да карам и по-евтината Корола, но 2016 нямаха LED фарове преди фейса. Сега бих карал с кеф и фейслифт Sol 1.6 132кс
Рено, Хюндай, Сеат и т.н. сядам пасва или не ми пасва. Грабва или не, но не робувам на марки. И накрая - цената не е за подценяване при мен (не се водя от алибализми като кефа нямал цена)..

Карам си с кеф и Шкодичката - кеф е да те подпира турбото, безспорно. И като цяло да е една идея под Мазда 3 като интериор и качество, но е доста добре.
Но и на Еуратек София - поздрави в този ред на мисли :)
Аз и на Шкода фанатизма не се кефя, във форумите съм със същото име,може да се види

Мазда всичко е и добре, само цената е над реалната с ~15-20%. Да разбираемо е колегите да се дразнят като кешат за 6ца или СХ-5 - очакват насреща явно повече.

Живи и здрави!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2018, 10:52 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Хубавото е, че вече има и повече яснота около CarPlay, ще се предлага от Септември, лошото е, че както коментирахме, нещата отиват към 1000 лв за подмяната на USB porta с 2.1. Apple CarPlay Upgrade.

След 1000-та лв, ще се наложи да се джейлва и телефона --> https://www.youtube.com/watch?v=UlOgf7qUJ1g, което ще позволи да се използват всякакви приложения.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2018, 12:20 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Ако ще се ъпгрейдваш, и си с Епъл, не си чупи телефона, на скоро четох новина че отварят iOS12 към външни приложения, ето:
https://www.gsmarena.com/sygic_is_worki ... -32062.php

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2018, 18:16 
Offline
любител
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 15 Май 2018, 20:52
Мнения: 34
Местоположение: София
Дали интеграцията на Android Auto в Mazda Connect ще бъде официално достъпна от 06 август 2018?

PRESS RELEASE
Mazda Motor Europe GmbH
https://www.mazda-press.com/services/do ... zgqER4U%3d

_________________
Мазда CX-5 [KF], 2018 Ultimate, 2.2D, 175hp, AWD, AT, Machine Grey Metallic


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1253 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб