Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1253 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2018, 09:19 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
Здравейте. От 2 седмици чета и търся информация за закупуване на нов автомобил. Много силно ме влече тази новата Мазда 6, която сте дискутирали, понеже е на наистина много добра цена. Ще преглътна фактите, които сте изброили за амортисьорите на капака и другите дребни детайли.
Ходих на място и ми казаха, че Андроид Ауто и Епъл Кар Плей ще има на всички коли закупени след 1-ви Октомври, а на колите преди това ще им бъде сложен ъпдейт срещу 250 евро за тези две интеграции. Иначе в момента в сайта няма като опция за конфигурация Мазда 6, защото излезнала нова версия и още подготвят ценовите листи.

Като цяло автомобилът много ми харесва, но 2 неща много ме дразнят:
1. 2.5 атмосферен, 194 коня;
2. 6 степенна скоростна кутия;

Конкурентите са с по 7 и 8 степенни кутии, което е по-добре. Например другата кола, която гледам е Рено Талисман с 7 степенна кутия, 200 коня и 100кг по-лека.
Има ли някой от вас с такава Мазда с този мотор и кутия за да каже дали върви добре? Интересува ме дали е много умряла. За справка в момента имам BMW X5 3.0d 218 коня, което е 500nm. Колата доста ми харесва как върви, как ускорява и как изпреварва на извънградско каране. Надявам се маздата да не е по-бавна, защото иначе ще се откажа. Записал съм се за тест драйв и ще видим, но все пак да попитам и тук :)

Изгледах всякакви ревюта и мнения за кутията и мотора. Ако догодина се очаква 2.5Т и в Европа, ще изчакам до тогава и ще взема маздата (само да не му сложат 15 000 лв за този мотор).

За справка на другите, които четат, ето офертата, която мазда ми направиха:
18 000лв първоначална вноска. После по около 730 лева на месец за 5 години. Условията са ми доста изгодни и за това се чудя.
Ще се радвам да чуя и вашите мнения. Поздрави!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2018, 06:31 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
колега ето ти ориентир за вървенето. Виж, ако не съм уцелил точния модел си го коригирай.

http://www.zeperfs.com/en/duel6168-3398.htm

За цените - Мазда са всичко друго, но не и изгодни ;)
Талисманът е 200кс, но е 1.6 турбо - различно ще се кара от 2.5 атмосферен. И двата си имат предимства, 1.6 би трябвало да е по-бърз на доускорения (виж го пак на сайта, точен е), но пък мен ме кефи атмосферен.
Съпоставими ли са по цени, Реното трябва да е по-евтино. Като цяло е качествено и ми допада (без средната конзола).
И двете са добри, карай ги и преценявай за себе си.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2018, 07:07 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@Tyrael - колега моторите и кутиите които слагат са от SkyActive поколението от 2013 и не са мръднали, ако прочетеш мненията които съм писал това са двете неща които за мен работят ОК. Жена ми е с кутия със 7 предавки и това не дава никаква добавена стойност освен че в града се спуква да превключва, като винаги се опитва да държи висока предавка и ниски обороти с цел икономия, в режим Спорт пък държи мотора да не пада под 2500 оборота. Мадата от друга страна ми прави впечатление че следи как караш и ако настъпваш за 1-2-3 светофара държи мотора около 4000 оборота дори и при отпуснат предал на газта, ако си караш спокойно на същите светофари си превключва на 1500-2000. Към момента така разпределени чицлата, виж някъде имаше тема с какви са, са напълно достатъчни 6-те предавки. Х5 3.0 дизел 6-так просто няма как да сравняваш с бензинов мотор на мазда, с тест драйва дето правят до елин пелин нищо няма да усетиш първите километри свикваш с бензина като цяло, после евентуално да пробваш еластичността, предвид разликата в кипата може евентуално да усетиш прилика, но за целта мотора трябва да е над 4000 оборота, защото там някъде е макс. на въртящият момент който е 260 nm (сравнено с 500 за който пишеш) та при тези обороти и разхода не само ще е еднакъв а и маздата ще води. Ако търсиш кола за гонки или mx-5 (ниски кила, задни предаване, две места) или друга марка от среден клас коиято предлага "резачки" megan-rs, focus-st, sear cupra, opel opc, golf-r .... такива примерно

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2018, 08:57 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
Привет отново!

Много благодаря за отговорите. Иначе не, не търся кола за гонки. Търся голяма и просторна кола най-вече защото семейството ми, скоро може би, ще се увеличи с един човек и се оглеждам за нов, гаранционен автомобил, тъй като става досадно честото ходене по сервизи с по-стари премиум автомобили и губя време за такива неща. Обичам всичко да ми е наред в колата и за най-малката лампичка, която светне, веднага отивам на преглед и ремонт. Преди Х5-цата съм имал 7ма серия 2005та година и с нея беше същото - всеки месец по 2-3 датчика се обаждат :) Я някоя крушка, я нещо друго. А пък още преди 7цата съм имал Мазда 6 2.3 2004-та година. Бях я подбрал с перфектна долна част, тъй като знам че иначе много гният. Карах я доста време нея (3 години си е доста по мои разбирания) и единственият сериозен проблем, който съм имал с нея беше харча на масло, с който както виждам по другите теми сте запознати :) Уникално здрав, според мен, автомобил, но го смених за нещо по-мощно и интересно.

От друга страна не искам комби, защото съм си все още с детинско мислене и се кефя на седани. Също гледам и джипове, например конфигурирах си Мазда CX-5 в сайта с всичко най-най и ми хареса офертата, която ми се генерира. Ще помисля и за този вариант. (Как е пространството на задните седалки и багажника, как е големият му дизелов мотор на джипа, ако някой знае?) :)

Иначе спрямо останалите коли, които гледах - Талисман, Инсигния, Маздата ми изглежда най-впечатляваща като изработка отвътре. Ориентирал съм се към този Takumi (поправете ме, ако бъркам), тъмнокафяв кожен салон. В купето има доста кожа, алуминий и наистина изглежда елегантно и приятно. Реното е много красиво на външен вид и мисля, че с този мотор 1.6 туин турбо, 200 коня ще върви добре, но на места ми е доста евтино като усещане в купето. За инсигнията нямам много впечатления, а и не знам дали ще й правя тест драйв, но за 70 000лв има 8 степенна кутия, 4х4 и 260 коня бензинов мотор + почти същите екстри като горните автомобили. Наистина съм раздвоен и знам, че нещата ще опрат до тест-драйв, но притеснението ми е, че за тези 15-20 мин каране няма да добия много по-голяма представа.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2018, 10:37 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Апр 2018, 16:49
Мнения: 57
Местоположение: София
Tyrael написа:
За справка в момента имам BMW X5 3.0d 218 коня, което е 500nm. Колата доста ми харесва как върви, как ускорява и как изпреварва на извънградско каране. Надявам се маздата да не е по-бавна, защото иначе ще се откажа. Записал съм се за тест драйв и ще видим, но все пак да попитам и тук :)


Щом са ти важни въртящият момент и изпреварването се насочи към 2.2 дизела. Все пак той е с над 400 НМ въртящ момент.
Аз съм с първото поколение от 2013 година, автомат, 175 коня и повярвай ми, върви повече от Х-а ти в средни скорости, най-вече заради въртящия момент и съотношението килограм/конска сила.
Как очакваш от 2.5 атмосферен бензинов мотор да те впечатли преди да развиеш 4500 оборота? От това, което си написал отсега знам с какво усещане ще си тръгнеш след тест-драйва.

_________________
Mazda 6 GJ 2013, Sedan, Ultimate /2.2D Auto 201 hp, 499 NM/
"Ако след като слезеш от колата си не се обърнеш да я погледнеш поне веднъж, значи не си избрал правилната кола. Същото е и с жените."


Последна промяна [Maverick] на 07 Авг 2018, 14:38, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2018, 11:25 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
+ към мнението на Maverick :

Въртящият момент е увеличен от 420 на 450 Nm, а мощността на 184 к.с. (на някои пазари 190).

Гледах клипчета от Австралия на CX-5, разликата беше цяла секунда 0-100.

Отделно държи обороти почти като бензинова кола и превключва чак към 5к при kick-down.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2018, 15:08 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Да, дизела определно ще се опре, предвид разликата в килата, относно комбито аз бях в твоето положение като обаче продадох инсигния седан и я смених с 6-ца комби, въпреки че и аз не харесвах комбита, това на мазда определено ми хареса. Конфигуратора не го гледай, не е както при другите марки, като излезе окончателната ценова листа това което можеш да избираш цвят металик, навигация, стелки и евентуално шибидах, като автоматика може да се кобинира само с определени нива на оборудване. Добре конфигурирана инсигния стъпва колкото маздата, но имаш 260 коня безнзин, 4х4, 8-автомат и доста екстри които не се предлагат при мазда въобще, за мен проблема е че не предлагат N1 хомологация инак да съм засилил маздата вече...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2018, 16:29 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
Инсигнията наистина ми харесва, но от това, което ми обяснявате, смятам, че една Мазда 6, Седан, с най-високото ниво на оборудване (Ultimate? Със салон Takumi?) и с най-мощният дизелов мотор би ми паснала идеално на предпочитанията като екстри, опции, салон, мотор. Още чакам да ми се обадят от Мазда и ще се похваля с впечатления от тест-драйв, а скоро, надявам се, и с нов автомобил.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2018, 20:46 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Ще чакаме ревю, независимо какво избереш, защото темата си е доста актуална за + и - на различните марки в сегмента. :)

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 08:58 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
Съжалявам, че правя офтопик, намесвайки и други марки, но виждам, че е интересно на хората. По този повод - вчера говорих на дълго и широко с братовчед ми, чиято съпруга е работила в Рено до скоро. Няколко по-високопоставени служители, които са карали Талисман там не са се разминали със сериозни проблеми още в гаранционен период. Само на едната бройка е бил установен и отстранен проблема от електронно естество. Останалите постоянно се връщат и стоят на сервиз. Освен това се зачетох много сериозно по темата малък мотор с две турбини, какъвто е този на Рено, който съм харесал - 1.6 TCE, 200ps, две турбини. Това е мотор с много къс живот, който се обслужва на под 10 000км! Това е нормално при все обема му. Прочетох мнение в руски форум, където се казва, че първото обслужване било на 6000 - 8000 км...?! Моята аматьорска прогноза е, че Талисманите, които оцелеят след 100 000км и вече не са в гаранция, ще се продават втора ръка изключително трудно, освен ако не им се хване цаката на бързо и евтино ремонтиране!

Да не говорим, е като бях на изложението в София 2017-та в Интерекспо центъра, се оцапах с грес от панорамния покрив на един Талисман. Това не ми направи много добро впеатление! Това, в комбинация разни мнения, които слушам от хора и близки и следя в интернет, май леко се отказвам от тази кола. Напомня на евтините френски автомобили, които знаем от миналото.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 15:08 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Юли 2009, 11:00
Мнения: 28
Местоположение: VARNA
От 2019 г. ще се предлага Toyota Camry .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 15:38 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
Ето това вече е интересна новина :)

Предполагам, че ще заменят Avensis-a

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 15:54 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Да, спряха вече Авенсис. Да видим с какви двигатели и кутии ще е Camry.

Sent by Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 18:47 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Мнооооого интересна тема :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 09:58 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
Бях в Опел и ми направиха хубава оферта за Инсигния, дори с отстъпка. Fun fact - така желаният мотор на Опел Инсигния 2.0 турбо-бензин, 4х4, 260 коня е спрян от месец и нещо насам от производство за Европа, тъй като не отговаря на най-новите изисквания за емисиите - Евро 6.2. Най-силният мотор на Инсигния остава 2.0 дизел, 4х4, 210 коня. Това ме навежда на мисъл, която касае и Мазда форума - 99.9% съм сигурен, че ще трябва да забравите за американската турбо версия на 2.5, която е 260 коня :) Очевидно тази технология е свързана с повече замърсяване на въздуха. Видях, че тук много хора са писали, че се надяват този мотор да дойде в Европа 2019, но... много слабо вярвам вече :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 12:26 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
То Мазда си казаха, че няма да се предлага 2.5 Т за България, предполагам и за ЕС се отнася.
Относно Опел, колко % от каталожната цена свалят за Инсигниата? Какво посъветваха за мотор? 1.5 Т достатъчен ли ще е за купето й ?

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 12:40 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
И VW направиха доста промени - спряха 1.8 TSI и 2.0 biturbo TDI, а 2.0 TSI е с различни мощности и филтър за твърди частици.

BMW също вкараха филтър в техните бензинови двигатели.

Sent by Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 12:55 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
^^ Процентно не ми се смята. 73 000 лева беше оригиналната цена, грубо казано. Направиха ми цена от 68 000 лева. Грубо 5000 лева, а представителството е София, това в Манастирски ливади на края на булевард България. Във вариант с остатъна цена вноската за месец е 750 лева, а без, е 950 лева. Пакета е Innovation с 80% от екстрите за модела. Мотора е 2.0 дизел 4х4, 210 коня.
Дали един мотор е достатъен за купето или не, те няма да ти кажат, щото искат да си предлагат нещата. Аз 1.5 не бих си взел. Много крехък като живот и обслужване ми идва. От 2.0 нагоре, все пак колата тежи 1600кг. А тия 1.4, 1.5 мотори с по 2-3 турбини в днешно време обслужването им е на 5000-8000км. Това е супер досадно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 13:33 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
това е актуална информация:
"
Нов 1.6 Direct Injection Turbo с максимална мощност 200 к.с. и филтър за твърди частици за бензинови двигатели GPF (Gasoline Particulate Filter)
Ще се предлага при вариантите на модела Grand Sport, Sports Tourer и Country Tourer
Избор между шестстепенна механична предавателна кутия или шестстепенна автоматична трансмисия
Цените на германския пазар започват от 35 195 евро с включен ДДС
Новото поколение инфоразвлекателни системи също отбелязват своя дебют
"

интересно защото в конфигуратора на opel.bg си седи:
Insignia, GSi
2.0 NFT, 191 kW / 260 к.с. Start/Stop, 8-степенна автоматична (AWD)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 13:37 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
Не са обновили сайта, иначе наистина не се предлага вече този мотор с 260 коня.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 16:36 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Варианта е да си намериш някъде останала таква, а не да си я поръчваш. Във фирмата има една служебна. Много е красива, а с този мотор прави Маздата смешна. Цената също е перфектна за това, което предлага.
Иначе в Маздата има 100 недостатъка. То само тоя Андроид да беше, с мед да го намажеш. А и в новата Мазда, няма нищо толкова ново. Тия екстри, които те сега слагат, други коли ги имат поне от 10 години. Обдухване на седлаките! Ти да видиш. Имах А8 преди 10 години и не беше чисто ново и то имаше обдухване, да не говорим за другите неща.
Виж и другите 1-2 теми.
Иначе bgfrayman е изброил част от недостатъците. :D Все пак като даваш 60 бона очакваш малко повече. 8)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 16:55 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Апр 2018, 16:49
Мнения: 57
Местоположение: София
Не знам, момци, вие с каква нагласа сте като си избирате коли, ама Опел си е Опел, всмисъл колкото и да е красива Инсигнията, и дори и да има едни 30 коня отгоре,
за мен Опел си е кола, която се асоциира с патрулки, бакшиши и т.н.
Мазда 6 според мен излъчва много повече класа след 2013 година с тоя "Кодо" дизайн, хората я заглеждат все още, не е чак толкова масова.
Прилича на продукт на малък, бутиков производител, а не кола карана от всеки втори човек на пътя.
Ако говорим за нещо по-добро в този клас, може би бих разгледал оферти за Пасат CC...

_________________
Mazda 6 GJ 2013, Sedan, Ultimate /2.2D Auto 201 hp, 499 NM/
"Ако след като слезеш от колата си не се обърнеш да я погледнеш поне веднъж, значи не си избрал правилната кола. Същото е и с жените."


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 17:06 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Искаш да кажеш Артеон, ама той отива към 100 бинки. Пробвах такъв 2.0 дизел 240 к.с.
Аз карам Мазда и си я харесвам, аз си я избрах, но със сигурност ще ми е последната, но тоя Артеон... Мазда е като детска количка пред него.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 17:36 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Авг 2018, 08:48
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
Артеона е 103к, ако трябва да сме точни, но с всичко full. Иначе за 82к може да се вземе много як Артеон R-Line, с готиния мотор 272 коня и 4х4.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 17:46 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Нов ли?
Иначе си е много пари
Но и да не е чисто нов пак си струва


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 18:22 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
[Maverick] написа:
Не знам, момци, вие с каква нагласа сте като си избирате коли, ама Опел си е Опел, всмисъл колкото и да е красива Инсигнията, и дори и да има едни 30 коня отгоре,
за мен Опел си е кола, която се асоциира с патрулки, бакшиши и т.н.

Да бе колега, ама си решиха проблема с ръждата още след 98-ма като започнаха да главанизират, моротите може да "изпърдяват" ама след 300 К, имаги в изброените от теб ниши защото могат да конфигурират кола за смешни пари, без никакви екстри, в работата имахме Шкоди рапид които бяха 19К с ДДС по ценова е нали се сещаш като фирмата е поръчала 50 коли, че като нищо дилъра е паднал на 15К. че и надолу. Като чета форума оставам с друго впечатление от отзивите на колегите... коли 2006 да ръждясват, почти всяка 5-та гори масло... е мерси ти за дизайна, нека правят "бутикови" коли, ама да ги правят поне като хората, а не масовка за сума ти пари с 6 месеца време за доставка...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 18:31 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Какви артеони, какви А8-ици. Сега ще кажеш, че не ти харесва, че няма и въздушно окачване. То по тая логика да сравняваме колко неща от Майбах липсват, щом ще игнорираме класовете :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 18:35 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
bgfrayman написа:
[Maverick] написа:
Не знам, момци, вие с каква нагласа сте като си избирате коли, ама Опел си е Опел, всмисъл колкото и да е красива Инсигнията, и дори и да има едни 30 коня отгоре,
за мен Опел си е кола, която се асоциира с патрулки, бакшиши и т.н.

Да бе колега, ама си решиха проблема с ръждата още след 98-ма като започнаха да главанизират, моротите може да "изпърдяват" ама след 300 К, имаги в изброените от теб ниши защото могат да конфигурират кола за смешни пари, без никакви екстри, в работата имахме Шкоди рапид които бяха 19К с ДДС по ценова е нали се сещаш като фирмата е поръчала 50 коли, че като нищо дилъра е паднал на 15К. че и надолу. Като чета форума оставам с друго впечатление от отзивите на колегите... коли 2006 да ръждясват, почти всяка 5-та гори масло... е мерси ти за дизайна, нека правят "бутикови" коли, ама да ги правят поне като хората, а не масовка за сума ти пари с 6 месеца време за доставка...

А икономията от мащаба за нищо ли я нямате? Все едно Хидрострой утре да построи язовир. Ако възложат по някакво чудо на мазда за направят флотилия патрулки за Македония дори няма да успеят, нали се сещате колко им е завода. Като оставим мита и транспорт от другия край на света, при условие, че си продават повечето от капацитета, могат да си надуват цената докато има търсене, защото ако я свалят не биха могли да покрият увеличеното тогава търсене. И там има счетоводители, пресметнали са си нещата ;) Който се чувства набутан да е мислил :mrgreen:
Сравнявайте си ги колкото искате като коли, но не е уместно да сравнявате ВАГ и Опел 1:1 с Мазда като компании, а то оттам идва цялата разлика и проблеми


Последна промяна vladki4 на 09 Авг 2018, 18:39, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 18:36 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
ами Артеона дефакто наследява Пасат СС, който по същество си е Пасат, просто скосен като купе, а пък пасата си е в класа на М6 както и да го гледаш. А8 е в друг клас, даже А6 чисто като размери е маааалко по-голям, а пък А4 маааалко по-малък.
Относно икономия от мащаба, точно това не трябва да се усеща от марка която прави по-малко коли, правиш по-малко, но ОТК-то трябва дати е на по-високо ниво, най-малкото защото тези които проверяват не са претрупани.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 19:06 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
vladki4 написа:
Какви артеони, какви А8-ици. Сега ще кажеш, че не ти харесва, че няма и въздушно окачване. То по тая логика да сравняваме колко неща от Майбах липсват, щом ще игнорираме класовете :D


Не че нещо, но и Сеат имат DCC, което е 4 режима на окачването. За А8 казах просто, че от преди 15 г. имат завиващи фарове и обдухване, Мазда едва сега вкараха последното. Пак казвам, аз съм си я избрал и дизайна ме дръпна, но са много назад от други марки в този клас и като качество вътре, както и отвън, така и от оборудване, медия и т.н. Все пак трябва да сме обективни. Сменил съм доста марки и не робувам на марка.

Имаче VW спряха Фаетон и СС, и направиха Артеон. Мисля, че е чудесен. Огромен избор на всичко.

Владки4, има логика.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1253 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб