Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2007, 23:30 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Окт 2007, 21:51
Мнения: 2
Местоположение: Благоевград
Здравейте! От 13 Септември се радвам на новичка 6-ца 2.0 дизел, 143 к.с. Не намирах време да се похваля за новата придобивка във форума. За сметка на това пък, се постарах максимално бързо да се оплача. Преди не повече от 2 часа бяхме на път с гореспоменатата придобивка. За голяма наша изненада, както си бяхме в движение таблото изгасна. Разбирайте, че спряха да светят в сладурското червено всички бутончета, които натискате или връткате с дясната си ръка (ако сте шофьора) и всякаква информация от рода на песен, час и т.н. – смятам, че добре ме разбрахте. Останаха да светят единствено скоростомера и оборотомера. Та спряхме, за да разберем какво точно става. Оказа се, че липсва и всякакво осветление в купето, след което разбрахме, че бутоните на ключа не действат. Заключихме колата с ключа, след като я отключихме по същия начин и решихме да я запалим. В този момент се разнесе особено силния звук на алармата ни, което се повтори още 2-3 пъти – много неприятно. След помощ от приятел, открихме местоположението на бушоните и проблема се оказа елементарен – изскочило бушонче. Този „смешен” проблем обаче, щеше да се окаже сериозен за мен, ако в конкретния момент бях сама.
Смятам, че сами можете да разберете, как би се чувствал човек в такъв момент. Когато си купуваш нов автомобил, го правиш с идеята, че няма да те „издъни” някъде по път на някакви си 5 000 км. Кофти е!
Виждам нещо общо с проблема на The_mASk „проблем с аларма”, но ми се ще да разбера дали на още някой му се е случило това или за сега съм единствена?
Извинете за тона, но съм яко крива в момента.
Иначе благодаря предварително на всеки, който реши да ми обърне малко внимание!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2007, 23:48 
Offline
маниак
Аватар
1995 Mazda 323

Регистриран на: 23 Юли 2007, 23:24
Мнения: 523
Местоположение: Пловдив
Няма гаранция за безпроблемно пътуване. Наличието на нова кола само приближава вероятността за безпроблемно пътуване към 100% но никога не я достига. :(
Бутончето не е изскочило само, някой му е помогнал. Спомни си кой е бърникал по колата скоро.

_________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every moment of it..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2007, 08:16 
Offline
маниак
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 31 Юли 2006, 14:21
Мнения: 600
NikR написа:
Няма гаранция за безпроблемно пътуване. Наличието на нова кола само приближава вероятността за безпроблемно пътуване към 100% но никога не я достига. :(
Бутончето не е изскочило само, някой му е помогнал. Спомни си кой е бърникал по колата скоро.


най-безпроблемното пътуване е с нова кола, колега. а бушона е изскочил защото някой го е пипал, иначе е невъзможно - пробвай на ръка (без щипката) и няма да успееш...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2007, 09:52 
Offline
модератор

Регистриран на: 20 Юни 2006, 19:26
Мнения: 2358
Това че е изкочило бушончето не е болква за умиране. Причисли го като лош късмет... или кофти стечение на обстоятелствата... Рядко може да се случи такова нещо.

Един познат си купи Дачия Логан... След по-кратка експлоатация от твойта се оказва незавинтени винтове на скоростната кутия... Е, не искам да сравнявам Дачия с Мазда... просто споделям :)

_________________
Всеки се оплаква от своята памет, но никой - от своето мислене.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2007, 10:01 
Offline
любител
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 26 Апр 2007, 13:39
Мнения: 7
Местоположение: София
Здравейте всички фенове!
Нина, сега като чета постовете след твоя, си мисля че на 1500 км. когато си била в сервиза, някой от майсторите може би е направил нещо несъзнателно, когато е проверявал колата. Може би е решил да погледне и да "ръчне" там в бушоните и без да иска да е предизвикал твоят проблем. В противен случай си попаднала на дефектно поставен бушон/малко вероятно/ още в завода, знам ли. Всичко това е мое мнение от лични наблюдения. Моята красавица е вече на 25 000 км. и не показва никави дефекти или проблеми. Радвай се че е бил бушон на осветлението, защото можеше да бъде и по-сериозно като хидравлика, спирачки и т.н. Най важното е, че сте ок! И друго, не си намразвай колата заради глупости и не се настройвай против Марката. Добри коли са и ти го знаеш.
Успех!

_________________
ZOOM-ZOOM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2007, 10:40 
Offline
фен
Аватар
1993 Mazda MX-3

Регистриран на: 09 Яну 2007, 09:25
Мнения: 332
Местоположение: Пд.../Bari
ninata, честито за колата! Хубаво е, че проблемът се е оказал малък! Обаче като си купуваш пак мазда първо да се похвалиш, да не се базика пущината :)

_________________
mx-3, 1.6, 16v, 1993


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2007, 10:59 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Юни 2007, 22:22
Мнения: 34
Местоположение: София
И моето мнение е, че даденият проблем е просто лошо стечение на обстоятелствата. До сега моята 6-ца направи 11,600 км, купих я нова от Стар Моторс на 25.06.2007 и единственият "проблем" е този, който съм споменал в темата, а именно, проблема с алармата. Това в последствие се оказа моя лична грешка, а не техническа неизправност на автомобила. Така, че съм сигурен, че и проблема на колежката с бушона си има логично обяснение, но в никой случай не бива такава малка спънка да предизвиква недоволство. Както спомена колегата zoom-zoom, важното е че вие сте добре и от тук натам се наслаждавай на невероятният си автомобил. Аз за тези 4 месеца се влюбих в моята красавица и може би трябва да ми изпадне мотора под колата, за да се ядосам :D

_________________
"Remember, remember, the fifth of November,
The gunpowder treason and plot.
I know of no reason why gunpowder treason
Should ever be forgot."


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2007, 22:40 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Окт 2007, 21:51
Мнения: 2
Местоположение: Благоевград
Благодаря на всички за мненията. Твърдо мога да кажа, че никой не е пипал бушоните – дори не знаехме къде са. Не знам чия точно е грешката, но се надявам да не се повтаря.
Що се отнася до колата – не само не съм я намразила, а до такава степен вече съм свикнала с нея, че позабравих за старата. Половинката единствена все още прави сравнения и отбелязва предимства и недостатъци.
Определено е добра колата – нали си е моя : ). Е, не че ще се влюбя в нея, както някои от вас, но си я харесвам и това към момента ми е достатъчно. Enjoy…


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2007, 22:58 
Offline
фен
Аватар
1993 Mazda MX-3

Регистриран на: 09 Яну 2007, 09:25
Мнения: 332
Местоположение: Пд.../Bari
Enjoy сме и ти се радваме! А ти влизай чат-пат тука и ще видиш как маздичката ще те слуша :D

_________________
mx-3, 1.6, 16v, 1993


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб