Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2012, 14:58 
Offline
фен

Регистриран на: 16 Окт 2009, 08:59
Мнения: 130
Местоположение: Varna
Бихте ли споделили с какви препарати третирате гюруците през зимата? Днес влязох в магазин на SONAX и LIQUI MOLY, но на всички подобни препарати пишеше, че са за текстилни материи. Т.е. за гюруци от плат каквито са на БМВ и АУДИ например. Има препарат за почистване, на който пише, че след това трябва да се третира с друг в зависимост от материала.
В момента ползвам препарат за пластмаси който е като мляко и ми се струва подходящ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2012, 10:41 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Яну 2008, 21:55
Мнения: 208
То има май два типа материя при нашите гюруци - единия е някакъв вид мохер - има колеги с него - аз съм с другия - предполагам и ти - гумено покритие. Аз ползвах преди години спрей за импрегниране..м/у другото има тема точно за това:

viewtopic.php?f=41&t=22611


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2012, 11:39 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 16 Окт 2009, 08:59
Мнения: 130
Местоположение: Varna
tks за линка. Да разбирам ли, че си доволен от импрегниращия спрей за обувки? То верно, че сега на студено когато се сваля скърца и хрупа като кожен, ама все си мислех, че има нещо по специално за това :)
Странното е, че дори в специализиран магазин за автокозметика (СЕНАКС) не можаха да отговорят конкретно и се почна: "чакай сега, ето това го дават за гюруци..." а на всички пише, че са за текстилни материали.
Предишния собственик ми даде мляко за пластмаси, каза, че с него след всяко миене си е мажел гюрука и е доволен. Ама препарата е на BMW и няма от къде да си го намеря когато свърши.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2012, 15:05 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Яну 2008, 21:55
Мнения: 208
Тя колата сега е далеч - при сестра ми в Полша, а още преди 2 г. купих твърд таван - та зимата той седи, но веднъж на 2-3 месеца след миене, пръсках и с парцалче разнасях течността..някъде 1/3 до 1/2 от опаковка заминаваше (средно 1 1,5 спрея за 1 г. х 9 лв не е кой знае колко)... иначе - да - доволен бях, материята сякаш възвръщаше гъвкавостта си и цвета ставаше отново черен! Но сестра ми успя да го съсипе - гюрука - някаква боя му изсипа отгоре и не ми се говори - лятото като си я взема - ще му мисля.

Най-големия проблем на гюруците е в краищата - там е почнало при мен на се нацепва - където е подгъва - края. - около прозорците... но ще карам с него и туй то.... иначе слагах и отгоре - едно покривало за 15 лв - от Кауфланд... поне снегът не замръзва върху гюрука -но това беше преди години (зимите 2008/9).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Яну 2013, 21:22 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 27 Юли 2010, 19:24
Мнения: 25
ЧНГ :)
След дълго четене и понеже не ми се занимава с безумни продавачи в БГ магазинчета открих отговора: препаратите са два - за почистване и за поддържане във форма:

http://www.ilmotorsport.de/shop/xxlpics.php5?artno=ZUB-0688&PHPSESSID=cab7257973e254313e680ed05063b66c

http://www.ilmotorsport.de/shop/xxlpics.php5?artno=ZUB-0689&PHPSESSID=cab7257973e254313e680ed05063b66c

Поръчка с e-bay.co.uk за препоръчване.

Успешна 2013 :)

_________________
Mazda MX-5 / 2000г. / 1.8 / 140 к.с. / 6 ск. / LSD


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2013, 19:18 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2009, 16:10
Мнения: 10
Тука хората доста хвалят това: http://www.amazon.co.uk/Autoglym-Vinyl- ... 370&sr=1-3


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб