Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Май 2016, 22:59 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Май 2016, 22:44
Мнения: 2
Местоположение: Пловдив
Здравейте, хора. Днес си направих регистрация за да мога да попитам дали Мазда Миата е добър избор за ежедневна кола, имайки в предвид зимите в България, летните градушки, мекия покрив и българските селяни. Скоро навършвам осемнадесет и е време да направя своя избор за кола. До тук окото ми е паднало единствено и само върху Мазда MX-5, ала има няколко неща, които ме притесняват и това са мекия таван, цената на твърдите и дали мога да се побера вътре. Ще започна от покрива: какъв е шансът някой да го нареже и как се представя зимата, съответно и някакви съвети. Нямам гараж, по- скоро ще я паркирам пред блока, иначе притесненията ми щяха да са напразни. Друго, чувал съм, че в случай на градушка, покривът става на гъз, с извинение. Трето: висок съм метър и деветдесет и едно, а още не съм спрял да раста, бих ли могъл да се побера в една такава или трябва да похарча още пари за по- ниска бъкет-сийт? Пишейки това, замислих се, че в България миатите не са много, а собствениците им се въсползват от този факт и им надуват цените. Какво мислите за внос от Германия? Благодаря ви предварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Май 2016, 11:22 
Offline
фен

Регистриран на: 25 Юни 2013, 09:37
Мнения: 211
Местоположение: Sofia
Карам моята ежедневно.
Висок съм 189.
Изрязах пяната на моята седалка и не опирам в тавана. С корито можеш да спечелиш още малко, ако го захванеш за пода, но само ти ще можеш да я караш.
С твърд таван става съвсем друга кола откъм управление на пътя и шумоизолация. Имам колата от 2014-та и зимува навън, но само с твърд таван. Не съм тествал как ще е с мек.
Цените варират от 500 до 1000. Аз си докарах моя от УК за 800 лв. Горещо го препоръчвам.

Ако имаш път към София пиши.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Май 2016, 19:13 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Яну 2012, 15:05
Мнения: 72
С ежедневността в БГ нямаш ядове, простолюдието налита на голфове и бмвта, тези не ги бръснат дори гаджетата.

Обаааче, ако те бие пубертет, адреналин, некви странични форми на показност дето не успяваш да контролираш - обръщането с кола без ролбар не е далавера. Ще трябва да пораснеш преждевременно с нея, ако искаш да пораснеш.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Май 2016, 00:42 
Offline
маниак
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 23 Апр 2007, 23:08
Мнения: 917
Местоположение: sofia
В България миатите не са малко, но добре поддържаните както и направените на турбо-дрифт-драг-мулти-рейс екземпляири си струват пари. От Германия като земеш някой гнилоч за 1000 евро не си мисли че автоматично става ежедневна кола. Ще поналееш доста докато можеш да си сигурен че е готова и можеш да разчиташ на нея. Моята я взех на много добра цена в много прилично състояние, подържам я напълно сток и въпреки това си иска своето, тъй като все пак е кола на 20 години! Моя съвет е да огледаш тук в бг. Няколко колеги бяха напускали обяви на доста прилични коли. Нов внос докато я стегнеш и платиш всички измислени еко и дрън дрън такси ще ти стъпи колкото някоя от тези които се продаваха тук.
Иначе и аз съм 188, карам посгънат, но с много кеф :) Колата си е супер за градска, но задължително ти трябва и хардтоп. Също така се вслушай и в това което колегата казва в предишния пост ;)
Успех!

_________________
Mazda 323F BG 1.8 SOHC - първия трепет
Mazda 323F BA 2.0 V6 - авантюрата
Toyota Avensis 1.8 VVTi - любовта
Mazda 6 Mirai - страстта
Mazda 6 Takumi - ...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Май 2016, 21:33 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Mistavuhsachee написа:
...да попитам дали Мазда Миата е добър избор за ежедневна кола...

Чак добър избор за ежедневна кола едва ли, но сигурно ще те кефи!

Сетих се за една сходна тема, която най-малко ще ти е интересна,
ако не успееш да откриеш и няколко полезни зрънца из нея за теб. :)

viewtopic.php?f=25&t=42738&hilit=%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82

Успех!

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2016, 08:41 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 11 Май 2016, 22:44
Мнения: 2
Местоположение: Пловдив
Благодаря ви за коментарите! Конкретно в Пловдив, от където съм, има една черна, снижена за четири хиляди. Тя ми се струва готина, до колкото знам е с койловърс, така че мога да я повдигна малко (виждал съм искри да прехвърчат от нея на улицата), но от друга страна има една сток, сива (от Варна) и ми се струва доста чиста, а е само за сто кинта отгоре. Явно и в България има прилични. Да, понеже съм малък кретен, гледам да се сдържам и за това прецених, че 1.6 е по- добрия избор. Разходът й предполагам, че не е голям, а какво ще кажете за подръжката?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2016, 12:22 
Offline
любител
2001 Mazda MX-5

Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:14
Мнения: 1
Местоположение: Варна
Първо. За ежедневна кола става (ако нямаш деца и тн.) Зимата в Варна поне с мекия таван нямах проблеми макар вече отстрани да се е позакъсал, течове никакви дори и в големите дъждове! За сняг не виждам проблем ако е винилен таван, виж за плат не мога да кажа. Багажника е малък но от сърце (седмично пазаравуна от Кауфланд се побира.....трудно :) Относно сивата Мазда в Варна за 4100... ако е същата аз я гледах (когато купувах моя Blinky) отдоло е тотален дроб (ръжда да искаш) ако ще я караш година и ще я продадеш давай иначе направи като мен....отстъпи назад и потърси друга. Аз си взех една от Ямбол от автокъща "случайно попаднала) внос от италия. Имаше няколко проблем с ламбда сондата който бяха скрили, но с части от Il Motorsport DE се оправи (сам си я смених). Разхода......честно никаква идея, даже приятели и познати ми се чудят защо не съм я засякал. Ходя с нея на работа всеки ден около 4-5км. Миткам из града (Миткам-Варненски за Карам из града), пазарувам с приятелката си, излизам да карам за кеф вечер (Без таван разбира се:) и средно по 70-80 лв на месец ми излиза май, но както казах от мен инфо за разход няма :) Подръжка..зависи Пръсна ми се радиатора (сменям скорост след 6500 оборота почти винаги), макар и не по моя вина (термостата си беше заминал без да каже. Нов радиатор алуминиев + смяна на ангренажен ремък + нови ролки + нови ремъци 400лв със смяната в сервиз (младши баш майстор съм не се наемам за ангренаж още). Иначе ламбда сонда....читава 120лв, горивен филтър 20лв (Blue print) , накладки 40-60- 100лв зависи какво търсиш (BluePrint - 43лв). По колата се работи лесно ако имаш мерак, в смисъл, че двигателя е прост но всичко е навряно......здраво (все пак е СПОРТНА кола), части се намират, а за доработка и по читави аз си взех от Ilmotorsport доставката е 20 евро, но като вземаш доста неща си струва, аз взех гарнитура за капака на клапаните, решетка за отпред, предни номера рамка (за гъзария) и тн.
За твърдия таван моля колегата да каже откаде го е взел, че неможе да се намери никаде. За сведение цена за нов мек таван с труда от винил около 1000-1100 лв. при читав майстор, направен като хората.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2016, 14:26 
Offline
фен

Регистриран на: 25 Юни 2013, 09:37
Мнения: 211
Местоположение: Sofia
Твърд таван от Англия. Ebay.co.uk или фейсбук групите. Изпадат по 250-300 паунда.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2016, 11:29 
Offline
фен

Регистриран на: 27 Фев 2013, 17:10
Мнения: 143
Местоположение: Smolqn
с масовия мотор 110 к.с. ... за ежедневка незнам иска обороти а от там идва и бензин на вятъра по добре си купи някой дизелак да има НМ и да си рипащ колата е с много спортна стойка даже и на самия водач но едва модела маздаспийд 1.8 Т може би се доближава до спортист другите 1.6/1.8 са си просто обинковенни коли за удоволствие за каране и нищо повече с хард топ и климатик е продадох много трудно даже и в перфектно състояние за годините си но с тези масови двигатели ..... едва ли е за ежедневна кола


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2016, 12:31 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 29 Апр 2011, 13:38
Мнения: 74
1.6/1.8,че са леко заспали е истина,но ако не е проблем 10/12 на 100 разход що да не става?Е липсва и комфорта,но пълно щастие няма,все пак не е това целта.
Желателно е да се държи в гараж ,че завистта е българска
черта.

_________________
"ЧОВЕК ТРЯБВА ДА ИМА ПОНЕ ЕДНО КАБРИО В ЖИВОТА СИ"-Джексън Браун


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2016, 13:09 
Offline
фен

Регистриран на: 27 Фев 2013, 17:10
Мнения: 143
Местоположение: Smolqn
това беше и идеяда да продам моята просто не ми допадаще варвежа пук за горенето ... се пак не е рационална кола че това да се гледа гараж задължително


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2016, 17:29 
Offline
фен

Регистриран на: 20 Яну 2008, 21:55
Мнения: 208
Ех, аз май днес си продадох моята и съм много тъжен, НО до 2011 т.е. за 3 години ми беше колата за ежедневно каране - зимата имах и твърд таван...

Всичко по горе казано от колегите е вярно, при мен зимата единствено чаках да изчистят улиците от сняг, че имах зимни гуми само на задните колела и пак понякога буксувах. Но са ми помагали да я избутам, ако закъса.

В Кауфланд, като почнах да купувам памперси в кашон, ги слагах на предната седалка, така че има място, даже и отзад пред задния прозорец - с жената обиколихме половин Европа с нея.

Разхода не е нисък за всеки ден - вярно - особено ако на светофара обичаш да форсираш, но такъв кеф с друга кола няма.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб