Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Свещи за RX 8
МнениеПубликувано на: 30 Май 2012, 14:28 
Offline
любител
2005 Mazda RX-8

Регистриран на: 04 Апр 2012, 12:35
Мнения: 7
Местоположение: Варна
skype: ign0287
Здравейте колеги! От скоро карам RX 8 и на ниските обороти работи малко нестабилно. Иска ми се да сменя свещи и кабели да видя дали е от тях. Ако може някой да ми препоръча нещо и най-важното от къде да си ги взема.
Благодаря предварително!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Свещи за RX 8
МнениеПубликувано на: 30 Май 2012, 23:15 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda RX-8

Регистриран на: 11 Юли 2007, 01:52
Мнения: 494
Местоположение: София
Свещи и кабели само NGK, такива са и оригиналните, а и мисли, че все още са единствения производител. Мога да ти ги доставя, трябва да видя цената утре и ако те устройва ще ги оправим. Дай малко повече инфо за колата, защото това неравномерно работене на двигателя може да не е от свещите. На колко км е? кога са сменяни? давена ли е? колко често сменяш масло и тн. А преди да сменяш свещи понеже са око 60лв бройката и още около 90 за кабели (по спомен от последния път когато взимах) може да направиш един тест на компресията в стар моторс, ако си от София, за всеки случай...

_________________
R26B
www.2bfit.bg


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Свещи за RX 8
МнениеПубликувано на: 31 Май 2012, 09:03 
Offline
любител
2005 Mazda RX-8
Автор на темата

Регистриран на: 04 Апр 2012, 12:35
Мнения: 7
Местоположение: Варна
skype: ign0287
Колата е на 16к км, не са сменяни, не е давена, маслото е сменяно 2 пъти, компресията съм я тествал - 9,2/9,6/9,6 на първия ротор и 9,3/9,5/9,6 на втория не е тествана с електронен уред но мисля че е що годе вярна. Проверявал съм и вакуми и какво ли е. Свещите са оригиналните. На ниските обороти има едно притрисане което не ми харесва колата не губи обороти просто вибрира малко повече от нормалното.... над 1500об. няма такива вибрации, горивния филтър още не съм го сменял ама не вярвам това да е от него, а иначе колата е малкия двигател 141kW.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Свещи за RX 8
МнениеПубликувано на: 31 Май 2012, 10:08 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda RX-8

Регистриран на: 11 Юли 2007, 01:52
Мнения: 494
Местоположение: София
Имах подобен проблем с тресене на празни оброти. Причината обикновено е в десния тампон на двигателя, който е маслен и се намира точно до изпускателната тръба. Има един много малък ламаринен щит, който да го пази от топлината. Проблема е че не е ефективен, а понякога и пада поради корозия. Загрей двигателя добре, навиваш пълен ляв (за да имаш достъп до тампона от дясната страна) и най-добре с маркуч със студена вода го облей. Ако намали тресенето знаеш от какво е. А относно свещите им дават живот около 60к, а аз ги сменям на около 30к и няма проблем (кабелите спокойно карат по 60к). Имай впредвид че това е сигурно най-нестабилния двигател на празни обороти, заради което са му сложили и тези два бая големи тампона.

_________________
R26B
www.2bfit.bg


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб