Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2012, 14:12 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Ное 2012, 16:33
Мнения: 10
Местоположение: Kavarna
Здравейте !!
Искам да попитам относно смяната на ДВГ на RX-8 ?!
Преди да сте ме нахокали ,че всичко пише и да прочета .. вече няколко дена го правя , така че не дейте да ми наливате с големия черпак .. Благодаря ВИ предварително за което !!
Въпроса ми е :
1. Ако си взема RX-8 , мога ли да му сменя мотора с друг - по специално 2.3 или 3.0 , които се монтират на 6-цата ?? И двата са американски , но предполагам се сещате за кои точно говоря .
Съответно : Някой знае ли дали се побира в коша на RX-8 , не само Ш/Д , но и на височина ?
2.Трябва ли при смяната да се сменят и други неща , пр: друга скоростна кутия и тн...или единствено само мотора...?
3. При положение ,че има доста електроника в колата , смяната на мотора и внасянето на нови параметри и режими , няма ли да дава информация към компа , който да я отчита , като грешка? и дали има начин ако е така да се настои / оправи ?
4. Също така при положение ,че RX-8 -ата е с разпределение на масите 50:50 , поставяйки Не предвидения за целта двигател , каква влияние оказва..и няма ли да влоши повече управлението и пътното поведение на колата ?
5. До колкото знам скоростната кутия на тази кола е доста ниско ..незнам дали ще може да се напасне към другия мотор..?

Мисля ,че темата е доста интересна . Има доста хора които обмислят такова нещо..(въпреки ,че тази кола е за Ванкел....и мястото му е там...и знам......тва вече го прочетох..незнам колко пъти ) и за това питам толкова обстойно и се надявам на компетентни и пълни отговори , за да няма някой след 2 дена да пита пак същото ..

Прочетох по-нагоре ..,че То..пари да имаш ..всичко става ..и Да в тази кола и 8-ци влизат само да искаш и....тн. , не искам да обиждам никой , моля само да няма подобни , просто конкретни и точни отговори от хората които знаят какво говорят .
6. Някой правил ли е такъв SWAP , и някой въобще занимава ли се с подобно нещо ..реално?
Имал съм 626 2.5 V6 и Xedos 2.0 , и не ми се ще сега да взема RX-8 и след 6 мес. в бокса ..да се окаже ,че проекта е , като да се обърне дирекцията на RX-8 - пълна загуба на време и пари и нерви..за това питам ако някой знае...да си спестим бъдещите мъки и майни...

Пак ВИ Благодаря , дано да се намерят стойностни отговори на проблема и да се срещнем на някой сбирка ..!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2012, 11:56 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 16:33
Мнения: 10
Местоположение: Kavarna
Да , малко по малко започнаха да се понареждат нещата ....:
" Нещата които трябва да се сменят:
1. Двигател
2. Колектори-всмукателни и изпускателни заедно с цялото им окабеляване
3.Инжектори заедно с окабеляването
4.Полуоски
5.Компютър + имобилайзера ако има такъв + ключ.
6.Скоростна кутия
7.Инсталацията от колата донор
8.Всички маркучета, вакуумчета, джаджи!!!!
Въобще всичко под капака без разпределителните казанчета " ,

но си остават още доста въпроси ...дали ще влезне ? ; ще може ли едната скоростна кутия да отиде на мястото на другата ? ще има ли проблем с разпределението на масите ? и..др....

чета , чета ...никъде не открих някой да е правил (в БГ имам предвид ) това..и продължавам да дерзая ЗАЩО ? ...Защото не става , или защото е толкова скъпо както при обръщане на дирекцията на такъв автомобил....??
И къде в Пловдив има шанс да почерпя някой една бира и да обсъдим по темата ..дали "совите са това което са..?!"


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2012, 12:25 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 16:33
Мнения: 10
Местоположение: Kavarna
Благодаря , за отговорите..., но ми се щеше не само на лични да ги получавам , т.к след време някой друг ,като почне да се чуди същото и прерови форума , ще му се наложи пак да пуска такава тема..вместо да почерпи знания от тази.....

Остана ми само един въпрос на , който още не съм намерил отговор..:
Някой досега успял ли е да направи точно това...сам със собствените си ръце , в собствения си сервиз....??


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2013, 18:23 
Offline
маниак
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 22 Окт 2006, 18:55
Мнения: 736
Местоположение: ВАРНА
skype: jingi69 Наско
:idea: :idea: :idea:

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2015, 09:05 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Яну 2015, 09:00
Мнения: 1
Местоположение: petrich
Здравейте колеги! Темата е стара, но искам да попитам дали се е осъществил такъв проект в България? Каква сума е необходима и ако можете да ми предложите човек (опитен), който би поел ангажимента да работи по такъв проект? Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2015, 03:13 
Offline
фен
1986 Mazda RX-7

Регистриран на: 27 Фев 2005, 14:17
Мнения: 197
Местоположение: София
skype: niki_rx7
тия неща не са за мазда форум, а за франкенщайн или др. менгеле...................ако някой иска да кара мазда rx8 едва ли ще я унищожи по подобен начин и после да се пита дали творението с емблема на мазда има място в rx серии раздела...... r отпада и остава само x............. или там каквото може от хибридната технология................имаше в англия едни дето си ги сглабяш на части.... скрап..и прочие....
а за разпределението на тежестта : едва ли ще стане по добре от 50 : 50.........
#-o

_________________
щом въртят се колелата,да завъртим и буталата...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2015, 04:29 
Offline
любител
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 06 Юли 2014, 14:59
Мнения: 29
Местоположение: Русе
Напълно съгласен съм с колегата и само мога да добавя, че не си струва времето, усилията и средствата, като за тях можеш да се сдобиеш с рециклиран двигател, а с малко повече и с нов такъв.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2015, 10:36 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2014, 18:43
Мнения: 239
Местоположение: Добрич
това определено събуди интереса ми. Според мен идеята не е толкова за анатемосване предвид ,че колите идващи в бг са вече или с изчерпан ресурс на мотора или с на прага на изчерпването. Не зная колко струва един рециклиран мотори и колко км ще изкара след това, но симисля ,че няма да езле да се пусне един 2.3 турбо примерно , предвид че може да се понапомпа ,а и да се газифицирабезядове и така ще имаме бърза, красива и икономична (откъм лева на 100км,а не литри) кола накоято да се кефим.
И лично мое мнение е,че тоя ванкел нее чак по по най-каймака на вървежа иначе Да кефи идеята да си караш такава кола с ванкелче, все пак се чувстваш различен от масата хора.

_________________
Мненията са като задниците,дори и да не ни кефят ,всеки си има!!!

Mazda 6 2.0 2004y with LPG-EX
NOW Saab 9-3 2.8 V6 turbo 250h.p 2006y +LPG


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2016, 09:14 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Само ще спомена,че в момента в Пловдив се прави RX8 550+кс...не е ванкел разбира се...
Не зная дали ше е достойна за тоя раздел..дали ще е само R или X... :)
Колата ще е уникална във всяко отношение...

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2016, 20:08 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Нивото на въпросите са, дали ще се затвори капака, но дали и 50/50 ще се запази и управлението ще е стабилно.
В Тойота форума един се беше заел да премества двигател от Корола на Корола, но с разлика в кубиците , между два последователни модела и накрая съжаляваше заради" дребните" НЕпредвидени разлики , липсата на подходящи машини за преправяне на дреболии, липсата на хора които да му ходят по акъла и да си губят времето заедно и многоооооото загубено време, много непредвидени пари, уплътняване между работа, свободно време на човека и баща му и т.н. Накрая искаше да се откаже, но не може, защото се е хванал.

Тук не се обсъжда, че закрепването и нивото на височина на двигателя е различно. Накрая няма да съвпадат валовете на скоростите с валовете на колелата./ например/ Или ако се пригодят въпреки разминаванията, ще има огромна амортизация. С планки от винкел ли ще се преодолява различното закрепване на основните агрегати? Доколкото разбирам, въпросите не са само, дали ще успее да потегли. Никой не казва дали ще трябва регистрация в КАТ ? Никой не пита изпитване на приспособленията от Технотест или Декра да.и ще има.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2016, 23:48 
Offline
фен
1986 Mazda RX-7

Регистриран на: 27 Фев 2005, 14:17
Мнения: 197
Местоположение: София
skype: niki_rx7
колега, не е за този раздел... и едва ли някой се интересува тук от нея.. колкото и коня да е.

_________________
щом въртят се колелата,да завъртим и буталата...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2016, 00:09 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
OK,Заблудих се от името на темата :Цилиндров RX.... :D
Аз също нямам работа в този раздел...останете си със здраве! :wink:

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2016, 22:35 
Offline
фен
1986 Mazda RX-7

Регистриран на: 27 Фев 2005, 14:17
Мнения: 197
Местоположение: София
skype: niki_rx7
и аз по-скоро адресирах поста си към заглавието отколкото лично към тебе, та не го взимай вътрешно . но се чудя дали подобна тема не е нещо като офтопик в рх серии. извращения и гаври с моделите на мазда би трябвало да си попадат в отделни категории, а тук да е за който се интересува наистина от ванкеловите модели. все едно да си обърна отварянето на задната врата защото не ми харесва или не мога да се справям с нея и да се похваля на останалите които са си купили колата харесвайки я в оригиналния и вид.

_________________
щом въртят се колелата,да завъртим и буталата...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2016, 21:44 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2006, 10:14
Мнения: 75
Местоположение: София
Преди 2 години правиха 8ца с двигател от Сиера Косуорт.
Караше или се опитваше да кара на дрифт състезания,колата си изгуби стабилността....

_________________
http://www.ssmotorsport-bg.com
https://www.facebook.com/poliracingcars/?ref=bookmarks
https://www.facebook.com/maxdrivebg/?ref=bookmarks


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2016, 09:31 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Тази за която говоря,лятото ще върти обиколки на Калояново...Предполагам и вие посещавате редовно това място,та ще може да видите на място какво е изгубила и какво не... :wink:

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2016, 00:06 
Offline
фен
1986 Mazda RX-7

Регистриран на: 27 Фев 2005, 14:17
Мнения: 197
Местоположение: София
skype: niki_rx7
ще е изгубила причината да е в този раздел. оттам нататък ако е най-бързата кола с бутален двигател може и да се впечатлим..ако изобщо са ни интересни в този раздел :) но ако направите 500 коня ванкел ще дойдем всички :)

_________________
щом въртят се колелата,да завъртим и буталата...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2016, 10:48 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Ами заключете темата,изчистете си раздела от цилиндрови тумори... :D :D :D

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 01:14 
Offline
фен
1986 Mazda RX-7

Регистриран на: 27 Фев 2005, 14:17
Мнения: 197
Местоположение: София
skype: niki_rx7
много си забавен. винаги съм харесвал повече тези които се опитват да направят нещо различно и ново.както мазда продължава да разработва десетилетия сама този двигател. а да го извадиш за да сложиш от друга говори ,че не можеш да се справиш с него. е това едва ли е особено възхитително.... като гледам не се оправяте нито с този мотор, нито с другата кола... сбирщайн

_________________
щом въртят се колелата,да завъртим и буталата...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 09:03 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2006, 10:14
Мнения: 75
Местоположение: София
Ехх..Ники...добре казано,но от кого чуто :)

Ще се радвам да я видя,може пък да не става само за драг на право.

Но в никой случей няма да й е удобна писта Калояново виж на Серес може да е по-добре,поне така се случва с мен.

За Калояново ще е необходима според мен точно за там подбрана скоростна кутия.

Найстина ви желая успех :)

_________________
http://www.ssmotorsport-bg.com
https://www.facebook.com/poliracingcars/?ref=bookmarks
https://www.facebook.com/maxdrivebg/?ref=bookmarks


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 09:15 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Наистина съм забавен,на живо повече... :D ти от друга страна не си толкова забавен,та наистина пиша последно в тоя свещен раздел..
Не зная къде гледаш,но аз идеално се оправям с работите които захващам и те нямат нищо общо с автомобили..Просто човека дето я прави тази кола ми е познат,и реших,че ще ви е интересно да споделя..ок,сбъркал съм,случва се :D
А относно кой как се справя с мотори и коли се вижда най-добре на пистата :wink: с писане по форуми едва ли ще се изясни това..
Съжалявам,че писах тук,но както казах по-горе,човек допуска грешки понякога... :roll:

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2016, 15:09 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
А на мен пък лично ми е интересно. На РX моделите ме е привличал винаги външният вид, не съм карал никога, за да говоря за пътно поведение. Но на фона, на това, че са тегави за поддръжка, един проверен swap, който е правен от доста хора , би ми бил далеч по-приятен за каране, вместо да се чудя , ако нещо се скапе, кой ще ми я оправя


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Цилиндров RX !??
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2016, 15:37 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2011, 14:25
Мнения: 65
Местоположение: София
Защо да са тежки за поддръжка? Точно 1450 кг., колкото всяка друга кола...


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб