Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2015, 18:10 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Сеп 2014, 11:51
Мнения: 3
Местоположение: sofia
Здравейте колеги.

От скоро мога да се похваля с новата си RX-8ца. :mazda-rules: Тъмно сива с малкия мотор. Автомобила беше внос от Швейцария. Смених му маслото, масления филтър и филтъра на климатика. Остава да си купя летни гуми 18ки и въздушен филтър. Като цяло колата е направена изключително добре. Мазда много са се постарали. Има твърда возия , като под твърда имам предвид стегната а не от тази която ти разбива бъбреците. Както се знае има малък въртящ момент. Това е първата ми лична спортна кола и смятам че е напълно достатъчен. На 2ра до прекъсвач прави 100. Автомобила върви повече след 4500 оборота.
Харчи 20л./100км. което също е известен факт (52л за 250км по последното зареждане) а не съм я жалил. Това е една от малкото коли ,които ако ги карате бавно (в ниски обороти) се развалят :)



Колеги имам следните проблеми с колата (ако могат да се нарекат проблеми).
Немога да си намеря въздушен филтър. В мазда казаха че няма. На 3-4 места също казаха че няма и няма и да има.
Климатика не работи на студено. Възможно ли е да няма фреон или да не съм го пуснал както трябва.
От време на време ми свети "engine coolant level light" на таблото, но не всеки път. Още антифриз ли иска ?
Мога ли да си намеря по евтино масло. Мазда ми искат 27лв за литър а колата си иска масълце.
Има ли някой майстор в София ,който е запознат с модела и няма да се учи на моята кола като му я закарам.

Благодаря.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2015, 22:19 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 27 Фев 2005, 00:21
Мнения: 294
Местоположение: София
salamko написа:
От време на време ми свети "engine coolant level light" на таблото, но не всеки път. Още антифриз ли иска ?


Здравей, провери нивото на антифриз когато е студена колата и ако е необходимо долей. Следва да нямаш този проблем ...
Аз ползвам антифриз (концентрат) на RAVENOL FL22 Coolant в съотношшение 50% антифриз и 50% дестилирана вода.

Масло може да си купиш от badprince или от ГРИД


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2015, 15:52 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda RX-8

Регистриран на: 11 Юли 2007, 01:52
Мнения: 494
Местоположение: София
Здравей,

За разхода е малко висок, смени бензиностанцията и забрави за шел. Макс 18 трябва да е.

За маслото - минаваш на на която и да е марка 5 на 30 с ниско съдържание на пепели. За мобил знам, че вече го има в БГ, аз съм с него.

За антифриза - ако не се оправи с доливане - заминал ти е датчика, общоизвестен проблем на осмиците. Сменя се целия разширителен съд или просто го откачаш.

За майстор - докарай я когато искаш, обещавам, че няам да се уча на нея, вече достатъчно съм се учил на моята... :)

_________________
R26B
www.2bfit.bg


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2015, 23:42 
Offline
любител
2004 Mazda RX-8

Регистриран на: 06 Юли 2014, 14:59
Мнения: 29
Местоположение: Русе
И моята дава около 18-22 разход, зависи колко ще я настъпвам, струва ми се нормално. Казваш, че не намираш въздушен филтър, а той всъщност е наличен на много места, щом тук в Русе има значи и при вас в София ще има. Ако не ти се занимава да търсиш си поръчай по Интернет
Интернет.
Относно маслото за мотора трябва да бъде или Mazda Original Oil Ultra 5W30, или тъй като няма представителство на мазда в региона от който съм, аз използвам TOTAL QUARTZ 9000 FUTURE GF5 5W30. Тотал са производители на маслата за Мазда, от номенклатурата им това е почти 1 към 1 гореспоменатото по спецификация т.е. Mazda Original Oil Ultra 5W30 е TOTAL QUARTZ 9000 FUTURE GF5 5W30 със сменена опаковка. Та и това е вариант ако можеш да си намериш евтино.

Колега пожелавам ти дълги безаварийни километри с хубавицата!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2015, 09:17 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2006, 10:14
Мнения: 75
Местоположение: София
Честито и Милиони безаварийни километри.
Колегите ти отговориха.
Давай газ на машината и се кефи.
:)

_________________
http://www.ssmotorsport-bg.com
https://www.facebook.com/poliracingcars/?ref=bookmarks
https://www.facebook.com/maxdrivebg/?ref=bookmarks


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб