Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2014, 11:45 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 12 Дек 2010, 18:15
Мнения: 4
Местоположение: sofiq
skype: bluefenka89
Здравейте!

Предварително се извинявам ако съм разпиляна и не достатъчно ясна, но имам нужда от съвети, а не разбирам :oops:

Преди около седмица количката на баща ми сдаде багажа, като майсторчето казва че е скоростна кутия проблема. Доколкото разбрах след запалването на автомобила онзи ден е издавала странни звуци като тропане и наместване. Тъй като колата не се кара особено, е взето решение, че може би е имала нужда от продухване и съответно е продължено смело. Докато в един момент просто е спряла да работи като на ниска предавка е въртяла до 5000 оборота /мисля/. На бавен ход с около 60км/ч колата е върната в начална точка, като на влизане в София съответно по спиране на светофарите отново е издавала първоначалните звуци и проблеми. При паркирането й, въобще не е искала да включи задна и била избутана.

Механика казва, че именно потеглянето и връщането й е довършило случката, иначе е имало шанс да бъде спасена. Към настоящият момент ен се знае къде е проблема точно в скоростната кутия. От обясненията успях да хвана, че : повредата е при вала, който върти в една посока и около него всичко е негодно и счупено, проблема се търси в механиката, а не в мозъка. Сега издирваме схема на скоростната кутия, за да се види какви са частите, какви са им позициите и т.н., тъй като човека е казал че може да се измисли нещо, но за жалост проблема може да остане нерешен откъде идва причината и след време пак да последва същото. При обаждане в сервиза на летището е обещано изпращането ан схемата, но май е даден грешен мейл адрес, затова сега чакаме отговор на нов мейл...но длаи ще стане не се знае. При разговаряне на различни места за резервни части, казват че нова скоростна кутия може да стигне и до 20 хиляди, но тъй или иначе намирането и било много трудно...чудим се дали и да ровим по чужди сайтове да дирим да поръчваме онлайн.

Общо взето имам нужда от съвети, предположения като причина, както и дали има някакъв шанс да ми помогнете с намирането на въпросната схема.

Обещавам след зададени от Вас въпроси, вече да отговарям по компетентно, а не като горе изложеното :)

Благодаря Ви! :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2014, 08:53 
Offline
любител
1992 Mazda Xedos

Регистриран на: 13 Апр 2013, 20:10
Мнения: 15
Местоположение: Deutschland
Година на производство, обем на двигателя ? По всичко личи, че е ръчна кутия . За 10 000 евра ще си купи нова кола Ако е автоматик, тук има една за 150 евро:http://www.xedos-shop.de/Automatikgetriebe-25l


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2014, 08:55 
Offline
любител
1992 Mazda Xedos

Регистриран на: 13 Апр 2013, 20:10
Мнения: 15
Местоположение: Deutschland
Ако имам точните данни на колата, мога да пусна запитване във немския форум.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2014, 12:22 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 12 Дек 2010, 18:15
Мнения: 4
Местоположение: sofiq
skype: bluefenka89
zimbo_64 , много ще съм благодарна за едно такова запитване :)

Значи автомобилът е Мазда Кседокс 9, 2000 година, обема на двигателя е 2 497, мощността е 163 к.с., бензинова, трансмисия А4.

Благодаря! :) :) :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2014, 23:23 
Offline
любител
1992 Mazda Xedos

Регистриран на: 13 Апр 2013, 20:10
Мнения: 15
Местоположение: Deutschland
Значи е четиристепенен автоматик, 2,5 литра обем на двигателя и това, което ти пратих от кседос шопа, е точно това, което търсиш, за 150 евра. Номерацията на тази кутия е: GA4-EL. Във немския форум препоръчват преди да се решиш на стъпка смяна на скоростна кутия да пробваш следните неща:
1/Свързване на блока, командващ скоростната кутия с компютър и разчитане на евентуални грешки.
2/Проверка на нивото и състоянието на маслото/ако е черно и мирише на изгоряло е зле/, но не пречи да се пробва и стъпка 3
3/Смяна на маслото и филтъра на скоростната кутия/желателно с промиване/, но го правят много малко работилници.
Смяната на скоростна кутия за 9-ка и задължителна смяна на маслото и филтъра/който е метално сито и се промива/, а запалените маздаджии препоръчват това да се прави на всеки 50 000 км., като модела масло трябва да е Dexron 3/по американския стандарт/. Провери тази кутия и ако не пасва, обади се да пусна във форума обява, че търся.Доставка може да свърши всеки пътуващ до БГ, автобуси или куриери.
Не съм на 100% сигурен, но мисля, че кутиите от Кседос 6, 2,0 литра автоматик пасват и на 9-ката ви, която по жаргон тук е Facelift от 2000 нататък, но категорично това могат да кажат от оторизиран сервиз на Мазда/за което се съмнявам, че са достатъчно компетентно/ а в БГ шестици има доста.
Поздрави Михаил


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2014, 23:41 
Offline
любител
1992 Mazda Xedos

Регистриран на: 13 Апр 2013, 20:10
Мнения: 15
Местоположение: Deutschland
Взаимозаменяемост на скоростни кутии Мазда.
Провери си модела на кутията и сравни и кои модели се заменя:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_G4A-EL_transmission


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб