Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 10:44

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Втори ключ
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2008, 09:14 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 5

Регистриран на: 04 Юни 2008, 20:02
Мнения: 116
Местоположение: София
skype: tonev_valeri
Колеги искам да попитам някой знае ли как да си направя резервен ключ за маздичката при положение, че в него имало нещо не знам си какво .... трябвало да се ходи при официалния вносител и с поръчка ... дълго и широко, а може би и доста скъпо. Все пак ако някой знае колко струва нека да сподели!

_________________
Болшая дупка, болшая газ!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2008, 14:02 
Offline
фен
Аватар
1993 Mazda 626

Регистриран на: 21 Яну 2006, 21:42
Мнения: 390
Местоположение: Stara Zagora
Прочети и тази тема:
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?t=5870


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2008, 19:25 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 04 Юни 2008, 20:02
Мнения: 116
Местоположение: София
skype: tonev_valeri
Благодаря за инфото колега, но мен не ме устройва, защото вече имам аларма и е безсмилено да я сменям ... обадих се в сервиза на мазда за Варна и попитах за ключа и казаха, че не са сигурни дали може да се обучи ключа за този модел кола, че била вече СТАРА :evil: но самия ключ да се поръчал струвал 130лв. и след това се нарязвал и се обучавал ....

_________________
Болшая дупка, болшая газ!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2008, 20:52 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 15 Юли 2007, 08:33
Мнения: 312
Местоположение: Пловдив
Проблема и скъпотията идват от чипа в ключа,има вариант да се програмира нов чип или ако това не е възможно да се извади оригиналният от фабричния ключ и да се монтира в таблото,близо до приемника(ключалката).Така може да си правиш копия на ключа за десетина лева на корем :) Недостатък е понижената сигурност но...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2008, 17:44 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 15 Апр 2007, 11:12
Мнения: 58
Местоположение: София / Варна
Отиваш при някой ключар, който има едно устройство, с което ти засича чипа в ключа.
После ти прави нов ключ с копие на оригиналния чип.
Аз така си направих и нямам проблеми с новия ключ.
Малко е скъпичко - излезна ми 70-80 лв.

p.s.
Гледам, че си от Шумен - ако имаш път към Варна даже мога да ти кажа и къде си го направих.

_________________

Mazda Xedos 6 / '97
Subaru Forester / '06


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2008, 19:05 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 04 Юни 2008, 20:02
Мнения: 116
Местоположение: София
skype: tonev_valeri
Колеги намерих доста добро решение на проблема .. остава да го изпълня ... като ги слушах какво ми обясняват тия от сервиза на Експрес Кар - Варна ми светна една лампичка .... има ebay.com .... от там човек може да си вземе "празен" ключ с транспондер да си го даде да се нарежи и след това да им се даде да го обучат ... ще се спестят около 100лв., защото в сервиза за такъв ключ ми искат 130лв., а по сайтовете за интернет търговия тези ключове са по 15-25$ ... само едно трябва да разбера ... дали транспондерите за 626 и кседос са едни и същи ... на външен вид по сайтовете където се продават празни ключове изглеждат еднакви, но дали чиповете са еднакви е въпроса ...

_________________
Болшая дупка, болшая газ!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Втори ключ
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2008, 20:45 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Фев 2005, 11:37
Мнения: 1
sickman написа:
Колеги искам да попитам някой знае ли как да си направя резервен ключ за маздичката при положение, че в него имало нещо не знам си какво .... трябвало да се ходи при официалния вносител и с поръчка ... дълго и широко, а може би и доста скъпо. Все пак ако някой знае колко струва нека да сподели!
.За 150 лева мога да те уредя с два ключа които са тип като на ауди т.е. прибиращи се с вградено дистанционно за централно заключване с плаващ код.Само че трябва да ми пратиш оригиналния ти ключ за да ти направя дубликат на чипа


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2008, 06:46 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 04 Юни 2008, 20:02
Мнения: 116
Местоположение: София
skype: tonev_valeri
Благодаря за офертата, но предпочитам да си направя дубликат при официален представител по едни или други съображения, а и нямам нужда от дистанционните. Ако можеш да ми направиш оферта само за "празен" ключ и то не като на Ауди прибиращ се, а като на Мазда оригинален можем да обсъдим въпроса ...

_________________
Болшая дупка, болшая газ!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2008, 08:06 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 29 Мар 2008, 20:15
Мнения: 1987
Местоположение: София
Отиди в Intesa , ако чипа е със статичен код ще ти го направят за около 85 лв.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2008, 17:48 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 04 Юни 2008, 20:02
Мнения: 116
Местоположение: София
skype: tonev_valeri
Най-накрая имам втори ключ и то само за 60лв. Благодаря на всички, които ми дадоха съвет и насоки, но мога да споделя моя опит предполагам на много хора ще спестя излишни пари за автоключари ....
1. В сервиза на Мазда във Варна ми искат 130лв за ключ и 50лв за програмиране, а нарязването аз да си го направя при някой ключар!!!!
2. В Шумен един ключар смело и безотговорно ми заявява, че такъв ключ може да ми го направи за 150лв. (ключ, нарязване и програмиране).
3. Във В. Търново за същото нещо ми казаха 60лв.!!!!

Какво направих аз: Поръчах си ключ за 40лв. от ebay.co.uk и дойде за 15 дена, нарязаха ми го за 5лв. За програмирането имах оферти за 50, 70 и повече лв. Автоключара, който намерих в търново ми го програмира за 15лв., та пак дойде на цена 60лв.
Ако знаех за този ключар предварително нямаше да се занимавам с Интернет и т.н. ...

_________________
Болшая дупка, болшая газ!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Втори ключ
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2014, 12:31 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Окт 2014, 11:32
Мнения: 5
Местоположение: Пловдив
как да намеря въпросният ключар

имам едно дистанционно за ЦХ5, но ми трябва още едно резервно, за съжаление загубих фабричното.

Можеш ли да ме насочиш


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Втори ключ
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2014, 08:54 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 04 Юни 2008, 20:02
Мнения: 116
Местоположение: София
skype: tonev_valeri
Колега, ако ме питаш за ключаря от Велико Търново, мога по спомен да ти кажа, че се намираше в една от пресечките на бул. Васил Левски към Марино поле ... те са 1-2 пресечки, ще го намериш лесно. Помня, че горе на ъгъла имаше катми, а наскоро минах от там и вече ги няма прословутите катми, а има дюнери. Мисля, че ще го намериш лесно. Ако те интересува нещо друго, питай! Поздрави и успех!
Между другото колега виждам, че си от Пловдив. Мога да ти кажа къде да отидеш в София ако ти е по-удобно. Цената е 40лв за програмиране. Наложи ми се да си направя трети ключ защото загубих втория преди месец-два. :)

_________________
Болшая дупка, болшая газ!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Втори ключ
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2014, 10:38 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Окт 2014, 11:32
Мнения: 5
Местоположение: Пловдив
Аз вчера питах и представител на Мазда, за всеки случай.. ако взема дистанционно от чужбина могат ли да ми го обучат и тя ми отговори:

Здравейте,

Може да се направи обучение на закупеното дистанционно. Цената на обучението е 30лв.
Оставам на разположение на за допълнително възникнали въпроси.

Поздрави,


SVETLA BUROVA
SERVICE MANAGER
________________________
Star Motors
1592 Sofia, Bulgaria
43 Christopher Columbus Blvd


Смятам да поразпитам и в Пловдив какво е положението, но ако не се случи така както го планувам, пак ще се допитам до теб. Изключително благодаря за отделеното внимание и време.

Междудругото Виктория се казвам :))


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Втори ключ
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2014, 10:54 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Окт 2014, 11:32
Мнения: 5
Местоположение: Пловдив
И май пак нещо не съм разбрала .. Това дистанционно, което гледам и възнамерявах да поръчам от ибей май няма чип вътре .. После от къде намирам такъв и колко ли би ми струвало това ..
Дистанционното с доставката е близо £15.00 и още за чип .. и още 30 за обучаване на ключа .. и то пак става златно ..


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Втори ключ
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2014, 09:41 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 04 Юни 2008, 20:02
Мнения: 116
Местоположение: София
skype: tonev_valeri
Здравей Вики,
Извинявам се, че не обърнах внимание на ника ти! :) Поправям се! Моят пост преди време беше за ключ, който има чип в него и се програмира. За какво дистанционно става въпрос при теб? Нямам идея точно колко струва препрограмирането на дистанционно. Както бях описал по-горе, закупих от ибей непрограмиран и ненарязан ключ, който в последствие нарязах и програмирах при гореспонатия ключар. Тази година направих същата операция, без да купувам ключ от ибей, а направо се отбих при един автоключар в София, който ми направи ключа за 5 мин и ми взе 40 лв. Аз нямам дистанционно за централно заключване на колата, а ползвам това от алармата.
Дано да съм ти бил полезен!
Поздрави!

_________________
Болшая дупка, болшая газ!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Втори ключ
МнениеПубликувано на: 27 Окт 2014, 13:27 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Фев 2011, 14:57
Мнения: 41
Местоположение: пловдив
Здравейте, някой знае ли къде мога да намеря само дистанционно за централното на Мазда 5 с два бутона. Ключа си работи нормално, но дистанционното не функционира. Двама ключари в Пловдив казаха, че проблема е в платката и те немогат да го оправят.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Втори ключ
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2017, 15:38 
Offline
любител
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 15 Мар 2015, 21:06
Мнения: 27
Местоположение: Стара Загора
Айде да съживя малко темата... Взех си маздичката с един ключ, но започна да ме човърка и реших да си направя 2-ри. И СЕ ПОЧНА.... чипа ми е 8C .. обиколих цяла Стара Загора и само като ми видят чипа и се почва от 100 лв нагоре. в Стар Моторс ми искат 210 .. сами се сещате, че няма да дам толкова пари. Намерих ключ от друга мазда за смешна сума. Но въпроса ми е: Има ли някой в България да препрограмира чипа на новия ми ключ с кода на оригиналния, при положение че вече веднъж е бил програмиран за друг имобилаизер.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Втори ключ
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2020, 13:18 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Мар 2016, 21:41
Мнения: 6
Местоположение: София
Привет!
Миналата година - 2019-та, реших същото нещо - да си направя втори ключ. Преди това три години карах с един брой, и за сигурност реших и аз да се сдобия с втори. Почетох, попитах, и накрая на пълен експеримент - при първия ключар. Човекът беше на входа на Мосю Бриколаж Люлин в София. Отивахме семейно за някакви покупки за вкъщи, и на входа ми хрумна внезапно да попитам майстора. Резултатът - докато пазарувахме в магазина, което е било не повече около половин час, обучи напълно нова заготовка на ключ с вграден трансмитер, какъвто той имаше в наличност на щанда. А цената е най-хубавото - 60 лева всичко. Бях паркирал почти пред входа - пробвах, върнах се, и му платих доволен. И до ден днешен - работи успешно!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб