Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:05

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2016, 20:02 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Ное 2016, 19:45
Мнения: 5
Местоположение: burgas
Здравейте колеги наскоро си поставих медия в Примасито работи много добре но единственно не можах да свържа управлението от волана.Ако може някои да ми каже кой са кабелите за управлението.Благодаря предварително.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 04:33 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2014, 16:54
Мнения: 288
Местоположение: София
Ей тези двата кабела са:


Прикачени файлове:
Mazda.Premacy.Audio.Unit.jpg
Mazda.Premacy.Audio.Unit.jpg [ 146.94 KiB | Прегледано 8815 пъти ]

_________________
Mazda Premacy 1.8i / 2002
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 05:19 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 05 Ное 2016, 19:45
Мнения: 5
Местоположение: burgas
Прикачени файлове:
multimediq.JPG
multimediq.JPG [ 111.53 KiB | Прегледано 8738 пъти ]
Благодаря но буксата е ето такава и маи кабелите са три защото на медията са отделени три кабела за управление.


Прикачени файлове:
mazda.JPG
mazda.JPG [ 81.06 KiB | Прегледано 8758 пъти ]


Последна промяна mancho777 на 06 Ное 2016, 17:04, променена общо 2 пъти
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 16:11 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2014, 16:54
Мнения: 288
Местоположение: София
Колега, като задаваш въпрос, давай пълна информация за колата и джаджата, няма да гадаем на боб коя година ти е Премасито и какви кабели за връзка е изобретил китаеца...

В твоя случай двата кабела за връзка с управлението от волана са: H - ST-SW1 и I - ST-SW2. Към тях трябва да се вържат двата цветни кабела на медията, а третия (вероятно черен) е маса... Към медията би трябвало да имаш упътване за връзката с кабелите на колата. Между другото, сигурен ли си, че тези 3 кабела на медията са точно за управлението от волана? Защото в много случаи се налага да се купува отделен адаптер, за да се подкара джойстика...

_________________
Mazda Premacy 1.8i / 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 16:58 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 05 Ное 2016, 19:45
Мнения: 5
Местоположение: burgas
Да извинявам се но се опитвам да кача снимки на медията и на буксата от сутринта но уви не става.Маздата е 2002 101кс но е някаква фаселифт и като интериор и стопове е като 2004.Медията е 6.5" 4-Core Android 4.4.4 HD 2 Din Car DVD Player Bluetooth Touch GPS Radio UK
http://picclick.co.uk/65-4-Core-Android ... 29401.html тук на този адрес я има .Няма никакво упътване единствено на горния капак една схема но немога да я кача.Взех преходник за мазда оригинал радио то исо с него съм я вързал с оригиналното сд работеше управлението. Това е :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2016, 04:55 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2014, 16:54
Мнения: 288
Местоположение: София
Аха, последното ти изречение май изяснява проблема... Стандартните преходници Mazda Audio to ISO за 5-10 лева стават за връзване на аудио/мултимедия джаджи, но не и за подкарване на управлението от волана.

Например:
1. С това няма да подкараш управлението от волана:
http://www.ebay.com/itm/Autoleads-PC2-7 ... xy4dNS0er3
2. Но с това вече би трябвало да го подкараш:
http://www.ebay.com/itm/Mazda-2-3-5-6-C ... xyg7xSZ9TG

Предполагам, че твоя преходник е от първия вид, така че... :wink:

_________________
Mazda Premacy 1.8i / 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2016, 07:57 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 05 Ное 2016, 19:45
Мнения: 5
Местоположение: burgas
Благодаря колега , и аз си мислех че е нещо такова защото си взех още една такава букса да изкарам пинчета но уви не става.Благодаря за разяснението . АУ тоя преходник струва колкото половината медия :) Ще търся някакво др решение . В Бургас ми казаха за един магазин дето предлагали решения на подобен проблем :)То и за лаисната на медията ми искаха 40 лева а се намери за 7 долара :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2017, 12:57 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Работата тук колега е какво съпротивление евентуално очаква музиката ти от лостчето.....
За него (лостчето) мога да кажа че се мери между -12волта т.н. Маса/Минус и една от тези две жички на една ти е Сорс, на другата всичко останало volume/up/down Select.
Като в зависимост от опцията дава между т.н. Късо и варира до 500 ома ....
Едва ли очаква това Китайската музика .... За пример Сони касетофон очаква Кило Омове......

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2017, 17:58 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Колега mancho777 даи една снимка след като приключиш със свързването как стои на таблото тази мултимедия че се заинтересувах нещо.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2017, 15:17 
Offline
любител
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 15 Мар 2015, 21:06
Мнения: 27
Местоположение: Стара Загора
Колега качи снимки че от 1 месец се лутам в нета искм и аз да сложа мултимедия но както се казва да е рошава гаргата искм да я управлявам от волана да има нави и да е на ниска цена ... Бях стогнал до там да си направя Carberry но стигнах до едини контролер които е 100лв и се отказах сега търся китайски алтернативи но никъде не ми гарантират за волана.. Ако ти си успял сподели схемата да почвам и аз
Благодаря предварително


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2017, 16:48 
Offline
любител
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 15 Мар 2015, 21:06
Мнения: 27
Местоположение: Стара Загора
Стоя и си мисля ... хванах един саит Iskamgps.com там имат някакви мултимедийки на доста хубави цени .. и на едната набарах че пише че поддържа мултиволан но само аналогов ... и в описанието пише мазда 3... (не съм сигурен дали 3-ката е с аналогов мисля че е с дигитален волан) но дали ще има някакъв начин да се смени волана на премаси-то с 3-ката и да избегнем тоя адаптер.. ?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2017, 08:33 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Какво значи Аналогов ? :-)
Доста Не ясно .... не може ли да ти каже някакви стойности т.е. приема тип съпротивление или иска и нещо друго ?!
На Премацито не е Мултиволан .... а е просто лостче .... На това лостче има и +12 волта за Клаксона .....т.е. махнеш ли го няма бибиткане :-)
Защо , не се насочите към компютър/таблет + екран нещо .... Какво толкова ползвате докато шофирате което го няма в другите ?
Аз лично освен радио и мп3 ки друго не ползвам ..... е да сменил съм говорителите и съм сложил един 12" бас в багажника в сравнително малка кутия + че си ползвам лостчето т.е. усилване намаляне песен напред / на радиото същото + търсене .... това ми стига като цяло като паркирам и т.н. си го гася от него и това е ....
Другото е дори да стане мултиволана т.е. съвпаднат т.н. Шлици не съм убеден , че кабела ще може да мине безопастно покрай него т.е. няма да се "набримчва" при въртене и да се усуква т.е. ще трябват и допълнителни т.н. " преходи " които правят точно това на Премацито от лостчето за музиката има букса която се включва точно на шлиците и продължава от долната страна за да се избегне точно това .... При 3ката нямам представа ще стане ли и т.н.....

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Мар 2017, 09:46 
Offline
любител
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 15 Мар 2015, 21:06
Мнения: 27
Местоположение: Стара Загора
Да четох този вариант за таблета и на други теми .. форуми ... и прочие но както казаха там така го споменавам и тук че при таблет (телефон) при пускане на навигация и продулжително пътуване защочва да прегрява .. и след определен период от време ако попаднеш на кофти броика ще почне да дава и грешки ... затова се насочих към мултимедия.. отностно сигнала аналогов и дигитален се има предвид че при премацито след лостчето имало кутийка която прехвърля сигнала на подадената команда от един вид в друг... а при аналоговия сигнала бил някакъв съвсем прост които се разчита от почти всички аудио системи.. не съм много на вътре в нещата за тия работи затова търся мнение... идеи и така нататък ...
друга причина да не си сложа таблет или навигация на таблото или предния прозорец е че много натрупано ми става .. затова и бях пуснал една тема за едно хендсфрее mr handsfree че го продавам защото хем дисплея му е 4 см ме дразни като е лепнат на таблото като ..........
Благодаря все пак да идеите вярвам че на някого ще му свършат работа .. а аз ще гледам да открадна колата на сестра ми и да видя волана на 3-ката дали ще стане на мойта :Д


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб