Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 09:59 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Апр 2015, 08:49
Мнения: 53
Местоположение: Свищов
Здравейте колеги,

От около 3 седмици забелязах, че при студен двигател и повече време сутрин като шофирам и оборотите стигнат в диапзаон 1800-2000 колата започва да прекъсва за няколко секунди и след това се оправя и нямам проблем като загреее колата.Най-често го правеше когато съм на втора предавака преди да премина на трета, но последната седмица започна да го прави и на трета предавка същото.
Преди месец съм правил обслужване на колата - въздушен, горивен филтър както и смяна на масло.
Моля колеги за съдействие, досега не съм се срещал с такъв проблем.
Благодаря.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 10:49 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Привет Колега!
Има доста теми - включително моя .....
viewtopic.php?f=44&t=42212 Ето една подобна.
Моята още не е решена на 100% .... като цяло започни от проблем с доставката на гориво - сиреч цедката в резервоара... мисля , че и на помпата има такава цедка също.
Прекъсване може да има и от "затлачване" на гориво провода ... издишане на Вакууми и т.н....
Виждам , че си от Свищов - аз също имам роднини там и ходим що годе редовно. Може да се видим и да прегледаме нещата на бързо ако не решиш проблема.
От къде е внос автомобила от колко време го имаш км изминати с него ?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 11:28 
Offline
фен
Аватар
2002 Mazda Premacy

Регистриран на: 11 Яну 2010, 22:50
Мнения: 399
Местоположение: Лясковец, Велико Търново
daka_delpiero написа:
Преди месец съм правил обслужване на колата - въздушен, горивен филтър както и смяна на масло.


Колега провери първо да не смуче от някъде въздух, който не минава през дебитомера, т.е. провери да не ти е скъсан гофрираният маркуч след въздушният филтър.
След това можеш да се насочиш към кабели, свещи, бубини, но първо провери за смучене на въздух.

п.п. Не си написал какъв е двигателя...дизел ли е бензин ли е ? Предполагам, че е бензин..?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 11:39 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
@oberti - мисля е Дизел ..... има и друга тема с премеждия от преди това 2015-2016та :-)
Аз и още 3-4 имаме подобни проблеми.... и Маркучите ни не са скъсани поне на мен и още двама колеги ....

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 16:06 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Апр 2015, 08:49
Мнения: 53
Местоположение: Свищов
Колата е дизел 101к фейслифт, внос от Австрия взех я на "190"хил.км, в момента съм на 230хил.км преди 2 години.
Мен ме съмнява да не е нещо с турбото, че в диапазона около 2000 оборота прекъсва не забива силно колата, носе осеща сякаш не достига гориво и притърсва 3-4 пъти.
Не съм експерт първа кола ми е и се уча още, ще започна да проверявам според вашите съвети и ще дам обратна връзка.
А до zliq_zmei, не е проблем да я погледнем някой път като се прибираш насам :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 16:28 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Колега Не се тревожи .... Моята е същата 4 дена преди Фейса същия ДВГ пак от Австрия .... взех я вече регистрирана....на 218к от подписа ми можеш да видиш преди колко км.... И да направих същото като теб смених каквото и ти . И почна още същата година да "позабива" .... тези дни ще Сменя ЕГР клапана и ако и твоята е Австрийка то и твоя не е в по добро състояние ... можеш да видиш Темата ми за Резервоара и погледни и твоята Сонда в резервоара да не е същата т.к. това е предпоставка за Боклуци в Горивопотока....и от там да ни набива мизерии и т.к. Другото към което съм се насочил ЕГР и да не Уплътнява някъде добре .... Това е ! :-)
Имам буустметър и не забелязвам спад в Нагнетяването което означава - пропуск ЕГР или Гориво не достига (запушване затлачване и т.н.) .... Ако нямаш - като начало можеш да сложиш добре е да се знае Турбото какво прави а и може да следиш лесно за "пропуски" херметически...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2017, 06:36 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Апр 2015, 08:49
Мнения: 53
Местоположение: Свищов
Тези дни когато съм свободен ще погледна сондата в резервоара ако успея :), иначе този буустметър какво представлява и къде се слага.
ЕГР го изолирахме още като я купих, защото на втората седмица излезе грешка при него.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2017, 11:18 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Много странно това с грешките като при мен Не излизат такива .... Буустметъра е уредче за около 30 лева зависи от вида и модела - продават се в продавалник и с маркуч се свързва към Смукателните колектори - следи налягането там. За целта се пробива слага се щуцер(газаджийски 1лв) и слагаш маркуча ...уреда където ти е удобно има стойки и какви ли не неща да изглежда по добре.... По този начин - ако при подаване на газ забележиш спадане на налягането - знаеш какво да търсиш като проблем.... такива неща малко но от помощ.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2017, 19:09 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Окт 2016, 17:50
Мнения: 6
Местоположение: plovdiv
колега ако си уточнил и оправил проблема моля да споделиш от какво е защото и на мене ми се появи същия проблем благодаря предварително


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 08:39 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Апр 2015, 08:49
Мнения: 53
Местоположение: Свищов
Проблема е че не мога да кажа дали съм го решил, но вече почти три месеца не се е появявал. Това което направих последно е сложих добавка на бардал ( Bardahl - Injector Cleaner 6 in 1 - дизел), след това измих двигателя на автомивка че беше доста омаслен навсякъде и след това не се е появявал този проблем.
Надавяам се да не се появява вече, но с колеги обсъждахме че може да са вихрови клапи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 08:47 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Окт 2016, 17:50
Мнения: 6
Местоположение: plovdiv
На мене вчера ми се появи този проблем пътувах за софия времето е дъждовно и карах малко бързичко викам да не се е намокрило нещо


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 10:19 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Аз също като колегата ДАКА - се боря с него ..... надявам се да съм го преборил. Като цяло вариянтите не са малко.
Има клапа под ЕГР клапана както и вихровите такива. Вариянта е в някой от тези 3те и/или зацапана геометрия на Турбото.
Моята Не знайно как се "отпуши" и сега ми прави Усмивка на лицето като карам :-)
Като съм със затапен ЕГР и изключена клапа (не вихровата) . И за сега е ок.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 14:24 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Окт 2016, 17:50
Мнения: 6
Местоположение: plovdiv
На мене майстора ми каза че е било от някой вакум


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 14:56 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
По принцип Възможно......Вакуумите обаче са Адски много......Вземи си обаче Само и единствено силиконови маркучи разликата е 1лв / метър А са в пъти по добри...
Моя лична препоръка....

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2017, 20:17 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Окт 2016, 17:50
Мнения: 6
Местоположение: plovdiv
проблема е решен проблема беше от въздушния филтър, филтъра беше се огънал по някакъв начин и запушил въздухопровода и като го сменихме всичко се оправи


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2017, 08:09 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Искаме снимка - за пръв път чувам Филтър - правоъгълен бих казал доста стабилен да се огъне ... т.к. иначе няма как да затвориш кутията бих казал ... ?!?!?!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб