Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2017, 17:58 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Авг 2017, 17:28
Мнения: 1
Местоположение: Полски Тръмбеш
Здравейте колеги! Съвсем нов съм този форум и се извинявам, ако има подобна тема вече! Преди около половин година станах собственик на Мазда Демио 1.3, 72 к.с., с обикновена газова уредба, но до момента нямах никакво време, да се занимавам с нея. Сега също нямам кой знае колко, но трябва да я приведа в ред колицата. Та проблемът е следния: когато я купувах, предния собственик ми каза, че трябвало да се смени дебитомера, не поддържа обороти на бензин, а на газ като загрее, няма проблем, поддържа си обороти без проблем. През зимата като я карах няколко пъти, забелязах, че трябва да подавам малко повече газ, за да потеглям т.е. като че ли няма мощност, но това е нормално, предвид вида на газовата уредба, не е газов инжекцион, така смятам аз. На газ пали без проблем, но не иска да запали на бензин. Като запаля на газ и прехвърля на бензин, няма проблем - работи, няма обороти и гасне, но работи. Като загрее поддържа обороти и не гасне, на бензин, но загася ли, няма палене на бензин. На газ - няма проблем.
Днес отидох до един магазин в Горна Оряховица, за да си поръчам дебитомер, уговорих цена 190 лв за нов, иначе ме стреснаха - над 230 - 240 лв, но продавача ми препоръча един спрей, за да пробвам, да го почистя и евентуално размина с купуване на нов. Уви, нямаше промяна, а и няма как да преценя, защото до момента колата не е работила нормално и не знам, как трябва да бъде.
Все пак, това непалене на бензин ме кара да мисля, че може проблем да е другаде или и другаде, освен дебитомер. Някакви идеи колеги? Дали свещите, кабелите са за смяна и от там да има проблем с паленето или някакъв команден блок/компютър или датчик свързан с паленето не работи. Помпата е наред, така предполагам, след като работи без проблем на бензин, когато прехвърля от газ на бензин. Ако проблемът е прекалено скъп, няма да се занимавам и ще отиде за части, яд ме е, че и направих гражданска за цяла година преди да я оправя, но какво да се прави, те парите на колата толкова.
Благодаря предварително за помоща!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб