Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:18

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: арматурно табло
МнениеПубликувано на: 24 Май 2018, 18:28 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Май 2018, 18:17
Мнения: 4
Местоположение: Русе
Здравейте , колата е мазда примаси 2000г.2.0 90к.с.
началото на зимата отключвам влизам вътре , поставям ключа и колата започва да писука . Давам на контакт лампите светнаха но уредите неискаха (ниво гориво,километраж,температура,оборотомер).Запалих и тръгнах . Стана вече няколко месеца карам така(без табло) когато стане по топло отвреме на време заработва(понякога само нивото на нафтата и температурата,друг път изцяло работи) носих я в сервиз казаха че таблото е наред.Аз лично съм го свалял 3 пъти и почиствал отзад буксите . Ефекта е нулев.Моля ако някой има идея да сподели.Благодаря предварително !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Май 2018, 07:31 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
В какъв сервиз я "носи", колата или таблото?? Ако си закарал колата в сервиз където правят всичко от ходова част до бояджийсто и тенекеджийство, затова са ти казали че нищо му няма на таблото! Трябва ти специалист по авто инсталации и авто електроника! Възможно е проблема да е по инсталацията на колата, да губи маси към таблото или захранване + , възможно е да има лоши връзки, окислени неконтактуващи конектори. Вероятноста проблема да е в самото приборно табло е голяма, отваряха ли таблото вътре при платката под стрелките?? Много често се получават студени спойки и от тях се появявата различни проблеми, всички табла имат чип(инт.схема) коята стабилизира вътрешното напрежение за самите прибори на 5 и 9 волта, може и той да се е "навел" нещо , просто ще трябва да се позанимае човек който разбира от автоелектроника да тества неработещите уреди по таблото и ако всичко там е наред, да открие дефекта по инсталацията или другаде!

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2018, 05:55 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 24 Май 2018, 18:17
Мнения: 4
Местоположение: Русе
Абе не беше точно за електроника сервиза... казаха ,че са го сваляли дори във фризера са го поставяли и пак е работило.Аз отидох вечерета взех я и след като запалих отново не работеше....Там повече няма да отида.
Аз съм от Русе и ще търся хора,които наистина знаят какво правят,изглежда сам немога да се оправя


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб