Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 11:06

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2017, 18:51 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
Поздравления че си сезирал когото трябва.Някои просто го удариха през просото.Ще натискаш и настояваш до дупка. :thumbsup:
Стига обаче да не си нещо менте ..щото 2 мнения и то нападателни..... 8)

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2017, 14:26 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Едва ли някой ще го види, но съм длъжен да го напиша. Преди година оставих маздата в сервиз, който се намира в гр. Козлодуй. Известен е като "бананите" . Извършените тенекеджииски услуги са под всякаква критика, гаранция не беше дадена, наложи се баща ми да довършва някои елементи. Мина се по-малко от година от извършеният ремонт и има избила ръжда. Нямам документи за този ремонт, защото не са ми дадени такива. Този комплекс освен че съсипва колите на клиентите си, продава коли с марката, на която сме фенове до една или друга степен.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2017, 14:13 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Един голям минус за Балкан Партс (balkanparts.bg)!

Отказаха ми отстъпката за клубната карта с оправдания за безплатна доставка, която струваше 4 лв, а отстъпката щеше да е по-голяма. Плюс това безплатната доставка важи за всички клиенти от Варна. Затворили са магазина си тук и пращат от София.

Първо лошо впечатление...

Както и да е. Дойдоха частите, които гледаха по номер на рама. Тампона и лагера за макферсона бяха ок, но двата тампона за стаб. щанга бяха за Мазда 323, а не за моята кола.

Второ лошо впечатление...

Нищо, объркали са, случва се на всеки. Звъня им Събота и им казвам какво е положението. Казват ми, че ще проверят и ще ми се обадят да оправят нещата. Днес сме Петък и след почти седмица още никой не ми е звъннал. Надали и ще ми звъннат. Ако аз ги потърся съм сигурен, че ще опитат да ме набутат пак с доставка и т.н., та не ми се разправя с тях.

Повече никога не бих взел нещо от тях. ;)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2017, 14:55 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Апр 2017, 17:38
Мнения: 1
Местоположение: София
Май 2017 година. Гумаджийницата в Бистрица, до бензиностанцията. Смениха ми четирите гуми. Предна дясна я напомпаха 1.8 атм. при необходимост от 2.2 атм. След около 150 км чух тропане в предно ляво колело и с изумление и страх видях че три от болтовете прикрепящи джантата са разхлабени, а останалите два се въртят на ръка!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 10:55 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Юли 2014, 14:20
Мнения: 39
Местоположение: Стара Загора
Сервиза се намира в гр,Стара Загора ,кв.Казански ул.Арда 5
От три месеца съм оставил да сменят компресора на климатика.Първо сложиха някаква тяхна сглобка (понеже имат доста за изхвърляне и да не ги дават на вторични,мъчат клиентите си като им ги набутват за уж читави и рециклирани),който блокира след 1 час работа.И от там като се почна ела утре,ела в други ден,другата седмица го почваме и така цели 3 месеца,като автомобила стои при тях,защото все "утре" го почват.Скапаха ми акумулатора защото автомобила не е пален и следователно не се кара 3 мес.И всички тези мъки и разправии ми струваха 400лв :x


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2017, 13:19 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1757
Местоположение: Стара Загора
В крайна сметка заработи ли компресора, поне да не си капо...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 12:31 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Авг 2018, 10:53
Мнения: 1
Местоположение: софия
Здравейте

Нов съм във форума и темата сигурно е дъвкана преди но да споделя и аз преживяванията си в Стар Моторс София.От както съм закупил автомобила от тях( Мазда 3,2004 1.6 бензин) преди 12 години,чинно като европеец ходя при тях да поддържам колата независимо от цени,записване на часове след месец и тн.


.За съжаление както и при повечето услуги предлагани в България идва моментът на истината.С няколко думи,преди 2 седмици бях при тях за смяна на масло и проверка на светещ датчик Check engine.Колата престоя почти 4 часа,за което време техниците единствено успяха да установят че проблемът идва от ламбда сондата и до там.Беше ми казано че им трябват още половин ден(по 50 лева на час) за да установят какъв точно е проблема(коя от двете сонди),като следващият възможен час беше след 2 седмици.Тъй като нямах време да ги чакам,закарах автомобила при два отделни препоръчни от изпатили ли си клиенти сервиза.И в двата случая точно за 10 секунди се установи че сондата след изпускателните тръби е за смяна,нещо което на спецовете във Стар Моторс им трябва един цял ден да се установи(срещу 50 лева на час и две ходения).Тъй като разбираемо след такъв случай започнах да изпитвам съмнение относно обслужването на колата ,помолих и на двете места да проверят основно автомобила,нещо което на теория Стар моторс твърдят че че се прави при всяко годишно обслужване.Установиха се следните неща и на двете места където ходих.

1. Предни накладки под санитарния минимум с риск изкривяване на дисковете.(изрично помолих да се проверят в Мазда и ми беше казано че всичко е наред)
2. Износен ремък и ролки като ремъка беше на границата да се скъса.
3. Задни амортисьори за смяна-след като изрично казах че колата тропа отзад но отговорът отново беше че всичко е проверено и е наред.
4. Съединител отделя твърде високо-на 4 човека карали колата им прави впечетление че отделя твърде високо,но не и на специалистите в Стар-само за информация това е втори съединител който сменям срещу хиляда лева,като последният само преди няколко месеца,от двата сервиза ми беше ми обяснено че най вероятно не са сменяни помпите и това ще продължи да води до честа смяна.


Не знам дали София се напълни с мазди и не смогват,но на фона на новата им лъскава сграда да имитират ремонти и проверки за една торба пари ,по скоро отива на някой квартален сервиз а не на официален вносител.Естествено нямам намерение да ми стъпи крака повече там.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2018, 17:22 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2018, 16:54
Мнения: 6
Местоположение: България
Да повдигна темата.
По същия начин се работи и в Стар Мотор- Пловдив


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2019, 23:12 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Май 2010, 18:58
Мнения: 25
Местоположение: София
skype: georgi2425
Ратеп написа:
Да повдигна темата.
По същия начин се работи и в Стар Мотор- Пловдив

По тази причина карам маздичката в бившият сервиз на Мазда в Пловдив, който сега е сервиз на КИА и съм мега доволен. Дават ми час, който е максимум за след 2-3 дена . Като им закрам колата веднага я почват и в рамките на няколко часа е готова. Цените са им като на всички по-читави сервизи в града, които държат качество.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2019, 12:41 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2018, 16:54
Мнения: 6
Местоположение: България
german35 написа:
Ратеп написа:
Да повдигна темата.
По същия начин се работи и в Стар Мотор- Пловдив

По тази причина карам маздичката в бившият сервиз на Мазда в Пловдив, който сега е сервиз на КИА и съм мега доволен. Дават ми час, който е максимум за след 2-3 дена . Като им закрам колата веднага я почват и в рамките на няколко часа е готова. Цените са им като на всички по-читави сервизи в града, които държат качество.


Вече и аз мога да се похваля , че попаднах на много добър и скромен майстор в сервиз Тракия. Много съм доволен. Колата е станала като нова. Цената която също не е маловажна беше изключително добра.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2019, 18:05 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
Да прочетем заглавието на темата викам аз..... :?

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2019, 09:48 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Апр 2018, 13:49
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
Технопарт сервиз на Симеоновско шосе - София - поредните на които им караш колата за да ти оправят проблема, който си им обяснил 3 пъти с подробности и накрая единственото, което са направили е да я закачат на компютър, просто защото до там им стигат възможностите(или не има се занимава) и са ти взели 50лв без да проверят дали проблема, който е имала колата не е все още на лице. Поредните...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2019, 15:27 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 16:15
Мнения: 103
Местоположение: Някъде около вкъщи
НЕ стъпвайте в Стар Моторс София, имам такива приключения с тях от абсурдни, през комични, до опасни за живота. Колата е 2015 модел. Не коментирам, че е невъзножно да запишеш час за по скоро от 2 до 3 седмици..

Абсурдизъм пример: Шум идващ от посока волан когато се върти в движение. 5 пъти посещения, 5 пъти нищо не направено с отговор ние не установяваме проблем и шум. Няколко пъти съм с техник в колата, резултат никакъв. Стигнах до момент да запиша с телефона си на видео шума който се чува ясно пред шума на двигател на видео от смотан телефон, за да се останови проблем с еърбега. 6-то посещение, сменени части, проблем решен.

Комичен пример: При едно от множеството посещения, коланите на задните седалки бяха монтирани обратно... като казвам обратно, коланите минават през задната седалка към багажника и не може да се сложи от човек седящ... След като взех колата отварям багажника и бивам посрещнат от колани през седалките. Още едно посещение, проблем оправен...

Некадърен пример: Преден капак за боя, колата беше взета с дефектна боя която "ще се оправи с времето", един удар на паркинг и дойде време за оправяне изцяло. Седмица и половина минава, получавам автомобил, предния капак пълен с неравности и изсъхнали капки от боядисването, за капак и някакви нови драскотини. Нов час, още седмица и половина чакане, проблем решен... почти... все още има две три засъхнали видими капки.... не ми пука, искам си колата... превътаме до днешно време и боята на капака се лющи в момента.....

Опасен пример: При последното ми посещение колата беше върната със сериозни проблеми в спирачките, на които ми беше казано "ще се оправи с каране" които в последствие разбрах от друг механик, че съм карал със сериозен риск за отказване на спирачките и потенциален сериозен инцидент. След множество обаждания и още едно посещение, техните механици потвърдиха това заключение. Няколко спирачни апарати, дискове и накладки по късно и проблем отстранен

Това са само 4 от множество други примери а доказателства и следи за много от тях може да се видят по колата дори и днес. Те варират от най-малкото некоректни до напълно некомпетентни. Избягвайте като чумата.

_________________
Не съжалявай за нещо, за да не съжаляваш после, че си съжалявал първоначално!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2019, 17:54 
Offline
фен

Регистриран на: 24 Яну 2010, 08:58
Мнения: 170
Местоположение: Бургас
Колега,
Аз с такива "приключения", както ги наричаш ти, особено с последното със спирачната система, бих ги съдил до дупка!
Само трябва да са налице всички документи от посещенията в сервиза - заявки, протоколи, сменени части и извършени дейности и т.н.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2019, 15:34 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Юли 2014, 14:20
Мнения: 39
Местоположение: Стара Загора
Не компетентни монтьори в Стар Моторс Стара Загора. Заради тракане от двигателя ме накараха да си купя нови дюзи (1600лв) след което проблема си остана същият. В друг сервиз се установи, че шумът идва от лагери на коляновия вал. За ремонт струващ 500 лв, дадох едни излишни 1600лв + разходи сваляне и стендоване на дюзи - 210лв.
Сега имам 2 здрави, работещи и стендовани дюзи. Ако някой си търси, давам ги на добра цена :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2019, 09:25 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
charko написа:
Не компетентни монтьори в Стар Моторс Стара Загора. Заради тракане от двигателя ме накараха да си купя нови дюзи (1600лв) след което проблема си остана същият. В друг сервиз се установи, че шумът идва от лагери на коляновия вал. За ремонт струващ 500 лв, дадох едни излишни 1600лв + разходи сваляне и стендоване на дюзи - 210лв.
Сега имам 2 здрави, работещи и стендовани дюзи. Ако някой си търси, давам ги на добра цена :D


Много неприятно.
СМ ли ги извъшиха всичко (доставка дюзи, сваляне, стендоване, и т.н.) от обслужването на "проблема"?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2019, 20:41 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Юли 2018, 21:16
Мнения: 37
Местоположение: Ямбол
charko написа:
Не компетентни монтьори в Стар Моторс Стара Загора. Заради тракане от двигателя ме накараха да си купя нови дюзи (1600лв) след което проблема си остана същият. В друг сервиз се установи, че шумът идва от лагери на коляновия вал. За ремонт струващ 500 лв, дадох едни излишни 1600лв + разходи сваляне и стендоване на дюзи - 210лв.
Сега имам 2 здрави, работещи и стендовани дюзи. Ако някой си търси, давам ги на добра цена :D


Това не мога да си го обясня, отиваш в Стар Моторс , казваш оправете ми колата, те ти казват дюзите са 1810лв. , плащаш и си я взимаш развалена ?Защо плащаш ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2019, 09:03 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Юли 2014, 14:20
Мнения: 39
Местоположение: Стара Загора
JojoMojo написа:
Много неприятно.
СМ ли ги извъшиха всичко (доставка дюзи, сваляне, стендоване, и т.н.) от обслужването на "проблема"?


Не, те не се занимавали с такива неща. Аз си търсих стенд и ги пращах (в гр. Варна). Аз си поръчах и новите дюзи, не от тях.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2019, 09:09 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Юли 2014, 14:20
Мнения: 39
Местоположение: Стара Загора
Манолов написа:

Това не мога да си го обясня, отиваш в Стар Моторс , казваш оправете ми колата, те ти казват дюзите са 1810лв. , плащаш и си я взимаш развалена ?Защо плащаш ?[/quote]

Дюзите ги купих от друг магазин, че в СМ струват повече от колата. В СМ платих само за труда за демонтаж и монтаж на дюзите.
Довирих им се, нали уж са "специализирани по мазда", но явно за напред ще се търси 2ро и 3то мнение, дори и от кварталните гаражни сервизи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2019, 17:10 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Окт 2019, 17:06
Мнения: 2
Местоположение: douala
АВТОСЕРВИЗ“ЦАНИ“ Местоположение: гр. Плевен ул.Неофит Бозвели 20 не се научиха да правят реглажи в този сервиз. Ходих миналата седмица ( не ми се говори ) и с предната кола съм ходил там два пъти и не съм доволен. След реглаж ( само сходимост, друго не пипат ) задължително волана е наляво или надясно и колата почва да дърпа нанякъде ляво или дясно. Обясняват че било от гумите, всичко по програмата било ок и пари не връщат, почват да се правят на обидени


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2019, 17:17 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Окт 2019, 17:06
Мнения: 2
Местоположение: douala
Колега,не зная на каква кола си свалял DPF,но 40 лв е нагла подигравка!Само ще вметна,че DPF-a на 2.0D 143кс мотора е един от най-скъпите за изкупуване изобщо у нас, варира 300-360лв.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2020, 15:25 
Offline
любител
2023 Mazda 6

Регистриран на: 22 Юни 2017, 20:07
Мнения: 20
Местоположение: София
Не исках да стигам до тук, но ще се наложи, защото се събраха много глупости с един комплект специалисти: Център за борба с ръждата https://razhda.com, имат и фейсбук страница и партньорът им Миро в Лозен - цех с песъкоструйка.

Центърът станаха известни преди 1-2 години с една статия как са открили двайсетина стари BMW-та в стар гараж, непокътнати, на 0км. Оказа се, че имат проблеми с халето и вече само внасят продуктите, а партньорски сервизи обработват колите.

Колата ми стоя при тях две седмици и накрая ми взеха 200лв за нищо.

Дългата версия какво се случи - огледаха колата ноември, щяха да я правят "след празниците" и забравиха. Подсетих ги по някое време, взеха я един понеделник да я измият, опесъчат и нанесат антикорозионно покритие, щяха да пращат снимки, но пълно мълчание. Следващите две седмици се гонихме по телефона, цената от 1500 стана на 2000лв, сто пъти говорихме и всеки питаше какво ми бил казал другия. Накрая ми писна и си взех колата. Услугата "сваляне на кори, миене с пароструйка и сглабяне" ми струваше 200лв, започнах да подозирам, че това им е бизнес модела и всъщност изчакват да му писне на човек и да го одрусат с 200лв.

Нямаше да ги плюя по форуми, обаче се оказа, че при пароструйката за 200лв Миро забравил да ми закачи кората под двигателя. Аз на тема тая кора съм много докачлив, защото за пръв път колата ми не тече от картери и семеринги и много си се радвах на чистия двигател :mrgreen: Накрая ми върна кората с една шепа рапидки, които нямат нищо общо с неръждаемите болтчета, с които беше сложена и ми се учуди защо не искам да пипне колата повече. Отделно имам съмнения дали наистина е видяла пароструйка...

Видях 1-2 готови коли при тях, всичките изглеждаха страхотно, могат да чистят с пясък, със сода, с какво ли не... Знам, че хубавите неща стават бавно и струват пари, обаче с това отношение няма да стане. Да бяха казали два бона отначало, щях да си направя сметката и сигурно да се съглася. Да беше пратил снимки, щях да се чувствам важен и доволен. Накрая тая история с кората вече ми дойде в повече след най-скъпата автомивка, която съм ползвал. Внимавайте ако решите да се възползвате от услугите им.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Май 2021, 08:39 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Окт 2020, 11:20
Мнения: 22
Местоположение: пЛОВДИВ
Руменчо зад бензиностанция Еко на Кукленско шосе в Пловдив.Смени ми лагери на предна главина и са изкривили управлението на АБС.На първото спиране стана страшно.Върнах се и казах,че са ми развалили колата-те викат ами да, ама не знаехме ти така ли ли дойде.Изправиха огънатата шайба-дето дава сигнал на АБС и колата се оправи.Не ми е за друго,но как си представят ,че колата няма да спира и аз ще карам така.Мундарска работа.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2021, 21:40 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Юли 2021, 20:48
Мнения: 2
Местоположение: Ботевград
Здравейте,
Извинявам се ако не пиша в правилната тема но съм нов в форума и се уча. Може ли да ми препоръчате човек или сервиз в който могат да ми поправят колата. От скоро съм собственик на Мазда и искам някой компетентен да се погрижи за нея.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Юли 2021, 13:48 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Юли 2021, 18:26
Мнения: 25
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Vesko88 написа:
Здравейте,
Извинявам се ако не пиша в правилната тема но съм нов в форума и се уча. Може ли да ми препоръчате човек или сервиз в който могат да ми поправят колата. От скоро съм собственик на Мазда и искам някой компетентен да се погрижи за нея.


Колега, пробвай тук:

californieca написа:
Привет на Всички, имаме възможността да ви предложим следните услуги за любимите ви Маздички за гр.София:

:mazda-logo: диагностика.
:mazda-logo: поддръжка.
:mazda-logo: сервиз - ремонт.
:mazda-logo: продажба на части и консумативи.
:mazda-logo: електрически и други услуги.
:mazda-logo: оглед на автомобил преди закупуване.

:!: Работим основно с основните доставчици на резервни части и консумативи за България.
:!: Издаване на фактура, протокол и други необходими документи за извършената сервизна дейност.

:arrow: Адрес: гр . София, ул . Подполк. Васил Златарев - 43 / до метро станция Софийска Света гора /
:arrow: Контакти :0878555925 / Цветомир Христов /

:wink: Работно време :
- всеки делничен ден.
- почивни дни / с предварителна уговорка /.

:lovemazda: За притежателите на клубни карти има предвидена отстъпка.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2021, 17:55 
Offline
любител
2016 Mazda 6

Регистриран на: 30 Окт 2020, 12:12
Мнения: 20
Местоположение: Бургас
Да добавя и аз един сервиз към списъка на срама. Не знам дали е възможно понеже става дума за официалния сервиз на Мазда в Бургас , който е МУНИ-93.

Та историята е следната.Преди 9 месеца когато си закарах колата за първо обслужване при тях за масло и филтри ме попитаха с оригинални или алтернативни филтри. За едните цената беше 200 за другите ми взеха 288 защото исках оригинални филтри. Днес ходих за смяна на маслото отново но на друго място,понеже минах 14к километра от тогава и се оказа че филтъра на купето не е сменян и е оригиналния от 2016 ,беше станал по-черен от на Мотумбо оная му работа, за който ми взеха иначе 73лв и въздушния филтър на който няма никаква отбелязана марка, само някакъв номер отстрани написан все едно с бял коректор, най-евтиния възможен предполагам, иначе 65лв и за него. Просто "топ сервиза на Бургас" . Абсолютни измамници!!! Пълна трагедия .
Колата ми е Мазда 6 , 2016г.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2022, 16:29 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Авг 2022, 17:38
Мнения: 8
Местоположение: Varna
VJS написа:
Пускам темата поради това, че "леко" ме изгърбиха в една гумаджийница, и за да не се опари още някой в тази тема ще добавяме места, от който не сме доволни по интервенция върху нашите автомобили.

Гумаджийница АРКО-02 ( От VW форума ... не знам дали е тази фирмата )
гр. София
бул. Климент Охридски 94
0878 45 45 26

Изправяне на джанта 60 лв/брой ( изправях 4 ) ( 240лв. )
Монтаж демонтаж на гуми от единия комплект 16-ки на другия комплект 16-ки ( 110лв. (без смяна на винтилите))

получих и бонус ... обелена боя на две от джантите по средата на централния отвор където са стягани при изправянето :evil:

Софгаз - газаджий

гр.София, ул."Самоковско Шосе" 1
(автопазар "Горубляне", срещу OMV до бул. ''Цариградско Шосе'', зад пицария "Венеция")

Там си сложих GI-то на автомобила преди време. Седмица след като изтече гаранцията започнаха проблемите.
- започнаха придърпвания, като в сервиза започнаха да подменят наред без да знаят какво точно и е на колата. Ще сменим това и ще видим дали е от него. (след това реших, че няма да стъпя повече там)
- след време ми се сцепи един маркуч. Оказа се че на щуцер 12-ка е сложен маркуч 10-ка. Сцепването беше на края на щуцера съответно.

plague написа:
Във Варна пообиколих авточасти втора употреба . Някой търговци си мислят че могат да ги продават като за нови .Авто морга ЛИОН . МАТЕУС АУТО ,АСТРА КАР , Това са най-големите резачки във града щях да получа инсулт само като им слушам цифрите . Има и коректни такива като: S CAR и Корект ООД .


nomak_ написа:
магазин за японски авточасти "Тай" - Пазарджик, цените са им повече от двойни.....


Pattso написа:
АВТОСЕРВИЗ“ЦАНИ“ Местоположение: гр. Плевен ул.Неофит Бозвели 20 не се научиха да правят реглажи в този сервиз. Ходих миналата седмица ( не ми се говори ) и с предната кола съм ходил там два пъти и не съм доволен. След реглаж ( само сходимост, друго не пипат ) задължително волана е наляво или надясно и колата почва да дърпа нанякъде ляво или дясно. Обясняват че било от гумите, всичко по програмата било ок и пари не връщат, почват да се правят на обидени :-)


Japoneca написа:
Здравейте колеги.
Не ви препоръчвам да сменяте гуми в денонощната гумаджийница до сградата на Тих труд в София, Дружба 1, бул. Асен Йорданов. Отидох да сменям летни със зимни 4бр. при което ми счупиха 2 от капачките на джантите (централните). Не ми казаха а просто ги набиха навътре да не се забелязва, но то се вижда от далече! Попитах ги защо така са монтирани и гумаджията (висок с много къса коса) ми каза - ми то ги няма крачетата нито зегерки. Помолих го да свали поне една от гумите с набита навътре капачка, за да си я взема в мен и да си търся. Много се нацупи, но нямаше как да ме отпрати. Свали джантата и изпаднаха 4-те крачета и зегерката на капачката, прибрах си ги и сега си търся 2 капачки, които струват повече от смяната на гумите. За който не знае - чупят се от неправилен и прибързан монтаж.
Освен това ми казаха - имаш крива джанта. Помолих да я видя и влезнах при баланс машината. Гумаджията каза - е малко е. Видях, че джантата е права на конец, работил съм като гумаджия.
Миналата година на същото място, по същата схема ми изправяха 2 джанти, тогава се вързах на въдицата :)


И на мен ми се е случвало 2 3 пъти като ходя при тях, за това вече не ги търся


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2023, 14:59 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Окт 2020, 11:20
Мнения: 22
Местоположение: пЛОВДИВ
Сервиз Кастрол в Пловдив на Братя Бъкстон.На Деу беше изгоряла бензиновата помпа.Оставих колата и на другия ден я взех искаха 300лв.Дадох ги без пазарлък.На другия ден паля колата не ще.Избутах колата до серзива и се оказа,че новата помпа била изгоряла.Викам хубаво изгоряла сменете я-ами тя нама гаранция,защотоколата има газова уредба.Викам да ама тя изобщо не е работила на газ.Оказа се,че бензинът бил гъст като желе и стар и те не са го махнали.Полудях намерих собственичката и и обясних.Проверих и в нета-помпата струва 70лв.След много скандали и заплахи с данъчни полиция инспекция по труда и кой ли не собственичката ми каза да си взема една помпа за 70лв ако е вярно и тя ще ми смени помпата и ще ми върне всичките пари.Така и направих и разказах на всичките си приятели колко са нагли.Собственичката е нормална жена ,но майсторите са чисти измамници за затвора.Не се учудвайте на цените това е от преди десетина години ,но майсторите са си същите.Подръжат на няколко полицаи колите безплатно и на един съдия и си мислят ,че винаги ще им се разминава.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб