Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 05:11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2015, 10:22 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Юни 2015, 16:27
Мнения: 11
Местоположение: Пловдив
Здравейте,

Преди около 3 месеца взех въпросната мазда мх-3, доволен съм от нея, но шума вече ме дразни, а и съседите започват да се оплакват.
Взех я направена само с права тръба (не знам размери) и крайно (спортно) гърне. Много шум вдига, дори без да подавам газ задейства аларми. От към звук, прави кеф, но в ниските обороти се чува много нисък и басов шум, и ми надува главата като тръгна извън града.
Зачетох се относно генерацията, но имам нужда от съвет, и бих се радват да чуя повече мнения.
Ако сложа резонатор, предполагам, ефекта за шума ще е положиелен, но не знам как се изчислява, и може би ще трябва да се доверя на някой, който и да го сложи.
Някой неща не са ми напълно ясни, на места срещам думата "ускорител", това различно ли е от резонатора? И като цяло мненията които четох са противоречиви, относно вървежа на колата със или без резонатор. На мен ми се струва че в ниските обороти е малко мудна, но пък съм чувал че е нормално за v-образните мотори. Нямам и база за сравнение, тъй като съм карал само дизели преди тази кола. Може би няма как да се разбере докато не се пробва със / без.
Относно мотора - 1.8 v6 136кс
Ако може някой да препоръча къде около Пловдив правят генерация, и може да им се има доверие - ще съм благодарен.

Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб