Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2009, 19:38 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 22 Май 2009, 21:36
Мнения: 18
Местоположение: гр. Пловдив
skype: pavence
От мен няколко идеи за преден капак, независмо че е на друг автомобил реално идеите стават и за други капаци. Просто нещата се адаптират на съответния релеф и площ. Въпреки всичко ще ги изработя всичките, но се чудя кой на какъв автомобил ще отива. Старал съм се да няма голяма повторяемост, но все пак... търпят корекции, но ще ги изработя въпреки всичко, ето ги тук са в галерията ми - http://www.pavel3.deviantart.com/galler ... AS-by-hand

www.pavel3.deviantart.com/gallery


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2009, 20:03 
Offline
фен
Аватар
1999 Mazda 323

Регистриран на: 11 Авг 2008, 12:35
Мнения: 320
Местоположение: Габрово
ти на колко места си я пуснал тая тема

_________________
[img]http://img230.imageshack.us/img230/9248/gassxu5.th.jpg[/img][/url]


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2009, 20:24 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda MX-5

Регистриран на: 01 Май 2009, 21:34
Мнения: 160
Местоположение: Питат ли ме де й' зората ме й' огряла първи път!
Колега, в името на изкуството ли споделяш идеите си или с търговска цел? :) Плюс това, чисто фасонска ли е идеята или се цели някакво техническо подобрение(под/над капака), щото номер 11 например не само няма да подобри аеродинамиката(изхождайки от раздела в който си пуснал темата), ами си мисля, че направо ще я скапе... пък може и да греша. Просто и аз съм си скицирал някакви капаци, и ми е интересно... Та твоите проекти чисто "арт" ли са или си ги съобразявал с някакви технически изисквания?
Кажи и някаква ориентировъчна цена само на централния детайл на споменатия модел./

_________________
T-72
MAZDA 323fBA
MAZDA MX-5

Грамотността - мерило за културата на човека!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2009, 20:34 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2009, 21:36
Мнения: 18
Местоположение: гр. Пловдив
skype: pavence
Бракониерр написа:
Колега, в името на изкуството ли споделяш идеите си или с търговска цел? :) Плюс това, чисто фасонска ли е идеята или се цели някакво техническо подобрение(под/над капака), щото номер 11 например не само няма да подобри аеродинамиката(изхождайки от раздела в който си пуснал темата), ами си мисля, че направо ще я скапе... пък може и да греша. Просто и аз съм си скицирал някакви капаци, и ми е интересно... Та твоите проекти чисто "арт" ли са или си ги съобразявал с някакви технически изисквания?
Кажи и някаква ориентировъчна цена само на централния детайл на споменатия модел./


Никой не говори за подобряване на аеродинамика , а за охлаждане и олекотяване, но въпреки всичко има варианти да се подобри малко, но чисто интуитивно. Няма къде да се изпита, че да имаме аеродинамика. Еми стори ми се логично да го пусна тук. Това за скапването....виж аз се стремя да придавам до колкото мога необходимия ефект на детайла, за да има що годе функция или нещо подобно. Поне аз мразя "комбайнерски тунинг", макар някои от капаците ми да отиват натам :D , но все пак затова са първо скиците за да излизи нещо минимално. Аз не чакам само на скицата, а това е само основа за изработката, както онзи белия в галерията ми, така и тук първо проигравам и след това правя.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2009, 20:35 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2009, 21:36
Мнения: 18
Местоположение: гр. Пловдив
skype: pavence
gangsta911 написа:
ти на колко места си я пуснал тая тема


Абе важното е да има :P , съжалявам не трябваше да я клонирам :oops: .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2009, 21:19 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
Бракониерр написа:
Колега, в името на изкуството ли споделяш идеите си или с търговска цел? :)
С търговска разбира се...
Иначе капака ще е от Мазда...
Пък и темата щеше да фигурира само в един форум...

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2009, 21:24 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda MX-5

Регистриран на: 01 Май 2009, 21:34
Мнения: 160
Местоположение: Питат ли ме де й' зората ме й' огряла първи път!
Не бе, лошо няма, напротив. Аз затова питах и за цена, ама колегата дискретно го подмина този въпрос.

_________________
T-72
MAZDA 323fBA
MAZDA MX-5

Грамотността - мерило за културата на човека!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2009, 21:34 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Не съм сигурен, че търговската цел е достойна за упреци, защото всички ядем хляб, а някои даже и салам.
Аз поне се сещам за няколко колеги, които някога пуснаха теми от рода на "Скийте ква трепачка ше напрая Маздата" или нещо подобно, след което или колата отива в раздел продава, или се почват продажби на ламби, пластмаси, фолия...
Ми, тва е. Всички правим нещо и ако не се покажем на "улицата", нещото няма да мръдне и метър от фаза "хоби". А, като гледам, човека е доста по-напред от обикновена хоби занимавка.

ПП Успех, колега, все някой ще се възползва от услугите ти!

И, дай цени наистина, поне приблизителни. Щото не е етично да буташ на кучето кокал пред устата, а после да си го дърпаш. :)

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Последна промяна Драгойчо на 19 Ное 2009, 21:36, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2009, 21:35 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2009, 21:36
Мнения: 18
Местоположение: гр. Пловдив
skype: pavence
Бракониерр написа:
Не бе, лошо няма, напротив. Аз затова питах и за цена, ама колегата дискретно го подмина този въпрос.


Незнам за кое средно става дума от всичките, но за да не получава излишно спорене, нещата са на кантар :wink: . Предлагам идея, мога да ги изработя и ако го крия не виждам смисъл да казвам друго, но от друга страна искам да я видя и реализирана. Все пак ако някой ми реализира идеята значи вече отиваме към търговска част. Никого не съм накарал насила, което е факт , а иначе това средното може да варира от 80 до 130лв. Така че ако има някой желание, няма смисъл да се оправдавам. В крайна сметка искам да видя нещата реализирани, а че парите не са много това е друг въпрос :wink:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2009, 21:39 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2009, 21:36
Мнения: 18
Местоположение: гр. Пловдив
skype: pavence
Драгойчо написа:
Не съм сигурен, че търговската цел е достойна за упреци, защото всички ядем хляб, а някои даже и салам.
Аз поне се сещам за няколко колеги, които някога пуснаха теми от рода на "Скийте ква трепачка ше напрая Маздата" или нещо подобно, след което или колата отива в раздел продава, или се почват продажби на ламби, пластмаси, фолия...
Ми, тва е. Всички правим нещо и ако не се покажем на "улицата", нещото няма да мръдне и метър от фаза "хоби". А, като гледам, човека е доста по-напред от обикновена хоби занимавка.

ПП Успех, колега, все някой ще се възползва от услугите ти!


Не искам да ти се подмазвам и сервилнича, но по-прав човек не съм чувал във форумите. Всеки ме упреква, защо си слагам линк, защо се представям и защо го правя по този начин, ами ти отговори на всички впроси, за каето ти благодаря, но знам, че ще продължавам да получавам упреци. Това от край време се опитвам да обясня и то без да се натрапвам, все пак хората ме оценяват, а не искам аз сам да се оценявам и да си мисля - ох колко съм кадърен и велик.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2009, 21:45 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Ще ми се, да питам нещо конкретно.
Преден капак, като за моята каручка - би ли имал отдолу оребряване за якост и колко би струвал? (плюс/минус 50лв)

ПП Каручката - цък в гаража, под профила ми.

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2009, 22:03 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
А, за още по-конкретно, ще кажа, че имам много, ама много сериозно намерение, да реновирам горепосочената каручка, така както се прави "по филмите" и идеята за "пластмасови"(не знам какъв точно е материала) капаци, калници и прочие е доста примамлива, точно поради олекотяването и поддръжката после.
И не мисля, че ще съм единствения "будала", който би се възползвал от услугите ти.

ПП Давай смело. Високите цени не винаги са плашещи, на фона на цените на кадърните тенекеджии и бояджии. :wink:

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб