Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:01

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2012, 17:41 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 03 Окт 2008, 14:08
Мнения: 39
Местоположение: София
vddobrev написа:
На моя iGo, немога да съхраня "Favorites" - всичко което съм записал, изчезва когато загася колата. При следващото стартиране на iGO Favourites са празни. Някой има ли представа как се решава този проблем?

Мисля, че си оставил мемори картата на write protected. Това не дава да се записва на нея. Има един плъзгач на мемори картата, сложи го на off и трябва да стане. Ако не стане, като добавиш нови favourites, изключи ръчно Igo-то, не с ключа.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2012, 01:15 
Offline
любител
2008 Mazda 6

Регистриран на: 15 Сеп 2012, 01:02
Мнения: 6
Местоположение: Стара Загора
Здравейте и от мен.., аз съм нов тук и по прочетох тук разни неща..., съвсем скоро си взех автомобил 2008, но тук в тази тема, като ли, че няма за тази навигация, която има в него - вероятно е по - стара, но автомобила е висок клас (или поне е бил).

1. Има Bluеtooth - мога да си вържа телефона към автомобила (вероятно модула не е на GPS системата), но на самата система ми показва, че има вързан телефон в единия край и батерията на телефона. Когато звънне някой, телефоните се изписват на системното табло, не знам как да ги прехвърля книгата, но до колкото разбрах могат да се запишат еветуално 8 телефона в автомобилната памет.

2. Не мога да разбера с каква операционна система и модела, но има възможност за вход на 6 диска и радио станциите се управляват от нея и вход за AUX, но не намирам USB.

3. Има диск с навигации, но там няма България.

http://www.youtube.com/watch?v=oHC7VKSH6Io

Не намирам особенно много опции на тази навигация и ми се струва, че нито има USB, нито вътрешна памет, нито каквото й да е друго, а може би просто, аз не знам още много за нея, но ако някой има идея поне каква карта / диск да й сложа, да изтегля или поне програмния продукт, с който тя работи.

http://www.youtube.com/watch?v=oHC7VKSH6Io - това е тя!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2012, 01:17 
Offline
любител
2008 Mazda 6

Регистриран на: 15 Сеп 2012, 01:02
Мнения: 6
Местоположение: Стара Загора
Здравейте и от мен.., аз съм нов тук и по прочетох тук разни неща..., съвсем скоро си взех автомобил 2008, но тук в тази тема, като ли, че няма за тази навигация, която има в него - вероятно е по - стара, но автомобила е висок клас (или поне е бил).

1. Има Bluеtooth - мога да си вържа телефона към автомобила (вероятно модула не е на GPS системата), но на самата система ми показва, че има вързан телефон в единия край и батерията на телефона. Когато звънне някой, телефоните се изписват на системното табло, не знам как да ги прехвърля книгата, но до колкото разбрах могат да се запишат еветуално 8 телефона в автомобилната памет.

2. Не мога да разбера с каква операционна система и модела, но има възможност за вход на 6 диска и радио станциите се управляват от нея и вход за AUX, но не намирам USB.

3. Има диск с навигации, но там няма България.

http://www.youtube.com/watch?v=oHC7VKSH6Io

Не намирам особенно много опции на тази навигация и ми се струва, че нито има USB, нито вътрешна памет, нито каквото й да е друго, а може би просто, аз не знам още много за нея, но ако някой има идея поне каква карта / диск да й сложа, да изтегля или поне програмния продукт, с който тя работи.

http://www.youtube.com/watch?v=oHC7VKSH6Io - това е тя!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2012, 12:29 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Сигурен ли си, че имаш навигация???
Имаш ли голям дисплей?
Моята мазда 2008г с BOSE има блутут, но той си е за телефона и се изписват номерата на централния дисплей, където е информацията за климатроника...
Имам и AUX вход, но нямам навигация и USB... Не ми и трябва, защото 6 диска с mp3 са над 60 часа музика. При мен съм забравил съм кога съм пъхнал вътре дисковете - сигурно стоят там от 2 години...
Можеш да регистрираш 8 телефона(апарата), които да работят със системата...
Иначе можеш да запишеш много телефонни номера, но поне при мен записа май беше само в ръчен режим (гласово)...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2012, 12:50 
Offline
любител
2008 Mazda 6

Регистриран на: 15 Сеп 2012, 01:02
Мнения: 6
Местоположение: Стара Загора
Да и аз открих само ръчно (гласово) въвеждане на телефоните.

Сигурен съм за навигацията, клипчето видя ли го, което съм посочил в предния си коментар? Плюс това вътре имаше и диск, на който пише "DVD Navigation System Europe" и са изброени:

Australia, Belgium, Denmark, Finland, Germany, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Norway, San Marino, Sweden, Switzerland, The Netherlands, Vatican City State

Диска е бял с логото на Мазда (новото лого) и най - отдолу пише:

2007 - 2008
MAZDA Part No. GS1D 66 DZ0
(K4238)

1-во няма, България вътре, а и дори да имаше от 2008 до сега много пътни възли до сега са се променили, т.е. така или иначе по някакъв начин трябва да се усигори актуална карта. Там е другия проблем, човека с който говорих в Мазда, каза, че не знае какъв е продукта и от къде да вземе карти поне за момента.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2012, 18:37 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Колега, твойта навигация ми прилича на оригиналната която се продавше с най-високият клас на оборудване. Не е зле да попиташ в Мазда може да имат книжка с инструкции за такава или поне би трябвало да могат да ти помогнат с боравенето.

Някой беше споменал, че въпросните навигации са на Денсо, имаше тема май в раздела за 5ци или 3ки относно вградените нвигации, мисля за 5ците се твърдеше че имало нов диск, не е зле да се порзтърсиш из форума и да питаш в Мазда.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2012, 21:08 
Offline
любител
2008 Mazda 6

Регистриран на: 15 Сеп 2012, 01:02
Мнения: 6
Местоположение: Стара Загора
Значи питал съм в Мазда, не могат да ми помогнат. Човекът там каза, че не може и да ми намери диск или поне за момента.

Търсейки я по - номерата които дадох по - нагоре установих, че е DENSO K4238 Navi System.

Точно и преди малко четох във ффорума, че някой му е хакнал някаква карта, която не била пълна. Т.е. идеята пак се губи..., то ако се ползва някаква си карта стара, ми то на телефона си имам google map, Sygic и IGo.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2014, 23:42 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 22 Май 2014, 20:20
Мнения: 28
Местоположение: Prague, Czech Republic
Здравейте,

Търся я тази навигация Caska CA 3641, но в ebay няма нито една. Някакви идеи?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2014, 10:45 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 3

Регистриран на: 31 Мар 2012, 17:11
Мнения: 319
Местоположение: България
Тук я има,но не знам дали е надежден този сайт http://www.autocardvdplayer.com/7-caska ... a3641.html

_________________
2012 Mazda 3 2.0 Activematic, 150 HP.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2015, 18:36 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Яну 2015, 12:38
Мнения: 4
Местоположение: sofiq
Здравейте,
обръщам се към terzer ако все още влиза тук:-)
Имам MAZDA 6 2009 която е с фабрично монтирана Caska ( CA3641 ) - като тази показана в поста. Файловете в SD картата са се скапали явно и навигацията не тръгва. Търся оригиналните файлове в SD то . Ако можеш да помогнеш ще съм много благодарен .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2015, 13:43 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Фев 2015, 00:41
Мнения: 22
Местоположение: София
Здравейте,

аз също съм с Caska в Мазда 6 2010г. Като цяло навигацията ми допада главно заради това, че мога да си сменя картите т.н.
Наблюдавам няколко проблема обаче:
1. От време на време си загубва настройките - примерно в iGO съм задал да няма никакви звуци, за да не прекъсва музиката в режим NAVI. Не съм успял да разбера точно кога се случва - за 4 месеца към 3-4 пъти.
2. Борд компютъра за среден разход, часовник и т.н. си губи настройката след всяко загасяне на двигателя. Винаги показва моментен разход, ако преди това съм го нагласил да е на часовник примерно. Ако го наглася на среден разход не си губи паметта и показва пак него при следващо палене. Също не знам на какво се дължи - в началото като я взех(преди 4 месеца) този проблем не беше наличен.
3. Хардуерен проблем - потенциометъра за звука не работи добре - при завъртане не се увеличава и намаля плавно, а прескача. Вероятно се нуждае от подмяна, но командвам от бутоните на волана, та съм го преживял.

Някой има ли представа как мога да реша горните проблеми? Доколкото виждам ъпдейт на фирмуера няма.

_________________
Mazda 6 GH 2010 2.0 147hp + Romano Antonio LPG
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Май 2017, 23:03 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Апр 2017, 23:51
Мнения: 1
Местоположение: софия
здравейте!
отскоро имам mazda 6 със caska-като цяло съм доволен,само много ме дразни това че при всяко изключване на двигателя музиката почва от първата песен от първият файл на флашката.
интересно ми е и при вас дали е така?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2018, 12:12 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Ное 2017, 22:38
Мнения: 12
Местоположение: ruse
Здравейте,
От седмица съм притежател на следната навигация, която ми донесоха от USA http://www.eonon.com/Android-Car-GPS/Ve ... l?Catype=1
кратки спецификации:
Марка: EONON
Android 7.1
Processor RK3188 1.6GHz Cortex A9 Quad-Core
RAM SAMSUNG DDR3, 2GB
Memory 16 GB
В комплекта не ми бяха изпратили босе кабела (моята кола е с такава музика), което е проблем, защото този кабел не се продава отделно и трябва да измисля друго решение. В момента навигацията е закачена по метода без босе (през стандартната конзола) и като не слушам музика се чува роботизиран звук - все едно чувам процесора как работи. Като изключим това, навигацията се стартира и функционира страшно бързо. При курс на долара 1,61 и не ми излезе много скъпо. Сега предстои да сложа камера за заден ход и да си намеря правилната навигация. Някакви предложения какво да изтегля от замунтата? Андроида ми е с отворен код и има "APK installer", което е адски удобно, тъй като мога да инсталирам каквото си пожелая.

_________________
Изображение
Mazda 6 GH 2008г. 2.0 MZR-CD 140к.с. Sport Wagon


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2018, 12:28 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Ное 2017, 22:38
Мнения: 12
Местоположение: ruse
Намерих отговора на проблема с босе-то. Линк към Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=ZnSsZtXvNMw
Скъсва се сигнала от конзолата на стандартното захранване на колоните от СИ-ДИ-ТО и се закачат към буксите за усилвател на същото. Така си реших проблема.



Mazda6GH написа:
Здравейте,
От седмица съм притежател на следната навигация, която ми донесоха от USA http://www.eonon.com/Android-Car-GPS/Ve ... l?Catype=1
кратки спецификации:
Марка: EONON
Android 7.1
Processor RK3188 1.6GHz Cortex A9 Quad-Core
RAM SAMSUNG DDR3, 2GB
Memory 16 GB
В комплекта не ми бяха изпратили босе кабела (моята кола е с такава музика), което е проблем, защото този кабел не се продава отделно и трябва да измисля друго решение. В момента навигацията е закачена по метода без босе (през стандартната конзола) и като не слушам музика се чува роботизиран звук - все едно чувам процесора как работи. Като изключим това, навигацията се стартира и функционира страшно бързо. При курс на долара 1,61 и не ми излезе много скъпо. Сега предстои да сложа камера за заден ход и да си намеря правилната навигация. Някакви предложения какво да изтегля от замунтата? Андроида ми е с отворен код и има "APK installer", което е адски удобно, тъй като мога да инсталирам каквото си пожелая.

_________________
Изображение
Mazda 6 GH 2008г. 2.0 MZR-CD 140к.с. Sport Wagon


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб