Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 19:11 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:08
Мнения: 323
Местоположение: Plovdiv
Здравейте,
пускам една темичка, и аз да разкажа малко за моята количка :)

От около 3 години я имам, но досега освен един климатик (благодарение на Владо(rally86)), и някоя грижа по нея тук-там, не бях правил кой знае какво. Колата ми е ежедневка, и понесе последната зима доста тежко, но достойно, на -25 градуса си палеше от първия път, че и ме извади от няколко преспи, абе добре беше. Тежкото, успя единият заден амортисьор да си замине, оказа че впоследствие че и 2те задни пружини са счупени. За капак, в една преспа успях да занеса и да си разполовя броня и огледало в едни внимателно поставени кошове за боклук. Благодарение на бухала я закърпихме, но като цяло, не беше добра зима. В най-лошия период изглеждаше така:

Изображение

Все пак, след намесата на Бухала, щетите бяха забравени за момента и колата продължи да служи ежедневно:
Изображение


Дойде пролет, и си казах че е крайно време да й се обърне внимание на красавицата. Първото нещо което се направи беше смяната на изпусналия амортисьор, и монтаж на снижаващи пружини 30/30 , от колега от форума. martod беше така добър да намери време, и след 2 посещения при него се стигна до този вариант:

Изображение
- сменени предни и задни тампони на окачването, 4 пружини, и задните 2 амортисъора и биалетки. Управлението се подобри значително след замяната на счупените пружини и амортисьори, (изненада, знам) , и ми дойде мерака да подобря малко и визията.

За начало исках да си намеря оригинална добавка за бронята (лип). След неколкоседмично (двумесечно) чакане и търсене по форумите ми изпадна търсеният оригинален лип за предната броня от 2.0 модела, и стрът бар от същата количка, от английския форум, даже брандиран ми дойде стрът-бара :))

Изображение
не снимах монтажа, но беше приятен, повдига се леко с гайка/шайби, но държи много приятно.

Изображение
И монтирания лип

Много ми харесаха малките промени, и реших че мога да направя една по-голяма, а именно, да разнообразя малко предния капак. Поръчах си втори капак от rally86 (и на приятна цена - не е реклама :lol: ) , цвета не ми пречеше, мислех да го боядисам малко цветен (луд на шаренко, нали). За целта, трябваше да се оправи и бронята, и това правех последните няколко седмици като се намери свободно време. (продължавам в следващ пост че много дълго стана)

_________________
Millions long for immortality who don't know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 19:29 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:08
Мнения: 323
Местоположение: Plovdiv
Започнах с махането на лака от втория капак (червен) :
Изображение
- водна шкурка в банята, класика!

Изображение
- почти е готов, но се проверява пак за остатъци лак :)

Изображение
- вече изтъркан, готов за шарене.

Изображение
- след 3-4 часа го направих както исках да изглежда, нищо прекалено детайлно, просто преливка на зелени нюанси и пръски, реших че по-светлия капак ще я освежи, и ще контрастира подобно на светлите коли с тъмни капаци, само че обратно, и без фолиа.

Изображение
- след боята беше важно да мине и през камера, да има добър слой лак. Малко бях прекалил с напластяванията на места, и лака има малки "пъпки", но релефа не му пречи много, даже ми допада на места. Благодарско на колегата hristo_asenov, успя да се справи с релефната основа и да направи лаковото покритие :)

Нямаше как да се монтира с ударената броня, затова и тя мина през боя и камера, (пак при колегата hristo_asenov, много ми хареса крайния резултат) поради което една седмица колата седя така:
Изображение

Оказа се, че съпортите на бронята са доста изгнили и меки, поради което ги свалих и хванах домашния майстор (баща ми) да ги укрепи, с нови ламарини и други спойки, доста добре се получи. Докато чаках, си закупих и нова стойка за номера, че моята беше леко остаряла от многобройни паркинги до всякакви шофьори (да се чете - счупена). Минаха няколко дена и дойде големия ден - взех си бронята :lol: :lol:

Изображение
започваме полевото монтиране

Изображение
съпорта, (или стойката, не знам как е точно) оригинално си личеше че е захваната с поп-нитове, и решихме да ги направим наново

Изображение
след нитовете, остана номера, габарити и халогени, и сме готови за напасване, не можех да се сдържа от радост, пак ще си карам колата :lol:

Завършихме бронята, и решихме че е време за капак, но първо една бърза автомивка (предната броня я пощадихме, чиста изглеждаше ;) )
Изображение

И още една снимка :)
Изображение

Оттам - директно към адреса, където си държах капака (много малко място вкъщи)
За около 2 мин свалихме стария:
Изображение

сложихме новия и се разсеях, ами хареса ми пък :) ..снимах го чак пред къщи 8)
Изображение

и после пак:
Изображение

и от офиса :oops:
Изображение


... иии така. Сега остава да се преборя с ръждите отзад, но мисля да направя 2 калника и задна броня напролет, то се е видяло че ще се сменят вежди, не виждам смисъл да ги подложа на зимата. Остава и изпускателната система да се погледне и ще е в горе-долу завършен вид :)

Надявам се не успях да ви отегча, и споделяте визията на крас(т)авицата :lol: :lovemazda:

_________________
Millions long for immortality who don't know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 19:54 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 626

Регистриран на: 07 Яну 2009, 15:52
Мнения: 2947
Местоположение: Костенец
skype: rally86
Браво колега,радвам се че във този форум все повече хора споделят това което правят по колите си

_________________

0888066013 0878651662


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 20:05 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 30 Мар 2010, 15:56
Мнения: 1362
Местоположение: Резерват Северозападo
Браво =D> супер е..а за задната врата/5/ помислил ли си нещо в този предния тон/цвят/ :) :wink:

_________________
[size=200]Бьлгария на Бьлгарите[/si


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 20:13 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:08
Мнения: 323
Местоположение: Plovdiv
Мерси :D и да, като я погледнах така се замислих, че ще отива един такъв елемент и отзад, вариантите са лентичка на мястото на спойлера за ефката, или пластмасовата горе.. не съм го решил още, но може да се направи нещо подобно :)

_________________
Millions long for immortality who don't know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 20:20 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Прекрасно си се справил.Поздрави и на колегата ХРИСТО които ти е помогнал.Ама не върви тази комбинация от цветове.....тъмно синьо и зелено....стои като подарено според мен. :(

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Последна промяна valio323 на 14 Сеп 2012, 20:49, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 20:43 
Offline
фен

Регистриран на: 09 Мар 2011, 20:12
Мнения: 307
Местоположение: Добрич
skype: dimovi_ivo
много нестандартно, харесва ми! : )

_________________

Жените се влюбват в мъжките думи, а мъжете в женската красота. Именно за това жените се гримират, а мъжете лъжат!

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 21:25 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:08
Мнения: 323
Местоположение: Plovdiv
Йей, мнения :lol: (както казва zoidberg, "people are paying attention to me!" )

Дo valio323 Оценявам мнението, дискутирах си го този въпрос, и въпреки че ми я продадоха за синя, колата си се води зелена, по документи, и според мен и на слънце си зеленее. Може да съм далтонист лек (нямам идея, май не съм), но ми седи добре, може би заради тъмния нюанс.. има някакви сини заемки, но като го мислих, реших че със сини нюанси ще ми върви по-малко (примерно цветова гама като на син пламък, има чар, но ми допада по-малко тая посока.) Та мислих, мислих, и те така.. винаги е на една шкурка и няколко часа при Христо това решение, така че ще видим занапред, но засега ми седи добре. Благодаря за критиката, радвам се че става дискусия! :)

_________________
Millions long for immortality who don't know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 21:43 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Някак като в/у нищото изглежда капака. Много рязка разлика имат цветовете, не знам дали само на мен не ми харесва комбинацията.
Капака като капак е станал невероятен, прилича малко на мамбук с яроглифи... ако така беше направил цялата кола такъв цвят и елементи... щеше да стане НЕВЕРОЯТНА!

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2012, 16:29 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2007, 18:14
Мнения: 48
Местоположение: Пловдив
skype: asenovcars
Колата е зелена на цвят :) Просто цвета е с няколко различни перли в него. Светлината и ъгъла под който се гледа колата са фактори. Жоро мисля че се получи нещо нестандартно и интересно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2012, 23:29 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:08
Мнения: 323
Местоположение: Plovdiv
Радвам се, че ми оценихте усилията, капака за мен се получи добре, допада ми и си го карам с кеф.. по нататък може и да го променя някак, наясно съм че не на всеки му допада, но всеки си я прави за него така или иначе. Целта ми беше да е контрастен на тъмната кола и да е по-атрактивен, смятам че си я постигнах, а по-натам, ще видим. Цялата кола засега не мисля да я правя, прекалено като рекламна ще ми дойде :) Но знае ли се ;)

_________________
Millions long for immortality who don't know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2012, 20:58 
Offline
любител
Аватар
1995 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 23 Мар 2011, 19:58
Мнения: 84
Местоположение: <>Пловдив<>
Според мен капака стои перфектно. Браво, супер оригинално решение. Много ме радват хора като теб, които правят нещо различно и с вкус. =D> Но и аз мисля, че ако има такъв цвят елемент и отзад ще е още по - добре. :) Дано да те засека някъде из града да я огледам по - подробно, а и някоя друга снимка да направя :P

_________________
Ahura MAZDA - the God of Wisdom, Intelligence and Harmony !!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2012, 21:15 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2009, 00:38
Мнения: 102
Поздравления за боята на капака, изглежда изключително добре, с тези преливания и мотиви изглежда и като рисуван с пастелни цветове, а това е още един контраст с останалата част от боята.
Както казват и други - трябва и отзад да се добави нещо, но според мен шареното си е шарено и има нужда от още някой малък мотив в същия стил отстрани на колата. Нещо изтеглено от задния калник напред и леко надолу - ще изглежда още по-добре и завършено, това е от мен.
=D>

_________________
Mazda 323 1,7D 86г
Mazda 323F BJ 1.6 01г
Mazda 323F BJ 1.3 01г


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2012, 00:24 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:08
Мнения: 323
Местоположение: Plovdiv
Мерси много за мненията, наистина като я гледам отгоре ми се иска да сложа една лента подобна и на 5тата врата, отстрани все още не мисля да добавям.. в момента обмислям как точно да я направя, може би до няколко седмици ще има резултат :) Пък като я видя, ако тръгна и отстрани и не знам вече :D

_________________
Millions long for immortality who don't know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2012, 18:16 
Offline
фен
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 10 Мар 2009, 18:17
Мнения: 108
супер колега добри джанти и наистина нещо различно като изпълнение.харесва ми :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2012, 23:58 
Offline
фен
Аватар
1997 Mazda 323

Регистриран на: 06 Фев 2008, 00:43
Мнения: 112
Местоположение: ВАРНА
Колкото и странно да ми се вижда тази комбинация колата придобива доста Джапански дух :lovemazda: браво колега =D>


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2012, 17:51 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:08
Мнения: 323
Местоположение: Plovdiv
Благодаря много за позитивните мнения, идеята беше да е странно и готино, тук там някой го намира просто за странно, но като цяло съм доволен ^^ Като ъпдейт, засега се отказах да правя още детайли по този начин, искам да мине зимата и да стегна оставащите неща по колицата, и тогава ще дойде време да я мисля пак :)

_________________
Millions long for immortality who don't know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2012, 14:58 
Offline
фен
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 18 Окт 2012, 16:38
Мнения: 239
Местоположение: Пловдив
skype: b_borisov1
Поздравления колега, много добре ти се е получило. :D Харесва ми комбинацията на цветовете. :) А в съвкупност с джантите и липчето се получава супер. Аз лично бих помислил и за задната част нещо подобно. Например да си намериш едно задно антикрило за модела и да го направиш в същата разцветка. :) :wink: Успех с проекта, и дано става все по хубава крас(т)авицата. :) :D :lovemazda:

_________________
Japan DOHC Rulez
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2013, 18:09 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:08
Мнения: 323
Местоположение: Plovdiv
Благодаря на всички колеги за добрите думи, имам малко смесени новини за този проект. От една страна, бях се приготвил за пролетно освежаване, взех вежди за фаровете, задни прагове и калобрани, подготвях и трети стоп.. от друга, изпадна ми възможност за заем с доста добри условия, и в крайна сметка се възползвах, и от няколко дни съм горд собственик и на мазда 6 :)

Смесени, защото ф-ката, като първата кола, която си купих, си ми е много любима. Добрата новина е, че остава в семейството - баща ми изяви желание да я кара, та ще си я наглеждам. Развитието, което е очаква, е ремонт на изпускателна система и ръжди, по-натам няма да има промени най-вероятно. Засега капака остава, но може и да си го махне човека, ще видим :)

Искаше ми се да развия проекта още, но и в момента съм доста доволен, 6цата ми хваща окото откакто се появи по улиците, и въпреки наличието на доста по-нови, все още ми е голяма тръпка... та така, сигурно няма да има много новини по ф-ката

Иначе ето една снимка на красавиците, надявам се да продължават да ме радват и 2те :)

Изображение

_________________
Millions long for immortality who don't know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2013, 08:29 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Почвай с подобренията на 6-цата тогава :) ... да ти е честита и да си я караш с удоволствието с което си карал и Ф-ката ;)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2013, 09:47 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Дек 2011, 12:29
Мнения: 143
Да ти е честита новата кола. Супер е снимката с двете една до друга.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб